Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V katerih ljubljanskih blokih se najmanj sliši sosede

V katerih ljubljanskih blokih se najmanj sliši sosede

Povejte malo v kakšnem bloku živite, kje, kateri letnik, koliko se sliši sosede in razne udarne zvoke, dvigalo, itd.

Pri nas se sliši sosede, ko se pogovarjajo, smejejo, kregajo, otroški jok, pasji lajež, celo prdenje sem že slišala, … Stolpnica letnik 1975, železobeton. Sliši se ropotanje dvigala, topotanje po stopnicah, ko zgornja soseda sesa, ma vse se sliši, vsak zvok. Kako so to prokleti komunisti gradili te bloke za en k….

Savsko naselje, vojaški bloki ob Celovški, Nove Fužine (novejši del).

Najslebše je Ruski car (Bratovševa pl….)

Odgovor na objavo uporabnika
hrup, 22.04.2024 ob 22:42

Povejte malo v kakšnem bloku živite, kje, kateri letnik, koliko se sliši sosede in razne udarne zvoke, dvigalo, itd.

Pri nas se sliši sosede, ko se pogovarjajo, smejejo, kregajo, otroški jok, pasji lajež, celo prdenje sem že slišala, … Stolpnica letnik 1975, železobeton. Sliši se ropotanje dvigala, topotanje po stopnicah, ko zgornja soseda sesa, ma vse se sliši, vsak zvok. Kako so to prokleti komunisti gradili te bloke za en k….

Hrup najeda živce, povzroča stres in številne psihosomatske bolezni.

Rešitev je beg iz urbanih naselij.

Danes je bil lep prispevek na Tedniku, o vaseh z 1, 2 ali 3 prebivalci oz. hišami. Res lepo. Čeprav sem pomislila, da jih je tako malo na kočevskem, kjer so sami brazilci in zato samo po 3 hiše v vaseh.

Kakšno Prekmurje pa bi se že našlo. Vsaj za na stara leta. Kupiš nekaj malega in obnoviš. Saj smo imeli enkat na forumu eno, ki je pisala, da bosta starša gradila pri 50. letih. In ja, pri 50. letih pa ja nisi star, v današnjih časih.

Odgovor na objavo uporabnika
hrup, 22.04.2024 ob 22:48

Hrup najeda živce, povzroča stres in številne psihosomatske bolezni.

Rešitev je beg iz urbanih naselij.

Mene zelo živcira hrup in vse slišim, mojega moža nič ne moti.  V stolpnici je ogromno stanovanj, tako da pogosto sploh ne veš, od kod prihaja hrup. Ker je veliko tudi garsonjer in enosobnih stanovanj, je veliko mladih, ki imajo žurke, petek in sobota laufata dvigali po celo noč in to se vse sliši, topota, udarja, kot nek tovorni vlak. Zvoki se slišijo tudi iz oddaljenih stanovanj.  Upokojenci zelo naglas poslušajo TV in to se sliši par nadstropij nižje ali višje. Non stop se tudi nekaj vrta, štema, razbija. Ni sekunde miru, še ponoči ne.

Vojaški bloki, zagotovo! Ampak to tisti,  ki so jih zgradili za visok strokovni kader, ne vsi.

Prav nič se ne sliši. Je pa res, da tudi dvigal ni, so skrbeli za kondicijo zaposlenih..

Odgovor na objavo uporabnika
jaz vem jaz, 22.04.2024 ob 23:04

Vojaški bloki, zagotovo! Ampak to tisti,  ki so jih zgradili za visok strokovni kader, ne vsi.

Prav nič se ne sliši. Je pa res, da tudi dvigal ni, so skrbeli za kondicijo zaposlenih..

Kateri pa so ti vojaški bloki, v katerem delu Ljubljane?

Celovška 90, 104…

Runkova, Zofke Kvedrove, Goriška 57…

 

 

Ko greš spat, daj čepke proti hrupu v ušesa in boš imela mir. Kupijo se v lekarni. Nasvet iz prve roke:)

Pri nas se sliši sosede, ko se pogovarjajo, smejejo, kregajo, otroški jok, pasji lajež, celo prdenje sem že slišala, … Stolpnica letnik 1975, železobeton. Sliši se ropotanje dvigala, topotanje po stopnicah, ko zgornja soseda sesa, ma vse se sliši, vsak zvok. Kako so to prokleti komunisti gradili te bloke za en k….

 

Preseli se v ameriski kapitalisticni blok iz leta 1975. Bos takoj dobil domotozje po komunisticni gradnji.

Odgovor na objavo uporabnika
madu, 22.04.2024 ob 23:46

Ko greš spat, daj čepke proti hrupu v ušesa in boš imela mir. Kupijo se v lekarni. Nasvet iz prve roke:)

Imam izdelane čepke iz silikona, ki ublažijo zvoke, kot so dretje, vendar pa udarne zvoke slišim, ker tega se pa ne da preprečit, tudi base se sliši oziroma telo občuti.

 

V novogradnjah se ne sliši sosedov. Ali pa prodaj stanovanje, sedaj se 2SS v Lj.prodajajo za 200 jurčkov+, za ta denar dobis lepo hiško mal ven iz Lj, Celje, Slovenske Konjice.

Ne predstavljam si življenja v bloku, res ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Hiška433, 23.04.2024 ob 00:28

V novogradnjah se ne sliši sosedov. Ali pa prodaj stanovanje, sedaj se 2SS v Lj.prodajajo za 200 jurčkov+, za ta denar dobis lepo hiško mal ven iz Lj, Celje, Slovenske Konjice.

Ne predstavljam si življenja v bloku, res ne.

Vsak dan stat v kolonah na štajerki? A to pa je kvaliteta življenja?

 

Kaj pa opečnati bloki ob Celovški? Kot sem slišala in bila večkrat na obisku v enem od njih, se nič ne sliši.

Odgovor na objavo uporabnika
Ob celovški, 23.04.2024 ob 00:34

Kaj pa opečnati bloki ob Celovški? Kot sem slišala in bila večkrat na obisku v enem od njih, se nič ne sliši.

Aja, zanimivo. Tisti bloki so grajeni v 60-ih. A takrat so že tako dobro gradili?

V kateri novogradnji ne slisis sosedov?

Morda tam, kjer je pol stanovanj praznih, ostalo se pa slisi enako ali se bolj kot v blokih iz 80ih.

Moj zgornji sosed je ob prenovi stanovanja naredil izolacijo zunanjih sten in stropa, na tla je pa ‘pozabil’, se od njih slisi, kot bi imeli doma hipodrom.

Mene sam zvok ne moti, me pa motijo vibracije in za vibracije se je potrebno bolj potrudit, ne nastanejo zaradi normalne uporabe stanovanja in zivljenja v njem. Je potrebno malo vec kulture so-bivanja.

Samostojni večji bloki na Celovški ( iz rdečega v cegla )

 

Prej sem bila v bloku letnik 2011 – katastrofa! Slišalo se je vse, od hoje sosedov (in sosedov nad njimi), do kreganja, otroškega joka, loputanja vrat – non stop galama, moteče za znoret. Dom je kraj, kjer se spočiješ, ne da si še bolj napsihiran.

Pri nas se ne sliši. Je pa star blok, grajen za direktorje tistega podjetja. Ne povem kje. Nihče ga noče prodati, v 20 letih je bilo prodano eno stanovanje in to brez oglasa. Ne menjam.

Jaz slišim nespečneže 2 nadstropji nad nami kako hodijo po petah. Še huje je, ko ima nekdo idejo, da bi se v bloku ukvarjal s hobijem, ki vključuje kladivce. Ne moreš to počet v bloku no. Nisi sam!

Komunisti nimajo dost pri tem. Mi smo najeli flet v 8 let stari hisi s 7 stanovanji. To je blo za znoret! Smo bili cist na vrhu in smo slisali v 2. nadstropje vhodna vrata, ko je sel kdo ven ali v hiso. Med drugim. Pogovore spodnjih sosedov si slisu. Vse si, ne po svoji zelji, vedel o sosedih. Oni pa o nas, nobene zasebnosti nisi imel v tisti hisi. Smo pohitrili in sli v nakup svoje hise.

Bloki pri stadionu Ilirija mi delujejo dost kul. Pa brez dvigala so.

 

Ko smo menjali upravnika, sem naletel na nekoga, ki mi je zavrnil povpraševanje, ker je delal v inštitutu, kjer so spremljal prav gradnjo naše stavbe in pri tem so ugotovili, da niso bili uporabljeni materijali skladno z načrtom. So pa zrastle druge stavbe na drugih lokacijah, kar žal ne ustvarja zvočne in toplotne izolacije v naši stavbi

Odgovor na objavo uporabnika
Kiki944, 23.04.2024 ob 06:19

Samostojni večji bloki na Celovški ( iz rdečega v cegla )

 

Menda so tudi potresno precej varni.

 

New Report

Close