Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek torto v zamrzovalnik?

torto v zamrzovalnik?

zanima me, ali lahko dam čokoladno- smetanovo torto v zmrzovalnik in jo naslednjič odtalim?
-kako dolgo je lahko v zmrzovalniku?

Če je torta sveža, jo lahko daste v zamrz., pa ne za dolgo.

jaz sem dala sicer en kos sadne torte v zamrzovalnik, ampak potem enostavno ni bila več dobra, samo za v smeti.

zakaj ni bila več dobra?

ne vem kje imajo to navado. ampk nekje sem slišala, da dasta mladoporočenca 2 kosa torte v zmrzovalnik in jo pojeta na svoji 1 obletnici poroke. -1 leto v zmrzovalniku?

??.prvič to slišim; ziher pa po enem letu ni več za jest! V to sem prepričana.
zakaj ni bila dobra? ker je bila vsa neka čudna, sploh ni bila niti malo “podobna” torti; v ničemer; ne po obliki, ne po ukusu.
Sicer pa; probaj , mogoče pa tebi “uspe”.
:))

Podono kot acjom – torta narejena s smetano se enostavno ni obnesla, tista, ki pa je bila krema narejena z maslom pa je bila kar OK.

Zanimiv običaj, da poješ torto za prvo obletnico poroke – samo katero – jaz svoje po 1 letu že ne bi jedla.

ne bom probala, si me prepričala-se bomo pa bulali z njo :)))

No, ko se bom drugič poročila, bom sprobala ta “recept”.
:))))))))))))))

malo pošlji nam sem na forum!
:))
ne bo treba dati v zamrzovalnik!

:))))))))))))))))))))))))))))))
lepo se imejte

Nisem prepričana, ampak mislim da ta običaj izhaja iz Anglije. Ampak tista poročna torta ni takšna, kot jo poznamo mi. Bolj je podobna nekakšnemu kvašenemu šarklju z rozinami, čeprav je na zunaj vsa lepo okrašena v poročnem stilu. Taka torta se v zamrzovalniku sigurno bolje obnese, vendar je jaz vseeno ne bi marala po enem letu.

Imela sem enka problem. Za nasvte sem prosila slaščičarje (štiri različne, od teh dve prijateljici) in vsak mi je odsvetoval. Tako smo torto odnesli v vrtec in otroci so je bili prav veseli1

lepo, v našem vrtcu tega pa ne dovolijo.

…in prav je tako.

New Report

Close