Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Težave z najemodajalcem

Težave z najemodajalcem

Jo mora prodati skupaj z najemnikom.

Ne klobasaj.

Treba je ločiti med potekom pogodbe in prekinitvijo pogodbe.

Jaz kot najemnik ne bi nikoli podpisal pogodbe za 3 mesece, če bi stanovanje rabil za 1 leto ali več.
[/quote]

Ti ne, drugi pa. Če se jim gre, da stanujejo na lokaciji, ki jim zelo odgovarja.

Če jim razložiš, da je prva pogodba na 3 mesece zato, da se vidi, ali sta najemnik in lastnik kompatibilna (higiena, ostalo).

Kasneje pa pogodba na 6 mesecev, ker pameten najemnik razume, da je lastnik – lastnik in se mu življenske okoliščine lahko bistveno spremenijo.

Če bo lastnik enkrat kupil apartma v Španiji in se tja preselil, bo skoraj gotovo svojo nepremičnino v Sloveniji – prodal.

Ali pa naj čaka 20 let, da se bo gospod najemnik dovolil skidati iz stanovanja?

Najemne pogodbe se praviloma sklepajo za določen čas. Sploh od uvedbe energetske izkaznice je možno takšne posle sklepati kvečjemu za manj kot eno leto. Ker večina objektov EI še nima, se zato najemne pogodbe sklepajo za 11 mesecev ali 364 dni ali kaj podobnega.

Redko katera tržna najemna pogodba je sklenjena za NČ, večina teh je iz “prejšnjih časov”, v tem primeru ima namreč najemnik predkupno pravico v primeru prodaje.

Lahko pišete, kar hočete, ampak kot je nekdo že omenil, so določbe Stanovanjskega zakona kogentne narave, to pomeni, da so obvezne in jih pogodba ne more preseči. To ne pomeni, da ne moreš razpolagati s svojo nepremičnino, ker prodaš jo lahko, ampak najemna pogodba ostane v veljavi, torej kupec kupi nepremičnino z najemnikom. Seveda pa nimaš posestne pravice, dokler je najemnik notri, ker jo ima on.

Določb o tržnem najemu je v zakonu bolj malo, zato vam res vsem predlagam, da si jih preberete, preden pišete tu gor neumnosti, ki vam padejo na pamet iz vaših misli, kako si vi določene stvari predstavljate, ob tem pa zavajate ljudi.

Drugače pa, če se vam res ne da odpreti zakona, lahko poguglate in najdete lep opis na sledečih spletnih straneh:
https://www.informiran.si/portal.aspx?content=najemna_pogodba_pasti
https://www.pravnisos.si/objava/najemna-pogodba-za-stanovanje-bistveni-elementi-in-vzorec-pogodbe/
https://www.delo.si/znanje/potrosnik/pravo-za-vse-kako-se-naj-lotim-sklenitve-najemne-pogodbe.html

Ti ne, drugi pa. Če se jim gre, da stanujejo na lokaciji, ki jim zelo odgovarja.

Če jim razložiš, da je prva pogodba na 3 mesece zato, da se vidi, ali sta najemnik in lastnik kompatibilna (higiena, ostalo).

Kasneje pa pogodba na 6 mesecev, ker pameten najemnik razume, da je lastnik – lastnik in se mu življenske okoliščine lahko bistveno spremenijo.

Če bo lastnik enkrat kupil apartma v Španiji in se tja preselil, bo skoraj gotovo svojo nepremičnino v Sloveniji – prodal.

Ali pa naj čaka 20 let, da se bo gospod najemnik dovolil skidati iz stanovanja?
[/quote]

Če rabim za 1 leto potem je pogodba za 1 leto. Če najemodajalcu ni tako všeč, naj jo ima.

Če rabim za 1 leto potem je pogodba za 1 leto. Če najemodajalcu ni tako všeč, naj jo ima.
[/quote]

Lahko si precej prepričan, da nikjer ne boš dobil za eno leto. V teh primerih večina odda za 360 dni ali pa tudi 364.

Če rabim za 1 leto potem je pogodba za 1 leto. Če najemodajalcu ni tako všeč, naj jo ima.
[/quote]

Če (pameten) lastnik želi najemnika “preizkusiti”, ga ima pravico preizkusiti. S tromesečno pogodbo.

Če se najemniku “gre” (lokacija, ugodna cena, kakrkoli), bo sprejel pogoje lastnika in bil “normalen” najemnik.

Če pa ne, pa bo najnaprej iskal, dobil verjetmo slabšo lokacijo za 50-100 evrov več.

Zelo enostavno.

Lahko si precej prepričan, da nikjer ne boš dobil za eno leto. V teh primerih večina odda za 360 dni ali pa tudi 364.
[/quote]

Tako je.

In vsaj v Ljubljani je povpraševanje mnogo večje od ponudbe…

Se bo treba prilagoditi, vdati.
Ali pa se dvakrat po uro in pol (tri ure!) voziti v službo…

Je za razmisliti, kdo lahko postavlja pogoje. Najemnik gotovo ne…

Ne klobasaj.

Treba je ločiti med potekom pogodbe in prekinitvijo pogodbe.

Jaz kot najemnik ne bi nikoli podpisal pogodbe za 3 mesece, če bi stanovanje rabil za 1 leto ali več.
[/quote]

večina jih ,ker je v lj povpraševanje veliko večje od ponudbe… vmes pa taki ljudje iščejo zase kaj bolj ustreznega

v Novem mestu pa verjamem, da ne bi podpisal :)))

Najemodajalec, je tisti, ki že v osnovi postavlja pogoje za oddajanje svoje nepremičnine.

Ni najemnika, ki bi prisilil najemodajalca, naj sploh oddaja svojo nepremičnino ali pa celo narekoval pod kakšnimi pogoji mora najemodajalec oddajati.

Najemnik pri iskanju nepremičnine ima seveda za sebe nekje v mislih pogoje, katere naj bi najemodajalec in nepremičnina izpolnjevala.
Več pogojev bo imel, manjši izbor nepremičnin, bo imel na izbiro, če bo preveč zahteven najemnik, sploh ne bo imel kaj izbirati. :)))

Če je obojestranski interes, pa lahko uskladita pogoje najemodajalec in najemnik, vsak mal popusti.


Japajade.
No pa povej kaj v tem primeru:
npr če zakon prepoveduje najemniku menjavo ključavnice, v pogodbi pa oba podpišeta da najemnik sme zamenjat ključavnico, Kaj zdej, sme ali ne sme menjat?
Bo najemnik zamenjal ključavnico, lastnik ga bo pa tožil – ker po zakonu ne sme – pa podpisal je da sme?

Če lastnik dovoli najemiku (s pogodbo) menjat ključavnico je svetovni bedak.

Ker če bo najemnik odsoten nekaj dni in bo v tem času spustil radiator, bo zaradi zamenjane ključavnice na parketu vsaj 1000 evrov škode, če pa bo prisiljen razbiti vrata, da zapre radiator, pa 500 do 1000 evrov škode. Pika.

večina jih ,ker je v lj povpraševanje veliko večje od ponudbe… vmes pa taki ljudje iščejo zase kaj bolj ustreznega

v Novem mestu pa verjamem, da ne bi podpisal :)))
[/quote]

Verjamem, da se ljudje znajo postaviti zase in se ne pustijo izkoriščati. Če najemodajalec želi kratkoročno oddajati pa naj se gre airbnb ali kaj podobnega. Verjamem da je več denarja seveda za več vloženega dela.

Verjamem, da se ljudje znajo postaviti zase in se ne pustijo izkoriščati. Če najemodajalec želi kratkoročno oddajati pa naj se gre airbnb ali kaj podobnega. Verjamem da je več denarja seveda za več vloženega dela.
[/quote]

Tega pa ti, miško, ne boš določal. Bodo določali in odločali kar lastniki!

Veliko sreče.
Zaradi takih, kot si ti, smo najemodajalci na slabem glasu. Če so vrata povešena, se ne zapirajo, drajsajo parket, jih mora seveda lastnik popravit. Zamenjat hladilnik, saj ne vem, kako ga sploh lahko pokvariš.
Sploh pa, a ti takemu najemniku zagroziš, da boš od naslednjega zahteval 6-mesečno kavcijo? In on se pokaka od strahu ali kaj?
Pa še nekaj: če je pogodba sklenjena za določen čas, jo lastnik sme prekiniti samo pod določenimi pogoji ali iz večjih krivdnih razlogov. V obligacijskem zakoniku je natančneje opredeljeno, kdaj se lahko odpove pogodba. Vsekakor pa je odpovedni rok vsaj 60 dni. Obratno, če najemnik prekine pogodbo, ne rabi posebnih razlogov, odpovedni rok pa je 90 dni.
[/quote]

No ja, odvisno ZAKAJ vrata drsajo po tleh, ZAKAJ so povešena. Če je najemnik grdo delal z njimi, jih mora popraviti najemnik in nihče drug.
kako lahko pokvari hladilnik? Hja, pri meni je pijan najemnik stopil v hladilnik in ga zlomil. A po tvoje moram JAZ kupiti drugega? malo morgen.
Zaradi takih pametnjakovičev kot si ti, letijo varščine v nebo. Pravilno!!!

Najprej moraš prebrat zakonodajo, preden se spraviš pogodbe brat, ker je zakon nad pogodbo. In v stanovanjskem zakonu je en fajn člen za manjše posege, tako da si lahko s členi pogodbe, ki so proti njemu, lepo rit obrišeš, tudi če si podpisal. Tak člen v pogodbi ne velja, vsaj v Sloveniji ne, mogoče kje na divjem zahodu. Najemodajalec si je pa tudi sam kriv, če ne pozna zakonodaje in v pogodbo štanca neveljavne člene, noben najemnik ne rabi imet slabe vesti zaradi tega.
[/quote]

Ja in zaradi takih tepčkov kot si ti, ste najemojemalci na slabem glasu. Zaradi takih so najemnine vedno višje, zaradi takih so varščine ogromne. Se čudiš? Jaz ne!
Če ti kak člen v pogodbi ne ustreza, je ne podpisuj. Če jo podpišeš, se z njo strinjaš. Sicer je pa meni vseeno, če mi najemnik ni pogodu (pije, se drogira, razbija, razgraja….) ga po hitrem postopku postavim pred vrata. Takrat si s pogodbo lahko rit obrišeš ti 😛

Ja in zaradi takih tepčkov kot si ti, ste najemojemalci na slabem glasu. Zaradi takih so najemnine vedno višje, zaradi takih so varščine ogromne. Se čudiš? Jaz ne!
Če ti kak člen v pogodbi ne ustreza, je ne podpisuj. Če jo podpišeš, se z njo strinjaš. Sicer je pa meni vseeno, če mi najemnik ni pogodu (pije, se drogira, razbija, razgraja….) ga po hitrem postopku postavim pred vrata. Takrat si s pogodbo lahko rit obrišeš ti 😛
[/quote]

Zato pa dobivate vedno slabše najemnike z vedno slabšo plačilno sposobnostjo, ker vsak, ki lahko, raje kupi, kot pa da bi se ukvarjal z z vami, ki ste kao nad zakoni.

Ja in zaradi takih tepčkov kot si ti, ste najemojemalci na slabem glasu. Zaradi takih so najemnine vedno višje, zaradi takih so varščine ogromne. Se čudiš? Jaz ne!
Če ti kak člen v pogodbi ne ustreza, je ne podpisuj. Če jo podpišeš, se z njo strinjaš. Sicer je pa meni vseeno, če mi najemnik ni pogodu (pije, se drogira, razbija, razgraja….) ga po hitrem postopku postavim pred vrata. Takrat si s pogodbo lahko rit obrišeš ti 😛
[/quote]
Ko pa ti nekomu ne boš pogodu bo pa obratno.

In vse to si omenil najemniku?? NAJEMNIKU ??????
Kdo si potem ti?’ Kdo tukaj LAŽE???????

Za zavarovanje še nisi slišal? Lastno stanovanje imam polno zavarovano, na misel mi ne pade, da najemniškega ne bi. Če se ne znate iti biznisa, ga prepustite sposobnejšim…

nekateri še vedno živijo v socializmu
ne morejo me tko mal plačat, kolikor jaz lahko malo delam
al pa
če plačam najemnino, lahko delam notri karkoli hočem, uničujem, razbijam, rišem po stenah…češ saj sem plačal :)))

Ne klobasaj.

Treba je ločiti med potekom pogodbe in prekinitvijo pogodbe.

Jaz kot najemnik ne bi nikoli podpisal pogodbe za 3 mesece, če bi stanovanje rabil za 1 leto ali več.
[/quote]

Zakaj ne? Saj, če je vse ok, se pogodba podaljša. Če ni vse ok, pač greš. A ti že naprej veš, da lastnik s teboj ne bo zadovoljen? V takem primeru je itak boljše, da greš naprej. Jaz imam vedno pogodbo za 3 mesece. Še nikoli se ni nihče obregnil ob to. Pa so povečini ostali več let. V čem je torej tvoj problem?

Če rabim za 1 leto potem je pogodba za 1 leto. Če najemodajalcu ni tako všeč, naj jo ima.
[/quote]

Pravilno si se odločil. Verjetno takega najemnika nihče ne bi hotel. Nekaj mora biti narobe s teboj.

Zato pa dobivate vedno slabše najemnike z vedno slabšo plačilno sposobnostjo, ker vsak, ki lahko, raje kupi, kot pa da bi se ukvarjal z z vami, ki ste kao nad zakoni.
[/quote]

Ne bo držalo. Najslabše dobiva tisti, ki ima nizko najemnino in nizko varščino ali pa je sploh nima. Odkar sem oboje konkretno dvignila, so vsi najslabši odpadli, ostali pa dobri. Žal, tako je.


Ko pa ti nekomu ne boš pogodu bo pa obratno.
[/quote]

???? A bo najemnik mene ven postavil? :-)))))))))))))))))))))

???? A bo najemnik mene ven postavil? :-)))))))))))))))))))))
[/quote]

Ne. Prijavil.

V živo mi je uspelo gledat, kako je najemnik poklical policijo nad najemodajalca zaradi kršitve nedotakljivosti stanovanja.

New Report

Close