Najdi forum

Naslovnica Forum ‘Teorije zarote’ Učitelji in priprave šol za ponovni pouk v živo

Učitelji in priprave šol za ponovni pouk v živo

Osnove ti niso jasne. Prvič. Za začetek to, da učitelji nimajo kaj spreminjat učni načrt! Učni načrti so zapovedani od države, spreminjajo jih v sodelovanju z Zavodom za šolstvo, nimajo pa učitelji nič s tem. Lahko posamezne praktike povabijo k sodelovanju, ko se učni načrt spreminja, to pa je tudi vse.
Drugič. Testiranje v soboto in nedeljo, hahaha, da sem jaz učitelj, me ne vidijo tam en dan po novem letu, na moj dela prost dan. Pa naj se slikajo! Drugače pa itak ne bodo šolniki izvajali testiranja. To bo izvedlo zdravstveno osebje in če bo ministrstvo to zagotovilo na šolah, kot je bilo rečeno, nimajo niti šolniki nobenih težav glede tega – tisti, ki se seveda želijo testirat. Glede na to, da so bolj oni ogroženi od otrok, kot otroci od njih, bi bilo prav, da se otroci testirajo, ne pa učitelji. Torej da sem jaz učitelj, se seveda ne bi testiral.
Tretjič. Ministrstvo ne da popolnih navodil. Res je! Kaj narediti z mulcem, ki reče, da on pa maske ne bo nosil, ker tega njegov starš ne dovoli. Ga naj sprejmejo v šolo ali pokličejo starše, da ga pridejo iskat? Ti, ki si tako pametna, kaj naj naredi ravnatelj? Septembra so namreč dobili iz min. navodila, da naj jih pustijo normalno obiskovati pouk, da je to odgovornost staršev. Kaj pa sedaj?? Na min. poudarjajo, da bo potrebno upoštevat VSE UKREPE, ne povedo pa, kaj s tistimi, ki ukrepov ne bodo upoštevali! A bi si ti vzela pravico takega otroka pustiti med druge (baje bodo inšpekcije za kršitelje po šolah in če bo mulc brez maske, bodo krivi ravnatelji, ker so to dopustili). Kaj pa naj naredijo ravnatelji, zavrnejo takega učenca? Tvegajo pritožbo staršev, da je to neustavno bla bla bla. No, vidiš, in navodil glede tega ni. Naj bi kar sami ukrepali, vsaka šola po svoje, praviš ti?? Aha, lahko lapat iz naslanjača. Pa še marsikaj ni dorečenega, ne samo to.
[/quote]

Spet sami izgovori in kazanje na druge, aja pa sploh nisi učiteljica! Hmmmm, poglej vsaka vaška štacuna v kateri je zaposlen kader s povprečno V. stopnjo je bila drug dan po razglasitvi izrednih razmer prilagojen razmeram, vi tega niste sposobni niti v 9. mesecih, še vedno šola na daljavo ne izpolnjuje niti 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} načrta, zoomi so katastrofa, kolikor jih sploh je……..
In ja jaz iz naslanjača sem bila 1. bojna linija, zorganizirani smo morali biti takoj, ne čez 9 mesecev.
Pa še glede staršev, koliko pritožb staršev pa je uspelo? Koliko je dejansko tistih famoznih groženj z odvetniki in ali so upravičene?
Naj ti povem pri nas v povprečju 1xtedensko, v postopkih pa je že bil skoraj vsak zaposlen, pa ne cmizdimo po mediji o odvzemu avtoritete kot vi…..
Kaj sploh hočete, pridne in prilagodljive otroke in pohlevne starše, to je utopična ideja zlasti ker takih nimate niti v svojih vrstah vsaj v večini.
In še nazadnje, kako naj iz tako neodgovornega sistema kot je šolstvo, ki nonstop s pratom kaže na krivce zunaj njih, pride zadovoljiv kader, sposoben prevzeti kakršnokoli odgovornost?

Niso učitelji krivi, če ne dobijo jasnih napisanih navodil od delodajalca in to je Ministrstvo za šolstvo.
Delodajalec ima vse vzvode, da organizira vse za pripravo učilnic in procesa, da se šolarji in dijaki vrnejo takoj nazaj v šole.
To so imeli časa v pripravi vse od 15 marca.
Nedopustno je, da se šolarji še vedno ne vračajo in nedopustno je, da nihče od strokovnih služb ne predstavi Vladi širšega problema. Odpirajo sos telefone za mladostnike ja …to je vse kar zmorejo v tem trenutku.

Zanimivo kako zagovarjate ucitelje, da se ne grejo testirati v soboto a hkrati vse delovne sobote pošiljate otroke k pouku!

Učitelji prispevajo k učnem načrtu točno toliko kolikor so se pripravljeni stegniti! Imaš učitelje, ki se držijo učnega načrta ko pijanec plota in nikoli nič ne dodajo k vrednosti svoje ure. Ne grejo iz začrtanih okvirjev.

Na drugi strani pa so učitelji, ki so se v decembru vozili od učenca do učenca in jim v živo (na primerni razdalji), zunaj na dvorišču pred domom, voščili novo leto in jim povedali, da jih pogrešajo v šoli in jim vlili dobro voljo za nadaljevanje!💪🏻💪🏻💪🏻

In ne zdaj o tem koliko so plačani! Si učitej s srcem ali pa si govno v ju službi in živiš od plače do plače, ego si dviguješ na tistih, ki jih vržeš!

Če v 10mesecih niso sposobni potuhtat kako bodo učili naše otroke, je čas za zamenjavo kadra. Od ministrstva naprej!

včeraj je zdravnik Rozman lepo povedal, da so se njihovi zaposleni v bolnici na Golniku z veseljem prišli cepit v nedeljo, tudi na njihov dela prost dan!!
Šolniki pa ne na testiranje v soboto? Bog ne daj, pa kako je s potnimi stroški, kdo jih bo peljal na testiranje, kdo bo plačal prevoz, ali bodo imeli plačane dnevnice, bo to šteto v opravljeno delovno obveznost in ne vem še kaj…
[/quote]

Saj sem lepo napisala : kakor delas z ljudmi, to se ti bo vrnilo. In pljuvanja in nespostovanja solnikov je kakor hoces. Javno izrazene pohvale za njihov trud so bili delezni – kolikor imam jaz v spominu – edino profesorji na KR gimnaziji. Ostalo je samo pljuvanje, pa sem prepricana, da je se kaj tudi za pohvalit.

Jasna navodila, če pa se jim takoj uprete in da izvedba ni možna?
Kaj torej od ukrepov v šoli ni bilo dejansko možno izvesti, v trgovinah pa se je moralo in se je?

včeraj je zdravnik Rozman lepo povedal, da so se njihovi zaposleni v bolnici na Golniku z veseljem prišli cepit v nedeljo, tudi na njihov dela prost dan!!
Šolniki pa ne na testiranje v soboto? Bog ne daj, pa kako je s potnimi stroški, kdo jih bo peljal na testiranje, kdo bo plačal prevoz, ali bodo imeli plačane dnevnice, bo to šteto v opravljeno delovno obveznost in ne vem še kaj…
[/quote]

Samo vprašam, če si dr.Rozmana slišala reči tudi, da so se zdravniki prišli testirat izven delovnika.
Cepljenje je ta trenutek bogastvo, prednost, izjema, testiranje pa zdravsteveno osebje opravlja v času delovnika. Lahko si določijo celo uro.

Jasna navodila, če pa se jim takoj uprete in da izvedba ni možna?
Kaj torej od ukrepov v šoli ni bilo dejansko možno izvesti, v trgovinah pa se je moralo in se je?
[/quote]Kje to trdim napiši?

včeraj je zdravnik Rozman lepo povedal, da so se njihovi zaposleni v bolnici na Golniku z veseljem prišli cepit v nedeljo, tudi na njihov dela prost dan!!
Šolniki pa ne na testiranje v soboto? Bog ne daj, pa kako je s potnimi stroški, kdo jih bo peljal na testiranje, kdo bo plačal prevoz, ali bodo imeli plačane dnevnice, bo to šteto v opravljeno delovno obveznost in ne vem še kaj…
[/quote]

Zaposleni v bolnicah so se prišli cepit, ker so za to dobili nadure. Plačane! Če je bilo obvezno. Zaposleni po bolnicah imajo ob sobotah in nedeljah plačane nadure, ali pa misliš, da delajo zastonj? Ali pa so imeli tako urejeno, da so jim rekli, da je PROSTOVOLJNO CEPLJENJE za vse, ki jih to zanima, v nedeljo tam in tam. In tisti, ki se želijo cepiti, so se seveda šli. Isto bi bilo tudi s šolniki, če bi rekli, da je PROSTOVOLJNO TESTIRANJE v nedeljo tam in tam in naj pride, kdor se želi testirati. Nekaj čisto drugega pa je, da en vladni govorec reče, da je OBVEZNO TESTIRANJE vseh učiteljev v soboto ali nedeljo tam in tam in da morajo priti vsi, ker tisti, ki ne bo prišel, ne bo mogel učiti. Celo če bi drugače bil za testiranje, bi v tem primeru zagotovo ostal doma, če bi bil učitelj, hahahaha. Kdo je en Kacin, da bo meni na prost dan odredil obvezno karkoli pač že, ne da bi mi za to povrnil stroške in plačal moj delovni dan. Lepo te prosim, če si ti tak bebo, da bi na ta poziv takoj pritekel, izvoli! Še dobro, da šolniki niso, ker takih učiteljev za svoje otroke res ne bi hotel imeti.

Gospodarstvo in negospodarstvo se je prilagodilo. Otroci in starši doma smo se prilagodili. Samo učitelji se ne morejo prilagoditi. Hm?!

Kje to trdim napiši?
[/quote]

Uporabljam množino, ne ednino, kaj ni tu jasno?
In ne vem ali se delaš noro ali pač smo zabijaš čas, tu gor teče debata o tem, da v 9 mesecih ni bilo od vas popolnoma nič konstruktivnega o tem kaj in kako bi, samo o tem, kaj ni možno in kaj ne gre!
En predlog, ki je bil poslan na ministrstvo s tvoje strani prosim, potem se ti bom pa javno opravičila in se izpostavila z imenom in priimkom, prav?

Če v 10mesecih niso sposobni potuhtat kako bodo učili naše otroke, je čas za zamenjavo kadra. Od ministrstva naprej!

in kdo točno ni sposoben tega potuhtati? kolikor sem jaz brala, ravnatelji opozarjajo samo na to, da naj bodo odločitve glede šolanja ali ne za naslednji teden dana prej- ne šele v petek!! Vlada pa konstantno v petek pošilja okrožnice glede šolanja v naslednjem tednu. Če dobiš kot ravnatelj okrožnico v petek, kako naj dobiš povratno informacijo glede podaljšanega bivanja od staršev- v soboto in nedeljo?? Koliko staršev ne bi odgovorilo? Kako naj vedo, kdo bo rabil podaljšano b.? Ja, lahko so starše vprašali že pred mesecem dni, pa se je sedaj stanje spremenilo. Vsaj dva od mojih prijateljev sta v tem času pristala na čakanju ali izgubila službo. In šole rabijo natančne podatke.

Zakaj za vraga ministrstvo daje okrožnice ven ob petkih??? Naj pove v sredo, kako bo naslednji teden, pa bodo do ponedeljka imeli čas se zorganizirat, pridobit od staršev sporočila, počistit šolo in vse ostalo. Samo to hočejo- da bi se jim sporočilo nekaj delovnih dni prej. A je to tako težko?


Sploh ne razumem kako so vam lahko lastni otroci odveč. Kaj jih niste vzgojili? Nimate reda, discipline in bontona doma? Ste divjaki ali pa samo egoisti pa bi raje luftali v miru medtem ko otrok visi v podaljšanem bivanju in na krožkih? Bi mal psa sprehajale raje pa čik in kava pri kolegici? Ker natanko take lene egoistične luftarke najbolj jambrajo. Da nimajo mira in privatnosti. Da so nenormalni napori odigrat partijo črnega petra in tombole z otroci. Lenobe navgravžne. Raje bi cel svet ogrozile samo, da bi drugim svoje jajce porinile. Gravž od staršev. Gravž. In vpijete, da je to po zakonu. Po zakonu bi moralo biti, da vsem nediscipliniranim staršem otroke vzamejo in naredijo kaj iz njim ampak ne med epidemijo. Jebo vas čuk. Enkrat v celi življenski dobi se nam zgodi epidemija vi bi pa da je vse enako kot vedno. Ja pa ne more bit. Tud med vojno in po potresu se ne bo nihče ukvarjal z vašimi otroci. To morate biti sami zmožni. Še dva do tri mesece bo kažin in to je to. Nimaš kam zdej rint otrok. takoj ko se to zgodi bodo moral vsi starši nazaj na delo v pisarne (delodajalci to komaj čakajo verjemi) in bo cela štala. Cela. Priporočil pri nas nihče ne upošteva. Samo zakone pa še te probavamo izigravati. Posledica življenja z balkanci v skupni YUgi. Imam človeka dragega v komi in okužili so ga lastni vnuki. Jih je moral čuvat pa ni noben izgledal bolan. Star je manj kot 60 let. Najverjetneje se zanj ne bo izšlo. Potolkla bi vas, ki vpijete o vračanju otrok v šole. Dokler se vas večina ne precepi ne riniti otrok nikamor sicer bo to zločin zoper človeštvo!!

Če v 10mesecih niso sposobni potuhtat kako bodo učili naše otroke, je čas za zamenjavo kadra. Od ministrstva naprej!

in kdo točno ni sposoben tega potuhtati? kolikor sem jaz brala, ravnatelji opozarjajo samo na to, da naj bodo odločitve glede šolanja ali ne za naslednji teden dana prej- ne šele v petek!! Vlada pa konstantno v petek pošilja okrožnice glede šolanja v naslednjem tednu. Če dobiš kot ravnatelj okrožnico v petek, kako naj dobiš povratno informacijo glede podaljšanega bivanja od staršev- v soboto in nedeljo?? Koliko staršev ne bi odgovorilo? Kako naj vedo, kdo bo rabil podaljšano b.? Ja, lahko so starše vprašali že pred mesecem dni, pa se je sedaj stanje spremenilo. Vsaj dva od mojih prijateljev sta v tem času pristala na čakanju ali izgubila službo. In šole rabijo natančne podatke.

Zakaj za vraga ministrstvo daje okrožnice ven ob petkih??? Naj pove v sredo, kako bo naslednji teden, pa bodo do ponedeljka imeli čas se zorganizirat, pridobit od staršev sporočila, počistit šolo in vse ostalo. Samo to hočejo- da bi se jim sporočilo nekaj delovnih dni prej. A je to tako težko?
[/quote]

A je težko doumet, da so izredne razmere in da je vse obešeno na epidemiološko sliko in zdravstvo?
Koliko predlogov pa so ti ravnatelji poslali na ministrstvo, koliko so jih učitelji, samo šolniki v vsej državi potrebujejo točna in jasna navodila in to vsaj 10 dni prej, vsi ostali smo se pa sposobni zorganizirati prej in se prilagoditi. Poglej vsi zaposleni imamo zaradi izrednih razmer delovnike prilagojene temu, od tovarniških delavcev do zdravnikov, samo šolniki potrebujejo več dni da se zorganizirajo! Pa razumi, če zmoreš!

Jasna navodila, če pa se jim takoj uprete in da izvedba ni možna?
Kaj torej od ukrepov v šoli ni bilo dejansko možno izvesti, v trgovinah pa se je moralo in se je?
[/quote]

v trgovinah jim ni bilo treba stranke spraševati, koliko jih bo prišlo in dobiti od njih povratne info.
V trgovinah imajo jasne ukrepe- maska in razkužiti roke, če tega nočeš, imajo zunaj varnostnika, pa se meni z njim. V trgovini ti ni treba biti, če pa hočeš, pa moraš biti po pravilih.
V trgovinah ne organizirajo prevoza za svoje stranke in jim ni treba z javnimi prevozniki predebatirati, koliko strank in kdaj bo rabilo prevoz.
V trgovinah ne organizirajo prehrane za svoje stranke in jim ni treba lansirati določenega števila kuharjev, ki bodo ravno pravšnji za določeno št. strank in ki bodo lahko pravočasno nabavili ves živež, ki ga doslej v šolah ni bilo.
Samo nekaj na hitro nanizanega za začetek. Bo šlo ali je še vedno težko videti razlike med aktiviziacijo ene štacune in ene šole.

Pa nismo kar vsi, ki “zagovarjamo” učitelje kar učitelji sami, veš? Eni imamo dejansko objektiven vpogled v dogajanje in ne zamegljenega s svojimi lastnimi frustracijami.

Uporabljam množino, ne ednino, kaj ni tu jasno?
In ne vem ali se delaš noro ali pač smo zabijaš čas, tu gor teče debata o tem, da v 9 mesecih ni bilo od vas popolnoma nič konstruktivnega o tem kaj in kako bi, samo o tem, kaj ni možno in kaj ne gre!
En predlog, ki je bil poslan na ministrstvo s tvoje strani prosim, potem se ti bom pa javno opravičila in se izpostavila z imenom in priimkom, prav?
[/quote]Po moje te daje huda huda nebvrotičnost. Kaj drugega kot zabijati čas na SČ, z obračanjem besed nisi niti sposobna. En sam tvoj stavek nima pomena. To svojo aroganco komunikacije si kar vtakni v svojo pavjo rit.

Mene ne mešaj v koš z drugimi, izražam svoja stčlišča in mnenje, da je Ministrstvo za šolstvo imelo dovolj časa, da je izdelalo in pripravilo načrt in pričelo s postopnim vračanjem otrok in mladine v šolo… takoj, ponavljam takoj po novem letu.
Doma držijo otroke in mladino, delajo nepopravljivo škodo in oni so zato tam, da delajo za kar so plačani in izvoljeni. Ti se lahko na svoje polomljene zobe natakneš, in repliciraš tistim, ki resnično morda onemogočajo delo šolnikom. Teh skorajda ni, to so samo eni veliki izgovori s tvojega zeljnika.
Delodajalci imajo dovolj, ker starši uveljavljajo svoje pravice za biti ob otroku doma, ker nimajo varstva.
Druga polovica zaposlenih pregoreva, nekaj se jih praska doma, ker virus v trgovini z živili ne skoči nate, na smučanju ne skoči nate, a v šolah in vrtcih in ostalih panogah pa so virusi na trampolinih.
Kar se tvoje predstavitve tiče, nepomembna si, tako z komentarji kot oseba.

Če v 10mesecih niso sposobni potuhtat kako bodo učili naše otroke, je čas za zamenjavo kadra. Od ministrstva naprej!

in kdo točno ni sposoben tega potuhtati? kolikor sem jaz brala, ravnatelji opozarjajo samo na to, da naj bodo odločitve glede šolanja ali ne za naslednji teden dana prej- ne šele v petek!! Vlada pa konstantno v petek pošilja okrožnice glede šolanja v naslednjem tednu. Če dobiš kot ravnatelj okrožnico v petek, kako naj dobiš povratno informacijo glede podaljšanega bivanja od staršev- v soboto in nedeljo?? Koliko staršev ne bi odgovorilo? Kako naj vedo, kdo bo rabil podaljšano b.? Ja, lahko so starše vprašali že pred mesecem dni, pa se je sedaj stanje spremenilo. Vsaj dva od mojih prijateljev sta v tem času pristala na čakanju ali izgubila službo. In šole rabijo natančne podatke.

Zakaj za vraga ministrstvo daje okrožnice ven ob petkih??? Naj pove v sredo, kako bo naslednji teden, pa bodo do ponedeljka imeli čas se zorganizirat, pridobit od staršev sporočila, počistit šolo in vse ostalo. Samo to hočejo- da bi se jim sporočilo nekaj delovnih dni prej. A je to tako težko?
[/quote]
Ocitno rabijo teatralnost. Vem, da so razmere zahtevne, ampak nekaj izkusenj ze imamo, tako da se kaj da predvidevat kaksen dan naprej. Ampak je bolj teatralno, ce vlada v hudih mukah v petek ob pol polnoci sporoci, kaj velja naslednji dan. In seveda, kdor se ni sposoben v pol ure prilagodit, je nesposoben. Isto casa namrec za prilagoditev rabi lokalna mini trgovinica, kjer se mora samo lastnik organizirat in nastimat piksno razkuzila (poenostavljeno receno) al pa sola s 400 ucenci, kjer je treba zorganizirat 100 zaposlenih, nabavit hrano, pocistit celo solo, zorganizirat ves pouk po na pol jasnih pravilih, dobit relevantne informacije od starsev 400 otrok itd. Sole so tudi do zdaj znale in zmogle marsikaj same narest. Samo ste ocitno nekateri namerno oslepeli in tega nocete videt.
O tem, da bo pa solanje potekalo v zivo in ne na daljavo, je pa menda jasno, da odlocajo drugi?

Če v 10mesecih niso sposobni potuhtat kako bodo učili naše otroke, je čas za zamenjavo kadra. Od ministrstva naprej!

in kdo točno ni sposoben tega potuhtati? kolikor sem jaz brala, ravnatelji opozarjajo samo na to, da naj bodo odločitve glede šolanja ali ne za naslednji teden dana prej- ne šele v petek!! Vlada pa konstantno v petek pošilja okrožnice glede šolanja v naslednjem tednu. Če dobiš kot ravnatelj okrožnico v petek, kako naj dobiš povratno informacijo glede podaljšanega bivanja od staršev- v soboto in nedeljo?? Koliko staršev ne bi odgovorilo? Kako naj vedo, kdo bo rabil podaljšano b.? Ja, lahko so starše vprašali že pred mesecem dni, pa se je sedaj stanje spremenilo. Vsaj dva od mojih prijateljev sta v tem času pristala na čakanju ali izgubila službo. In šole rabijo natančne podatke.

Zakaj za vraga ministrstvo daje okrožnice ven ob petkih??? Naj pove v sredo, kako bo naslednji teden, pa bodo do ponedeljka imeli čas se zorganizirat, pridobit od staršev sporočila, počistit šolo in vse ostalo. Samo to hočejo- da bi se jim sporočilo nekaj delovnih dni prej. A je to tako težko?
[/quote]

Vse v šolah že 10mesecev poteka po spletu. Smo navajeni otroci in starši. In če nam razrednik v petek zvečer pošlje vprašalnik bomo nanj odgovorili najkasneje v soboto zgodaj dopoldne.
Temu se reče prilagajanje.
In o temu je tema. Vsi smo se prilagodili, samo učitelji imajo težave.

v trgovinah jim ni bilo treba stranke spraševati, koliko jih bo prišlo in dobiti od njih povratne info.
V trgovinah imajo jasne ukrepe- maska in razkužiti roke, če tega nočeš, imajo zunaj varnostnika, pa se meni z njim. V trgovini ti ni treba biti, če pa hočeš, pa moraš biti po pravilih.
V trgovinah ne organizirajo prevoza za svoje stranke in jim ni treba z javnimi prevozniki predebatirati, koliko strank in kdaj bo rabilo prevoz.
V trgovinah ne organizirajo prehrane za svoje stranke in jim ni treba lansirati določenega števila kuharjev, ki bodo ravno pravšnji za določeno št. strank in ki bodo lahko pravočasno nabavili ves živež, ki ga doslej v šolah ni bilo.
Samo nekaj na hitro nanizanega za začetek. Bo šlo ali je še vedno težko videti razlike med aktiviziacijo ene štacune in ene šole.

Pa nismo kar vsi, ki “zagovarjamo” učitelje kar učitelji sami, veš? Eni imamo dejansko objektiven vpogled v dogajanje in ne zamegljenega s svojimi lastnimi frustracijami.
[/quote]

A ja taka znanstvena fantastika v času ko ni javnega prevoza ugotoviti kolikor jih pride z javnim prevozom? Odgovor je 0, ker ga ni, če pa se organizira šolski prevoz, pa se trase poznajo in št. učencev tudi!
A za hrano je težko pripraviti nekaj kar lahko recimo kak dan počaka? Tudi, če se staršem reče, da naj dajo malico s seboj bi šlo, pa tudi zorganizirali bi se s prevozi, kot so se do sedaj v skoraj vsem, izjeme pa so vedno bile in bodo in večina se nikoli ni prilagajala njim.
PS
Jabolka je biotehniška šola Ptuj pripravljena razvoziti po šolah danes, jutri……pa še kdo, ampak ni problem v zunanjih, pač pa v šolnikih, ki med vikendom nimajo nikogar na šoli, da bi to prevzel. Ker med vikendi in prazniki pač ne delajo niti v izrednih razmerah ne.


Kaj to pomeni, kar si napisal glede Bosne, skrajšan pouk in krajše ure, kdaj so otroci doma,kakot, da hodijo maljši v šolo v izmenah?

Ne ti mešat Bosne in Srbije z zahtevno in kvalitetno organizacijo v Sloveniji.

Pouk v naših šolah je treba organizirati tako, da ima večina otrok od prvega do petega razreda varstvo od sedmih do treh (za nekaj pa tudi že od šestih do petih),
da imajo v šoli vsaj tri obroke (tisti, ki bi to želeli) in da imajo za zaužitje teh obrokov dovolj časa,
da bodo v skupini z ravno pravimi sošolci, kar pomeni, da je potrebno vprašati starše, da sporočijo vsaj dva sošolca s katerim bi njihov otrok rad bil (seveda se ob tem pojavijo tudi težnje, da bi izrazili s kom pa res ne bi rad bil).
Poskrbeti je tudi treba, da bodo v učilnicah mize in stoli primerne velikosti, saj mlajši težko sedijo in delajo za klopmi večjih, obratno pa je ravno tako problematično, ker krivi hrbtenice in bo zaradi tega nepopravljiva škoda.
Poleg tega je potrebno organizirati še šolske prevoze oz. dovolj učilnci z dovolj prostora za tiste, ki bodo v varstvu, a se ne smejo združevati.

Torej preden starši dobimo vprašalnik, kjer bomo izrazili svoje potrebe in preden ga vrnemo, kar traja, ker če je rok prekratek bodo gotovo pritožbe in gotovo nekje v postopku nekaj ni prav izpeljano.
Ko so urniki in skupine sestavljeni, jih je treba objaviti, a seveda na poseben način, da se ne krši varstva podatkov in dovolj zgodaj, da se lahko družine na to pripravimo.
[/quote]

pa da učitelji nosijo maske 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ves čas med poukom, ker to kar so se šli zdaj ni nič. Mene ne zanima, če so oni v mehurčku, ker v resnici niso. Vsak od njih ima družino in marsikdo od družine hodi okoli..po obiskih, v službo. To ni noben mehurček. Mogoče ne bo zbolel nekdo iz drugega razreda (čeprav seveda bo na šolskem wc-ju, če ne prej) bo pa zato okužba okoli posredno še vedno raztrosena po celotni družbi. Pa tiste debilne starše, ki vpijejo in jim učitelji tolerirajo ker jim prilagajo pisne izjave, da otroci na skupnih hodnikih nimajo mask in potem hodijo brez v spremstvu. Jebo jih spremstvo pa distanca, če so hodniki in jedilnice zaprt prostor!!! Pa tudi prozorni vezirji in vseh strani odprti so zajebavanje iz naših življenj. Ne boste verjel. Ti egoistični starši so prvi, ki vpijejo o povratku otrok v šolo.

A je težko doumet, da so izredne razmere in da je vse obešeno na epidemiološko sliko in zdravstvo?
Koliko predlogov pa so ti ravnatelji poslali na ministrstvo, koliko so jih učitelji, samo šolniki v vsej državi potrebujejo točna in jasna navodila in to vsaj 10 dni prej, vsi ostali smo se pa sposobni zorganizirati prej in se prilagoditi. Poglej vsi zaposleni imamo zaradi izrednih razmer delovnike prilagojene temu, od tovarniških delavcev do zdravnikov, samo šolniki potrebujejo več dni da se zorganizirajo! Pa razumi, če zmoreš!
[/quote]

Epidemiološka slika ne bo nič bistveno drugačna v petek ali sredo v istem tednu. Ne gre za 10 dni, kot sem rekel, gre za 2 dni. To, da ti pretiravaš in napihuješ, pove pa veliko o tebi, o šolnikih nič.
Ravnatelji, šolniki, sindikat, so imeli ogromno predlogov… a jih ne upoštevajo. Sindikata šolnikov sploh ne jemljejo kot enakovrednega partnerja in se z njimi ne dogovarjajo ter ne sprejemajo SVIZOvih predlogov. Poglej si še kaj drugega, ne samo mon, kjer se učitelje pljuva, pa boš hitro ugotovila, da je bilo predlogov ogromno.
Če pa ti kljub temu, da je specifika odprtja šol čisto drugačna kot je pri odprtju ene štacune z oblekami, ne kapne, da se ne more isto postopat povsod, pa je itak razglabljanje s teboj brez veze.


Sploh ne razumem kako so vam lahko lastni otroci odveč. Kaj jih niste vzgojili? Nimate reda, discipline in bontona doma? Ste divjaki ali pa samo egoisti pa bi raje luftali v miru medtem ko otrok visi v podaljšanem bivanju in na krožkih? Bi mal psa sprehajale raje pa čik in kava pri kolegici? Ker natanko take lene egoistične luftarke najbolj jambrajo. Da nimajo mira in privatnosti. Da so nenormalni napori odigrat partijo črnega petra in tombole z otroci. Lenobe navgravžne. Raje bi cel svet ogrozile samo, da bi drugim svoje jajce porinile. Gravž od staršev. Gravž. In vpijete, da je to po zakonu. Po zakonu bi moralo biti, da vsem nediscipliniranim staršem otroke vzamejo in naredijo kaj iz njim ampak ne med epidemijo. Jebo vas čuk. Enkrat v celi življenski dobi se nam zgodi epidemija vi bi pa da je vse enako kot vedno. Ja pa ne more bit. Tud med vojno in po potresu se ne bo nihče ukvarjal z vašimi otroci. To morate biti sami zmožni. Še dva do tri mesece bo kažin in to je to. Nimaš kam zdej rint otrok. takoj ko se to zgodi bodo moral vsi starši nazaj na delo v pisarne (delodajalci to komaj čakajo verjemi) in bo cela štala. Cela. Priporočil pri nas nihče ne upošteva. Samo zakone pa še te probavamo izigravati. Posledica življenja z balkanci v skupni YUgi. Imam človeka dragega v komi in okužili so ga lastni vnuki. Jih je moral čuvat pa ni noben izgledal bolan. Star je manj kot 60 let. Najverjetneje se zanj ne bo izšlo. Potolkla bi vas, ki vpijete o vračanju otrok v šole. Dokler se vas večina ne precepi ne riniti otrok nikamor sicer bo to zločin zoper človeštvo!!
[/quote]

en zrel pogled. Podpis. Vse to je res.

Po moje te daje huda huda nebvrotičnost. Kaj drugega kot zabijati čas na SČ, z obračanjem besed nisi niti sposobna. En sam tvoj stavek nima pomena. To svojo aroganco komunikacije si kar vtakni v svojo pavjo rit.

Mene ne mešaj v koš z drugimi, izražam svoja stčlišča in mnenje, da je Ministrstvo za šolstvo imelo dovolj časa, da je izdelalo in pripravilo načrt in pričelo s postopnim vračanjem otrok in mladine v šolo… takoj, ponavljam takoj po novem letu.
Doma držijo otroke in mladino, delajo nepopravljivo škodo in oni so zato tam, da delajo za kar so plačani in izvoljeni. Ti se lahko na svoje polomljene zobe natakneš, in repliciraš tistim, ki resnično morda onemogočajo delo šolnikom. Teh skorajda ni, to so samo eni veliki izgovori s tvojega zeljnika.
Delodajalci imajo dovolj, ker starši uveljavljajo svoje pravice za biti ob otroku doma, ker nimajo varstva.
Druga polovica zaposlenih pregoreva, nekaj se jih praska doma, ker virus v trgovini z živili ne skoči nate, na smučanju ne skoči nate, a v šolah in vrtcih in ostalih panogah pa so virusi na trampolinih.
Kar se tvoje predstavitve tiče, nepomembna si, tako z komentarji kot oseba.
[/quote]

O ti pa si pomembna in celo kompetentna za sodbe o tem, kdo je objektiven in kdo ne!
Vidiš, pa si se postavila nadme, kot tista, ki obvlada in točno ve, brez konkretnega argumenta, samo z besedno zvezo naj se “nataknem na svoje polomljene zobe” karkoli že to pač pomeni.
Neodgovorni ste do vesolja in nazaj, ne samo do otrok, do vsega sistema, ki se je sposoben in se mora prilagajati. To samo potrjuje vaš več vrednostni kompleks in da ste nad ostalimi državljani.
PS
Ker so se vse vlade do sedaj usrale pred vašim sindikatom, in ker ste domala dobili vse kar ste hoteli, pa se vam bo narod zoperstavil in vas postavil na realna tla. Tega vas je pa malo strah a ne, da boste hodili v službo delat in ne sedet, kot vas/jih je 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} navajenih.

A ja taka znanstvena fantastika v času ko ni javnega prevoza ugotoviti kolikor jih pride z javnim prevozom? Odgovor je 0, ker ga ni, če pa se organizira šolski prevoz, pa se trase poznajo in št. učencev tudi!
A za hrano je težko pripraviti nekaj kar lahko recimo kak dan počaka? Tudi, če se staršem reče, da naj dajo malico s seboj bi šlo, pa tudi zorganizirali bi se s prevozi, kot so se do sedaj v skoraj vsem, izjeme pa so vedno bile in bodo in večina se nikoli ni prilagajala njim.
PS
Jabolka je biotehniška šola Ptuj pripravljena razvoziti po šolah danes, jutri……pa še kdo, ampak ni problem v zunanjih, pač pa v šolnikih, ki med vikendom nimajo nikogar na šoli, da bi to prevzel. Ker med vikendi in prazniki pač ne delajo niti v izrednih razmerah ne.
[/quote]

Pa a si ti čista, no??? Tu ne gre samo za malico, gre za otroke ki bodo v šoli do 16.00 nekateri. Kosilo mora biti zorganizirano! Kakšna jabolka????Kuhinja mora iti v nabavo in dobiti nabavljeno, to pa ni od danes na jutri, kot ti tupijo tu gor že mnogi, RABIJO VSAJ 2 DELOVNA DNI PREJ VEDET!! A je tako težko sporočiti šolam v sredo??? Kakšno epidemiološko stanje?? Že 2 meseca je isto št. okužb, malo gor, malo dol… v petek ne bo bistvenega odstopanja kot v sredo! Kaj ti ni jasno, bedakinja? Gre nalašč za vzpostavljanje avtokracije s strani vlade, ko se ne dogovarjajo z nikomer, ko ne odstopajo niti za milimeter…izdelajo neke tabele, kdaj se bo kaj odpiralo, da bo folk vedel, potem pa čez 2 dni to poteptajo z nekim random odpiranjem… in zdaj o teh tabelah ne duha ne sluha več, prej so pa to ves čas propagirali, kao da bo folk vedel, kdaj se bo odpiralo- šole naj bi se, ko bo manj kot 1000 hospitaliziranih- za prvo triado. V tem primeru bi šole vedele, kako in kaj in bi se pripravile. Zdaj je pa spet isto- do konca tedna je treba čakat, da se ve, ali bo v pon šola!! In ne, tega ni v nobeni državi. Skakanje iz enega načrta na drugi, praktično čez noč je spet čisto drugo, kot so napovedali prejšnji dan, epidemiološko stanje je pa že 2 meseca tam tam, nobenih bistvenih sprememb.


Sploh ne razumem kako so vam lahko lastni otroci odveč. Kaj jih niste vzgojili? Nimate reda, discipline in bontona doma? Ste divjaki ali pa samo egoisti pa bi raje luftali v miru medtem ko otrok visi v podaljšanem bivanju in na krožkih? Bi mal psa sprehajale raje pa čik in kava pri kolegici? Ker natanko take lene egoistične luftarke najbolj jambrajo. Da nimajo mira in privatnosti. Da so nenormalni napori odigrat partijo črnega petra in tombole z otroci. Lenobe navgravžne. Raje bi cel svet ogrozile samo, da bi drugim svoje jajce porinile. Gravž od staršev. Gravž. In vpijete, da je to po zakonu. Po zakonu bi moralo biti, da vsem nediscipliniranim staršem otroke vzamejo in naredijo kaj iz njim ampak ne med epidemijo. Jebo vas čuk. Enkrat v celi življenski dobi se nam zgodi epidemija vi bi pa da je vse enako kot vedno. Ja pa ne more bit. Tud med vojno in po potresu se ne bo nihče ukvarjal z vašimi otroci. To morate biti sami zmožni. Še dva do tri mesece bo kažin in to je to. Nimaš kam zdej rint otrok. takoj ko se to zgodi bodo moral vsi starši nazaj na delo v pisarne (delodajalci to komaj čakajo verjemi) in bo cela štala. Cela. Priporočil pri nas nihče ne upošteva. Samo zakone pa še te probavamo izigravati. Posledica življenja z balkanci v skupni YUgi. Imam človeka dragega v komi in okužili so ga lastni vnuki. Jih je moral čuvat pa ni noben izgledal bolan. Star je manj kot 60 let. Najverjetneje se zanj ne bo izšlo. Potolkla bi vas, ki vpijete o vračanju otrok v šole. Dokler se vas večina ne precepi ne riniti otrok nikamor sicer bo to zločin zoper človeštvo!!
[/quote]Ti bi potolkla nas? No jaz bi tebe in tvojega cucka, ki te je povsod polno, desetkrat na dan srat po travi niti drekov ne pobiraš, trikrat na dan v trgovino čvekat, čamiš na čiku in kofetu pred lokali, se grupiras in raznašaš virus in pol se sprašuješ kje je tvoj 60letnik fasal virus?
Naši otroci pa doma da, se ti klatiš naokoli?

O ti pa si pomembna in celo kompetentna za sodbe o tem, kdo je objektiven in kdo ne!
Vidiš, pa si se postavila nadme, kot tista, ki obvlada in točno ve, brez konkretnega argumenta, samo z besedno zvezo naj se “nataknem na svoje polomljene zobe” karkoli že to pač pomeni.
Neodgovorni ste do vesolja in nazaj, ne samo do otrok, do vsega sistema, ki se je sposoben in se mora prilagajati. To samo potrjuje vaš več vrednostni kompleks in da ste nad ostalimi državljani.
PS
Ker so se vse vlade do sedaj usrale pred vašim sindikatom, in ker ste domala dobili vse kar ste hoteli, pa se vam bo narod zoperstavil in vas postavil na realna tla. Tega vas je pa malo strah a ne, da boste hodili v službo delat in ne sedet, kot vas/jih je 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} navajenih.
[/quote]Ste. ste, ste…vi, vi, vi….dej se že odloči komu pripada tvoja histerija. 🙂
Hvala bogu delam in to je zame privilegij v tem času, ker nekaterim je pravica do dela odvzeta.
Bevskaš tja v tridni, s komentarji si se že čisto izgubila….saj ob taki histeriji niti ne uspeš kaj skup spacat… 🙂

New Report

Close