Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Umrla – in nikomu ništa

Umrla – in nikomu ništa

Nekaj mi ni jasno, zato vam dam na vpogled.

Pred dnevi je umrla cenjena profesorica glasbe. Ostarela gospa, brez sorodnikov tukaj v Kranju, v lastnem stanovanju. Vzdrževala pa je stike s sorodniki v BIH,  saj je brat iz Bosne!  obvestil Policijo, če lahko preverijo kako je z njo, ker se ne javlja.

Po vseh predpisih so vlomili v flet in jo našli mrtvo – naravna smrt.

Zdaj pa pazite to štalo birokratsko.  OBČINA nima pravic, da bi iskala sorodnike.  Komunala še manj.  Kar pokopali so jo v tak skupinski grob – na  stroške Občine, ki si že mane tace za flet!!

Zakaj bi iskali sorodnike, če je BRAT obvestil policijo??! S tem klicem imajo vse podatke.

Več pa najdete v Gorenjskem glasu.

IN NIKOMUR NE ZAUPATJE NIČ!!!

In ne me narobe razumet! Sem za poštenost, sem za mir.

Kako nikome nißta? Zakaj pa ni za pokop poskrbel njen brat?

Scary

Verjetno zato, ker imajo Bosanci “poslovicu”:

BRAT SESTRI GRAD

SESTRA BRATU SMRAD!

Si mislil brat sestri gad,  ona njemu grad ??

Ne, v neki debati s čistilko v nekem podjetju, kjer sem bil serviser, takrat mi je bilo 18 let, mi je povedala ta pregovor. Bil sem namreč presenečen, ko je povedala, da je pri njih doma (Velika Kladuša) navada, da pri dedovanju vse sestre podedovano darujejo bratu, bratom. (V Sloveniji je ravno obratno).

Isto je bilo z mojo teto, ki je umrla na hrvaškem. Na srečo je soseda nam sporočila. Ogabno.

Ko te po smrti bliznjega povabijo a UE, te izprasajo o svojcih pokojnika in potem iscejo, ce je se kje kdo, ki ga nisi prijavil, da se povabi na zapuscinsko.

Verjetno so temu bratu sporocili, kaj je s sestro. Zakaj je ni on pokopal, je vprasanje zanj.

Kdor bo po njej deloval bo plačal pogreb. Če be prej pa takrat, ko bo zapuščinska.

Odgovor na objavo uporabnika
seveda iscejo, 28.04.2024 ob 07:16

Ko te po smrti bliznjega povabijo a UE, te izprasajo o svojcih pokojnika in potem iscejo, ce je se kje kdo, ki ga nisi prijavil, da se povabi na zapuscinsko.

Verjetno so temu bratu sporocili, kaj je s sestro. Zakaj je ni on pokopal, je vprasanje zanj.

Itak da iščejo, spet neki brezvezniki pišejo stvari kar tako počez, ne da bi poznali sistem!

Če prej ne, iščejo za zapuščinsko. Kolk se trudijo najti je pa druga stvar. Poskrbite da za časa življenja vzdržujete stike z ljudmi ane.

Če so jo kar nekam pokopali, pomeni, da ta brat ni prišel v Slovenijo urejati zadeve. Morda jim je bil pogreb predrag, niso imeli denarja, morda je kaj drugega, v vsakem primeru pa to ne pomeni, da bo zdaj občina pobrala stanovanje, kot ne pomeni, da se bodo dediči odrekli dedovanju. Zelo verjetno, da bodo dedovali, stroške pogreba pa pač plačali po dedovanju.

Tudi za migrante ne plačajo (ne plačujejo) njihovi svojci, tako da ….nas že pogreb migranta košta 1500 €, kaj šele njihovo preživlanje v naši domovini……

 

Bi plačali migrantov pogreb? Nekateri občani so ga že morali.

https://www.facebook.com/rtvslo.si/posts/pred-dnevi-so-na-ljubljanskih-%C5%BEalah-pokopali-dva-20-letna-migranta-iz-sirije-ki-/2483198958570305/?locale=fr_FR

 

    Kaj filozofirate, najmanj kar bi morali narest, občina, tudi komunala je, da obvestijo bivšega delodajalca (gre za znano in spoštovano osebo), obvestijo oz.se pozanimajo na CSD (ki je sicer sam sebi namen), akcija v takem primeru, ampak ne ljudje hodijo v službo po plačo ne delat.

Odgovor na objavo uporabnika
Kuku lele, 28.04.2024 ob 12:00
    Kaj filozofirate, najmanj kar bi morali narest, občina, tudi komunala je, da obvestijo bivšega delodajalca (gre za znano in spoštovano osebo), obvestijo oz.se pozanimajo na CSD (ki je sicer sam sebi namen), akcija v takem primeru, ampak ne ljudje hodijo v službo po plačo ne delat.

Torej kaj? Da bi šola, na kateri je delala, plačala pogreb ali kaj točno praviš? A to pa ni davkoplačevalski denar? Ali imaš idejo, da bi njeni bivši sodelavci prispevali privat? Glej, zelo verjetno so obvestili svojce, ki pa niso zmogli ali hoteli plačati pogreba. Ni pa zdaj v pristojnosti nikogar, da bi obveščal bivšega delodajalca, če je on pripravljen kriti stroške pogreba, ker svojci nočejo/ne morejo. Kaj ni jasno?

Odgovor na objavo uporabnika
ajajaj, 28.04.2024 ob 08:12

Če so jo kar nekam pokopali, pomeni, da ta brat ni prišel v Slovenijo urejati zadeve. Morda jim je bil pogreb predrag, niso imeli denarja, morda je kaj drugega, v vsakem primeru pa to ne pomeni, da bo zdaj občina pobrala stanovanje, kot ne pomeni, da se bodo dediči odrekli dedovanju. Zelo verjetno, da bodo dedovali, stroške pogreba pa pač plačali po dedovanju.

zelo verjeten tale scenarij

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 28.04.2024 ob 09:46

Tudi za migrante ne plačajo (ne plačujejo) njihovi svojci, tako da ….nas že pogreb migranta košta 1500 €, kaj šele njihovo preživlanje v naši domovini……

 

Bi plačali migrantov pogreb? Nekateri občani so ga že morali.

https://www.facebook.com/rtvslo.si/posts/pred-dnevi-so-na-ljubljanskih-%C5%BEalah-pokopali-dva-20-letna-migranta-iz-sirije-ki-/2483198958570305/?locale=fr_FR

 

ata spet lažeš sploh pa je članek v nova24 kar pomeni, da edino kar je res je datum kdaj je bil članek napisan, mimogrede, če so svojci potem oni plačajo pogreb, če ga noče gre pogreb na stroške občina, ki določi vrsto pogreba, ki je osnoven in stane 650€.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 28.04.2024 ob 05:10

Ne, v neki debati s čistilko v nekem podjetju, kjer sem bil serviser, takrat mi je bilo 18 let, mi je povedala ta pregovor. Bil sem namreč presenečen, ko je povedala, da je pri njih doma (Velika Kladuša) navada, da pri dedovanju vse sestre podedovano darujejo bratu, bratom. (V Sloveniji je ravno obratno).

Moj mož je Dalmatinec in pri njih je bila enaka navada. Sestre so vse dale bratom, šele zadnji dve generacij je malo drugače, ker se otroci teh sester bunijo da hočejo tudi oni kaj imet se od parcel, ki se zdaj zelo drago prodajajo, sploh na otokih.

Odgovor na objavo uporabnika
Ni tako samo v bosni, 28.04.2024 ob 13:14

Moj mož je Dalmatinec in pri njih je bila enaka navada. Sestre so vse dale bratom, šele zadnji dve generacij je malo drugače, ker se otroci teh sester bunijo da hočejo tudi oni kaj imet se od parcel, ki se zdaj zelo drago prodajajo, sploh na otokih.

Kot pri muslijih, kjer vse pobere moška stran. Saj krščanski patriarhalizem je bil isti. Ženske so bile prešuštnice, če je 16 letnico posilil 40 letnik. Kamenjanje prešuštnic je tudi v svetem pismu. Pa da najstarejšemu sinu pripada kmetija, sinovi so vse dobili.

New Report

Close