Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tiste, ki kupujete dražja oblačila…

Tiste, ki kupujete dražja oblačila…

Mene pa res zanima ali takim, ki date za posamezne kose (npr. Majico) vec kot 50eur, uspe tudi kaj “prisparat” ali greste iz meseca v mesec? Prisparat kljub lizingu, kreditu, itd… ker tudi z placo 2.000eur se mi racunica nekak ne izide…

Punce, “firme” iz Bosne in Turcije ne veljajo
;-P

Nehaj no, kdo tebi kaj verjame. Ena sama samohvala, kako si se pri 19 odselil od doma, sam skrbel zase, spotoma si očitno kupoval še drage cunje, šparal za starost in sam kupil stanovanje. In vse to v državi, kejr je povprečna plača okoli 900 eurov in tudi večina maldih diplomantov ne dobi kaj dost čez jurja.

Dost ti nakladaš stari. Bo prej res, da še pr starih živiš..[/quote]

O kakšni samohvali govoriš? Tvoj je problem in ne moj. Večkrat sem tudi napisal, da 900 EUR omogoča životarjenje, kaj več pa ne. Tega pa ne napišeš.

Vzdrži se, če so fouš.[/quote]

česa naj bi bil fauš fantazerju?

Đabe vam vaši gučiji, ob nepremičninskem davku ste naenkrat jamrali, da ne boste mogli preživeti..

Ok, jaz se ne oblačim s večkratnikom po sto evrov, vseeno pa ja več kot 50 evrov za majico ipd. In ja, računica se izide. Zato ker mi druge stvari ne pomenijo veliko ali nič. Avto sicer kupim nov, ampak najbolj poceni. Tako da, če pomisliš, da namesto 30.000 dam za avto 10.000 evrov …

Midva imava mesecnega priliva hudo vec kot 2x 2000 in ti povem, da ce si kupim plasc za 800 eur, da me bo ljubljeni moz vprasal, ce imam vrocino. Imam torbico za 350 in mi je bilo ze to drago. In ja, ne zivimo z meseca v mesec.

jaz kupujem nekje srednji rang oblačil, izbiram glede videza in materiala, da se dobro počutim v njem. je pa tako da kupim, potem imam pa nekaj let mir na tistem področju, in mi po nekaj let lepo zdržijo. ne vem, kaj ljudje počnejo z oblačili, da sem jim vse takoj strga ali ponosi. še manj pa to, da ljudje stran mečejo še lepa oblačila, ker za donacije in second-hand shope očitno niso slišal, ali pa bi jim padla krona z glave, če bi kaj tja odnesli ali tam kupili.

kar se pa videza tiče, mi je veliko bolj pomemben sam stil kot kvaliteta. moda je za moj okus tako al tako katastrofalna in v bsitvu so mi bolj všeč poceni preprosta oblačila kot neke drage šminkerske oprave.

O kakšni samohvali govoriš? Tvoj je problem in ne moj. Večkrat sem tudi napisal, da 900 EUR omogoča životarjenje, kaj več pa ne. Tega pa ne napišeš.

Vzdrži se, če so fouš.[/quote]

česa naj bi bil fauš fantazerju?[/quote]

če je star med 40, mora imeti vsaj vse to, pa še kaj zraven

če ne je luzerj

No, moj si je par dni nazaj v Kiku kupil 2 puloverja, na znižanju vsak po 3€, da če ne bi vidla etikete, ne bi verjela in to kljub plači, ki jo prejema in o kateri velika večina ljudi lahk sam sanja. In verjamem, da bo ta pulover lahk nosil par sezon.
Raj da denar za kaj druzga kot za cunje, ki se jih itak kmal naveličaš.

kandidatka za princesko leta 🙂

česa naj bi bil fauš fantazerju?[/quote]

če je star med 40, mora imeti vsaj vse to, pa še kaj zraven

če ne je luzerj[/quote]

Mhm mhm…internet vse prenese…

Bolj kot na cunje dam na prehrano in šport. Res gledam, da imam top postavo. Potem vsaka cunja na meni dobro izgleda.

Meni se zdi, da Slovenci na splošno nimamo ne okusa, niti ne damo denarja za modo, ker tako povprečno oblečenih ljudi, kot jih vidiš po naših mestih, ne vidiš drugod. Kot bi bili v uniformah. Najstnice vse enako oblečene, starejše pa tudi, nobene domišljije, kot da ni volje, ali poguma.
Je vse zastonj dat 200 EUR za majico, če zgleda, kot tista za 20. Jaz res pogrešam malo več izvirnosti. Sem iz manjšega kraja, kjer te vsi v sekundi premerijo, če nisi ravno v kavbojkah in supergah, pa niti Ljubljana ne ne vem kako izstopa. Dolgčas.
Še to glede cene…velika večina je res v cenenih, ponošenih in zmuckanih cunjah, da ne govorimo, da so bila kakšna oblačila v modi pred 10 leti in točno vidiš, da imajo poceni kos že 10 let. In ni hujšega, kot pošvedrani čevlji. razumem, da nekateri nimajo denarja, ampak umazane teniske…še hujši so tisti, ki denar imajo in so uhrni zase, da glava boli, je pa zid velik in avto nov…

Meni se zdi, da Slovenci na splošno nimamo ne okusa, niti ne damo denarja za modo, ker tako povprečno oblečenih ljudi, kot jih vidiš po naših mestih, ne vidiš drugod. Kot bi bili v uniformah. Najstnice vse enako oblečene, starejše pa tudi, nobene domišljije, kot da ni volje, ali poguma.
Je vse zastonj dat 200 EUR za majico, če zgleda, kot tista za 20. Jaz res pogrešam malo več izvirnosti. Sem iz manjšega kraja, kjer te vsi v sekundi premerijo, če nisi ravno v kavbojkah in supergah, pa niti Ljubljana ne ne vem kako izstopa. Dolgčas.
Še to glede cene…velika večina je res v cenenih, ponošenih in zmuckanih cunjah, da ne govorimo, da so bila kakšna oblačila v modi pred 10 leti in točno vidiš, da imajo poceni kos že 10 let. In ni hujšega, kot pošvedrani čevlji. razumem, da nekateri nimajo denarja, ampak umazane teniske…še hujši so tisti, ki denar imajo in so uhrni zase, da glava boli, je pa zid velik in avto nov…

Mislm haloooo, ti mogoče več daš za oblačila, jaz čdprav imam možnost za to, si raj kupm več cunj za manj denarja kar sigurn ne pomen da bom zato strgana, umazana…hodila okol. In ker je teh cunj ful, jih menjam večkrat, dostkrat tud večkrat na dan in zdržijo tud po par let, pač odvisn.
Jaz debar raj kolikortolk prišparam, pa mi za nakuo avta ali stanovanja ni potrebe vzet kredita. In sm kljub temu da nimam dragih oblačil čist ok in modern oblečena.
Imam cel kup majc po 10€, ene kupljene že pred 2 leti pa bodo še dobre za nost, so še zmer kot nove. Kot da se pa ena za 100€ ali več ne bi uničla. Sm imela eno tako pa je šla barva stran že po prvem pranju.

Mislm haloooo, ti mogoče več daš za oblačila, jaz čdprav imam možnost za to, si raj kupm več cunj za manj denarja kar sigurn ne pomen da bom zato strgana, umazana…hodila okol. In ker je teh cunj ful, jih menjam večkrat, dostkrat tud večkrat na dan in zdržijo tud po par let, pač odvisn.
Jaz debar raj kolikortolk prišparam, pa mi za nakuo avta ali stanovanja ni potrebe vzet kredita. In sm kljub temu da nimam dragih oblačil čist ok in modern oblečena.
Imam cel kup majc po 10€, ene kupljene že pred 2 leti pa bodo še dobre za nost, so še zmer kot nove. Kot da se pa ena za 100€ ali več ne bi uničla. Sm imela eno tako pa je šla barva stran že po prvem pranju.[/quote]

Ne vem kaj ima to z mano.

jaz pa ne dam toliko za en kos. raje pogosteje kupujem kose oblačil, kot pa da kupim en kos, ki stane toliko kot več drugih skupaj.
torej max koliko sem pripravljena dati za oblačila:
pulover – 40€
jeans, hlače-30€
t shirt – 20€
srajca – 30€
oblekica – 40€
cevlji – do 50€ ( odvisno od modela, za japonke seveda nisem pripravljena dati toliko)
plašč (zimski)- 100€
jakna – 50€

veliko mi pomeni, da so oblačila kvalitetna, prijetna na otip, kar pa ni nujno vedno pogojeno s ceno.znamka mi ne pomeni dosti, največ mi pomeni izgled in primernost oblačila mojemu karakterju.

danes so taki časi da nima smisla kupovati znamke tudi če si jih dejansko lahko privoščiš saj ne top5 komercjalnih ala armani, ker jih ima vsak primitivc k ma 900e plače in si je prpravlen trgat od ust.Ker mislm Slovenčki vsi vemo kakšne so plače pri nas tam v večini maks do 2k neto večina pa tam 1200, če pa pogledaš fb profile pa vsi v znamkah vsi živijo nek high lajf itd
Tako da tisti ki govorijo da si za avto od 60k netrgajo od ust so smešni razen seveda posameznikov nažalost pa je na naših cesta preveč dobrih avtomobilov ki nesovpadajo z plačami pa tudi če si zdravnik in imaš 2500 neto je že ena x5 za 50.000 predraga zate jasno leasing reši vse.

Jst vem…nehi tok druge gledat pa se zacni sama s sabo ukvarjat…cist prevec ves kako so ljudje okrog tebe obleceni

Načeloma za jopico ne bi dala več kot 50,00 EUr, pa so me enkrat v Emproiumu prepričali, da eno določeno pa res moram imet, ker je odlično dopolnilo k garderobi, je bila okrog 160,00 Eur.
Res jo nosim z veseljem že dolgih 6 let, in je prinesla not 3-4 druge jopice ali jakne, tako da na koncu sploh ni bila tako draga.

New Report

Close