Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek uspešno shujšali – kaj ste spremenili?

uspešno shujšali – kaj ste spremenili?

A moraš kruh, krompir in riž POPOLNOMA ČRTATI? Recimo, če bi človek jedel samo kuhan krompir v vodi, ga skuhaš olupiš, malo posoliš in poješ… pa ja to ne redi toliko? Kaj pa samo na vodi kuhan riž – brez omake? Res tako zelo redi? Rada imam krompir in riž, zato sprašujem. Tudi kruhu se je grozno težko odpovedati. Čisto popolnoma ali se ga lahko poje kakšen kos, na primer samo zjutraj? Kaj svetujete?
[/quote]

Seveda se ga lahko poje. Ampak majhna količina.
Pravi obrok je vsaj polovica manj, kot ste si prej nalagali na krožnik. Pa seveda obvezno potem dve uri nič.
Jaz bi zdaj, ko se mi je želodec skrčil na primerno velikost, pojedla en krompir srednje velikosti, mogoče dva majhna. Ampak nič zraven.

Kaj pa uporaba have in have got?
Npr. Nataša ima lase rdeče kot ogenj. Ima dve kitki in pegice. Je ve tem primeru have ali have got?

tema ti je malo preskočila 😉

A moraš kruh, krompir in riž POPOLNOMA ČRTATI? Recimo, če bi človek jedel samo kuhan krompir v vodi, ga skuhaš olupiš, malo posoliš in poješ… pa ja to ne redi toliko? Kaj pa samo na vodi kuhan riž – brez omake? Res tako zelo redi? Rada imam krompir in riž, zato sprašujem. Tudi kruhu se je grozno težko odpovedati. Čisto popolnoma ali se ga lahko poje kakšen kos, na primer samo zjutraj? Kaj svetujete?
[/quote]

Kruh jem le, če ne gre brez njega. En kos kruha, cca 50g, ima 150 kcal, kar je meni preveč. Potem pa tehtaš, kos kruha 150 (ali več), pa maslo na kruhu 7g (kar je zelo tanko namazano) je še 50kcal več, pa sir in siri so tudi dosti kalorični in salama, potem ima zajtrk že 500kcal, čez dan jih pa lahko poješ le 1.500…
Riž ima tudi precej kalorij, porcija naj bi bila tam 60-70g na osebo, jaz ga pojem pol manj.
Krompir ima nekaj manj kot 80kcal na 100g, tako da če za kosilo poješ 300g kuhanega krompirja (kar je veliko), je toše vedno samo 240kcal.
Zdaj si delam sendvič na kumari, namesto na kruhu, pa namesto sira vzamem kak sirček v lončku, ki ima 120-170kcal/100g, tako me pride večerja vsega skupaj 160kcal, pa se dobro najem.

A moraš kruh, krompir in riž POPOLNOMA ČRTATI? Recimo, če bi človek jedel samo kuhan krompir v vodi, ga skuhaš olupiš, malo posoliš in poješ… pa ja to ne redi toliko? Kaj pa samo na vodi kuhan riž – brez omake? Res tako zelo redi? Rada imam krompir in riž, zato sprašujem. Tudi kruhu se je grozno težko odpovedati. Čisto popolnoma ali se ga lahko poje kakšen kos, na primer samo zjutraj? Kaj svetujete?
[/quote]

Tale nasvet, da ukineš krompir, kruh in testenine, je totalno mimo in pri največji večini ljudi recept za neuspeh.
Seveda skuhaj krompir, ali speci ali kakorkoli že. Ampak en srednje velik krompir za kosilo, to je to, ne pa pol krožnika. To je ena večja žlica pireja, na primer, ali za pest velik kupček pomfrija.
Seveda jej kruh, ampak najraje dober, doma pečen, iz polnovredne moke. In seveda eno rezino za zajtrk, pika.

Vidiš, recimo jaz, slanih prigrizkov sploh ne povoham in tudi pri kuhanju solim zelo malo, skoraj nič, včasih res nič, tako da mi kila soli traja tako dolgo, da pozabim, kdaj sem jo kupila.
Spim dovolj, nisem preutrujena, nisem pod stresom – ko sem pod stresom, bi pa pojedla kaj slanega, to je edino, da pomislim na zrezek.
[/quote]

Kaj slanega dvigne pritisk, mogoče ti zato paše …
Poskusi najti kaj takega, da nima ravno celo morje kalorij in da je po možnosti tudi okusno. Recimo rezina ali dve pršuta brez vsega … kocka parmezana …

Kaj slanega dvigne pritisk, mogoče ti zato paše …
Poskusi najti kaj takega, da nima ravno celo morje kalorij in da je po možnosti tudi okusno. Recimo rezina ali dve pršuta brez vsega … kocka parmezana …
[/quote]

Imam precej nizek pritisk, včasih mi pade tudi pod 100, a ko mi ga stres dvigne skoraj do normale, si edino takrat zaželim kaj slanega in kuhanega, ampak to je redko, mogoče 2-3x na leto, tako da mislim, če takrat posežem po sočnem zrezku, ni neke škode.

Čist realno:
– jem iste stvari kot prej, AMPAK jih jem v manjših količinah, vendar ne tako da bi šla lačna od mize (razlika 10 let v starosti je ogromna kar se tiče prebave in presnove)
– za obrok si vzamem čas, vse dobro prežvečim, po tem si zdravo sit, ker ti ima želodec čas sporočit, da je poln (traja ca. 20 min glede na raziskave). Če v 10 minutah zbašeš v usta cel obrok šele po 20 minutah veš, da si se prenažrla.
– gibam se veliko več kot prej – pa to ne msilim razne super duper spinninge pa fintese itd. Ne, v trgovino peš (mam 1 km hitre hoje v eno stran), otroke spremljam na treninge (ne več peljem kot prej), se sper nabere par km tedensko – v glavem, avtu sem se znotraj svojega kraja odpovedala.
– v službo grem z vlakom – do vlaka zjutraj malo manj kot 1 km, od vlaka do službe enako)
– naročnino na kabelski smo oskubili na osnovno

Odpovej se avtu, poslušaj telo, kdaj je lačno, žejno in uporabi glavo pri izbiri hrane.

[img]http://images.totalbeauty.com/content/photos/14-totalbeauty-logo-celebrity-weight-loss-transformation-v2.jpg[/img]

Med nosečnostjo in po porodu pridelala precej viška kg (najbolj zato, ker sem nehala kaditi in dobila grozno velik apetit). Potem sem se bolj ali manj uspešno borila s kilami naslednjih 13 let. Nič ni bilo uspešno na dolgi rok. Zdaj že eno leto na LCHF prehrani, -20 kg, odlično se počutim in vem, da bo to moj način prehranjevanja za vedno.

če bi nosečnostni malo bolje planirala, ne bi rabila vse teh prehranjevalskih planov.
[/quote]

Ohhh, i feel so sorry for you……

Si pa zanalašč spregledala avtoimune bolezni, ki so tudi dednega značaja?

Ohhh, i feel so sorry for you……

Pa očitno si še “ena”; ki “zna” splanirat tudi svoje bolezni in morda tudi celo svoj odhod s tega sveta ( sarkazem on).

Si pa zanalašč spregledala avtoimune bolezni, ki so tudi dednega značaja?

Še tole: tudi nasplošno tako rada moraliziraš ljudem okoli sebe? Posebna duševna hrana zate? Ker tale tvoj odgovor ne koristi avtorici popolnoma: nič….

Žal si v mojem primeru glede moraliziranja glede dokaj skupnih nosečnostih 16 let prepozna :P. ( sarakzem on).

aja, pa pravilno bi bilo vprašati, kako shujšati, ter pridobljeno težo ter navade ohraniti. Povečini uspe shujšati, ohranjati telesno težo pa malo manj ljudem. Zato je to dolgoročen projekt, da se organizem privadi.
Poišči tak “recept”, ki ti bo najbolj pisan na kožo, sicer dolgoročno ne bo uspeha …

Kaj pa tisti, ki ne moremo športati? Zaradi okvare sklepov (huda bolečina v kolenih, hrbtenici, tudi ostalih sklepih)? Pa smo že starejše ženske, npr. v meni?

Na počasen sprehod grem lahko, kaj več pa ne. No, plavala bi tudi še lahko, vendar bazena nimam ravno blizu. Lahko shujšam samo s prehrano? Da si enostavno prepolovim porcije inse odrečem sladkarijam? Se bo sploh kaj poznalo?

če si gurman, težko. Bistveno je, da manj zaužiješ, kot porabiš. Šport pri tistih, ki konkretno več pojejo, bolj malo zaleže. Če pa je usklajena količina hrane in šport, potem se pa telo, mišice oblikujejo.

bistvo hujšanja je v prehrani. lani sem shujšala od 84 kg do 68 kg izključno s prehrano.
pa ne loti se zadeve tako, da porcije prepoloviš, ampak tako, da pogledaš, kaj ješ, izločiš sladkarije, belo moko, ocvrto in namesto tega uvedeš več zelenjave, polnozrnatih stvari. predvsem več zelenjave. to da sitost

če boš samo prepolovila obroke, boš lačna, diete pa se boš držala nekaj časa, potem pa obupala.

bistvo hujšanja je v prehrani. lani sem shujšala od 84 kg do 68 kg izključno s prehrano.
pa ne loti se zadeve tako, da porcije prepoloviš, ampak tako, da pogledaš, kaj ješ, izločiš sladkarije, belo moko, ocvrto in namesto tega uvedeš več zelenjave, polnozrnatih stvari. predvsem več zelenjave. to da sitost

če boš samo prepolovila obroke, boš lačna, diete pa se boš držala nekaj časa, potem pa obupala.
[/quote]

Če se ti da, daj še kaj več napiši, kako je tebi uspelo in kaj si jedla, prosim,

obstajajo vadbene naprave tudi za te tegobe- sem dala skozi z rvmatičnimi obolenje. po tekaču lahko hodiš – po ravnem, ali malo v klanec. Na veslaču tudi lahko sediš in veslaš – ni obremenitev, udarcev dirketno na sklep…. Skuriš pa v pol ure vadbe lahko tudi do 600 kcal, ko že imaš malo kondicije…..

Vse se da, samo lotiti se je treba. Najprej v glavi, nato še telesno…..

Če se ti da, daj še kaj več napiši, kako je tebi uspelo in kaj si jedla, prosim,
[/quote]

jaz sem šla k dietičarki, ki mi je sestavila jedilnik po mojem okusu, držala sem se ga bolj ali manj. po par mesecih sem sama pokapirala, kako je treba jedilnik sestavit.

če hočeš, ti ga pošljem na kak mail, ali pa se mi ti javi na [email protected]

sklepi delujejo po principu ponudba- povraševanje. Če imaš nerazmigan, “zarostan”, zaseden sklep, obloen z odvečno težo, bolečina pa ni nujno še okvara sklepa – ne degenerativna, ne bolezeska, samo premalo tekočine, maziva se ti ustvarja, zato je sklep “tog” in zaboli ob kakšnem malce bolj intenzivnem premikanju od običajnega. Takoj, ko boš začela postopoma migat, bodo sklepi tudi bolj podmazani, ščistili se bodo tudi nabrane “svinjarije” iz hrane v njih, kot tudi obsklepna tkiva. Gibanje pomaga tudi sklepom z bolečinami. Za začetek v breztežnostnem stanju – plavanje, voda. Vse lažje pa je, ko sklatiš dol obremenilno maso s sklepov – to je odvečna teža, ki je najhujše breme za sklepe, kot so hrbtenica, kolena, kolki, gležnji……

Je pa res, da se je treba k temu najprej spravit v “glavi”….

Shujšala sem točno 10 kg – iz 68 na 58 (pri višini 158 cm) v cca. 3 mescih in sedaj po enem letu še ista teža.
Nič, ampak popolnoma nič črtala (jem bel kruh, krompir, bel riž, testenine itd)

Nobene skrivnosti ni – ampak začela sem manj jest (namesto večjih količin kruha -sedaj npr. ena kajzerica, namesto dveh krožnikov pašte – sedaj 80 g, pijem samo vodo, radensko in nesladkan čaj ter nesladkano kavo – ampak to sem že prej) Začela sem migat, ampak ne pretirano – 2 do 3 krat na teden nek 9 minutni programček HIT treninga na you tubu – na začetku sem mislila da bom crknila, sedaj sem že na višjem nivoju brez težav). Veliko kuham sama iz osnovnih živil, torej ne jem konzerv, delikates, pripravljenih obrokov itd.) – ampak vmes tudi zavijem na pico npr. – samo ne pjem več cele, ampak samo tretjino.

Brez praškov, tablet, dodatkov, izogibanja živilom – ampak po pameti vse jem , ampak v majnših količinah – 3 obroke na dan (tukaj pa sem ugotovila da se čisto slučajno grem delni post, saj te tri obroke pojem v roku 8 ur, ker mi tako paše – npr. zajtrk imam ob 12 ih, kosilo ob 4ih in večerjo ob 8 ih) Stara sem 39.

obstajajo vadbene naprave tudi za te tegobe- sem dala skozi z rvmatičnimi obolenje. po tekaču lahko hodiš – po ravnem, ali malo v klanec. Na veslaču tudi lahko sediš in veslaš – ni obremenitev, udarcev dirketno na sklep…. Skuriš pa v pol ure vadbe lahko tudi do 600 kcal, ko že imaš malo kondicije…..

Vse se da, samo lotiti se je treba. Najprej v glavi, nato še telesno…..
[/quote]

V pol ure 600 kalorij, če malo na izi sediš in veslaš?
Niti veslači, ki trenirajo na ful na trenažerju in imajo nadpovprečno veliko mišic, ne pokurijo toliko.
500 do 600 kalorij zelo povprečen rekreativec pokuri v uri zmerno hitrega teka cca 10, 11 km na uro. Ne pa nekdo, ki sedi malo na trenažerju. V fitnesu ne moreš v eni uri nikoli pokuriti 500 kalorij.
Zakaj tako opozarjam? Da ne bi kdo res nasedel in mislil, da na ta račun lahko zdaj več poje. Teh 200 kalorij v pol ure je ravno za piko počit.

sklepi delujejo po principu ponudba- povraševanje. Če imaš nerazmigan, “zarostan”, zaseden sklep, obloen z odvečno težo, bolečina pa ni nujno še okvara sklepa – ne degenerativna, ne bolezeska, samo premalo tekočine, maziva se ti ustvarja, zato je sklep “tog” in zaboli ob kakšnem malce bolj intenzivnem premikanju od običajnega. Takoj, ko boš začela postopoma migat, bodo sklepi tudi bolj podmazani, ščistili se bodo tudi nabrane “svinjarije” iz hrane v njih, kot tudi obsklepna tkiva. Gibanje pomaga tudi sklepom z bolečinami. Za začetek v breztežnostnem stanju – plavanje, voda. Vse lažje pa je, ko sklatiš dol obremenilno maso s sklepov – to je odvečna teža, ki je najhujše breme za sklepe, kot so hrbtenica, kolena, kolki, gležnji……

Je pa res, da se je treba k temu najprej spravit v “glavi”….
[/quote]

Tole o zasedenih sklepih v nekaterih primerih gotovo velja. Mene vse boli, če se telesno zanemarim in ne treniram, ko se spet spravim v pogon, je v enem tednu že 70 procentov bolje, v dveh do treh tednih sem pa kot nova.

V pol ure 600 kalorij, če malo na izi sediš in veslaš?
Niti veslači, ki trenirajo na ful na trenažerju in imajo nadpovprečno veliko mišic, ne pokurijo toliko.
500 do 600 kalorij zelo povprečen rekreativec pokuri v uri zmerno hitrega teka cca 10, 11 km na uro. Ne pa nekdo, ki sedi malo na trenažerju. V fitnesu ne moreš v eni uri nikoli pokuriti 500 kalorij.
Zakaj tako opozarjam? Da ne bi kdo res nasedel in mislil, da na ta račun lahko zdaj več poje. Teh 200 kalorij v pol ure je ravno za piko počit.
[/quote]

se strinjam, vsi ti aparati, od orbitreka dalje imajo vsi nenormalno visoko porabo kalorij označeno. ni šanse, da v resnici toliko porabiš

Ravno v tem je keč, da štejem kalorije. Za mojo idealno postavo in način živjenja potrebujem 1800 kalorij na dan, torej jih tudi zdaj toliko pojem in ker zdaj potrebujm več kot pojem, lepo počasi hjšam. Ko bom pa na idealni teži, bom pa itak že navajena toliko pojest.

New Report

Close