Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učiteljica je predrzna

Učiteljica je predrzna

Ne, jaz bi rada izobražene ljudi s kritičnim mišljenjem. Svojim mišljenjem, ne tistim od staršev, ki mislijo, da imajo moč, ker se uprejo tako, da ugasnejo kamero in potem jamrajo po anonimnih forumih.
[/quote]

Starši se zavedajo, da je otrok v šoli in ne oni. Če kamera njih snema pa pomeni, da učitelj lahko gleda kaj oni počnejo. Starši se zavedajo, da so učitelji tudi samo ljudje in lahko prav tako pokvarjenci kot pa so to lahko oni sami. Otrok tega ne ve, starš pa. Ko je otrok v šoli (stavbi) starš niti nima teh problemov, ker nima trenutnega uvida v delo učiteljev vsak trenutek. Dom pa je zasebnost domačih in se ta ne tiče učiteljev, ki svoje delo opravljajo za denar. Tako, da snemanje in postavljene kamere v samem domu lahko seveda zelo moteče vplivajo in njihova prisotnost seveda tudi nekoga lahko moti. Če ga moti pa je to razumljivo in ne nerazumljivo, kot se hoče prikazati.

Žalostno
[/quote]
Se pravi, ko bi tvoje sonce rumeno na faksu, boš zbutal prfoksa, ki se ne bo prilagajal željam tvojega miljenca?
Če bo kdaj v službi (pa itak jo bo dobil po zaslugi tvojih groženj dotičnemu direktorju), boš dal odpoved vodilni garnituri, ki ne bo klečeplazila pred tvojim prestolonaslednikom?
Matr, boh nas obvarji obsedencem, kot si ti.


Nisem ravno zaj.ebana ampak furamo koncept skupnosti. Otrok nimamo po svojih sobah. JA imamo eno mizo doma. In NE nimam prostora in namena kupovati in postavljati še ene mize nekam. Že tako je toliko robe, da komaj hodimo. Stanovanja v prestolnici so draga.
[/quote]
Cesa imas dovolj? Tega, da ne razumes, da lahko vklopis ozadje in se ne vidi okolica? Ali tega, da zeli uciteljica vsaj nekako kontrolirati otroke. Tudi ona vklopi ozadje ali pa dovoli “vstop” v njeno stanovanje.
Saj ne more biti drugace …


Se pravi, ko bi tvoje sonce rumeno na faksu, boš zbutal prfoksa, ki se ne bo prilagajal željam tvojega miljenca?
Če bo kdaj v službi (pa itak jo bo dobil po zaslugi tvojih groženj dotičnemu direktorju), boš dal odpoved vodilni garnituri, ki ne bo klečeplazila pred tvojim prestolonaslednikom?
Matr, boh nas obvarji obsedencem, kot si ti.
[/quote]

Žalostno je razmišljanje in norenje xxl in podobnih, ki poskušajo svoje frustracije sproščati nad učitelji.

Na naši srednji šoli se zahteva, da je vsak dijak na kameri in sedi pri mizi, ko poteka pouk.
Jaz tega ne zahtevam pri svojih urah, ker se mi zdi to totalen vdor v njihovo zasebnost. Ne vem, za vsako figo moramo vedno oddajat recimo na spletu neka dovoljenja, da se lahko naši podatki uporabljajo, a mi sedaj pa kar lahko gledamo v domače okolje vsakega učenca/dijaka? In to brez poprejšnjega dovoljenja. Kar samoumevno je, ker je sedaj pouk na daljavo, da mora vsak dopustit, da mu gledaš v njegov zasebni prostor. Mene ne briga, kaj imajo ali počnejo, glavno da takrat, ko kaj vprašam, so prisotni in odgovorijo ter pri preverjanju snov tudi znajo.

Bravo, kapo dol.


Preberi moj zgornji odgovor. Zalostno, da prfoks v srednji soli ne zna zavarovati “vdora” v svohe stanovanje.

Potem ti pa predlagam, da narediš nekaj koristnega in dosežeš odstranitev vseh kamer, ki nas spremljajo, ko se gibamo zunaj. Ker to pa je v primerjavi z zahtevo po kameri med poukom (ki jo lahko usmeriš v steno, zvok pa izključiš) vdor v zasebnost. Kamere niso označene, ne veš kje so, se pa ves čas lahko nadzoruje in snema tvoje početje. A to pa je sprejemljivo? Pa do zdaj nisem slišala nobenega revolta na to temo.

Potem ti pa predlagam, da narediš nekaj koristnega in dosežeš odstranitev vseh kamer, ki nas spremljajo, ko se gibamo zunaj. Ker to pa je v primerjavi z zahtevo po kameri med poukom (ki jo lahko usmeriš v steno, zvok pa izključiš) vdor v zasebnost. Kamere niso označene, ne veš kje so, se pa ves čas lahko nadzoruje in snema tvoje početje. A to pa je sprejemljivo? Pa do zdaj nisem slišala nobenega revolta na to temo.
[/quote]

Ne govorite nekaj kar ni res. Ves čas obstaja ta revolt le da se ljudi poimenuje teoretiki zarot. Zato pa se nekateri jezijo, ker jih država snema in nadzoruje povsod, ko pa oni pričnejo snemati oblastnike javne uslužbence in jih snemati v javnosti pa se ti nekaj buntajo in napadajo ljudi z vsem kar premorejo. naj bodo to mediji ali pa postopki, ki jih uvedejo zoper njih. Tudi primer Zlatkota je neakaj od tega pokazal.

Ne govorite nekaj kar ni res. Ves čas obstaja ta revolt le da se ljudi poimenuje teoretiki zarot. Zato pa se nekateri jezijo, ker jih država snema in nadzoruje povsod, ko pa oni pričnejo snemati oblastnike javne uslužbence in jih snemati v javnosti pa se ti nekaj buntajo in napadajo ljudi z vsem kar premorejo. naj bodo to mediji ali pa postopki, ki jih uvedejo zoper njih. Tudi primer Zlatkota je neakaj od tega pokazal.
[/quote]
Kje imaš tisto novo? Je več ne mečkaš? Je sprevidela, da si luzerrro?

Hallooo trije za eno mizo naenkrat delate na daljavo ha-ha-haaa, pozabla si povedat, da uporabljate vsi en računalnik! Ti sploh nimaš računalnika in ga sploh ne znaš uporabljat, ker drugače ne bi trosila takih bedarij.
Kar se tiče ozadja, so ti že povedal. Me zanima kako bi v luft skočila, če bi učiteljica ugasnila svojo kamero. Boš zagovarjala z enako vnemo, da imajo tudi učitelji pravico do zasebnosti?

Delam od doma.
Miza sredi dnevne sobe.
Pogoste Teams konference mirno preživim z nameščenim poljubnim ozadjem.
En čas sem v umetni pisarni, včasih v hribih ali na morju – ali pa v vesolju.
Pač, nima koga kaj brigat kako živimo.
Domači med konferencami mirno hodijo naokoli neizpostavljeni.

Sicer se meni zdi pravilo stalne prijave ob šolanju na daljavo razumljivo.
To je pouk.
Resda virtualen, pa vseeno.
V šoli med poukom učenci pač ne grizejo sendvičev, ne skačejo po sobi, ne sedijo na stranišču itd. Vetjetno želi učiteljica z video povezavo vzdrževati koncentracijo.

A nekateri res verjamete, da učitelje pri 25 do več kot sto učencih , ki bi jih radi nekaj naučili, zanima vaše stanovanje, oziroma tista omarica zadaj ali slika, ki visi na steni? So pa res predrzni, ker zahteavajo, da med poukom vidijo drug drugega! Ne se hecat, a ste pozabili, kako je bilo, ko ste bili v šoli, sploh osnovni? Kateri božji otrok pa bo vestno sledil snovi in od tega nekaj potegnil, če učitelj ne gleda? Dajte, no. Potem bo pa jok in stok, ko otroci ne bodo nič znali. In da veste- otroci dobro vedo, kdaj je učitelj strog v njihovo korist, kdaj jim hoče dobro! Otroci sicer jamrajo in iščejo obvoze, da bi se izognili naporu, ker to učenje je, napor. Ampak vseeno znajo to ceniti in razumejo, da rabijo tudi nadzor. Žalostno je, da tega ne razumejo nekateri starši, ki celo spodbujajo svoje potomce, naj učitelje zajebavajo, kot berem tu zgoraj. Če jih hoče en odrasli pripraviti do tega, da bodo sledili pouku, drugi pa jim svetuje, naj zadevo izigravajo in grejo raje spat ali igrat igrice, koga bodo ubogali?

gegegfe: ce ne razume lepe besede, da je obveznost prizganih mikrofonov bedarija – ker so se otroci sami pritozevali da slabo slisijo, ker pac pri vseh doma ni miru, sprasevanja z masko na obrazu raje sploh ne komentiram in posiljevanje z nezamegljenim ozadjen je pac meja, s katero se nas vecina starsev niso strinjala – in ce ni slo z lepa, je pac slo zgrda.

Zanimivo, da so se te tezave pojavile samo pri njej, ane.

Taka mama dela vse, da otrok ne bo spoštoval avtoritet in ne bo imel discipline in reda. Bo zaznala problem sele, ko bo tudi njej na glavo kakal.
Delamo od doma sedaj že mesece. Vsak dan vsaj en sestanek, kdaj dva, tri, štiri. Nikomur se kraj pameti ne pade, da ne bi imel vklopljene kamere, saj je to neobzirno do sodelavcev,na sestanke se enako ali se bolj pripravim, kot v poslovnih prostorih. Ker na daljavo izmenjujemo dokumente, ki jih beremo vsi, se vsaka napaka takoj zazna. Tudi spremlja se dnevno, ali si naredil naloge, ki so bile dogovorjene. Mi je obupno stresno, traja delavnik kar do večera, a kaj hočem. Uredim se enako kot da sem v pisarni, le da sem v kavbojkah in copatah. Hkrati pa je tako delo precej verjetno cez 10 let realnost dela. Aja, pa državna firma, a vseeno nek normalen občutek odgovornosti imamo.

Res je, nimate pravne podlage, preverjeno. Otrok mora imeti prižgano kamero, če vam je prav ali ne. Tu nikakor ne gre za poseg v zasebnost, saj lahko računalnik obrnete tako, da se zadaj vidi lahko samo bela stena, ipd. Nehajte toliko jamrati. Tudi učiteljem ni prijetno, da imajo na zoom srečanjih zadaj za ekrani še dodatne sodnike in šepetalce. Vsi skupaj smo v temu zosu. Pozanimajte se tudi o dodatni opremi na šoli, če nimate dovolj kapacitet.

Red mora bit…. To je isto kot, da so v šoli… Ko imajo videokonference ni glih prijetno, da se nekdo od staršev sprehaja v ozadju. Nevem, kakšen pouk imate nekateri, da nimate v živo, da se samo posluša in valda, da zahteva učitelj za video… ker samo tako lahko učitelj zve ali si dejansko pri pouku…

Moj bratec v tretji triadi je nalepil listek cez kamero.. in ko uciteljica hoce da prizge kamero jo prizge… ampak “kamera čudežno ne dela pravilno in je pregledal ze cel racunalnik in ne najde napake”
Mikrofon pa vedno vklopi ko zahtevajo

Nič ni predrzna, to je normalno če hoče da se kaj naučijo in kaj odnesejo od pouka ter da so dejansko tam. Bo pač otrok moral biti v svoji sobi/nekje za sebe, saj ni 3 leta star da rabi skos kontrolo starša?

Smešno mi je, kako so ljudje pogumni in pametni. Najbolj me fascinira, da zdaj, ko je korona vse zanima kemija, biologija in epidemiologija, v šoli pa nikogar ni to zanimalo. In kar boli me, ko poslušam nebuloze nekaterih internet znanstvenikov, ki preberejo nekaj dejstev in jih seveda zaradi neznanja ne znajo umestiti v kontekst in interpretirati. Seveda potem trdijo popolnoma napačne stvari, jaz pa zavijam z očmi, ker sem ravno v tej stroki in poznam zadeve. Seveda, če bi te ljudje v šoli pol toliko zanimanja pokazali za kemijo, kot zdaj, bi veliko več vedeli. In bi celo mogoče šli kemijo študirat in dobili v redu službo, lahko bi se zaposlili ravno v farmaciji (in bi jim bilo fino) o kateri imajo ljudje toliko za povedati. Kar hočem povedati je, da je fajn, da se kaj naučijo in da ne bodo šolski primer Dunning-Kruger efekta. In včasib je treba tudi malo avtoritete požreti, da prej ali slej prideš sam na višje mesto na lestvici. Poglejte: vaši otroci so lahko vse, kar zelijo biti, ampak nevedo pa tega, da to ne bo padlo iz neba. Za to je treba v večini primerov vloziti veliko dela in včasih tudi požreti kako krivico. Krivica se v svetu dogaja in kar naj se na njo navadijo. Ti, avtorica, pa bodi tiho in naj učiteljica pač v “razredu” uveljavlja svojo avtoriteto, tvoj otrok se pa naj navadi na realno življenje. Ne bo zadnjič, ko bo moral narediti nekaj, kar mu ne bo pasalo, ampak vedno pa ga tudi ne boš mogla obvarovati pred “krivico”. Ko bo pošiljal prošnje za nizko plačano bedno službo in še tega ne bo dobil, mu boš lahko samo čajčke kuhala, ko bo jokal. Upam, da to sicer ne bo res, ampak če ga zeliš vzgojoti vodgovornega človeka, ga navadi na realno zivljenje in odgovornost zase.

Tvoje zlato sonce nima svoje sobe? Zakaj se plodiš, če nimaš enega malega prostora v katerega bi se lahko umaknil otrok? To ni normalno niti v časih brez korone! Ali mora zlat sonček sedet pod pridilo pod krilom mame koklje? Kaj od tega je? Si prfakjena v glavo ali samo patološko obsedena z svojim soncem, se pravi malce bolančkana v betico?


Naš otroc niso nobene “kurbet*ne” ,ki se morajo nastavlat kameri kot se to počne za novodobne vroče linije za žetončke. Livesex.
Pa kva ste vi da boste big brotherja zastonj v domovih imeli?
Barabe.
Zbudte se a še ne vidte da vse v virtualo prestavljajo. Še za goflo ne morš nobenga prjet če te totalno idiota dela in ti škoduje.

Oni bi vse digitalno meli pa na daljinca, da samo plačujemo, ubogamo, delamo oni nas pa j. v živ mozak

Nisem prebrala vseh odgovorov, ker me je že pri prvih nekaj vse minilo.
A vi resno mislite, da učiteljice pa z veseljem prenašamo vdor v našo zasebnost in naše domovanje, mislite, da smo me srečne, ker nekateri sončki srčki ne bi delali dopoldne, ker oni pa ja morajo spati do 11 in nas potem kličejo po teamsih ob sedmih zvečer? Verjemite, da kakšnemu vašemu sončku bi z veseljem med konferenco ugasnile kamero, ker nima privzgojenih nobenih manir in dela bedarije (draga mamica pa stoji 2 metra od njega in se ji to zdi cool), pa vendar se zavedamo, da se velik del učenja zgodi tudi preko nebesedne komunikacije in vztrajamo. A res mislite, da me briga kako imate urejeno stanovanje in kaj počnete? Res mislite, da se nam ljubi ukvarjati še s tem? Ne sodite ljudi po sebi…

Ampak to morate morda dati vedeti vladi, da to pač ni pravi način komunikacije niti učenja.
Da se prepirate s starši verjetno ni vaša želja.
Samo opravljate delo kot tisti, ki so pobijali po ukazih kajne?
Če vam rečejo zdaj boste pa tako učili pač sprejmete in to počnete.
Kako ste drugačni v nekaterih pogledih od tistih,ki so sprejemali ukaze in jih izvrševali pa če so bili še tako nemoralni?

Ampak to morate morda dati vedeti vladi, da to pač ni pravi način komunikacije niti učenja.
Da se prepirate s starši verjetno ni vaša želja.
Samo opravljate delo kot tisti, ki so pobijali po ukazih kajne?
Če vam rečejo zdaj boste pa tako učili pač sprejmete in to počnete.
Kako ste drugačni v nekaterih pogledih od tistih,ki so sprejemali ukaze in jih izvrševali pa če so bili še tako nemoralni?
[/quote]
Darwin, ti si v evoluciji ostal na nizki stopnji razvoja. Mogoce ves kateri?

New Report

Close