Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Upokojenci se meni ne zdijo taki reveži kot se opisujejo v medijih

Upokojenci se meni ne zdijo taki reveži kot se opisujejo v medijih

Res je, moja mama stalno pravi, kako je bilo včasih fajn. Sluzba res, niti četrtino toliko zahtevna kot danes, sploh kaksne večje pol- državne firme, pa ce si bil še pri tapravih političnih opcijah pa sploh . Stanovanje kupit mala malca, kredit dobit najmanjsi problem, ponujale so jih banke, avto tudi brez problema. Moja starsa sta imela oba kot danes recimo 2000 eur place, pa se veckrat pohvalita, da vcasih je bilo pa v sluzbi fajn in kako bi onadva se kar delala, vsaj do leta nekje 1994 je bilo tako.
[/quote]
Točno tako, naš cel okraj si je medsebojno sezidal hiše, otroci smo se merkali pri starih starših, tukaj ni bilo o tem nobene debate, ker so bile že vse stare mame v pokoju. Jaz pa pri 30ih nimam otroka kam dat, ker nimam staršev še v pokoju oziroma še daleč od tega. Življenje in stroški za življenje so se spremenili…


tebe zgleda zgolj še dediščina gor drži. in kar nekaj posplošuješ, stvari pa so od družine do družine zelo različne. Moji starši so pazili svoje vnuke, veliko, kaj pa zdaj? Vse življenje so veliko delali/garali. Če imajo tvoji in moževi starši take penzije, kot praviš, so verjetno v zgornjih 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovenskih penzionistov.


Še dobro, da nihče od njih nima za dom! Od tvojih namreč. Upam, da bosta tako modra in bosta hišo prodala in si s tem plačevala oskrbnino v domu.
1600 penzije imajo redki, ne več kot par tisoč ljudi, ki so bili na dobro plačanih delovnih mestih. Obstoja statistika, pa ti predlagam, da si jo malo ogledaš. In ko bo eden od tvojih dveh umrl, bo drugi še vedno tako dobro živel? Res – z 670 evri in vsemi stroški.

Tale je pa zelo lovska, da se vcasih ni delalo kot danes. Ne delali, ampak garali so, seveda tisri, ki so se znali prilizovati pravim sigurno ne, ampak to je tako tudi danes.

Poglej dalj os svojega plota in videla boš še marsikaj drugega. Moji starši so še malo na boljšem kot tvoji in jima res ni sile. Imam pa teto in njenega moža, ki skupaj dobita pod 1.000 €. Oba s polnimi delovnimi dobami, oddelanimi v proizvodnji.

Zelo je odvisno, kako visoka je tvoja pokojnina. Je velika razlika, ali imaš 800 eurov ali pa niti 500.
Jaz imam cca 600 eurov pokojnine, zdaj s povišico. S pokojnino sem zadovoljna, ne razmetavam z denarjem, za obleči si ne kupim skoraj nič, vozim avto star 25 let, največ denarja zapravim v lekarni, ker nisem super zdravja – kupim si kakšne vitamine ali kakšno kremo.
Če pa živita skupaj dva upokojenca z nizkimi pokojninami, znese vse skupaj 900 eurov, predstavljajte pa si, ko ostane en sam z dobrimi 400 euri, kako preživeti…
Moji stari starši niso imeli nobene pokojnine. Živeli smo od kmetije, niti socialno zavarovani niso bili, ko so šli v bolnico, je bilo treba plačati.
Najbolj se mi smilijo tisti, ki garajo za minimalno plačo.


In zakaj zdej golazen? Seveda imam stare starše, jih večkrat obiščem in vozim po zdravnikih. Od njih ne bom dedovala nič. Kaj od naštetih dejstev pa ni resnično? Moja stara mama sama pripoveduje, kako je bilo včasih. Tašča tudi. In kdo je tukaj koga zmerjal? Ni res, da so šli veliko prej v pokoj kot sedaj? Tašča je v pokoju že 22 let pa še nima 75 let. Pravi, da je uživala v službi, kot tajnica. Kredit pa ji je tudi firma takoj podpisala. In povej ali je vplačala v svojih 30 letih dela toliko kot je sedaj izčrpala ven?
[/quote]

Sigurno je vplacala, ker v tisrih casih je bilo treba kar naprej dati delovne dni za samoprispevek, ker so se gradile sole, zd, igrisca,…Me pa zanima cez doloceno stevilo let, ko bos ti upokojena, ce ti bo fino poslusati, kako nisi nic delala, vplacala in sedaj izkoriscas in jamras, da komaj zivis.

Tole si preberite, potem pa fantazirajte, da so upokojenci polni dnarja.

Ja, nekateri so, ampak tistih, ki pa životarijo na robu je tudi precej. Še posebej naudaru so samske ženske.

http://www.rtvslo.si/slovenija/novice/csd-svetuje-revni-upokojenki-naj-vas-prezivljajo-vasi-otroci/447632

Vsi ki imate povedati take in onake o penzija, o penzionistih. Verjetno veste koliko denarje je v preteklih letih odšlo iz Slovenije. Se zavedate, kako nas je leva politična opcija( in njihovi t.i. ekomnomisti) v preteklosti, ki je vladala večinoma v zadnjih 20 letih, okradla, oz. uničile vse, kar so naši starši ustvarili. Kaj se je zgodilo z vsemi tovarnami, dobrimi praksami, načrti…. ? Žal se je v vseh teh letih vse šlo v napačno smer, in ja vse to se pozna na penzijah in plačah… itd.

Tako da, drami moji, ob naslednjih volitvah premislite, in se po pameti odločite.

Sigurno je vplacala, ker v tisrih casih je bilo treba kar naprej dati delovne dni za samoprispevek, ker so se gradile sole, zd, igrisca,…Me pa zanima cez doloceno stevilo let, ko bos ti upokojena, ce ti bo fino poslusati, kako nisi nic delala, vplacala in sedaj izkoriscas in jamras, da komaj zivis.
[/quote]
Jaz ne pravim, da niso ničesar delali, ampak, da so si življenje lažje uredili kot sedaj mi. Samo, če bi bilo vse to res, kako so težko živeli, daj mi potem povej od kje nam vse te ogromne hiše zgrajene od 80h do 90h let? Si lahko sedaj mlad človek, z minimalno plačo to privošči? Moja stara mama je kupila dve zazdiljivi parceli za dve takratni plači, danes sta ti dve parceli 120 evrov po m2… Skupaj imata 1000m2. Kje danes dobiš tako poceni zemljo? Hodili so v službe večinoma 8 urni delavnik… kdo danes hodi za 8urni delavnik od 6h do 14h? Jaz ne pravim, da izkoriščajo, manj kot 700€ sploh nobena pokojnina ne bi smela biti. Tako kot nobena plača ne. Kdo od nas se bo upokojil pri 55ih in imel polno pokojnino? Da ne govorim, da sploh ne razumejo, da ni tako, da greš v firmo in dobiš takoj pogodbo za ndč in greš po kredit pa si narediš hišo. Časi so se spremenili, ne pomeni pa to, da jih kdo ne spoštuje.


Kje pa vidiš, da je, ko je govora o ubogih upokojencih, govora o denarju? Ubogi so v zdravju! Na starost pridejo vse možne bolezni, ki si jih mladi ne moremo niti predstavljati. Diabetes in srčno žilne bolezni so samo dve izmed njih. Potem je še cela kopica starostnih bolezni, ki se sploh ne omenjajo v medijih… Ogromno je tega. In ja, veliki reveži so, ker morajo kljub zdravstvenim težavam, bolečinam, ipd., vse sami.


tebe zgleda zgolj še dediščina gor drži. in kar nekaj posplošuješ, stvari pa so od družine do družine zelo različne. Moji starši so pazili svoje vnuke, veliko, kaj pa zdaj? Vse življenje so veliko delali/garali. Če imajo tvoji in moževi starši take penzije, kot praviš, so verjetno v zgornjih 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovenskih penzionistov.
[/quote]
Sem napisala kaj je z dediscino- če želim kaj imeti od nje, sedaj vlagam vanjo! Kar pomeni, da plačujem račune in obnavljam! Nič mi ne bo poklonjeno, da se razumemo!
Pa glih komaj da preživim v primerjavi z starši, ki imata miren pokoj. Mi ga sploh ne bomo dočakali!

če ima upokojenec 800 evrov penzije, je moral imeti prej dosti večjo plačo kot 800 evrov.
torej jaz vidim, da v Slo vsak lahko pride do izobrazbe. Kolikor vidim imajo vsi dobre plače in dobro živijo. Ne vem od kod na monu skoz vlačite te minimalce in podobno.
[/quote]
Za 800€ penzije je upokojenec upokojen pred pokojninsko reformo zato ne mešajte kako je bilo in kako je ker ni primerjave, da imaš danes ob upokojitvi 800€ pokojnine je bila tvoja plača 24 let 1600€ neto izplačana na tvoj račun in od tega plačane dajatve, tale avtor teme naklada, da glava peče, trgovka, ki je lani šla v penzijo s polno delovno dobo in polno starostjo ima 380€ pokojnine, no sedaj po novem 500€.
Primerjava 4 članske družine s 1500€ dohodka in dvema upokojenima z isto toliko pokojnine je bolestna, ker tudi ta dva upokojenca sta imela otroke in tudi starši te družine bodo šli v penzijon z izračunom svoje plače torej bodo dobili preveč, saj ne rabijo itak so v penziji otroci pa na svojem, bolanooooo!

Včasih jim je blo življenej vse večkrat lepše in lagodnejše, če so samo v roke vzel lopato in obdelal 6 ur/dan. Danes te noben ne bo gledal z lopato v roki 6 ur, je treba več premaknit. Sam prihajam iz kmetije, star 32 let in vem, kako je blo včasih, brat je pri svojih 45 letih pred 25 leti kopal luknje za postavitev električnih drogov. Plačan je bil izjemno dobro, kupil si avto, šli na morje, danes je žal vse ZAVOŽEN.

Pa še nekaj upokojenci so včasih prispeval bistveno manj ne morte vsak tak let štet, ker so bli prispevki simbolični.
Nekdo je omenjal 30 let vplačila, dane spa že skoraj 30 let v penzionu, tak je že 2x izčrpal tuj denar.

Mi mladi za tako mizerijo ne bomo več delal, vir preživetje iščemo drugje, kmetija, delo na črno, če bo treba tudi tujina.

moja stara starša imata skupaj pokojnine cca 850 eur.
sta ravno tako delala, samo sta bila pač “delavca”, v tovarni, čeprav je bil dedek na malo višjem položaju.

moja mati, še dela, SŠ izobrazba, dela na občini kot en od referentov… ko bo šla v penzijo, bo po trenutnih izračunih imela cca 400 eur pokojnine.

v bistvu vam vsem tako povem. če hočete računico pokojnine, si samo plačo dajte na polovico in jo imate.

kar se tiče revnih upokojencev. treba je gledat ženske posebaj, precej žensk je več skrblo za družino kot delalo. to jih tepe na stara leta, ker delovne dobe ni dovolj ali pa je bila osnovna plača zelo nizka. iz tu pride tudi zelo nizka pokojnina.

v tovarnah konkretno, so ljudi upokojevali tudi pri cca 50-55 letih, zato da so lahko zaposlili mlajši kader… to se danes pozna ZELO.

ampak BV tebi razlagat, če so v tvoji glavi vsi isti kot tvoja starša, če ti pač sodiš svet po svojem malem balončku.

Res je, moja mama stalno pravi, kako je bilo včasih fajn. Sluzba res, niti četrtino toliko zahtevna kot danes, sploh kaksne večje pol- državne firme, pa ce si bil še pri tapravih političnih opcijah pa sploh . Stanovanje kupit mala malca, kredit dobit najmanjsi problem, ponujale so jih banke, avto tudi brez problema. Moja starsa sta imela oba kot danes recimo 2000 eur place, pa se veckrat pohvalita, da vcasih je bilo pa v sluzbi fajn in kako bi onadva se kar delala, vsaj do leta nekje 1994 je bilo tako.
[/quote]

s 4.000DEM mesečne plače je bilo seveda lažje kupit stanovanje kot s tisoč.
gotovo sta kupila za “malo malco” po nekaj stanovanj za vse otroke in še za vnuke, pa je vam zdaj še lažje kot je bilo njima.
če jo malo demenca ne daje, sta imela hudičevo dobro plačo.
ali pa laže kot pes teče…

točno tako, se podpišem pod tole.

Vsako leto so pokojnine nižje.
Moj znanec je invalidko upokojen pri 48 letih (srčna kap) in ima pokojnine 309€. Se tebi zdi to veliko? je samski, torej si z drugim partnerjem ne more nič pomagati. ŽIVOTARI.


Slovenski upokojenci v času svoje upokojitve in do smrti dobijo v povprečju 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izplačanega preko pokojnine od tega kar so vplačevali 40 let, dragi avtor ne na pamet, vse podatke imaš na internetnih straneh samo googlaj in se čudi, lahko naši politiki lažejo in nakladajo o praznih pokojninskih skladih in najemu kreditov zaradi upokojencev ampak EU ima svoje podatke in svoje izračune glede na te podatke je teh 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v EU povprečju izplačil s tem, da se za druge države v evropi ve kam gre razlika do 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri nas pa niti EU nima pojma!


Jaz ne pravim, da niso ničesar delali, ampak, da so si življenje lažje uredili kot sedaj mi. Samo, če bi bilo vse to res, kako so težko živeli, daj mi potem povej od kje nam vse te ogromne hiše zgrajene od 80h do 90h let? Si lahko sedaj mlad človek, z minimalno plačo to privošči? Moja stara mama je kupila dve zazdiljivi parceli za dve takratni plači, danes sta ti dve parceli 120 evrov po m2… Skupaj imata 1000m2. Kje danes dobiš tako poceni zemljo? Hodili so v službe večinoma 8 urni delavnik… kdo danes hodi za 8urni delavnik od 6h do 14h? Jaz ne pravim, da izkoriščajo, manj kot 700€ sploh nobena pokojnina ne bi smela biti. Tako kot nobena plača ne. Kdo od nas se bo upokojil pri 55ih in imel polno pokojnino? Da ne govorim, da sploh ne razumejo, da ni tako, da greš v firmo in dobiš takoj pogodbo za ndč in greš po kredit pa si narediš hišo. Časi so se spremenili, ne pomeni pa to, da jih kdo ne spoštuje.
[/quote]

Ja casi so se zelo spremenili in verjemi, ce bi bili danes leta 1955 bi vecina danasnjih razvajencev kar od vsega hudega umrla. Ni bilo socialne pomoci, porodniska 3 mesece, v solah ni bilo malice in tudi ne kosila in tudi ne orevoza do vrat sole in se je hodilo tudi po dve uri pes, ni bilo toliko zdravnikov kot danes, v sluzbe so hodili pes tudi po vec ur v vsakem vremenu, vecina ni imela kopalnic in stranisc v hisah, amoak zunaj za vogalom,….Samo ne govorit kako je bilo fino vcasih, ja za nekatere izbrance je in bo vedno.


Polno rit denarja imamo, z lahkoto pa bi prenesli še več!


Ja, tvoji starši…..so po tem srečni ne?

Ti pa ne boš. In pred tem strokovnjaki opozarjajo. Tvoji starši imajo 1/2 plače za pokojnino.

Ti- mi- pa bomo imeli 1/3 ali manj.

Pa po tem živi s tem, če lahko.

Aja, pa preden greš v penzijo morajo biti tvoji otroci pri kruhu, ne na tvojih plečih. Imeti moraš nov avto, prekrito streho in denar za peč, če crkne. Tako so rekli včasih.

Pa boš imela?

lp,D


Slovenski upokojenci v času svoje upokojitve in do smrti dobijo v povprečju 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izplačanega preko pokojnine od tega kar so vplačevali 40 let, dragi avtor ne na pamet, vse podatke imaš na internetnih straneh samo googlaj in se čudi, lahko naši politiki lažejo in nakladajo o praznih pokojninskih skladih in najemu kreditov zaradi upokojencev ampak EU ima svoje podatke in svoje izračune glede na te podatke je teh 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v EU povprečju izplačil s tem, da se za druge države v evropi ve kam gre razlika do 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri nas pa niti EU nima pojma!
[/quote]
A bejž bejž so upokojenci, ki prejemajo 800€ pokojnine že 20 let, vsak mesec vplačali cca. 400€ v pokojninsko blagajno? Sicer o povprečju bluzit nima smisla, ker je povprečna slovenska plača vemo kakšna, realnost pa je drugačna. Vedno povprečje kvarijo tisti procenti, ki odstopajo. Povprečje ne pove ničesar.


Slovenski upokojenci v času svoje upokojitve in do smrti dobijo v povprečju 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izplačanega preko pokojnine od tega kar so vplačevali 40 let, dragi avtor ne na pamet, vse podatke imaš na internetnih straneh samo googlaj in se čudi, lahko naši politiki lažejo in nakladajo o praznih pokojninskih skladih in najemu kreditov zaradi upokojencev ampak EU ima svoje podatke in svoje izračune glede na te podatke je teh 58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v EU povprečju izplačil s tem, da se za druge države v evropi ve kam gre razlika do 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri nas pa niti EU nima pojma!
[/quote]

Ostajam pri tem, koliko so vplačevali leta 1980-1990-2000 je naravnost smešno in danes dobivajo več pokojnine kot en delavec s 5-6. stopnjo izobrazbe za cnc strojem v strojništvu, totalno zgrešeno.

Izčrpavajo ga upokojenci kar sami, so ga, mislim to blagajno. Država si je res izposodla, ampak
jim danes zalaga. Država je svoj del odplačal, kaj pa pošteni upokojenci, ga niso !!!

Ja casi so se zelo spremenili in verjemi, ce bi bili danes leta 1955 bi vecina danasnjih razvajencev kar od vsega hudega umrla. Ni bilo socialne pomoci, porodniska 3 mesece, v solah ni bilo malice in tudi ne kosila in tudi ne orevoza do vrat sole in se je hodilo tudi po dve uri pes, ni bilo toliko zdravnikov kot danes, v sluzbe so hodili pes tudi po vec ur v vsakem vremenu, vecina ni imela kopalnic in stranisc v hisah, amoak zunaj za vogalom,….Samo ne govorit kako je bilo fino vcasih, ja za nekatere izbrance je in bo vedno.
[/quote]
No ja moramo biti pošteni da jim je pa ostalo več časa, ker ni bilo tudi ne internet in nobenega motenja pozornosti. Tudi denarja so manj porabili saj tisti ki so imeli srečo da so imeli telefon so kupili en aparat cela družina in ga je imela 30 let. Danes se že za to veliko zapravi saj 2 leti star telefon pa res ne mores met.
Kolikor jaz gledam moje stares 60+ in stare stares ki grejo proti 90 (no samo ena je še živa) so dosti več garali. Samo ko se je delalo se je delalo znali pa so si vzet tudi čas zase in so se družili hodili na plese. Danes pa pač tudi če se gre ven na kavo lahko velikokrat vidiš kako je vsak na svojem telefonu.
Delamo pa doma tudi čedalje manj včasih so vse sami od zidanja hiše, vso zelenjavo so si pridelali sami tudi sadje je bilo odmače. Seveda so pa za to delali. Ampak njim to ni bilo težko danes je pa tžko it ven na vrt po solato, halo če pa je v trgovini že oprana in narezana

[img]http://shrani.si/f/7/OY/3VNPrNIN/hleb.jpg[/img]

New Report

Close