Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trpim zaradi njegove bivše

Trpim zaradi njegove bivše

Nikoli mi nič ne kupi, ker ga je bivša vedno, ko ji je kupil rože ali prinesel kakšno nepričakovano darilo, obtoževala varanja. Nazadnje sta se razšla, ker ga je kar naprej samo obtoževala in bila bolestno ljubosumna. Jaz, nič kriva in nič dolžna, sedaj plačujem njene davke. Partner je zelo previden, ker preteklih napak ne želi ponavljati.. Nikakor mu ne morem dopovedati, da jaz nisem njegova bivša. Kot romantična dušica, ki potrebuje veliko pozornosti, me boli, da ni nepozoren do mene zaradi karakterja, pač pa zaradi preteklih slabih izkušenj. Kako naj mu vcepim, da potrebujem male pozornosti, tako kot rožice vode, da lepo cvetijo?

 

 

 

Vprašaj se, ali je res pravi? Mogoče bo rabil dolgo časa, da bo zaupal in se spremenil. Mogoče pa bo tak ostal. Očitno sta si različna. Če gre samo za razlike v rožicah in pozornostih, ga probaj sprejeti, daje pač takšen. Saj v življenju so bistveno bolj pomembne druge vrline, predvsem da se lahko zaneseš nanj.

Odgovor na objavo uporabnika
Ta nova, 24.04.2022 ob 21:21

Nikoli mi nič ne kupi, ker ga je bivša vedno, ko ji je kupil rože ali prinesel kakšno nepričakovano darilo, obtoževala varanja. Nazadnje sta se razšla, ker ga je kar naprej samo obtoževala in bila bolestno ljubosumna. Jaz, nič kriva in nič dolžna, sedaj plačujem njene davke. Partner je zelo previden, ker preteklih napak ne želi ponavljati.. Nikakor mu ne morem dopovedati, da jaz nisem njegova bivša. Kot romantična dušica, ki potrebuje veliko pozornosti, me boli, da ni nepozoren do mene zaradi karakterja, pač pa zaradi preteklih slabih izkušenj. Kako naj mu vcepim, da potrebujem male pozornosti, tako kot rožice vode, da lepo cvetijo?

 

 

 

Naivna pa si…

Slišala sem že vse sorte metanja krivde na bivše, samo za rože se pa ne. No… zdaj se pa to 🤣.

A se sploh poslušaš kaj govoriš. Obrni se, pa gas in dolge luči.

To je pa to, ko se gre v zvezo, preden se preboli oz predela prejsnjo zvezo. In zelo krivicno do tebe, da ti prevzemas krivdo za pocetje njegove bivse. S teboj jo bo prebolel, nato spoznal novo, kateri bo spet nudil vso pozornost, ji kupoval rozice. Ce cutis, da ti dela krivico in trpis na ta racun, raje ti koncaj razmerje, preden bo on.

Saj prav razumem, da so rože dejansko metaforičnega pomena.

Usedita se za mizo in mu povej, da TI nisi BIVŠA: In da ne boš trpela in plačevala njune finte in napake.

In če te ne bo upošteval in se bo še naprej skliceval na bivšo in se ne bo znal prilagoditi, potem mu reci : PA PA!

Ja madona no, a je tako butast in nefleksibilen?

Odgovor na objavo uporabnika
Predsodki, 24.04.2022 ob 21:28

Naivna pa si…

Slišala sem že vse sorte metanja krivde na bivše, samo za rože se pa ne. No… zdaj se pa to 🤣.

A se sploh poslušaš kaj govoriš. Obrni se, pa gas in dolge luči.

Podpis. Razumen človek razume, če mu poveš, da nisi taka kot bivša. Tvoj pa noče razumeti zato, da lahko še naprej igra žrtev in je brezbrižen glede majhnih pozornosti.

Odgovor na objavo uporabnika
Krivicno, 24.04.2022 ob 22:00

To je pa to, ko se gre v zvezo, preden se preboli oz predela prejsnjo zvezo. In zelo krivicno do tebe, da ti prevzemas krivdo za pocetje njegove bivse. S teboj jo bo prebolel, nato spoznal novo, kateri bo spet nudil vso pozornost, ji kupoval rozice. Ce cutis, da ti dela krivico in trpis na ta racun, raje ti koncaj razmerje, preden bo on.

Pa saj to večina moških naredi – ker zarine z nepravo ( oz taspodnjo) glavo v nov muf – še predno tazgornja glava prepuca in predela.  Ker mora lastnik – ker rabi; praznjenje modnikov.

 

Moški je drugače čustveno narejen v premosorazmernosti s potrebami in nagonom,kot ženska.

Si pomislila, da je mogoče res zato kupoval rože, ker je delal pizzzdarije? Sedaj jih pač ne in ne rabi kupovat daril 🙂

Jaz pa to razumem drugače, namreč, če je hotel namakati je pač moral kupovati rože, zdaj namaka brez rož. Ampak res, kakšen banalni izgovor. 🙂

Ah kako tipično za moške. Takoj v naslednjo vezo, s tono prtljage. Jajca bi praznil, dal pa nič od sebe. Ma daj, našutiraj ga.

Si kdaj pomislila, da ti tip naklada? Pa drugace, slabo govori o njej? Vsega kriva, najslabsa, itd?

Tip je čustveno razvit na stopnjo planktona. Če imaš vsaj malo pameti in vsaj malo samospoštovanja boš šla iz te veze. Ker a resno želiš nonstop mu “dokazovati” da nisi taka kot ona? Se ti zdi to normalno? Tip rabi odrast. Pa prebolet. Ti nisi z njim zato ker te obožuje, ampak zato ker si pripravljena ta njegov šit goltat. Njemu je bolj pomembno da svoje “rane” na tebi celi in svoje frustracije meče vate kot pa ti. Ti si pač samo tam.

Hodiš s človekom, ki za vse slabo pri sebi očitno krivi druge. Ali pa to ti počneš. Da je za vse slabo pri tvojem kriv nekdo drug. Saj takih je ogromno ljudi, nikar ne misli, da ne.
Če zmore in hoče popraviti, bo popravil. Če noče ali ne zna, se pa ti odloči, kako boš s tem živela.

 

Trpiš izključno zaradi sebe in nikogar drugega. Ljubezen se ne izkazuje materialno. Nehaj se primerjati z njegovo bivšo. Si tip ženske, ki nikoli ne bo 100% zadovoljna, pa če ti svet pred noge postavi. Vedno boš našla še kaj. Ko boš izčrpala darila bivši, bo v igri njegova mama, pa sestra, pa žena njegovega najboljšega prijatelja in na koncu neka brezvezna xy ženska, ki jo spremljaš na IG. Sprejmi človeka kot darilo in svet se ti bo pokazal v lepši luči.

Odgovor na objavo uporabnika
msolivija, 25.04.2022 ob 10:23

Trpiš izključno zaradi sebe in nikogar drugega. Ljubezen se ne izkazuje materialno. Nehaj se primerjati z njegovo bivšo. Si tip ženske, ki nikoli ne bo 100% zadovoljna, pa če ti svet pred noge postavi. Vedno boš našla še kaj. Ko boš izčrpala darila bivši, bo v igri njegova mama, pa sestra, pa žena njegovega najboljšega prijatelja in na koncu neka brezvezna xy ženska, ki jo spremljaš na IG. Sprejmi človeka kot darilo in svet se ti bo pokazal v lepši luči.

Točno tako. Pozabi nase in na svoje potrebe. So čisto nepomembne. Skrbi da bodo njegove zadovoljene. Ti nisi pomembna. Ti nisi vredna ene rožice, ki jo lahko utrga na vrtu, še manj kakšnega šopka za 10e. Kakšna materialistka si no. Ne glej samo nase. Nikogar ne briga da se ne čutiš ljubljena. Nikogar ne briga da se čutiš nepomembna. Odpri oči, pozabi nase, na svoje potrebe in se ti bo svet prikazal v čudoviti luči. Boš še naprej uživala z čudovitim človekom ki te bo vsak dan primerjal in preizkušal, ker je pred tabo namakal v eno trčeno. Ceni to!

Odgovor na objavo uporabnika
tako, 25.04.2022 ob 10:42

Točno tako. Pozabi nase in na svoje potrebe. So čisto nepomembne. Skrbi da bodo njegove zadovoljene. Ti nisi pomembna. Ti nisi vredna ene rožice, ki jo lahko utrga na vrtu, še manj kakšnega šopka za 10e. Kakšna materialistka si no. Ne glej samo nase. Nikogar ne briga da se ne čutiš ljubljena. Nikogar ne briga da se čutiš nepomembna. Odpri oči, pozabi nase, na svoje potrebe in se ti bo svet prikazal v čudoviti luči. Boš še naprej uživala z čudovitim človekom ki te bo vsak dan primerjal in preizkušal, ker je pred tabo namakal v eno trčeno. Ceni to!

Tukaj Moraš napisat opombo SARKAZEM. Če ne, se hitro vzame za res.

Ja nič, najboljše, da čakaš, da se bo spremenil. Ziher se bo! To se vsi moški spremenijo, ko te zares ljubijo.

Pa tam do ene 80-ega leta vsaj vztrajaj. Mogoče ti bo potem potegnilo.

Prva, gas in dolge luči ter takoj stran. Vaš partner živi v preteklosti in v pretekli bolečini in niti vaš trud ga ne bo premaknil, da se spremeni. Sem sama šla skozi to in kar nekaj časa “plačevala” napake bivše, dokler nisem imela dovolj. Danes imam točno to, kar sem želela. Verjemite, tudi za vas čaka lepi jutri, ne dopustite pa, da ga od nekoga “včeraj” uniči. Vse dobro 🤗

Končno en pameten komentar. Dečva, ima ta samo za izhod v sili. Ko bo prišel k sebi te bo zapustil zaradi babšeta, ki ji bo spet na veliko trosil rože in rožice. Bejž stran, dokler še lahko. A nisi še nikoli pomislila, da bi poiskala psihoterapevtsko pomoč. Očitno imaš samozavest  pod nulo.

tip j škrt in uporablja bivšo za izgovor…tip je genij

Odgovor na objavo uporabnika
plankton950, 25.04.2022 ob 08:03

Tip je čustveno razvit na stopnjo planktona. Če imaš vsaj malo pameti in vsaj malo samospoštovanja boš šla iz te veze. Ker a resno želiš nonstop mu “dokazovati” da nisi taka kot ona? Se ti zdi to normalno? Tip rabi odrast. Pa prebolet. Ti nisi z njim zato ker te obožuje, ampak zato ker si pripravljena ta njegov šit goltat. Njemu je bolj pomembno da svoje “rane” na tebi celi in svoje frustracije meče vate kot pa ti. Ti si pač samo tam.

Pojdi od njega, ded ni predelal bivše. Pa nikoli nebo.

Pa še dolgo nebo, sploh, ko te primerja z bivšo in še celo o tem govori. Marsikdo pogreša bivšo in mu je tudi žal zanjo, pogosto je tako, zato niso v novi vezi takšni kot bi bili sicer…Vse rabi svoj čas.

A vi mu pa kdaj kupite kaj nepričakovanega? Bonboniero, tudi rože? Ali naj bi bila to samo domena moških…. in ženska pričakovanja…

Ga resno sodite po temu, kaj vam kupi? Vam sicer posveča pozornost?

Razmislite malo o sebi….

Moški, ki je škrt do ženske, jo v resnici nima rad.

veš kaj.. tisti, ki grehe bivših daje za plačat sedanji, ni vreden da ostane sedanji.

Mora dojet, da z njo in njenimi dejanji ti nimaš nič! zato mora zdilat z njo ne pa prikladno kaznovat tebe.

Mene da en meče v koš s svojo bivšo-je tist moment odstranjen od mene. ne rabim tega sranja v lajfu.

E tako je treba narest, ne pa plačevat tuje grehe, če z njimi nimaš nič!! Pika ne raje klicaj!!! hehehe….

New Report

Close