Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Toaletni papir

Toaletni papir

Ok, marsikaj se trudim razumeti, ampak tale norija s toaletnim papirjem mi pa ni jasna.
Mi lahko kdo razloži?

Kakšna norija?
V omari imam 6 rolic od paketa 20tih rolic, ki sem ga kupila februarja, tak mehek in nežen.

Po vseh državah naj bi zmanjkalo toaletnega papirja, ponekod ga prodajajo na črno po blaznih cenah, folk je znorel.

Čisto enostavno.
Ljudje so nakupili olala zalog. Ker predvidevajo da vse ne bodo mogli pojesti v času, ki je naveden na embalaži (rok uporabnosti), predvidevajo da bodo to hrano vseeno pojedli (saj ne veš kaj še bo v trgovinah).
In potem stopi na sceno enormna poraba toaletnega papirja.
LJUDJE GLEDAJO V NAPREJ!

To je trenutno vse z moje strani :).

Hahaha.. jaooo pa saj to ne moreš verjet….
Pol svetuješ da ga danes v merkatorčku za zih kupim, da ga ne bom čez par dni preplačala…

Ni racionalnega odgovora. Zadnjič so eni avstralski novinarji spraševali ljudi po trgovinah, ki so imeli polne vozičke toaletnega papirja. Odogvori so bili v stilu “za vsak slučaj”, “nikoli se ne ve”, “ker vidim, da drugi to delajo”, ipd. Najbolj pošten je bil en moški, ki je rekel, da zato “ker smo neumni. Ampak mi je žena ukazala, da moram kupiti zalogo wx papirja.”.

[img]https://media.santabanta.com/joke/visuals/21174.jpg[/img]

Treba je imeti veliko zalogo! Če eden kihne, se jih šest userje od strahu!

Fenomen.
Ok hrana, razumem, zdravila tudi. Da imaš pa doma 500 rolic toaletnega papirja, mi pa ne potegne.

Ma kaj skret papir, poglej, v Ameriki je zmanjkalo najprej pasje hrane po štacunah – na nasprotni polici je mačja hrana 🙂

https://images.24ur.com/media/images/1000xX/Mar2020/1d1acc3d18_62397295.jpg?v=d41d

Jah, verjetno velja pregovor v vseh razmerah: puno jedeš, puno sereš … Če imaš veliko hrane, moraš met tudi wc papir.

Haha ampak res. :))
Toaletni papir je zadnji problem, če ti ga zmanka. Vsak ima doma vodo in milo. Večina nas ima tudi bide.
Ne vem no eni so res preteral na celi fronti od wc papirja do olja 🙂

Mi smo imeli doma 6 rolic. Sem šla v trgovino in kupila še 6 za vsak slučaj- če se prihodnjič, ko bi ga rabili, ne bo več dalo kupiti ravno tega, ki ga imamo “najraje”.
No, in danes zjutraj pade pravkar načeta rolica v umazan wc in je direkt za v kanto…

Malo zaloge pa mora biti.

O norem kupovanju WC papirja povsod, kjer je virus, berem že par tednov. Zdaj se verjetno norija začenja tudi pri nas.

Verjetno so WC posli take intimne zadeve, za katere si ne želimo, da so kakorkoli ovirane. Ali pa je kaj drugega; bodo morali povedati psihologi. Za kopičenje hrane se mi zdi da pravijo, da gre za reševanje tesnobe.


NE! Sfenat bi ga morala pa dat v uporabo nazaj!

;)))))))


NE! Sfenat bi ga morala pa dat v uporabo nazaj!

;)))))))
[/quote]

V sušilca za pol ure – bo OK 🙂


NE! Sfenat bi ga morala pa dat v uporabo nazaj!

;)))))))
[/quote]

Sem tudi to pomislila, sam kaj, ko je bil rjav…

Hvala za smeh!

[img]https://pbs.twimg.com/media/ETKyxcCWkAEaYHH?format=jpg&name=small[/img]
Tudi Nizozemska zapira vse javno življenje, ostajajo odprti le nujni servisi.
Tole je vrsta za travo. Je treba narediti zaloge trave.
Vir: Christian Triebert, Twitter.

Ajej

Verjetno Gorenjci z WC papirjem nimajo težav.
Sem slišala, da so izjemno preračunljivi in praktični ljudje.
V izjemnih razmerah pa delujejo še posebej premišljeno … baje naredijo luknjico v papir in ….
Lahko so nam samo za zgled.

V Luxemburgu ga je zmanjkalo že prejšnji teden ko še niso delali od doma.

ljudje bodo več doma, torej bodo tudi več na wcju doma in posledično bo poraba papirja večja.
Papir se ne pokvari, torej, zakaj ne bi imel neke zaloge, da ne bo treba že po dveh dneh karantene izvajat nekih urgentnih ukrepov ala s školjke pod tuš ipd.
Ljudje so pač pametni. Jaz imam vedno nekaj zaloge doma, sedaj sem jo pojačal, ampak to že v začetku februarja.
Že celo zimo hodim enkrat na teden v trgovino in to je to. sedaj že cca 3 tedne še redkeje. Vem, da se še vedno lahko okužim, poskusim pa zmanjšat to možnost.
poleg tega se mi ne da hodit v trgovine v teh razmerah, ki bodo samo še slabše…..zboleli bodo tudi trgovci, prevozniki in proizvajalci, torej mimogrede lahko zmanjka kakšne zadeve.

tisti, ki želi pa je lahko še naprej pameten in gre vsak dan v vsaj tri trgovine po sveže žemljice, mortadelo in rolico sekret papirja.

…lulajte v bide in se umijte, se porabi veliko manj papirja

Ni res. Samo 4x ga prepognemo, ko se brisemo. Tko da porabimo manj papirja kot ostale regije.

New Report

Close