Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek uspešno shujšali – kaj ste spremenili?

uspešno shujšali – kaj ste spremenili?

Poješ toliko kot porabiš. Štej kalorije.

V pol ure 600 kalorij, če malo na izi sediš in veslaš?
Niti veslači, ki trenirajo na ful na trenažerju in imajo nadpovprečno veliko mišic, ne pokurijo toliko.
500 do 600 kalorij zelo povprečen rekreativec pokuri v uri zmerno hitrega teka cca 10, 11 km na uro. Ne pa nekdo, ki sedi malo na trenažerju. V fitnesu ne moreš v eni uri nikoli pokuriti 500 kalorij.
Zakaj tako opozarjam? Da ne bi kdo res nasedel in mislil, da na ta račun lahko zdaj več poje. Teh 200 kalorij v pol ure je ravno za piko počit.
[/quote]

Jaz pokurim – pišem pa iz prakse. Kaj se torej ti usajaš? Tekač, hitra hoja, klančnina naklon 10-12. tolno 30 minut, skurim led 450 in 550 kcal….. In to v stanju dve leti po zagonu revmatoidnega artritisa. Še kaj?

Jaz ne pišem, da lahko več poje – jaz pišem, da je treba omejit kalorije in pošportat doloeno količino kcal dnevno, da bo telo kurilo iz zalog in hujšalo……

Ravno v tem je keč, da štejem kalorije. Za mojo idealno postavo in način živjenja potrebujem 1800 kalorij na dan, torej jih tudi zdaj toliko pojem in ker zdaj potrebujm več kot pojem, lepo počasi hjšam. Ko bom pa na idealni teži, bom pa itak že navajena toliko pojest.
[/quote]

Preveč – znižaj še za dvesto. Očitno poješ preveč, da telo ne zmore kurit iz zalog.

Preveč – znižaj še za dvesto. Očitno poješ preveč, da telo ne zmore kurit iz zalog.
[/quote]

In kako ti to veš?
Mal je treba pametovat, a ne, pa pojma nimaš za kaj se gre!

se strinjam, vsi ti aparati, od orbitreka dalje imajo vsi nenormalno visoko porabo kalorij označeno. ni šanse, da v resnici toliko porabiš
[/quote]

Za vaju obe:

merim dodatno na zunanji aplikaciji telefona. in je enako, kot na profi napravi v fitnesu ( Technogym ali Precor firma, ne tisti za domačo uporabo).
Dodatno pokurim verjetno še kakšnih 100 več, ker imamo koli gležnjev še 1kg uteži…..

In kako ti to veš?
Mal je treba pametovat, a ne, pa pojma nimaš za kaj se gre!
[/quote]

Slučjano sem skujšala 25 kg na tak način, zato zelo dobro vem…. Jaz sem delala s 1500kcal in je bilo čisto zadosti – pri 40+ letih.

Še tole: po 40em žensko telo potrebuje bistveno manj, kotp pri 20ih. Ker hitreje že po defaultu kopiči v ženske predele, v zaloge, če ne migaš.

Slučjano sem skujšala 25 kg na tak način, zato zelo dobro vem…. Jaz sem delala s 1500kcal in je bilo čisto zadosti – pri 40+ letih.

Še tole: po 40em žensko telo potrebuje bistveno manj, kotp pri 20ih. Ker hitreje že po defaultu kopiči v ženske predele, v zaloge, če ne migaš.
[/quote]

Klinc, meni je pa ratalo v mesecu in pol na moj način shujšati 12kg – danes zjutraj sem imela -12, jutri bo pa 6 tednov, kar hujšam. Še 18 to go :)))
Ali misliš, da bi morala zamenjat sistem? 😛

Nisem brala vsega, mogoče je že katera prej napisala. Najprej sem nehala jesti po 18 uri, potem sem prvič jedla po 8 uri zjutraj in prenehala s kosilom okoli 16.00. Zdaj jem okoli 10 prvič in potem normalno kosilo in to je to.
Preprosto, učinkovito, jem skupaj z družino, kar skuham do sitega. Po 14 dneh se tako navadiš, da zvečer sploh nisi lačna. Zjutraj spijem kak čaj ali črno kavo, pa mine čas do zajtrka.

Naše babice so imele prav, da se večerja kot berač. Pri meni deluje.

Slučjano sem skujšala 25 kg na tak način, zato zelo dobro vem…. Jaz sem delala s 1500kcal in je bilo čisto zadosti – pri 40+ letih.

Še tole: po 40em žensko telo potrebuje bistveno manj, kotp pri 20ih. Ker hitreje že po defaultu kopiči v ženske predele, v zaloge, če ne migaš.
[/quote]

Vsak ve zase, potem si bila konkretno oblozena. Koliko let ti uspe ohranjati pridobljeno? Pomembno je, da jemo vse, kar telo rabi, hkrati pa ne prevec in da nimamo obcutka, da nismo siti. Meni vse to uspeva, zadnjia 3 leta. Nisem pa nikoli imela tezav s precej prekomerno tezo, le tisto, ki sem jo zelela obdrzati, je bil vseskozi obcutek lakote. Sedaj pa je organizem sit ter tudi obcutek, da ti ne manjka nic. Komot drugi jedo, kuham, ravno tako ‘prezivijo’ sladkarije v omari … Me ne premami.
Ne pozabite na tekocino- nesladkano. Preizkusajte razlicne recepte, en bo zagotovo ustrezen. Srecno!

Vsak ve zase, potem si bila konkretno oblozena. Koliko let ti uspe ohranjati pridobljeno? Pomembno je, da jemo vse, kar telo rabi, hkrati pa ne prevec in da nimamo obcutka, da nismo siti. Meni vse to uspeva, zadnjia 3 leta. Nisem pa nikoli imela tezav s precej prekomerno tezo, le tisto, ki sem jo zelela obdrzati, je bil vseskozi obcutek lakote. Sedaj pa je organizem sit ter tudi obcutek, da ti ne manjka nic. Komot drugi jedo, kuham, ravno tako ‘prezivijo’ sladkarije v omari … Me ne premami.
Ne pozabite na tekocino- nesladkano. Preizkusajte razlicne recepte, en bo zagotovo ustrezen. Srecno!
[/quote]

Si v zmoti, žal -merim 180 cm in na taki višini se 25 kg viška sploh ne opazi toliko ( oblačila napirmer takrat 42-44 konfekcijo, zdajimam komot tudi 38, samo mi je prekratko, če niso podaljšani modeli), kot na nekomu, ki ima naprimer 10,15 cm manj v višino……

Klinc, meni je pa ratalo v mesecu in pol na moj način shujšati 12kg – danes zjutraj sem imela -12, jutri bo pa 6 tednov, kar hujšam. Še 18 to go :)))
Ali misliš, da bi morala zamenjat sistem? 😛
[/quote]

Ja, super je, kovidiš, kako na začetku tako zleti dol 10 in več kilc, ampak:

jaz sem namenoma raztegnila na več mesecev, bi lahko tudi v 4ih, je šlo prvi mesec tudi 11kg dol brez težav , ampak ker nisem želela imeti viseče kože, sem po pameti raje manj na mesec.ker po 40em zna bit težava z odvečno ohlapno kožo, če prehitro hujšaš -sploh 20+ kil.

Ker nisem prehitro, se je imela koža tudi čas skrčit in prilagodit nazaj k telesu tudi zaradi redne vadbe, savnanja v infra savni,gnetenja, samomasiranja predelov telesa z odvečno kožo vsak dan in mazanje dnevno s kremami, ki vsebujejo večji odstotek elastnina, kolagena)….

Spoznala Vanca trenerja in zgubila 7 kg od 77. Ni slo vec nic naza gor. Naucil me je pametno in dobro jest. Ni pa to vec cenena hrana.

Ja, super je, kovidiš, kako na začetku tako zleti dol 10 in več kilc, ampak:

jaz sem namenoma raztegnila na več mesecev, bi lahko tudi v 4ih, je šlo prvi mesec tudi 11kg dol brez težav , ampak ker nisem želela imeti viseče kože, sem po pameti raje manj na mesec.ker po 40em zna bit težava z odvečno ohlapno kožo, če prehitro hujšaš -sploh 20+ kil.

Ker nisem prehitro, se je imela koža tudi čas skrčit in prilagodit nazaj k telesu tudi zaradi redne vadbe, savnanja v infra savni,gnetenja, samomasiranja predelov telesa z odvečno kožo vsak dan in mazanje dnevno s kremami, ki vsebujejo večji odstotek elastnina, kolagena)….
[/quote]

Zakaj imaš potrebo po pametovanju?
V prejšnjem postu si pisala, da naj zmanjšam kalorije, da bo šlo hitreje dol, zdaj da moram bolj počasi ?
Se mi zdi, da še sama ne veš, kaj bi rada povedala, gotovo je edino to, da si se priključila neki debati, a da nimaš pojma o stvari, saj govoriš enkrat eno, drugič pa čisto nasprotno.

Zakaj imaš potrebo po pametovanju?
V prejšnjem postu si pisala, da naj zmanjšam kalorije, da bo šlo hitreje dol, zdaj da moram bolj počasi ?
Se mi zdi, da še sama ne veš, kaj bi rada povedala, gotovo je edino to, da si se priključila neki debati, a da nimaš pojma o stvari, saj govoriš enkrat eno, drugič pa čisto nasprotno.
[/quote]

Pametuješ žal edinole le ti.

Če ne hujšaš toliko, kot bi ti hotela, pomeni, da nekaj delaš narobe: ali vnašaš še vedno preveč kalorij v telo, da telo ni začelo kurit iz zalog, ali premalo migaš. Lahko to še enkrat prebereš tudi v mojem prejšnjem pisanju, je pisalo tako.

Če bi pravilno prebrala, bi pa tudi doumela, da je pametno hujšati bolj počasi, ker se ti bo koža drugače preveč povesila, obvisela, se ne bo skrčila.

Jaz sem s svojimi rezultati zelo zadovoljna, ti pa očitno nisi in žališ zavistno tiste, ki ti napišemo kaj iz svojih predhonjih izkušenj.

Odločitev, kako boš pa ti hujšala, bo pa seveda na koncu samo tvoja. :). Pa srečno!

Pametuješ žal edinole le ti.

Če ne hujšaš toliko, kot bi ti hotela, pomeni, da nekaj delaš narobe: ali vnašaš še vedno preveč kalorij v telo, da telo ni začelo kurit iz zalog, ali premalo migaš. Lahko to še enkrat prebereš tudi v mojem prejšnjem pisanju, je pisalo tako.

Če bi pravilno prebrala, bi pa tudi doumela, da je pametno hujšati bolj počasi, ker se ti bo koža drugače preveč povesila, obvisela, se ne bo skrčila.

Jaz sem s svojimi rezultati zelo zadovoljna, ti pa očitno nisi in žališ zavistno tiste, ki ti napišemo kaj iz svojih predhonjih izkušenj.

Odločitev, kako boš pa ti hujšala, bo pa seveda na koncu samo tvoja. :). Pa srečno!
[/quote]

Halo, ženska, kaj je tvoj problem?
Kje pišem, da nisem zadovoljna z rezultati?
Kje pišem, a hujšam prehitro?
Pišem mogoče kje, da hujšam prepočasi?
Res ne vem,a ne znaš prebrat ali pa sploh ne prebereš, ampak kar pišeš nekaj in deliš neke nasvete, ki nimajo veze z vezo s tem, kar je kdo napisal. Kaj bi to bilo drugo, kot pametovanje?

S katere lune si ti padla? Očitno na glavo. Upam, da te kmalu neha bolet!

Ohhh, i feel so sorry for you……

Si pa zanalašč spregledala avtoimune bolezni, ki so tudi dednega značaja?
[/quote]

Samo približno 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} debeluhov je debelih zaradi avtoimunih bolezni, nič več. Dokaz so rezultati testiranj, ki so opravljena zaradi izgovorov debeluhov, ki trdijo, da jejo normalno ali skoraj nič in se obenem redijo. Dejstvo je, da se ljudje sploh ne zavedajo, koliko kalorij vnesejo vase.

Samo približno 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} debeluhov je debelih zaradi avtoimunih bolezni, nič več. Dokaz so rezultati testiranj, ki so opravljena zaradi izgovorov debeluhov, ki trdijo, da jejo normalno ali skoraj nič in se obenem redijo. Dejstvo je, da se ljudje sploh ne zavedajo, koliko kalorij vnesejo vase.
[/quote]

Nikakor ne trdim, da je glavni vzrok avtoimuna bolezen -pri meni je ostalo pač 10 kg po prvi nosečnosti. Je bil rojeni nedonošenček v prednosti pred mojo težo.. Je bilo pa več stresa, posledično nepravilno prehranjevanje ( predvsem večerno, ki je po 18- uri popolnoma nepotrebno), ne pa “žretje” -če si to mislila. Posledično zaradi stresa ( nedonošeni otrok ), ven udarile še AI bolezni.

Sicer pa – nikarte se toliko sekirat ti zame, pa citirat moje in pisarit nazaj; jaz sem že dolgo brez odvečne teže. Ker vem,da sem zadani cilj ( spravit dol odvečne kilograme, ko je bil primerni čas za to) tudi dosegla. Avtoimune bolezni so pa tudi v remisiji že mnogo let. Otroci pa zdravi najstniki.

Halo, ženska, kaj je tvoj problem?
Kje pišem, da nisem zadovoljna z rezultati?
Kje pišem, a hujšam prehitro?
Pišem mogoče kje, da hujšam prepočasi?
Res ne vem,a ne znaš prebrat ali pa sploh ne prebereš, ampak kar pišeš nekaj in deliš neke nasvete, ki nimajo veze z vezo s tem, kar je kdo napisal. Kaj bi to bilo drugo, kot pametovanje?

S katere lune si ti padla? Očitno na glavo. Upam, da te kmalu neha bolet!
[/quote]

O matr, si tečna.. Ko si lačen, si drugačen……

Si v zmoti, žal -merim 180 cm in na taki višini se 25 kg viška sploh ne opazi toliko ( oblačila napirmer takrat 42-44 konfekcijo, zdajimam komot tudi 38, samo mi je prekratko, če niso podaljšani modeli), kot na nekomu, ki ima naprimer 10,15 cm manj v višino……
[/quote]

hm ja, eno je, koliko se vidi, drugo je pa koliko to pomeni dejansko preveč. Če se ne vidi kot pri nekom, ki je nekaj 10 cm nižji, ne pomeni, da nimaš konkretno preveč kg.

Saj pišemo o tem.

O matr, si tečna.. Ko si lačen, si drugačen……
[/quote]

Sem alergična na človeško neumnost in tale pametovalka je dejansko neumna, ker enkrat piše eno, drugič drugo, vse pa z namenom, da se pohvali, da ima 180cm in kao super postavo. Po moje še v življenju ni shujšala več kot 2 kili in jih ima verjetno vsaj 30 preveč.

Z ločevalno dieto mi je uspelo v dveh mesecih izgubiti 13 kg, najprej sem ločevala strogo po navodilih, po dveh mesecih pa sem začela ločevati po obrokih. In še vedno gre teža dol.
Zdravo se je treba prehranjevati.
Jaz sem kruh popolnoma črtala, nekaj sladkega pojem enkrat na teden, pijem samo vodo, zeliščni čaj in kavo, seveda brez sladkorja, pojem veliko sadja in zelenjave.
Navaditi se je treba na pet obrokov in gre.
Najprej pa je treba urediti misli!!

Srečno!

Sem alergična na človeško neumnost in tale pametovalka je dejansko neumna, ker enkrat piše eno, drugič drugo, vse pa z namenom, da se pohvali, da ima 180cm in kao super postavo. Po moje še v življenju ni shujšala več kot 2 kili in jih ima verjetno vsaj 30 preveč.
[/quote]

Se bom spustila na tvoj nivo:

Ne morem, da te ne “podpiham” še malo,ker me take zelo zabavate, ko svoje frustre sproščate takole na odgovorih nekaterih, ki podelijo svoje izkušnje in s tem nič slabega ali zavist vzbujajočega ne želijo doseči; ampak ti očitno vse res gledaš skozi zavistna očala – ker tebi ne uspe…. Morda res tebi ne uspe manj kot 2 kg shujšat dosedaj……

Ja, imam 1,80 in ja, sem shujšala 20 kg. In ja, tudi dobro izgledam.

Lej, če tebi moji nasveti niso “po godu”, jih lahko komot preskočiš. In hujšaš po svoje. Samo napjprej pa ti iskreno svetujem, da začneš delati na svoji samopodobi in nehaš tiste, ki jim je morda kaj uspelo zaničevalno , tudi na forumu, z odgovori zafrkavat “na fino”….. Sebe zafrkavaj, bo upravičeno 🙂

in ja – vse je v glavi… točno tako. So ti tudi že druge to napisale.

Se bom spustila na tvoj nivo:

Ne morem, da te ne “podpiham” še malo,ker me take zelo zabavate, ko svoje frustre sproščate takole na odgovorih nekaterih, ki podelijo svoje izkušnje in s tem nič slabega ali zavist vzbujajočega ne želijo doseči; ampak ti očitno vse res gledaš skozi zavistna očala – ker tebi ne uspe…. Morda res tebi ne uspe manj kot 2 kg shujšat dosedaj……

Ja, imam 1,80 in ja, sem shujšala 20 kg. In ja, tudi dobro izgledam.

Lej, če tebi moji nasveti niso “po godu”, jih lahko komot preskočiš. In hujšaš po svoje. Samo napjprej pa ti iskreno svetujem, da začneš delati na svoji samopodobi in nehaš tiste, ki jim je morda kaj uspelo zaničevalno , tudi na forumu, z odgovori zafrkavat “na fino”….. Sebe zafrkavaj, bo upravičeno 🙂

in ja – vse je v glavi… točno tako. So ti tudi že druge to napisale.
[/quote]

Alergična sem tudi na take, ki se vmešavajo tam, kjer jih ni nihče nič vprašal.

Kolikor sem razbrala, je tista, ki šteje kalorije, kar uspešna. Meni pa na srečo ni treba hujšat 😛

Hrana je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hujšanja. Šport je le mali dodatek. Tako, da se da. Če si pa ravno v meni, pa moraš vedeti, da telo drugače deluje. Bo šlo malo manj dol. Po meni pa se spet da normalno hujšati. Tako so nam pred leti razložili na hujšanju v zdravstvenem domu.
Sladkarije ukinit, za sladico kompot (brez cukra), jogurt,kakšen sadež. Jaz jem to za malico. Pa fajn je da so testenine iz polnozrnate moke. Kalorij sicer isto, si pa dalj sit in bolj zdravo je. Kar je treba sladkat si jaz sladkam s 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stevio.

Alergična sem tudi na take, ki se vmešavajo tam, kjer jih ni nihče nič vprašal.

Kolikor sem razbrala, je tista, ki šteje kalorije, kar uspešna. Meni pa na srečo ni treba hujšat 😛
[/quote]

Kaj se ti kar čutiš poklicana, da drugim deliš svoje nekoristne nasvete , ki torej kot sedaj priznavaš sploh v tej temi niso koristni – ker niti ti ni treba hujšat? tu si samo zato, da se obešaš na poste tistih, ki podelijo svoje realne izkušnje ti jih pa sploh nimaš ? Nimaš bolj koristnega dela danes, oziroma že dva dneva?

P.s: sodelujem pod več imeni.

New Report

Close