Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Upokojenci se meni ne zdijo taki reveži kot se opisujejo v medijih

Upokojenci se meni ne zdijo taki reveži kot se opisujejo v medijih

Veliko jih poznam s polno delovno dobo, ki dobijo sedaj 500 eur prej pa manj. Lani upokojeni voznik avtobusa je pred spremembo dobival 470 eur in po novem 500 in se bi lahko nastevala. Nekateri res nic ne vidite in ne slisite ali se pa delate neumne.
[/quote]

ja ko je pa na črno kasiral zaradi večjih otroških, se je pa sam sebi zdel največji frajer.

Se kar strinjam z avtorico. Če pogledam moje in moževe starše oboji živijo bolje od naju! Moji so za časa službovanja prejemali boljše plače in imata tudi sedaj posledično boljše penzije ( skupaj sigurno čez 2000€), tast in tašča pa sta bila bolj iz delavskega okolja pa tud nimata tko nizkih penzij ( skupaj zagotovo okoli 1500€). S tem, da so oni lahko zidali hiše, kupovali nove avte, najemali kredite. Jest prejemam placo okol jurja, torej revščina, mož ima sp, kredita seveda ne dobi, bolniške oddela, še dopusta mu je škoda, ker v tem času ni zaslužka, dva šoloobvezna otroka, eden resen športnik, ki ga je treba vsak dan voziti 30 km na treninge plus članarina enormna! Stari starši seveda nimajo časa za vnuke, ker so seveda super aktivni, ali pa po stacunah, kjer lovijo penzionistične akcije, medtem ko so nas babice v mladosti ogromno merkale. Danes penzionisti egoistično gledajo le nase in se ves čas pazijo in opazujejo vsak las, tako kot so to počeli tudi v mladosti. Kar naprej se le na njih gleda, pa za njihovo dobro, pa akcije za njih, pa vsi mogoči popusti, pa ves čas in povsod morajo imeti prednost, ker so “stari” čeprav jih 3/4 izgleda bolje kot mladi, ki se pehajo za tist drobiž in nimajo cajta zase. Večina ima v lasti nepremičnine na katerih sedijo do smrti, za vlaganje vanje pa izsiljujejo otroke- češ saj bo enkrat vaše, jest mam malo penzijo. Ti si pa seveda grd, ko kaj takega na glas poveš. Ne, to je čista resnica! 3/4 penzionistov živi bolje od delovno aktivnega folka! Že prej so znali pocuzat koristi zase, sedaj pa živijo tako tudi naprej! Časi babic, ki sedijo v kotu, strikajo in pazijo na vnuke so minili. Danes babice hodijo na aerobiko, dedki sestavljajo satelite, kupujejo nove avte brez kreditov ter dopustujejo na križarjenju. V stacunah jim moraš takoj odstopiti mesto pred blagajno, ker so stari, sicer takoj zajokajo Varuhu človekovih pravic, vnukov nimajo časa vozit naokol, ker morajo na rekreacijo in pogledat vse zdravstvene oddaje. Za vikende so pa itak v toplicah in seveda pričakujejo, da jim bo mladina luftala stanovanje, zalivala rože in vrt…drugac jih pomecejo iz dediščine. Povojna generacija si je res lepo postlala, čeprav ves čas poslušamo kako jim je hudo. Kako živimo mladi njih ne zanima!

Eni ste res bebavi, ker ne vidite dalje kot do konice svojega nosu.
A misliš, da sta tvoja starša merilo za vse?
To je isto bebavo kot, da bi rekla, da ker ima moja mama 300€ penzije, da imajo vsi penzionisti 300€ penzije. Pa nisem tako bebava, da bi tako mislila. Moja mama ima invalidsko penzijo 300€ in glede na to, da je sama, ni to neka bajna penzija in da ne omenjam še njenega zdravstvenega stanja.

Poznam pa kup penzionistov, ki imajo polno delovno dobo pa imajo 500€ penzije, še pred kratkim so imeli pa manj. Ne moreš, da verjameš a ne? Veš niso vsi bili učitelji pa uslužbenci v fajn firmah. Eni so pač imeli plače minimalce in imajo zdaj tudi bedne penzije. Ali pa ste eni tako bebavi, da mislite, da ljudje, ki so bili lani na minimalni plači, letos so pa v penziji in da imajo zdaj kar 800€ penzije ali kaj?

Aja, jaz imam pa 1200€ plače. Pa mi je jasno, da so tudi ljudje, ki imajo pol toliko in da so ljudje, ki imajo parkrat toliko.
Eni pa ste tako bebavi, da res ne vidite dalje kot do konice svojega nosu. In ob taki bebavosti me ne čudi, da te morajo ostareli starši financirat.

Resnica, ampak to velja za tiste, ki so se upokojeval 15 let nazaj….danes stari 65-70 let.

Tud dom si lahko plačajo, ker stane za pokretne 800 evrov.

Kaj pa mi mladi, 2 tedna nazaj sem opravil 3 razgovore, plača 650-750 evrov NETO.

In zakaj imaš tako razvajene froce, da jim je treba toliko keša zvalitit v rit?
Bi tudi ti lahko kaj ustvarila tako kot tvoji starši, če ne bi vse zvalila razvajeni frocjadi v rit.

Ti ocitno vse upokojence sodis po svojih starsih. Malo se ozri okoli in malo pogovarjaj, pa bos videla resnico. Vecina starejsih je itak preponosna, da bi jamrali, zmpak rajsi potrpijo, ker so nekateri navajeni skromno ziveti celo zivljenje. Problem bo ko se bodo zaceli upokojevati tisti, ki so sedzj zelo razvajeni. Moj stric upokojeni vzdrzevalec v OS za polno delovno dobo dobi 520 eur, soseda upokojenz sivilja sedaj 500 prej pa manj, drugi sosed upokojeni sofer avtobusa sedaj 500 in prej manj, da ne pisem o tistih, ki so odsli v invalidsko, ki je pa nimajo 500, ampak veliko manj.

Res je, moja starsa imata skupaj 1800, s tem da imata svojo hiso, minimalne stroske, svoj velik vrt, svoje sadje itd..hvala bogu, jima privoscim,si zasluzita.. sta delala celo zivljenje, ampak veliko je takih.
Po drugi strani pa mlade familije z dvema otrokoma na minimalcih. Meni in mozu in otrokoma gre dobro, spet hvala bogu, ampak res večji reveži so mladi brez perspektive kot pen zijonisti.

Kaj za vraga so pa tebi tvoji starši in starši tvojega moža dolžni?
Čuvat tvoje otroke?
Dati tebi svoje penzije, svoje hiše?
Pa dolžni so sedeti doma, nikamor iti, si nič privoščiti?
Povej to svojim in njegovim staršem v obraz!
Vsekakor so te tvoji starši zelo slabo vzgojili!

Hja, 400 evrov penzije za 35 let delovne dobe. Ja, moja mama je imela tako penzijo. Pa mi lahko kdo pove, kako naj bi človek dostojno živel s tem? Plačilo položnic, najemnine, pa kaj potem ostane?
Res je, da niso vsi upokojenci reveži, veliko pa jih je na robu preživetja. Ti ljudje so vplačevali v skupno blagajno več let, kot vas je večina komentatorjev sploh stara, zdaj so pa vsem na poti, večina bi rada, da izginejo, da preprosto umrejo, nehajo obstajati, ker so v breme?
Oprostite, iz njihovega denarja, ste se šolali, bili na porodniških, dobivali otroške dodatke, socialne pomoči, štipendije…. zdaj pa jih uspavajmo, ker niso več delovno aktivni, so v breme družbe.
Res? Lepo…. Od tu je razvidna kultura naroda in kot berem, je naša na psu.
Ps moja mama je žal pokojna, svojo zasluženo borno penzijo je uživala manj kot 5 let.
Bi kdo izračunal, koliko je vplačala v 35 letih delovne dobe v skupno malho in koliko je prejela iz nje?
Ne? ja, najbrž, ker vsak slepec uvidi, da se računica ne izide. Če bi si enak delež sama šparala, bi v teh treh desetletjih in pol, nabrala lep denar, za dostojno življenje v starosti, za šolanje svojih otrok in lasten kotiček, zdaj pa je živela skromno celo svoje življenje, na koncu pa še za dostojen obrok ni imela.
Brez skrbi, da se komu ne bi zaletelo, za svojo mamo sem poskrbela, a tisto, kar bi ji morala dati država, to je socialno varnost, tega ni dočakala.
In kaj bo z nami? Vsi ki imate toliko proti upokojencem, se kdo vpraša, kako mu bo, ko bo star in z nekaj fičniki?

ja ko je pa na črno kasiral zaradi večjih otroških, se je pa sam sebi zdel največji frajer.
[/quote]

Voznik avtobusa je na crno kasiral me prav zanima kje, ce te polocija ustavi bos kaj pokazal. Eni pa res imate glave samo za k frizerju.

Veliko jih poznam s polno delovno dobo, ki dobijo sedaj 500 eur prej pa manj. Lani upokojeni voznik avtobusa je pred spremembo dobival 470 eur in po novem 500 in se bi lahko nastevala. Nekateri res nic ne vidite in ne slisite ali se pa delate neumne.
[/quote]

Nekateri se ne delajo neumne – ker so preprosto neumni!
Da vidim te veleume, če se jim življenje postavi na glavo in bog ne daj postanejo invalidi.

Super, da imajo vsi taksne pokojnine kot tvoji in zdravi so kot tvoji starsi. Malo razmisli kaj si pisala in se rajsi ugrizni v jezik, ker cedalje manj je taksnih kot so pa tvoji starsi s tako visoko pokojnino.

In kaj zdaj po tvoje, vzamemo penzionistom vsakemu po par sto evrov, ki so si jih zasluzili in placevali celo delovno dobo in damo mladim, po moznosti takim, ki se jim se delat ne da..
Pa sem sama mlada, moja starsa imata solidne penzije, jaz pa srednjo placo..


Ja, ker vse upokojence je treba s sveta spravit, a ne? Boš začela pri svojih ta starih pa pri njegovih tudi. Boš uredila problem na ta način? Zakaj se ne potrudiš, pa vrt obdeluješ tako kot to delajo po tvoje 80 letni starčki.
Pa kako te je mati vzgojila? Nespoštljivo? Saj res ne zasluži penziona, ko ima takele potomce.


Ok, tukaj se že matematika ne izide, ker upokojenci, ki so se upokojevali pred 60im letom oziroma pri 55 letih, še zdaleč niso prispevali v pokojninsko blagajno, toliko kot so sedaj izvlekli iz nje, ko so v upokoju že po 20 let. Vsi so si sezidali hiše, ko so malo šli do enega soseda malo do drugega in si medsebojno pomagali. V službah garali niso (vprašajte vse, ki so bili zaposleni npr. Petrol, Iskre, Save,… ko se je med večino delovnega časa popivalo, norme so bile nizke, marsikateri upokojeni to sedaj še večkrat pove). Službe ni bilo problem dobiti, parcele so se lažje kupile. Pa mi razložite kako lahko družina danes recimo s prihodkom 1200 € neto mesečno, kupi zazdidljivo parcelo, si priskrbi papirje za gradnjo in plača kumonalni prispevek in potem še hišo zgradi. Obenem pa ima dovolj za preživetje. Starejšim so kredite požrle inflacije in ga niso vrnili, kdo bo kredite odpisal nam mladim, kaj odpisal, na mizerne plače ga še dobimo ne. Ko pišeš o socialni varnosti, kdo jo daje mladim? In pravijo, da rodnost upada. Ja menda… Od starejših pa je samo za poslušat kako so oni v naših letih že vse imeli… Ja pa so si res, tako kot pravijo tako težko prigarali? In sploh se ne gre za nespoštovanje, ampak življenje včasih je bilo manj finančno zajedljivo in mnogokateri upokojenec tega ne razume. Tako kot ne razume, da njihove hiše počasi propadajo in da je potrebno vanje vlagati, pa je menda še vse dobro…


So ga požrli tvoji ta stari! Kaj čmo tkole je! Pa mal tud ti, ko si hodil v šolo ( koristilo ti očitno tako in tako ni nič), pa k zdravniku, pa k…
Ali so tvoji ta stari še živi? Zakaj pa? Da živijo na moj račun- fuj in fej!


Eni niso leni, ampak v blokih (ker ja, tudi tam živijo) pač ne morejo imet svojega vrta. Ali pa ga imajo, pa ga pri 80+ ne zmorejo več obdelovat.
Sicer pa poznam ljudi s pokojninami od 550 evrov (sodelavec, ki se je upokojil pred kratkim) pa do 1.800 evrov (znanka, ki je že par let v penziji, je imela odlično službo s samo srednješolsko izobrazbo) pa vmes še en kup variant. Če recimo en tak z dobrimi 500 evri pokojnine živi sam v blokovskem stanovanju, res komaj komaj preživi. Daleč od tega, da bi lepo živel in si na stara leta privoščil mogoče kdaj kak izlet, vikend v toplicah … Še avta ne moreš vzdrževat s takšno penzijo.

Ok, tukaj se že matematika ne izide, ker upokojenci, ki so se upokojevali pred 60im letom oziroma pri 55 letih, še zdaleč niso prispevali v pokojninsko blagajno, toliko kot so sedaj izvlekli iz nje, ko so v upokoju že po 20 let. Vsi so si sezidali hiše, ko so malo šli do enega soseda malo do drugega in si medsebojno pomagali. V službah garali niso (vprašajte vse, ki so bili zaposleni npr. Petrol, Iskre, Save,… ko se je med večino delovnega časa popivalo, norme so bile nizke, marsikateri upokojeni to sedaj še večkrat pove). Službe ni bilo problem dobiti, parcele so se lažje kupile. Pa mi razložite kako lahko družina danes recimo s prihodkom 1200 € neto mesečno, kupi zazdidljivo parcelo, si priskrbi papirje za gradnjo in plača kumonalni prispevek in potem še hišo zgradi. Obenem pa ima dovolj za preživetje. Starejšim so kredite požrle inflacije in ga niso vrnili, kdo bo kredite odpisal nam mladim, kaj odpisal, na mizerne plače ga še dobimo ne. Ko pišeš o socialni varnosti, kdo jo daje mladim? In pravijo, da rodnost upada. Ja menda… Od starejših pa je samo za poslušat kako so oni v naših letih že vse imeli… Ja pa so si res, tako kot pravijo tako težko prigarali? In sploh se ne gre za nespoštovanje, ampak življenje včasih je bilo manj finančno zajedljivo in mnogokateri upokojenec tega ne razume. Tako kot ne razume, da njihove hiše počasi propadajo in da je potrebno vanje vlagati, pa je menda še vse dobro…
[/quote]
Ali si ti prišel iz vesolja? Nimaš nobenih staršev, ki bi se bližali penziji. Uboga sirota! In če jih imaš, kaj boš storil z njimi in njihovim premoženjem?
Madona, kakšno golazen ste današnji upokojenci vzgojili. Totalno.
In zmerjat stare ljudi, ki so danes 80 in več…. primitivno:
Kaj boš torej uredil, da tvoji stari ne bodo živeli na račun vseh nas?


Ok, tukaj se že matematika ne izide, ker upokojenci, ki so se upokojevali pred 60im letom oziroma pri 55 letih, še zdaleč niso prispevali v pokojninsko blagajno, toliko kot so sedaj izvlekli iz nje, ko so v upokoju že po 20 let. Vsi so si sezidali hiše, ko so malo šli do enega soseda malo do drugega in si medsebojno pomagali. V službah garali niso (vprašajte vse, ki so bili zaposleni npr. Petrol, Iskre, Save,… ko se je med večino delovnega časa popivalo, norme so bile nizke, marsikateri upokojeni to sedaj še večkrat pove). Službe ni bilo problem dobiti, parcele so se lažje kupile. Pa mi razložite kako lahko družina danes recimo s prihodkom 1200 € neto mesečno, kupi zazdidljivo parcelo, si priskrbi papirje za gradnjo in plača kumonalni prispevek in potem še hišo zgradi. Obenem pa ima dovolj za preživetje. Starejšim so kredite požrle inflacije in ga niso vrnili, kdo bo kredite odpisal nam mladim, kaj odpisal, na mizerne plače ga še dobimo ne. Ko pišeš o socialni varnosti, kdo jo daje mladim? In pravijo, da rodnost upada. Ja menda… Od starejših pa je samo za poslušat kako so oni v naših letih že vse imeli… Ja pa so si res, tako kot pravijo tako težko prigarali? In sploh se ne gre za nespoštovanje, ampak življenje včasih je bilo manj finančno zajedljivo in mnogokateri upokojenec tega ne razume. Tako kot ne razume, da njihove hiše počasi propadajo in da je potrebno vanje vlagati, pa je menda še vse dobro…
[/quote]

Res je, moja mama stalno pravi, kako je bilo včasih fajn. Sluzba res, niti četrtino toliko zahtevna kot danes, sploh kaksne večje pol- državne firme, pa ce si bil še pri tapravih političnih opcijah pa sploh . Stanovanje kupit mala malca, kredit dobit najmanjsi problem, ponujale so jih banke, avto tudi brez problema. Moja starsa sta imela oba kot danes recimo 2000 eur place, pa se veckrat pohvalita, da vcasih je bilo pa v sluzbi fajn in kako bi onadva se kar delala, vsaj do leta nekje 1994 je bilo tako.

No, moja teta ima pokojnino 600 eur, živi v podnajemniškem stanovanju. Stanovanja oz. kredita za odkup si ni mogla privoščiti, ker je v tistem času šolala sina, ki je študiral. Izposodit si tudi ni mogla od nikogar oz. ni upala, ker ni vedela, kako bo in ni upala tvegati. Bivši mož je prispeval zgolj preživnino in nič več. Tako da ne živijo vsi upokojenci tako zelo brezskrbno in dobro, kot tu pišete nekateri.

Avtomatsko postavljanje ostarelih v položaj revežev na socialnem robu zjezi tudi mene.
Moj stric se je upokojil pred 60-tim letom starosti.
Ima 94 let, njegova pokojnina znaša cca. 1.600 EUR.
Moja mama se je predčasno upokojila pri 51-tih letih in ima malusu navkljub 670,00 EUR pokojnine.
Oče se je upokojil pri 58-tih letih starosti in ima 750 EUR pokojnine.

Razen, da se ubadajo s starostnimi težavami, vsi trije zgoraj opisani že več kot 3o let (skoraj več, kot so bili zaposleni) uživajo v miru božjem v penziji. Nobenega stresa, nobenega hitenja, nobene naglice – lepo polahko – kot so delali med zaposlitvijo (takrat se ni delalo kot se danes).

zase imajo dovolj denarja (lastniško stanovanje oz. hiša), staršem plačamo 1x ali 2x letno toplice in nikomur ni hudega.

Zelo lepo si to zapisal/a.

Tudi mene zelo žalosti, ko vidim, da je postal človek človeku volk. In to v najožjem sorodstvu. Kam je izginila ljubezen otrok do staršev?

Kaj se dogaja z družbo, ko so otroci nestrpni do svojih staršev, ko jim zavidajo, če preživljajo udobno starost, če si lahko občasno kaj privoščijo? Če jim zamerijo, da so zdravi in bodo morda še dolgo živeli ter glede pokojnine še dolgo “breme” v družbi. Nočejo uvideti, da so tudi starši večinoma začeli gospodariti iz nič in so morali krepko pljuniti v roke, da so si ustvarili, kar si pač so.

Joj, mladi ste takšni čudaki! Pa ne bo dolgo, ko boste tudi vi stari. Mogoče ne tudi betežni, sitni in nezadovoljni pa zagotovo.


Ali si ti prišel iz vesolja? Nimaš nobenih staršev, ki bi se bližali penziji. Uboga sirota! In če jih imaš, kaj boš storil z njimi in njihovim premoženjem?
Madona, kakšno golazen ste današnji upokojenci vzgojili. Totalno.
In zmerjat stare ljudi, ki so danes 80 in več…. primitivno:
Kaj boš torej uredil, da tvoji stari ne bodo živeli na račun vseh nas?
[/quote]
In zakaj zdej golazen? Seveda imam stare starše, jih večkrat obiščem in vozim po zdravnikih. Od njih ne bom dedovala nič. Kaj od naštetih dejstev pa ni resnično? Moja stara mama sama pripoveduje, kako je bilo včasih. Tašča tudi. In kdo je tukaj koga zmerjal? Ni res, da so šli veliko prej v pokoj kot sedaj? Tašča je v pokoju že 22 let pa še nima 75 let. Pravi, da je uživala v službi, kot tajnica. Kredit pa ji je tudi firma takoj podpisala. In povej ali je vplačala v svojih 30 letih dela toliko kot je sedaj izčrpala ven?

Res je, moja mama stalno pravi, kako je bilo včasih fajn. Sluzba res, niti četrtino toliko zahtevna kot danes, sploh kaksne večje pol- državne firme, pa ce si bil še pri tapravih političnih opcijah pa sploh . Stanovanje kupit mala malca, kredit dobit najmanjsi problem, ponujale so jih banke, avto tudi brez problema. Moja starsa sta imela oba kot danes recimo 2000 eur place, pa se veckrat pohvalita, da vcasih je bilo pa v sluzbi fajn in kako bi onadva se kar delala, vsaj do leta nekje 1994 je bilo tako.
[/quote]

Moja starsa nikoli ne receta kako je bilo super, ker sta garala in v sluzbi in doma, ko sta zidala hiso z rokami, ker ni bilo nobene mehanizacije in se material se je tezko dobil. Delala sta tudi sobote, ki so bile delavne in pa vedno nek delovni dan je vilo treba dati za ZD, igrisce, vrtec, telovadnico,…. Je pa res, da nista bila nikoli v nobeni stranki tako kot tvoja dva in danes imata skupaj 1000 eur pokojnine.

In evo – še eden v dolgi vrsti napadov na upokojence, ki so “krivi”, da mladi živijo slabo.
Kako so krivi? Enostavno že s tem, da so živi.
Po enaki logiki, kot so javni uslužbenci “krivi”, da so v gospodarstvu slabe plače. (In ne delavci, ker se ne organizirajo v sindikate in si izborili večje plače)
Pa kaj ste res tako kratkovidni?
Se pravi – če jaz nimam, bom poskrbela, da vsi drugi tudi nimajo, namesto da bi se pobrigala, da se meni da več? S tako logiko ste idealne ovce, deli in vladaj , samo da pri nas še deliti ni treba, se sami ravnate med sabo za drobtinice.

New Report

Close