Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Uničila sem si življenje

Uničila sem si življenje


A veš, česa ne razumem – v kakšnem smislu naj bi predstavljalo “zadostitev”, če jaz nekoga pretolčem? Ne rečem, obstajajo situacije, ko bi človek nekoga najrajši okrog ušes, tipično kakšnega nevzgojenega mulca, ampak da bi imel človek v sebi željo, da bi udaril partnerja? Kakšen bolnik mogoče tudi, zase pa lahko rečem, da ko sem izvedela, da se je valjal po drugi, sem si želela samo to, da se me nikoli več ne dotakne. Ne da bi še uživala v ogledovanju njegove otekle nage riti. Kaj bi imela od tega??

Pa daj kakšno literaturo, če praviš, da je toliko tega.


A veš, česa ne razumem – v kakšnem smislu naj bi predstavljalo “zadostitev”, če jaz nekoga pretolčem? Ne rečem, obstajajo situacije, ko bi človek nekoga najrajši okrog ušes, tipično kakšnega nevzgojenega mulca, ampak da bi imel človek v sebi željo, da bi udaril partnerja? Kakšen bolnik mogoče tudi, zase pa lahko rečem, da ko sem izvedela, da se je valjal po drugi, sem si želela samo to, da se me nikoli več ne dotakne. Ne da bi še uživala v ogledovanju njegove otekle nage riti. Kaj bi imela od tega??

Pa daj kakšno literaturo, če praviš, da je toliko tega.[/quote]

Kaj mene sprašuješ, vprašaj to ki je predlgala, ker ima očitno lastno izkušnjo v tem, tako je bilo moč razbrat. Sam samo pravim, da verjamem v to, da so preproste reči najbolj učinkovite in da človek ne funkcionira tako, kot to kvazi psihološka in feministična znanost piše na papir. Saj pravim, literature o tem je ogromno, izvira sicer iz krščanstva, prihaja in se še vedno širi ( zadnja leta sploh) pa iz Velike Britanije. In ne boš verjel, če bi šel malo brskat, ne da to poteka samo za štirimi zidovi, celo organizirajo kampe v ta namen, kjer se ljudje prijavijo, namesto na skupinske družinske terapije in vsi pravijo, da je bilo uspešno. Jaz pač temu verjamem. V Sloveniji omenit obstoj česa takega je pa naravnost samomorilsko, ob vsej nori feministični puhloglavosti, ki nam oblikuje družbo.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ja. Rekla sem, če daš kak link.


Ja, saj sem že v prvem postu napisal zakaj gre, vpiši domestic discipline ali Christian Domestic Discipline.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Ja, saj sem že v prvem postu napisal zakaj gre, vpiši domestic discipline ali Christian Domestic Discipline.[/quote]
Aaaa, pa res! Zdaj razumem: ne gre za to, da tepeš zakonca, ki je nekaj naredil narobe, ampak da moški tepe žensko! Zdaj tudi razumem, zakaj si tako veselo vznemirjen ob misli, da prihaja k nam islam. Isto ti je. Glavno, da je baba tepena.


Ja, saj sem že v prvem postu napisal zakaj gre, vpiši domestic discipline ali Christian Domestic Discipline.[/quote]
Aaaa, pa res! Zdaj razumem: ne gre za to, da tepeš zakonca, ki je nekaj naredil narobe, ampak da moški tepe žensko! Zdaj tudi razumem, zakaj si tako veselo vznemirjen ob misli, da prihaja k nam islam. Isto ti je. Glavno, da je baba tepena.[/quote]
A mi lahko poveš, zakaj vsako temo obrnete, da se vrti okoli mene in ne bistva :-))) Če boš šla nazaj brat nisem nič drugega pisal v tej temi, kot prikimal tej, da vem za to in verjamem v učinkovitost tega, kar je predlagala kot nenavadno preprosto rešitev na podlagi lastnih izkušenj in sem že v začetku opozoril, da se bo usula vsa podivjana puhloglavost in zahtevala linč. :-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Kar seješ, to žanješ. Ampak hvala za link.

Če rečem, da mene ne bo noben tepel, ne vidim v tem nič puhloglavega niti podivjanega.


A veš, česa ne razumem – v kakšnem smislu naj bi predstavljalo “zadostitev”, če jaz nekoga pretolčem? Ne rečem, obstajajo situacije, ko bi človek nekoga najrajši okrog ušes, tipično kakšnega nevzgojenega mulca, ampak da bi imel človek v sebi željo, da bi udaril partnerja? Kakšen bolnik mogoče tudi, zase pa lahko rečem, da ko sem izvedela, da se je valjal po drugi, sem si želela samo to, da se me nikoli več ne dotakne. Ne da bi še uživala v ogledovanju njegove otekle nage riti. Kaj bi imela od tega??

.[/quote]

Se popolnoma strinjam.


Kar seješ, to žanješ. Ampak hvala za link.

Če rečem, da mene ne bo noben tepel, ne vidim v tem nič puhloglavega niti podivjanega.[/quote]Saj to je pa tisti največji absurd v razmišljanju, ne? Če narediš prometni prekršek ali kriminalno dejanje, ne boš nič rekla, da ne boš plačala globe ali šla v zapor. Če pa uničiš družino in povzročiš trpljenje vsem bližnjim, bi se pa posledicam izognila in celo vse skupaj poglobila samo da se izmuzneš, celo se greste izživljanja in maščevanja za to kar ste same storile. Tako da meni se celo zdi, da te, ki se zavedajo dejanj, to obžalujejo in sprejmejo, da bo kljub ponižanju njihova rit nosila posledice in s tem rešijo odnose, morajo res funkcionirat na zelo visoki ravni empatije in vrednot, za razliko od vas.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Premisli, kaj te je privedlo do situacije, da si (pre)varala? Če si modra in pametna, boš sprejela partnerjevo ponujeno roko in se potrudila, da zadevo rešita. Očitno imata možnosti. Nehaj travmirati, ker boš s tem zadevo samo poslabšala. Vzemi se v roke in daj partnerju vedeti, da si naredla velikoooooo napako. To seveda le v primeru, da res tako misliš in si se pripravljena za partnerja boriti. Srečno!

Modri, jaz ti pa pravim, da sta prevara in fizično nasilje dve popolnoma različni stvari in ne vidim, kako bi lahko tale avtorica pi***rijo, ki jo je naredila svoji družini, popravila s tem, da se da premlatiti. To ničesar ne spremeni, ničesar ne popravi za nazaj, ne povrne zaupanja. Mogoče bi se tip malo sprostil, če je v njem kaj sadista, ampak čez pet minut bo spet nesrečen zaradi tega, ker ga je prevarala. Sicer pa kdo bi hotel živeti s sadistom in ga imeti še za očeta svojih otrok?


Saj sta tudi tatvina in zapor dve različlni stvari in nimate neposredne povezave, ne? Je to le bližje, ker koliko sem razumel to ki predlaga, gre pač za dojemanje na čustveni ravni in škoda je bila prav tako storjena načustveni ravni in to zelo visoko čustveno dojemanje. Preberi jo še enkrat, meni se ne da nazaj skakat in brskat po temi.

Ampak ve boste iskale tisoče izgovorov, kaj je primerno kaj ni, itak pa nikoli niste krive in odgovorne več za nič, ker niste nikoli dozorele v tej smeri, temveč prej popolnoma vrednostno in odgovornostno iztirile, ko bi ravno morale dozoret. Zato je stanje danes tako kot je, namreč proapadamo zaradi razvrednotenja vsega.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Saj sta tudi tatvina in zapor dve različlni stvari in nimate neposredne povezave, ne? Je to le bližje, ker koliko sem razumel to ki predlaga, gre pač za dojemanje na čustveni ravni in škoda je bila prav tako storjena načustveni ravni in to zelo visoko čustveno dojemanje. Preberi jo še enkrat, meni se ne da nazaj skakat in brskat po temi.

Ampak ve boste iskale tisoče izgovorov, kaj je primerno kaj ni, itak pa nikoli niste krive in odgovorne več za nič, ker niste nikoli dozorele v tej smeri, temveč prej popolnoma vrednostno in odgovornostno iztirile, ko bi ravno morale dozoret. Zato je stanje danes tako kot je, namreč proapadamo zaradi razvrednotenja vsega.[/quote]

Še na misel mi ne pride, da bi bivšega nabutala, ker me je varal.
Če nisva za skupaj, bova pač šla vsak svojo pot.

Okej, v tvojem odgovoru vidim določen smisel, ampak tale analogija z zaporom me še zmeraj zmoti. Namreč, kdo je tisti, ki ima analogno s sodiščem v zakonu pravico do discipliniranja zakonca? Tisti, ki mu Je drugi naredil svinjarijo – ali moški? Sme ženska pretepsti moža, ki jo je prevaral?


Saj sta tudi tatvina in zapor dve različlni stvari in nimate neposredne povezave, ne? Je to le bližje, ker koliko sem razumel to ki predlaga, gre pač za dojemanje na čustveni ravni in škoda je bila prav tako storjena načustveni ravni in to zelo visoko čustveno dojemanje. Preberi jo še enkrat, meni se ne da nazaj skakat in brskat po temi.

Ampak ve boste iskale tisoče izgovorov, kaj je primerno kaj ni, itak pa nikoli niste krive in odgovorne več za nič, ker niste nikoli dozorele v tej smeri, temveč prej popolnoma vrednostno in odgovornostno iztirile, ko bi ravno morale dozoret. Zato je stanje danes tako kot je, namreč proapadamo zaradi razvrednotenja vsega.[/quote]

Še na misel mi ne pride, da bi bivšega nabutala, ker me je varal.
Če nisva za skupaj, bova pač šla vsak svojo pot.[/quote]
Saj tu ne gre za butanje, koliko jaz vem, če si brala. Koliko jaz razumem gre za visoko zavedanje, da si nekomu storil krivico, obžalovanje tega in morda bi se temu reklo sprejemanja posledic na simbolični ravni, ampak hkrati čustveni in moralno zavedajoči ( ne najdem pravega izraza), da pokažeš partnerju kako ti je dejansko žal in kaj vse si pripravljen storit za povrnitev zaupanja in hkrati pri sebi razčistiš, da je to bilo dejansko grdo in slabo. Ne vem, težko bi sam to povedal na pravi način. Morda se oglasi ta, ki ima zagotovo pozitivne izkušnje s tem, da malo bolje pojasni, sam recimo razumem kaj to pomeni, ne znam pa povedat z besedami dovolj dobro.

Se pravi bistvo je, da gre za zavedanje obeh. ker če ti vse zavračaš, pač nisi nič boljša od njega, ki je prevaral in to iz dna duše obžaluje in tu res ni rešitve. Prav tako pa vem, da zakonske terapije ravno iz razloga, ker se niti ne omenja krivda, kaj šele nosebnje posledic, na dolgi rok ne prinesejo obnovitve odnosov i zaupanja. Ker se samo vse skupaj potlači z leporečenjem, človeka pa v njegovi globini še vedno razžira.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

In krompir, daj si vsaj ženski vzdevek, bom lažje pisal:-)), sam razmišljam ob tej temi tako. Da morda sploh ne bi šel namahat riti, ampak da je partnerka, ki me je prevarala se pripravljena spustit na tako raven ponižanja in sprejemanja kazni, potem mi bi to dejansko dalo odgovor, da misli resno, resnično obžaluje in si želi povrnitev zaupanja.

….no iz žlehnobe bi ji pa vseeno spisal nago rit:-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Bi se dal ti premlatit meni?

Val, ce ne locis med cmeravostjo in iskrenimi obcutki, je to cisto tvoj problem. Po mojih izkusnjah so ravno cmere dostikrat hinavci in manipulatorji. Evo, avtorica grozi, da se bo proc spravila in je ONA uboga in je SEBI unicila zivljenje in tralala. Ko/ce bo njen popustil pod pritiski, pa ne ves ne ti ne jaz, koliko se bo v resnici pripravljena sama potruditi. Mogoce samo kako leto, do naslednje skusnjave, potem pa spet v jok in na drevo in tako v krogu dalje.
Usrala ga je. Vsak ga lahko. Ampak nima kaj piskat in se smilit sama sebi, ker je ni nihce silil. Energijo, ki jo vlaga v igranje uboge skesanke, naj raje vlozi v resno popravljanje zveze. To je bil moj nasvet.
Sicer pa, vsak po svoje.

Ljudje smo na različni razvojni stopnji, tako posamezniki kot celi narodi. Fizična kazen se uporablja na zgodnji stopnji etičnega razvoja, kar vidimo v kaznovalnem sistemu bližnjevzhodnih držav.
Na nek način je to prav, saj se drugače kot s strahom pred bolečo kaznijo ne da prepričati etično nezrelega človeka, da ne dela prav.

Zrelejši ko je človek, bolj dojame smisel prepovedi. Ko vrednote ponotranji, mu niti na misel ne pride, da bi delal kako drugače kot po svoji vesti. Ne krade, ne laže, ne manipulira, ne vara… pa ne zaradi strahu pred kaznijo, pač pa iz notranje nuje, da živi po svojih visokih normah.
Sama zrelost ni odvisna od starosti v letih. Govorim o etični zrelosti, ki jo pridobivamo skozi mnoga življenja.

Glede na prevladujoče vrednote v zahodni družbi bi rabili strožji kaznovalni sistem. Mislimo, da smo dozoreli (=ponotranjili vrednote), a v resnici padamo v brezno manipulacij, varanja, izkoriščanja človeka po človeku… kar je znak, da družbo sestavlja večinski delež nezrelih posameznikov! Takšni enostavno rabijo strožje okolje, kjer se imajo možnost naučiti, kaj je prav in kaj ni.
Tako da tepež sam po sebi ni za obsojat, ker prime tam, kjer besede in vzgledi ne zaležejo.


Aha, samo se ti ne zdi da je ta zrelost šla v kontra smer, da ste znoreli in razvrednotili vse, da ni nikjer in nič več dovolj, ravno zaradi tega ker jer vse dopustno in ni meja. In ne mi rečt, da ne vidiš, da zahodni svet propada v tem trenutku ravno zaradi tega.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Ne verjamem čisto tega, lahko da je res kar praviš, lahko pa da se odkrito zaveda tega kar je storila, vendar naleti na zid. Ker je res težko, kot sem že napisal, zaupanje in svojo vrednost gradiš leta, izgubiš jo pa lahko v enem nepremišljenem trenutku. Da ne verjamem povsem tega kar pišeš je razlog že to, ker je izjema, ki sploh prizna in sprašuje za rešitev, večina namreč ravna povsem drugače. Ne priznajo in napadaejo prav oni namesto obžalovanja in poskusa rešiti kaj.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ma ko ga (j)hebe. Moža mislim.

Ko ga je on namakal si mu pa ti mogla odpustit, al kaj. Čak mal. Zdej pa ti nej ne bi tega naredila, ker si vedla kako boli, ker je ob teb to naredu?

Pa kaksna oslarija je to?

Ja itak da si mu zamerla. Odmerla si mu pa tko, da si mu vrnila.

Valda da se kesas za varanje, ker nisi pricakovala, da se bos pi dejanju slabs pocutila namesto bols. Pac to se ne dela iz mascevanja.

Zdej sta 1:1.

Kaj bi zdej on rad? Nej dvigne rit in se zacne borit zate.

Ti se pa zacni rihtat, pa sminkat, pa parfumirat….

Ce pa mu kej ni prou mu pa spakiri kovcke….

Hitr bo dojel, kdo ga je prvi pobiksu.

Pa stam nej ga bo, da te je pripelju tolk dalc, da si mogla skoct cez plot, pa se da se ti crne misli valijo po glavi


Ne berete, piše da je bilo nekaj drugega. In to je tipično in danes v večini kot ti pišeš, tako se odziva vsak brez vrednot, brez zmožnosti empatije in spoštovanja samega sebe in drugih.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kaj ne berem?

Jo je prevaru pred leti. Od takrat odnos itak da ni vec enak. Se odtujujeta.

On skocila cez plot.

On ji zameril, ker je vedla kolk prevara boli.

Ona ga ma se rada, pa ji je zal.

Kaj nism prebrala? Neumnosti o tepežu in kaznovanju itd? Ne. Teha sranja res nism brala

Nič nisi prebral, beri še enkrat, itak ne bo pomagalo, odzivaš se tako kot vsaka podivjana puhloglavka.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

New Report

Close