Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek TRAJEKT

TRAJEKT

Zanima me kako potujete na Hvar, Korčulo?
Greste na trajekt v Splitu ali mogoče katera že na Reki?
Moj mož je namreč naumil, da bi šli že na Reki, ker je baje glede na razdaljo bolj poceni in da bi se čez noč vozili.

Kakšne izkušnje imate ve?

Lp Urša

Na Korčulo smo šli s trajektom iz Reke, naslednje dopoldne pa smo bili na otoku. Luštno, če imaš rada vožnjo z ladjo.

koliko časa pa traja ta vožnja?
jaz sem bolj za to, da gemo do Splita, bomo videli

nova
Uredništvo priporoča

V Dalmacijo gremo vedno z avtom.
Sedaj ko je avtocesta smo se do Splita iz Ljubljane vozili 6 ur, s tem da smo se še trikrat ustavili. Gremo pa na potovanje vedno v večernih urah, tako da v Splitu pridemo na prvi trajekt.
Priporočam pa da se ne odpravite na pot ob sobotah, ker takrat je prometa res neprimerno več kot druge dni.

ampak mi imamo apartma rezerviran za soboto, tko da bomo v noči s petka na soboto na pot

Midva sva šla na Korčulo iz Drvenika, na Hvar pa iz Splita. Od doma sva šla v poznih večernih urah in sva prišla na prvi trajekt.

Mislim, da smo odpotovali popoldne, ob desetih, naslednje dopoldne, pa smo pristali (ne me drzat za besedo, ker je od tega 3 leta).
Je pa tole potovanje s trajektom eno posebno doživetje. Vsaj pri nas je bilo.

No, saj če boste šli po avtocesti ni panike, včasih je bilo huje ko smo se vozili cele noči po luknjah.

Če gledaš finančno, se ti splača čim dlje peljati z avtom. Tj. na Pelješač in potem na Korčulo. Je pa daleč. CCa. 700 km iz Ljubljane.

Glede voznega reda poglej na http://www.jadrolinija.hr ki je v tem primeru prevoznik. Mi smo sli iz Reke ob 18.00 (Pazi, tam moras biti vsaj dve uri prej, kolikor traja vkrcanje), okoli 7 zjutraj smo bili v Splitu, potem se na Hvaru in okoli 12.00 na Korculi. Nujno moras karte kupit v naprej ,vsaj za avto, za palubne potnike ni blema. Kupis jih pa lahko skoraj v vsaki turisticni agenciji pri nas, no problem. Ce imata druzino, bosta potrebovala tudi kabino, midva sva prezivela noc v spalki na notranjem stopniscu, ker je zunaj precej pihalo. Ta zadeva pa zagotovo ni ceneje od bencina in cestnine. Razen ce ne boste sli na morje brez avta.

Za nazaj je odhod okoli 11.00 dopoldan, prihod na Reko v jutranji urah. Ko sva sla midva, je bil en problem. Trajskta s Korcule ni ob sobotah, samo v petek in nedeljo, zato preveri.

Je pa voznja super, vidis veliko, morda greste tako v eno smer, nazaj pa po cesti.

New Report

Close