Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učiteljica je predrzna

Učiteljica je predrzna

Ampak to morate morda dati vedeti vladi, da to pač ni pravi način komunikacije niti učenja.
Da se prepirate s starši verjetno ni vaša želja.
Samo opravljate delo kot tisti, ki so pobijali po ukazih kajne?
Če vam rečejo zdaj boste pa tako učili pač sprejmete in to počnete.
Kako ste drugačni v nekaterih pogledih od tistih,ki so sprejemali ukaze in jih izvrševali pa če so bili še tako nemoralni?
[/quote]

Darwin, žalostno, da učenje primerjaš s pobijanjem. Učenje je pomembna stvar. In poznam nekaj učiteljev in bi radi učili, ampak jim taki starši, kot si ti (upam, da nisi), ubijejo to željo. Vesel sem, da nisem učitelj ker slišim, kako je to. In kaj ti sploh predlagaš zdaj? Splošno vstajo učiteljev? Spet ne bi bilo prav. Pametnjakoviči bi spet skočili, češ, da itak nič ne delajo, zdaj pa tudi tega nočejo delat, mi ubogi reveži pa delamo za minimalca. Ja kaj se pa niste učili? Vam povem, da bo ta sistem šel v propad. Najbolj zaradi tega, ker se nekomu, ki je namensko izučen, da nekaj dela, ne pusti v miru delati. Kakšen bo tudi tečen in težak, tako, kot so tudi starši. Dejstvo pa je, da so že tako standardi med učenjem na daljavo zelo padli. A jih želite še poslabšat z nenehnim vmešavanjem? Koristite sigurno nikomur, vsekakor pa ne otroku. Kajti kljub temu, da s prižgano kamero nekdo “krši vašo zasebnost” naj vam povem, da nikoli niste bili in ne boste tako pomembni, da bi kogarkoli ga vaša zasebnost koga zanimala. Razen, če ste vi tisti, ki tako radi kukate v tujo zasebnost, potem se pa upravičeno bojite, ampak samo na podlagi tega, ker sklepate, da so vsi enaki, kot vi. Torej bi moralo druge skrbeti, ne pa vas.

Potem pa si naj še učitelji ugasnejo kamere, pa bo najboljše za vse… kot da so učitelji krivi, da so v tej situaciji? A ucitelje kdo vpraša po njihovi zasebnosti?? Vsem bi bilo boljše iti v razrede, kjer ni glupih staršev, ki samo nergajo in se pritožujejo nad vsako stvarjo! Na žalost pa smo tam, kjer smo, ko učitelji vaših otrok še pogledat ornk ne bojo smeli. In ja, ce ima lahko kamero prizgano vecina otrok, ne vem zakaj nepotrebno kompliciranje – ni potem posteno do ostalih otrok, ki pa s kamero nimajo tezav.

Darwin, žalostno, da učenje primerjaš s pobijanjem. Učenje je pomembna stvar. In poznam nekaj učiteljev in bi radi učili, ampak jim taki starši, kot si ti (upam, da nisi), ubijejo to željo. Vesel sem, da nisem učitelj ker slišim, kako je to. In kaj ti sploh predlagaš zdaj? Splošno vstajo učiteljev? Spet ne bi bilo prav. Pametnjakoviči bi spet skočili, češ, da itak nič ne delajo, zdaj pa tudi tega nočejo delat, mi ubogi reveži pa delamo za minimalca. Ja kaj se pa niste učili? Vam povem, da bo ta sistem šel v propad. Najbolj zaradi tega, ker se nekomu, ki je namensko izučen, da nekaj dela, ne pusti v miru delati. Kakšen bo tudi tečen in težak, tako, kot so tudi starši. Dejstvo pa je, da so že tako standardi med učenjem na daljavo zelo padli. A jih želite še poslabšat z nenehnim vmešavanjem? Koristite sigurno nikomur, vsekakor pa ne otroku. Kajti kljub temu, da s prižgano kamero nekdo “krši vašo zasebnost” naj vam povem, da nikoli niste bili in ne boste tako pomembni, da bi kogarkoli ga vaša zasebnost koga zanimala. Razen, če ste vi tisti, ki tako radi kukate v tujo zasebnost, potem se pa upravičeno bojite, ampak samo na podlagi tega, ker sklepate, da so vsi enaki, kot vi. Torej bi moralo druge skrbeti, ne pa vas.
[/quote]

Žalostno, da vi obračate napisano kakor vam paše in ne kakor je bilo mišljeno.
Govori se o ukazih, o uklonitvi vsemu, kar nekdo narekuje drugemu, samo zato, da se obdrži služba in se tako pokaže, da se v bistvu ne gre za noben poklic kot poklic ampak samo za služabništvo.

Kar je še bolj žalostno pa je to, da ti,ki naj bi učili druge premorejo premalo znanja in intuicije, da bi uvideli, da s tem, ko se prilagajajo takemu načinu izvajanja svoje službe ali “poklicu” (napačno poimenovano poklic- saj poklic ni to kar se danes razume) ne vedo niti ne slutijo, da sami sebi že jemljejo kruh v prihodnosti.

Po svetu se že dlje časa dogaja (kako Japonska) za primer, da je voditelja (novinarja) na TV pri novicah zamenjala umetna inteligenca in obraz, ki ga ljudje gledajo ni pravi obraz živega človeka, ki bi tisti čas dejansko nastopal pred kamero.

Programska shema, umetna inteligenca, algoritmi, aplikacije itd., vse gre v to smer, da se počasi ali pa hitro odvisno od “točkovne struge rekonstruiranja in preureditve” dotičnega sistemskega izobraževanja preusmeri na digitalni način in učenje na daljavo.

Ko se to zgodi in ker ni proti toka (učitelji se strinjajo z novim načinom poučevanja, starši se sprijaznijo) pa se zgodi, da se prične varčevati pri stroških. Program s pomočjo umetne inteligence in algoritmov nadomesti pravega učitelja. In ne enega ampak mnogo teh.

Nekoč sem že opisal, kaj se dogaja pa še kar ne vidim, da bi kdo od “šolnikov” sploh dojemal kako je tehnologija napredovala in bi mu to lahko kaj “govorilo”.

Zato se tukaj ne gre le za privatnost ljudi ampak za celo sfero na vseh področjih, ki se tega dotikajo na kak način.

Če še kar ne razumete o čem govorim je zadnji čas morda, da si malo pogledate kakšna tehnologija že obstaja in kam vodijo smernice za cel svet tako glede gospodarstva, šolstva, zdravstva, družbe itd.

Sicer pa če boste malo poiskali sem tudi o tem že napisal blog in ga objavil pa tudi temo na tem forumu. Ampak pač ni všeč učiteljem, le zakaj bi jim bila če pa ne kaže dobro za njih in njihovo kariero in “poklic” na način, kot ga sedaj poznajo saj je prihodnost lahko krepko, krepko drugačna. Sploh, ko se začne masovna uporaba hologramske tehnologije.

Zato, tistim,ki mislijo da sem ostal nekje zadaj glede dojemanja, naj se še enkrat vprašajo ali jih pri razumevanju že nekaj let morda ne čakam, da pridejo vsaj blizu.
Nimam od tega nič, kar razlagam razen to, da bi mogoče komu dal kaj misliti.
Odvilo se bo kar se odvija ali bom jaz mislil tako ali pa drugače.

Bi dejal, da digitalizacija kot taka je, kot bi po domače rekli lahko živ hudič in se sploh še ne zavedajo globine izgube, ki pride skozi to.

Uff Darwin, ja mislim, da si zaplaval nekam, kamor tvoje kapacitete ne dosegajo. In blogger si? Super, dobro za tebe. Mislim pa, da nimaš pojma, kaj in kako učitelji razmišljajo in niti nimaš želje, da jih razumeš. In da ti ni jasno, da ùčitelji komaj cakajo, da grejo nazaj učiti. Kar jaz vidim pri tebi je Dunning-Kruger efekt. Poglej si na internetu, kaj ta efekt je, saj je internet zate orodje, s katerim se izobražuješ. In seveda, blog je podobna zadeva, kot izobraževanje na daljavo. Čisto enakega principa se poslužuješ, kot se ga poslužujejo učitelji.
Kar se tiče umetne inteligence pač nimam mnenja. Poznam nekaj stvari, vendar premalo, da bi si ustvaril relevantno mnenje. Imam pa mnenje glede ucenja na daljavo in to je, da je to slaba opcija. In da vsi to vemo. In da to učitelji ponavljajo in da so vsi za to, da otroci gredo v šole. Ampak lej, če misliš, da je vse nateg, te jaz ne bom mogel prepricati drugače. Poznam tegobe učiteljev, vem, kako razmišljajo in ti povem, da zelijo opravljati svoje delo. Če želiš biti strokovnjak o zem, o čem pišeš, moraš poznati vse, tudi šolski sistem in realne težave učiteljev. Tega pa ti ne poznaš. Pogovarjaj se z njimi, naj ti razložijo, kake probleme imajo in kako jih poskušajo reševati. Ne samo z enim, vsaj 10 različnih rabiš, da si ustvariš neko povprečno mnenje. Mogoče boš potem malo bolje razumel, zakaj kake stvari so take, kot so. Seveda pa te še enkrat vprašam: si učitelj in si postavljen pred dejstvo, da so šole zaprte. In to dolgo časa. Veš, da v primeru, da ne boš učil na daljavo, da bo tvoj razred zelo zaostal v znanju (že tako bo zaostal, tudi, če boš učil na daljavo). Kaj boš naredil? Boš poskušal pac delati po svojih zmožnostih, ali enostavno pustil vse skupaj? Poglej, država je zaprta. Nimajo vsi enakega mnenja, ali je to upravičeno, ali ne. Eni so izgubili svoje starše v tem času, zaradi bolezni, drugi mislijo, da je to nateg. In če ti misliš, da je to nateg seveda pricakuješ, da bodo vsi ostali tudi tako mislili, drugače so ovce. Ampak dejstvo je, da so v tej populaciji (učitelji) ljudje, ki tudi to situacijo vidijo različno in pričakovati, da se bodo uprli posamezniki je nerealno. In če se ne uprejo v gospodarstvu, policiji, vojski, zakaj to pričakuješ od učiteljev? Kaj sploh pricakuješ od njih? Mislim, da imaš zelo nerealna pričakovanja, predvsem zato, ker si si ustvaril mnenje na podlagi enostranskih informacij. To je moje mnenje, zaradi mene lahko razmišljaš drugače, zas sem svoje zaključil v tej temi.

Meni je pa zanimivo, da je vsem tako sprejemljivo, da starši spremljajo pouk. Me je skoraj na riti vrglo, ko mi je brat povedal da je njegova kolegica, ki je mama sinovega sošolca, razlagala o znanju mojega sina.
Meni se zdi skrajno neprimerno, da so starši prisotni pri pouku (tudi v učilnici jih -na srečo- ni), da pa se o vsebini pogovorov pogovarjajo z drugimi, mi je pa sploh nedojemljivo.
Otroka sta v tretjem in četrtem razredu. Nikoli nisem v istem prostoru, ko imata videokonferenco, pa naj bo to razredna videokonferenca, ura dodatne strokovne pomoči ali pa ura v glasbeni šoli.

A se bereš kaj pišeš?
Kako lahko nekoga ponižuješ brez, da veš kaj vem?
Priznavaš, da nimaš niti mnenja o UI pa vendar nekako napadaš, da ne vem o čem razlagam, da nisem kompetenten, da moje kapacitete, kot si se izrazil ne dosegajo te ravni.

Pa kaj ti je? Od kod ta egocentričnost brez temelja v ozadju?
Glede na to, kar si napisal bi bilo bolje, da bi to zase smatral ne za mene tako na slepo.

Prav tako, ker ne razumeš, ne poznaš očitno določenih zadev smatraš to moje pisanje, kot nek napad na učitelje. Uf kako napačno je to.

Učitelji so tisti, ki naj bi imeli znanje, poznali napredek v vseh sferah. Kdo ga pa bo če ne oni, ki naj bi učili?

Kdo bo opozoril ljudstvo pred slabo usmeritvijo družbe če pa ne ravno oni, ki naj bi bili modri in nosili ter širili znanje?
Iz tega razloga sem morda v kakem pogledu seveda tudi malo bolj strog do njih. Konec koncev tudi oni so bili do nas kajne?

No včasih so oni meni postavljali vprašanja in teste, danes pa so sami na testu pa se mnogi tega ne zavedajo. Zakaj trdim, da se ne zavedajo? Zato, ker so odzivi njih takšni, da to tako kažejo. Zagotovo so med njimi posamezniki, ki so krepko pred ostalimi kar se znanja in osveščenosti tiče in v to sem prepričan ampak v širšem smislu jih pa ni.

Nekaj časa nazaj sem tudi na tem forumu imel nek pogovor z nekom, ki se je izdajal za učitelja učiteljico pa sva imela nekaj na temo sodobne opreme, tehnologije. Ampak ni bilo razumevanja, odziv je bil tak, kot da tega ni ali še dolgo ne bo, da je nemogoče itd. Kot noj z glavo v pesek.

Včeraj na forumu je nekdo objavil od Leka in nekega pregled na kakšen način naj bi ta potekal….
Morda si preberete kaj se že uporablja in če boste to področje raziskali boste videli na kaj sploh opozarjam, zakaj sploh opozarjam. Saj to kar se dogaja učiteljem, šolo obveznim otrokom in ostalim sedaj bo imelo veliko vlogo pri tem kako se bodo tovrstne zadeve odvijale v prihodnosti.

Glede nategov pa tako, da če vsi učitelji mislijo, da je vse res na način kot nam servirajo tiskani in podobni mediji potem dejansko je to poraz za intelekt katerega naj bi imeli učitelji. Ampak resno dvomim v to, da bi vsi učitelji bili tako naivni, da ne bi vedeli na kakšen način se odvijajo stvari in kakšni so principi v ozadju le teh.

Imate svoj intelekt prav tako ga imam sam. In če vi ne boste dovolj budni, če učitelji ne bodo dovolj budni in mi vsi ostali potem se kar pripravite na korenite spremembe in pozabite na način učenja, ki je bil v preteklosti poleg tega pričakujte padec “vrednosti” in vrednote učitelja (šolnika) in njegovega “poklica” kot posameznika.

Bravo, zelo brihtna mami…. 3-je delate za isto mizo – to pa je res pravo spodbudno okolje za vse 3, posebej za otroka, ki mora imeti mir, tišino, da se lahko zbere… in vas skrbi kamera? Naj vas raje skrbi znanje otroka in vaš odnos do znanja, učiteljice, šole in izobrazbe nasploh… KAKŠEN VZOR STE SVOJEMU OTROKU Z NERGANJEM IN NENEHNIM KRITIZIRANJEM? Šola na daljavo je za vse DRUGAČNA, otežen je pristen stik, učenci se skrivajo, namesto njih delajo starši…. zamislite se malo, predvsem pa se poskusite postaviti v vlogo učiteljice!!!

New Report

Close