Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus upokojenci in virus

upokojenci in virus

Zelo me jezi, ko gledam po tv, kako ljudje množično hodijo po trgovinah in tržnicah in od tega, je večina upokojencev. Vidiš jih povsod, ko prikazujejo mestne ulice, parke, …
Ali upokojenci res ne razumete, da ste vi ogrožena skupina ljudi, zaradi katerih se zapirajo podjetja, vrtci, šole,… ? A se delate norca iz nas, se sploh zavedate, kakšna škoda bo zaradi tega nastala? Mogoče bo zmanjkalo denarja tudi za vaše pokojnine, potem bo pa zopet jok in stok, kako boste preživeli. Spametujte se že končno, vi bi nam morali biti za vzgled, zato ostanite že končno doma in se ne družite!

Tudi sama sem v neki drugi temi apelirala, da bi morali mediji še bolj poudariti pomen izolacije posebej za upokojence. Iz odgovorov in po premisleku sem ugotovila, da ne bi nič pomagalo. Je bilo že veliko povedanega, celo narisanega. Oni bi kofetkali, hodili na drug konec mesta zalivat rože, vsak dan v zelo frekventno trgovino pa itak.

in to oba zakonca skup v trgovini 🙁


Mamo vam (omenjam), bolj sem zdrav kot vi, ki pišete neumnosti!
Penziči smo samo bolj rizična skupina, ni pa nujno, da bomo koga okužili!

Potem te pa zmerjajo da si lenoba ker hočeš po spletu naročit namesto da greš v trgovino…

Nisem dolgo v penziji. Dobri dve leti. In vsak dan izkoristim za sprehod (sem na vasi) in hodim 5 km najmanj. Ampak zjutraj v naravi. Je mir. Do nedavnega sem srečevala res samo ljudi z psi,ki so jih sprehajali, ampak sedaj se je situacija malo spremenila. Srečam tudi kakšno upokojenko, ki hodi. Tako, ja res ne vem kje so sedaj vsi upokojenci. Res grem zgodaj , ampak saj lahko vsi spimo tudi podnevi. Tako, da pojdite ven v naravo zjutraj. Pred sedmo uro.

Ni problema, meni ni treba v trgovino, samo ne jamrat, da ni nič kuhano, ko lačni pridete domov s sprehoda svojega kužka.


Mamo vam (omenjam), bolj sem zdrav kot vi, ki pišete neumnosti!
Penziči smo samo bolj rizična skupina, ni pa nujno, da bomo koga okužili!
[/quote]

Vidim, da “penziči” (citiram vas) res ne razumete, da ni govora o tem, da bi vi koga okužili, ampak da lahko kdo okuži VAS, ki ste rizična skupina!!!
In še to, od upokojencev bi pričakovala bolj kulturno obnašanje, ker jaz nisem nikogar preklinjala, kot ste vi mene.l

Res žalostno, da vaši otroci niso sposobni sami poskrbeti zase in jim je vseeno za vas.

Potem te pa zmerjajo da si lenoba ker hočeš po spletu naročit namesto da greš v trgovino…
[/quote]

Ojoj, prav neverjetni so 🙂


Mamo vam (omenjam), bolj sem zdrav kot vi, ki pišete neumnosti!
Penziči smo samo bolj rizična skupina, ni pa nujno, da bomo koga okužili!
[/quote]
Vidiš, to je klasičen primer kratke pameti.
Najbrž ne boste nikogar okužili, se boste pa okužili sami, z veliko verjetnostjo, da se bo bolezen zakomplicirala s pljučnico in vas bodo morali priključiti na aparate. S čimer boste zasedli vsa prosta mesta na intenzivni negi, tako da bodo drugi, ki bi teoretično lahko preživeli, umirali zaradi vaše lahkomiselnosti.
Če hodite okrog, podpišite tudi izjavo, da ne želite biti intubirani.

Potem te pa zmerjajo da si lenoba ker hočeš po spletu naročit namesto da greš v trgovino…
[/quote]

To bo ja, verjetno haha. Včeraj so upokojenci po tv povedali, da morajo popuste in kupone izkoristiti 🙁

Tudi pri nas bo treba uvesti policijsko uro in prepoved za upokojence, tako kot v Srbiji. Žal so osamljeni, morajo med ljudi, samo res, zelo škodijo sebi in drugim!

Bliža se izplačilo pokojnine, 31.3., in verjetno bo takrat pri nas prava štala glede obolelih.
Ali kdo od pristojnih razmišlja o tem ? Ker na dan izplačila penzij skoraj vsi upokojenci gredo v banke in trgovine.
Dajte pravi čas ukrepat. Hvala.

Ja, nekateri upokojenci rabijo pomoč, pa morata zato oba iti,… Niti besede ni bilo npr. o dolgotrajni oskrbi starejših na domu zdaj, ko je kriza, mlajša generacija je pa z varstvom otrok obremenjena…

Si zamislite primer, ko mož vidi brati deklaracije, ampak težko nese stvari domov, žena pa lahko nese stvari domov, ampak napol slepa? Morata oba iti, da si pomagata… Ja, o pomoči na domu pa nič… Je tudi ta očitno ukinjena…

Sem slučajno gledal, ko so prišli tile stari iz Turčije. Nobeden ni nič vedel o karanteni, kvečjemu so bili v večini jezno nastrojeni ker so morali priti domov.


Mamo vam (omenjam), bolj sem zdrav kot vi, ki pišete neumnosti!
Penziči smo samo bolj rizična skupina, ni pa nujno, da bomo koga okužili!
[/quote]

Ne razumeš. Problem je točno v tem, da ste rizična skupina. Pogostejši so zapleti, v več primerih je nujna intenzivna nega, predavanje,… In ker je jasno, da bo zmanjkalo opreme in kadra v bolnišnicah, če vas bo preveč naenkrat zbolelo, smo zaprli šole, vrtce, promet,… Ker nam pač ni vseeno, če cel kup ljudi umre. Lahko bi toliko sodelovali, da se ne bi načrtno izpostavljali.

Ja, krivi smo za vse, kar se bo slabega dogajalo.
Recimo, veselo smo žurali v klubih, ko so že bili odpovedani vsi dogodki z nad 500 ljudmi. Pa rojstne dneve smo z veseljem praznovali v krogu svojih vrstnikov, po možnosti v šudentskem nadelju. In zdajle se veselo mečemo za žogo na otroških igriščih, v družbi vsaj desetih osnovnošolcev. Kofetkamo v lokalih, kjer je veliko podobno mislečih in si velilo stvari povemo na uho, saj ni vsaka novica za vsakega.
Dragi avtor, lahko da gremo kdaj v trgovino, ampak apeliraj še na mladež, naj se začne odgovorno obnašati v družabnem smislu. Ker vas namreč zboli največ mlajših. Težje pa se z okužbo spoprimemo mi, to pa drži.

Čisto tako, se mi je sedaj porodilo tole: Sem stara + 60 in sem še delovno aktivna – grem lahko v trgovino, v naravo……; sem stara +60 in sem upokojena – mam da sedim doma in čakam?

so pa edini, ki bodo ne glede na traparije, ki jih počnejo, dobili svoje penzije kot vedno.
za razliko od zaposlenih, ki jih bo tako ali drugače usekalo po žepu.

Ja, bodi doma in čakaj, da mine ta norija. Škoda, da kljub temu, da si že tako stara ne razuneš besede, ostani doma. Od doma pojdi samo, če je res NUJNO! Penzionisti imate same nujne stvari. Ne razumem ali ste vsi dementni, da sproti pozabite, da so vam rekli, OSTANITE DOMA! To pomeni v svojem stanovanju in ne pri sosedi, vsaki dan pri drugi!
Gostinci bi pa mogli umakniti stole pred lokali, ker si ljudje iz trgovine prinesejo pijačo in veselo sedijo na soncu. Pa saj ne moreš verjet, kaka teleta živijo med nami. Kaj res ne morete zdržati brez gostilne?

Poanta je v tem, da tisti, ki so še delovno aktivni, so verjetno tudi bolj zdravi, saj so se verjetno ravno zaradi tega, ker jim zdravje še dopušča, odločili, da še delajo. Poleg tega se invalidsko (tj. predčasno) lahko upokojijo samo tisti, ki niso več ravno zdravi… Kaj ti to pove?


Ja, kaj pa tebi ni jasno?
Ali nimajo avta da bi si zalogo hrane naredili prej, kot ste si jo paničarji … ali nimajo neta, če bi po neki sreči le uspeli not pridt na onlajn trgovino, da jim dostavijo, ker jo paničarji konstantno zasedate in ne spustite drugih zraven.. ali pa imajo med mlajšimi sorodniki paničarje, kot si ti, in jim ne dostavijo hrane…

Toliko v razmislek, zakaj penzionerji hodijo v trgovino.. nekje pač hrano morjo dobit, niso pa tako vitalni in polni moči kot mi mlajši ane… S tem da nekateri ne obsojamo ne paničarimo… vas bo pa vaša panika ugonobila… In zakaj ti ki nisi ogrožena skupina ne pomagaš tem, če že imaš toliko za skritizirat jih?

v trojčku???

Pa saj niso bedaki samo stari. Tudi nekateri mladi se še vedno obnašajo, kot da ni nič. Ker so lokali zaprti, pridejo kolegi na kavo k enemu od njih. Ker ne morejo zdržati sami?!? Za večino bedakov je samo to, da se jih kaznuje in uvede policijsko uro. Bedake pa potem skupaj zapret v vecje hale, pa naj ostanejo tam, kjer so. Brez kakšnih respiratorjev, se razume.

New Report

Close