Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Utrujen sem. Umrl bi.

Utrujen sem. Umrl bi.

Dobr, da si dodal, da se ve, koga si napizdakal.
Je pa lažje menda, če si pomagamo. Bjrce v rit pa je al pa ni. Ti ne rabiš poddnapisov. Bo že, mogoče mal kasneje bolj dobrovoljen. Vsak očitno išče svoj del. Vseeno malo obzirnosti.

Ne imet pa bujne domišljije, da bo jasno.

Malo hitro. Odločitev pa je tvoja. Če ti ni do življenja, pa ukrepaj in pojdi od tu.

Malo hitro. Odločitev pa je tvoja. Če ti ni do življenja, pa ukrepaj in pojdi od tu.[/quote]
In bolečino brez zoba, kjer korenine ni, smo pa živi in boli? Da si nebo kdo kej naredu.

Ceprav se ti zdaj morda ne zdi, imas zagotovo veliko za bit hvalezen. Da imas streho nad glavo, da si na toplem, da imas internet, da imas roke, noge, oci, da vidis, ce lahko vidis, lahko gledas, lahko opazis vse bozanske lepote narave, cudeze, ki jih dela narava, poglej postonjsko jamo, morje, gozdove, cudovite barve narave… ma ni da ni…
In vec bolj hvalezen, vedno vec bos dobival, za kar bos lahko hvalezen in to te bo osrecevalo.
Probaj pa mi javi.

Na internetu obstaja stran https://www.7cups.com/ . Tu se lahko anonimno pogovarjaš o svojih problemih. Lahko s prostovoljci, lahko s strokovnjaki.
Na strani imajo tudi zelo dober sistem korakov – enostavnih vaj za pomiritev, za razjasnitev misli, za uvid in splošno boljše počutje. So kot neke vrste računalniška igrica, ki jo igraš sam – sebi v veselje.

Dober prispevek za boljše razumevanje tvojega položaja: Vaš link

Prispevek o tem, kako spremeniti dosedanje navade, ki so te pripeljale do tvojega trenutnega počutja: Vaš link

Manjkajo ti cilji, manjka ti vztrajnost. Vztrajnost je veščina in navada, ki je ti sicer še nisi pridobil, ampak jo še lahko usvojiš. Samo najprej boš moral spremeniti nekaj tvojih sedanjih navad. Počasi, korak za korakom.
Predvsem si pa dovoli nekaj poguma in prijaznosti do sebe.
Dobro vprašanje je tudi: ali je to dobro zame (koristno na dolgi rok) ali mi samo nudi neko trenutno zadovoljstvo, v resnici je pa dolgoročno škodljivo. Ko se boš navadil malo pogosteje izbirati tisto, kar je prav, namesto tisto, kar je trenutno fajn (po Vesni V. Godina), se boš tudi precej bolje počutil.
Srečno!

Mater si grozen, kake bedastoče pišeš. Tebi se niti ne sanja, kje boš ti pomagal. Stra lajna si.

Mater si grozen, kake bedastoče pišeš. Tebi se niti ne sanja, kje boš ti pomagal. Stra lajna si.[/quote]

Si ti poskusil? Se mi je zdelo…
Lepo bodi 🙂

Zdravo razumski ljudje na smrtni postelji se ponavadi, če ne prej, pobotajo z vsemi. Ni lepo zapustiti tega sveta z zamerami in mslijo, kaj bi še lahko….

Mater si grozen, kake bedastoče pišeš. Tebi se niti ne sanja, kje boš ti pomagal. Stra lajna si.[/quote]

Si ti poskusil? Se mi je zdelo…
Lepo bodi :)[/quote]

Mater si grozen človek!! Bolnik number 1.

Si ti poskusil? Se mi je zdelo…
Lepo bodi :)[/quote]

Mater si grozen človek!! Bolnik number 1.[/quote]

No daj, razlozi, zakaj sem po tvoje grozen clovek? Ker svetujem, naj se fokusira na lepo in naj bo za to hvalezen?

Mater si grozen človek!! Bolnik number 1.[/quote]

No daj, razlozi, zakaj sem po tvoje grozen clovek? Ker svetujem, naj se fokusira na lepo in naj bo za to hvalezen?[/quote]

Ne dojameš, bolnik si, niti potrdilo te ne bi prepričalo. Bogi si, res si bogi. Nevrednež.

Hvaležna za prebrano…

No daj, razlozi, zakaj sem po tvoje grozen clovek? Ker svetujem, naj se fokusira na lepo in naj bo za to hvalezen?[/quote]

Ne dojameš, bolnik si, niti potrdilo te ne bi prepričalo. Bogi si, res si bogi. Nevrednež.[/quote]

Imaš prav <3

Ko prečešeš minuli dan in iz njega izpostaviš, lahko še tako male, drobce, za katere si mu lahko hvaležen, se nehote, korak za korakom, obrne razmišljanje v drugo smer.

Koliko težkih občutenj je tako izgubilo svojo moč…

Ko prečešeš minuli dan in iz njega izpostaviš, lahko še tako male, drobce, za katere si mu lahko hvaležen, se nehote, korak za korakom, obrne razmišljanje v drugo smer.

Koliko težkih občutenj je tako izgubilo svojo moč…[/quote]

Točno to! In tudi tale Utrujen nessun dorma ima zagotovo kaj, da je lahko hvalezen. Danes se morda spomni eno dve, jutri se dve, pa tako dalje in bolj si hvalezen, za vec si lahko hvalezen 🙂

Samo fokus je potrebno dati na to, kar imamo, ne na to kar nimamo.

Mater si grozen človek!! Bolnik number 1.[/quote]

No daj, razlozi, zakaj sem po tvoje grozen clovek? Ker svetujem, naj se fokusira na lepo in naj bo za to hvalezen?[/quote]
da prodajaš meglo s tem prepričevanjem osebe,da bolj bo hvaležen za nekaj več lepega in vsega kar potrebuje dobrega, da bo prišlo… ni res, ne drži…
od hvaležnosti kar samo zaradi hvaležnosti npr. ker se nekdo v mislih hvaležno spominja toplega doma, zato še ne dobi stalne službe, da bo lahko ta dom stalno imel… itd. itn. v stilu tvoje razlage – vse to so prazna natolcevanja, samo od hvaležnosti nihče še ni imel nič več…
lahko je človek hvaležen za nekaj – samoto potem ne pomeni,d a se mu bodo zaradi te hvaležnosti ostale težave razrešile in da bo kar več dobrega prišlo v njegovo življenje, samo zato, ker je v mislih hvaležen,da danes lahko je npr. na toplem.
tako,da to kar pišeš in ga prepričuješ so bučke in zavajanje

Avtor ” Nessun dorma” ali v prevodu ” Nihče ne spi”

Kaj te je tako zelo prizadelo, da bi najraje prenehal to bolečino? Vedi, četudi boli, to ni razlog za smrt. SMRT NI REŠITEV. Rešitev je preboleti bolečino.

Napiši nam, anonimno tukaj, KAJ TE JE TAKO ZELO PRIZADELO? Karkoli že je, vedi, da bolečina mine. Želim ti moč in dneve sreče pred teboj.

No daj, razlozi, zakaj sem po tvoje grozen clovek? Ker svetujem, naj se fokusira na lepo in naj bo za to hvalezen?[/quote]
da prodajaš meglo s tem prepričevanjem osebe,da bolj bo hvaležen za nekaj več lepega in vsega kar potrebuje dobrega, da bo prišlo… ni res, ne drži…
od hvaležnosti kar samo zaradi hvaležnosti npr. ker se nekdo v mislih hvaležno spominja toplega doma, zato še ne dobi stalne službe, da bo lahko ta dom stalno imel… itd. itn. v stilu tvoje razlage – vse to so prazna natolcevanja, samo od hvaležnosti nihče še ni imel nič več…
lahko je človek hvaležen za nekaj – samoto potem ne pomeni,d a se mu bodo zaradi te hvaležnosti ostale težave razrešile in da bo kar več dobrega prišlo v njegovo življenje, samo zato, ker je v mislih hvaležen,da danes lahko je npr. na toplem.
tako,da to kar pišeš in ga prepričuješ so bučke in zavajanje[/quote]

Prvo nic ne prodajam, je zastojn 😉
Drugo pa se opravicujem, ce nisem dovolj dobro razlozila….
Takole je npr. Ce kdo nima sluzbe, je ne bo nic prej dobil, ce bo negativen, nejevoljen, jamral, stokal in hotel umreti, kot pa da bo zivel naprej pozitivno srecno in hvalezno zivljenje. In kako je lepse ziveti, tako da smo zalostni, ker nimamo sluzbe ali da smo hvalezni, ker vidimo, slisimo, imamo streho nad glavo… in ce zaupas, da se bo vse odvilo kot je treba, bo tudi sluzba enkrat prisla, samo odprt je treba biti, akcija, vse kar se ti porodi v glavi, gres in naredis, ne pa sedis doma in stokas, kako bi umrl.

Tudi ce je konec isti, je treba izbrati lepso pot, tako da se mi bolje pocutimo. Ce razmislis, zgleda logicno. Seveda pa je s tvojega vidika tudi tvoje mnenje pravilno. Jaz si vedno izberem boljse pocutje in verjemite, tudi jaz bi lahko jokala doma in se smilila sama sebi, a imam se vedno ogromno, za kar sem lahko hvalezna in zato sem raje srečna. Je enostavno, ko ti enkrat potegne.
Poskusite – dajte fokus na lepo :))))


da prodajaš meglo s tem prepričevanjem osebe,da bolj bo hvaležen za nekaj več lepega in vsega kar potrebuje dobrega, da bo prišlo… ni res, ne drži…
od hvaležnosti kar samo zaradi hvaležnosti npr. ker se nekdo v mislih hvaležno spominja toplega doma, zato še ne dobi stalne službe, da bo lahko ta dom stalno imel… itd. itn. v stilu tvoje razlage – vse to so prazna natolcevanja, samo od hvaležnosti nihče še ni imel nič več…
lahko je človek hvaležen za nekaj – samoto potem ne pomeni,d a se mu bodo zaradi te hvaležnosti ostale težave razrešile in da bo kar več dobrega prišlo v njegovo življenje, samo zato, ker je v mislih hvaležen,da danes lahko je npr. na toplem.
tako,da to kar pišeš in ga prepričuješ so bučke in zavajanje[/quote]

Prvo nic ne prodajam, je zastojn 😉
Drugo pa se opravicujem, ce nisem dovolj dobro razlozila….
Takole je npr. Ce kdo nima sluzbe, je ne bo nic prej dobil, ce bo negativen, nejevoljen, jamral, stokal in hotel umreti, kot pa da bo zivel naprej pozitivno srecno in hvalezno zivljenje. In kako je lepse ziveti, tako da smo zalostni, ker nimamo sluzbe ali da smo hvalezni, ker vidimo, slisimo, imamo streho nad glavo… in ce zaupas, da se bo vse odvilo kot je treba, bo tudi sluzba enkrat prisla, samo odprt je treba biti, akcija, vse kar se ti porodi v glavi, gres in naredis, ne pa sedis doma in stokas, kako bi umrl.

Tudi ce je konec isti, je treba izbrati lepso pot, tako da se mi bolje pocutimo. Ce razmislis, zgleda logicno. Seveda pa je s tvojega vidika tudi tvoje mnenje pravilno. Jaz si vedno izberem boljse pocutje in verjemite, tudi jaz bi lahko jokala doma in se smilila sama sebi, a imam se vedno ogromno, za kar sem lahko hvalezna in zato sem raje srečna. Je enostavno, ko ti enkrat potegne.
Poskusite – dajte fokus na lepo :))))[/quote]
kaj si ti iz one sekte happy happy, ki se pretvarjaš non stop, da si happy in gledaš pozitivno na življenje, četudi je stvar kdaj žalostna…
tako nisi skladna s samo seboj in v stiku s svojimi čustvi… priznati si to, da si žalosten, nesrečen zaradi nečesa in to pokazati iskreno, to ni slabost… prej je slabost pretvarjanje da si skoz happy happy to je nepristno, zaigrano in ne nikakor se tako nikamor ne pride…
in ne služba po tej tvoji logiki ne pride iz izkušenj verjemi – verjemi, sem bila pozitivna, se trudila, pa nihče na razgovorih ni cenil in spoznal tega, temveč so mojo voljo, trud in zagnanost, pripravljenost pridno delati izrabili v postopkih razgovorov… tako to delajo ljudje – tako, da ne prodajaj megle, da pozitivo ljudje cenijo, spoštujejo in da z njo pride priložnost, ker ni res…
ti povem… sta si tipa izmislila za drugi krog razgovora pripravo mini poslovnega načrta za več njihovih programov… jaz se trudim, pišem, to dobita vzameta, rečeta ja ja, ste izbrani, pogodbo mi pošlje po mailu, nepodpisano in nikoli je ni podpisal, samo nekaj nategoval z lažmi in še kar nalagal dodatno delo preko maila (si pač je upal, mislil,d a sem bebec in da bom nasedla), na to nisem nasedla in sem se lepo zahvalila, moje ideje in PN (iz drugega kroga razgovora) pa so bile čez čas lepo zaznane v ponudbi na njihovi spletni strani…
Po tvoji hudi logiki pozitivnosti in happy happy se take stvari ne bi smele nikoli zgoditi, ker bi jaz morala naleteti na pozitivne in poštene ljudi zgolj… tako, da tvoja teorija ne drži, zato ne prodajaj megle no,…
in ja po taki izkušnji z vso iskrenostjo in brez slabe vesti rečem, da sem nezaupljiva do delodajalcev in vseh mogočih ponudb in oglasov, ki jih najdeš na spletu in povsod med oglasi… ne bom se zdaj pretvarjala,da mi je to vseeno, in da sem happy happy (po tvoje) naprej tako enako kot sem bila pred tako izkušnjo, ker bi bilo to zlagano.
Seveda ne pomeni zdaj to,da nikoli več ne boš nikomur zaupal in ne več šel v službo, to si še vedno želim bolj kot vse, samo sem pa hudo zelooooo previdna pri delodajalcih… in ja tudi vsakemu ne nasedem samo zato, ker je delodajalec in ker ima delovno mesto.
Tako,da ne prodajaj megle da z lepim in pozitivo pride vedno lepo in pozitivno, ker očitno ne pride… ampak ljudje kljub poštenosti in pozitivni naravnanosti in odgovornosti naletimo na izkoriščevalce in egioste.
In iskreno zavedanje lastnih čustev, priznanje teh in izražanje teh je pristno in v skladu s samim sabo in daje možnost imeti čustva tako tudi pod nadzorom in obvladovanje njih. Medtem ko neko pretvarjanje happy all the time pa ni pristno, prej zlagano in je potlačevanje in zanikanje iskrenih čustev, ki jih nekdo čuti… in ta slej kot prej izbruhnejo nekje drugje.

Sva že dva. Zaenkrat vztraja še zaradi potomcev, ampak najbrž ne več dolgo.

Ne obupajte. Vsak se kdaj počuti tako. Potrebno je najti nekaj, kar znova prebudi iskro, otroka v nas. To je lahko valovanje morja, šumenje vetra skozi krošnje dreves, obisk pokrajine iz otroštva, nasmeh otroka, lešnikova čokolada,…. Žalost mine, življenje mine. Smrt še prehitro pride.

https://www.youtube.com/watch?v=pO40TcKa_5U

Da nekdo pravi, da bi rad umrl, se je verjetno tudi pred tem že življenju zahvalil, tisti, ki je pa fajn zbolel in trpi muke, pa verjetno tudi.
Takemu je težje prikazati, da sije sonce in enostavno z ‘be happy’ res ravno ne gre.
Da pride sploh nekdo do takega razmišljanja, je potrebno kaj več truda, da odstrani nekdo tak žulj. In mu samo flajšter ne bo ravno obliž, ki bo odstranil srž težave.
Je pa za nekoga morda že napredek, da o tem spregovori.

Poglej prosim video (zal ne znam skopirat)… na fb sem nasla pod ForensicSoul… pravi, da bo na koncu vse dobro, ce ni dobro, še ni konec!

New Report

Close