Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus upokojenci in virus

upokojenci in virus


Če bodo umrli, ne bo treba pokojnin.

Vidim, da “penziči” (citiram vas) res ne razumete, da ni govora o tem, da bi vi koga okužili, ampak da lahko kdo okuži VAS, ki ste rizična skupina!!!
In še to, od upokojencev bi pričakovala bolj kulturno obnašanje, ker jaz nisem nikogar preklinjala, kot ste vi mene.l
[/quote]
Zapri se že nekam, pa daj mir.

Poanta je v tem, da tisti, ki so še delovno aktivni, so verjetno tudi bolj zdravi, saj so se verjetno ravno zaradi tega, ker jim zdravje še dopušča, odločili, da še delajo. Poleg tega se invalidsko (tj. predčasno) lahko upokojijo samo tisti, ki niso več ravno zdravi… Kaj ti to pove?
[/quote]

No, pa ni čisto tako, nekateri so študirali in se kasneje zaposlili, nekateri so bili nekaj let doma…… in vprašanje, kdo je bolj zdrav? Tisti, ki pri 60-ih še dela, ali tisti, ki je že od svojega 53 leta (recimo) doma? In nihče nikjer ne piše o invalidskih upokojencih – mimogrede, ti na uč vidiš, zakaj so ljudje upokojeni?


Ja, kaj pa tebi ni jasno?
Ali nimajo avta da bi si zalogo hrane naredili prej, kot ste si jo paničarji … ali nimajo neta, če bi po neki sreči le uspeli not pridt na onlajn trgovino, da jim dostavijo, ker jo paničarji konstantno zasedate in ne spustite drugih zraven.. ali pa imajo med mlajšimi sorodniki paničarje, kot si ti, in jim ne dostavijo hrane…

Toliko v razmislek, zakaj penzionerji hodijo v trgovino.. nekje pač hrano morjo dobit, niso pa tako vitalni in polni moči kot mi mlajši ane… S tem da nekateri ne obsojamo ne paničarimo… vas bo pa vaša panika ugonobila… In zakaj ti ki nisi ogrožena skupina ne pomagaš tem, če že imaš toliko za skritizirat jih?
[/quote]

Jaz nisem paničar in si nisem naredila nobenih zalog. Tudi spletne trgovine ne uporabljam in ja, veliko pomagam starejšim, čeprav sem tudi sama že v srednjih letih, zato ne napadaj na pamet. Jaz ne paničarim in očitno tudi ti ne razumeš, da ni poanta v paniki za nas, ampak v skrbi, da se starejši ne okužijo, ker je za veliko večino njih, ta virus smrten RAZUMEŠ SEDAJ???

Jaz nisem paničar in si nisem naredila nobenih zalog. Tudi spletne trgovine ne uporabljam in ja, veliko pomagam starejšim, čeprav sem tudi sama že v srednjih letih, zato ne napadaj na pamet. Jaz ne paničarim in očitno tudi ti ne razumeš, da ni poanta v paniki za nas, ampak v skrbi, da se starejši ne okužijo, ker je za veliko večino njih, ta virus smrten RAZUMEŠ SEDAJ???
[/quote]
No razumljivo da si napisala točno to v svojo obrambo.
Tvoji zapisi natančno kažejo paniko… in ne zato, ker se starejši lahko okužijo ampak zato, da se ti ne bi zaradi njih….

Ampak ti zaloge nimaš, on lajn ne kupuješ, ne hodiš v trgovino, ne zganjaš panike in pomagaš starejšim. ja vsaka čast, čudežna vumen ;)))


No razumljivo da si napisala točno to v svojo obrambo.
Tvoji zapisi natančno kažejo paniko… in ne zato, ker se starejši lahko okužijo ampak zato, da se ti ne bi zaradi njih….

Ampak ti zaloge nimaš, on lajn ne kupuješ, ne hodiš v trgovino, ne zganjaš panike in pomagaš starejšim. ja vsaka čast, čudežna vumen ;)))
[/quote]
pa še to-napadala nisem, le povedala dejstva, ki tebi očitno niso jasna, zato svojih napadov na starejše ne preslikavaj name, češ jaz napadam tebe.

Upokojenci so edini, ki so razumeli, da je treba bit doma v karanteni.
In če en mesec ne misliš hodit nikamor, je prej potrebno nabavit hrane za en mesec, le kako vam to ni jasno.
In kdaj nabavit hrano? glede na to, da število obolelih raste eksponencialno, je tako, čimprej nabaviš, bolj je varno, pa še prej se lahko izoliraš od vseh. A ni to logično?

In niso penziči prinesli virusa v državo, da bi jih sedaj krivili za vse, virus so prinesli dohtarji, turist iz maroka…smučarji iz italije…. pa noben od teh ni upokojenec.

Saj sedaj so robo nabavili in so doma v karanteni – ali na sprehodu, kar je tudi varno. V lokale, trgovine ne hodijo. Trgovine so pa prazne.

No, pa ni čisto tako, nekateri so študirali in se kasneje zaposlili, nekateri so bili nekaj let doma…… in vprašanje, kdo je bolj zdrav? Tisti, ki pri 60-ih še dela, ali tisti, ki je že od svojega 53 leta (recimo) doma? In nihče nikjer ne piše o invalidskih upokojencih – mimogrede, ti na uč vidiš, zakaj so ljudje upokojeni?
[/quote]
V resnici ni nič od tega pomembno, ker v naši trenutni situaciji bi moral biti doma vsak, ki je lahko. Ne glede na starost ali zdravstveno stanje.

Midva s partnerjem nisva 60+, ampak 30+, pa sva oba že od prejšnjega ponedeljka prostovoljno v samoizolaciji. Zakaj? Ker sva lahko. Druživa se drug z drugim in z nikomer tretjim.

Zelo lepo je brati in tudi preživljati čas z aktivnimi in zdravimi 60+ letniki. Tako kot z drugimi fajn ljudmi. Naj bo še dolgo tako 🙂 To ne spremeni dejstva, da v dani situaciji med ljudmi in v trgovinah nima kaj početi nihče, ki se temu lahko izogne.


Kaj je tebe zvilo? Sredi dopoldneva se dereš na druge. Misli si, da upokojenci,ki jih vidiš berejo internet in predvsem tvoje zapise. Ogrožena skupina ljudi po podatkih NIJZ so delavno intenzivni ljudje med 20 in 60 let! Kdaj poglej vsaj statistiko. Starejši ki jih vidiš morajo v nabavo, ker ti tega nisi storila zanje. Ponudi jim pomoč ne da se tukaj nad njihovimi pokojninami vsajaš.
Zaradi upokojencev se zapirajo šole in vrtci? Res? Ali ne zaradi vseh nas! Kje mi žvimo? Med takilemi …. kot si ti!


Vidiš, to je klasičen primer kratke pameti.
Najbrž ne boste nikogar okužili, se boste pa okužili sami, z veliko verjetnostjo, da se bo bolezen zakomplicirala s pljučnico in vas bodo morali priključiti na aparate. S čimer boste zasedli vsa prosta mesta na intenzivni negi, tako da bodo drugi, ki bi teoretično lahko preživeli, umirali zaradi vaše lahkomiselnosti.
Če hodite okrog, podpišite tudi izjavo, da ne želite biti intubirani.
[/quote]
Kakšen odličen primer človeške sebičnosti! Kaj pa če boš ti okužen pa boš zasedel aparat mojemu otroku? To bo pa v redu, a ne? Samo da bo tvoja rit na varnem! Fuj in fej!


Si svoje stare sama pospravila ali ti je moral kdo pomagati? Si si sama plačala šolanje ali so to storili tvoji ta stari. Vse bolnice in zdravstveni domovi so zgrajeni v času nas upokojencev. Kaj pa imate vi za pokazat, razen stokanja seveda.
Še enkrat, kako si uredila s svojo starejšo žlahto. Še nam svetuj! Sicer pa, ti bi očitno upokojence pustila umreti od lakote, ker bi jim vzela pokojnine, samo da bi ti lahko več imela. Kakšni gnoji sebični živite med nami. Hudo!


Če bodo umrli, ne bo treba pokojnin.
[/quote]

Ti si pa že tudi dovolj staro tele in te bo ta
Virus kar stisnil.

New Report

Close