Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V koncentracijskem taborišču ni bil nihče debel

V koncentracijskem taborišču ni bil nihče debel


Že samo dejstvo da trdiš, da so kalorije zanesljiv pokazatelj tega, koliko določena hrana redi, kaže na to kako nimaš absolutno nikakršnega pojma o čem govoriš. In ne, tudi če poješ “le toliko kalorij kolikor jih porabiš” se lahko človek redi, da sploh ne omenim tega, da je praktično nemogoče določiti koliko določena oseba dnevni porabi energije.
Vse kar ti še manjka je, da trdiš da je BMI natančen pokazatelj posameznikove debelosti,; potem boš pa res dosegel svoj vrhunec.
[/quote]

Zdaj pa hitro pojesti tri ananase (s smetano, sladkorjem in sladoledom). Bo ananas zbil kalorije, če ne bo je pa ananas kriv.

Če rada ješ, jej. Nikomur ne delaš usluge s skrivanjem in prepričevanju tujcev, da je vse od zraka. Ker na internetu piše, da je.

Zakaj v Auswitchu ni bilo debelih ljudi.

Tudi jaz sem bila prepričana, da skoraj nič ne jem in ne morem shujšati. Potem pa sem imela takšno operacijo, da nisem mogla jesti dober mesec dni. Dejansko nič, edine kalorije so prišle v telo od malo mleka v kavi. Shujšala sem 12 kg! Takrat so se mi odprle oči. Pa mi je zdravnik ob mojem jamranju tudi vedno rekel: “Draga gospa, vse pride skozi usta. To je vse, kar lahko rečem.” Kako prav je imel!!


Torej je edina rešitev, da se človek strada, zato da pač lahko izpolni tvoje zblojene standarde “zdravja?”
[/quote]
Žal! Modeli, sploh tisti na vrhu so vse astenični tipi z lahkimi dolgimi kostmi, malo mišicami in malo maščobe pod kožo. A, če jedo “normalno”, to je za vsakogar nekaj drugega, nobena pa se seveda ne nažira, se takoj zredijo. Ne 100 kil pač pa 5 do 10. Tako, te reve živijo od amfetaminov, kokaina in podobnih substanc, ki zmanjšujejo normalen apetit.
Čudi me, da kljub obilici tudi smiselnih podatkov o prehrani, prehranskih vrednostih,
metabolizmu, telesnih tipih in razno raznih obolenjih ljudje tako malo vedo. Zlasti mlade punce, ki jim je njihov zunanji videz vse kar jih sploh zanima.

Ja, ja, vse lepo in prav. Vem da sem pretežka, nikoli si nisem umišljala, de sam Linda Evangelista. Prav je, da je zdravnik odločen in direkten, kar pa ne pomeni, da mora biti neotesan in nesramen. Njena izjava o koncentracijskem taborišču zmoti. Očitno samo mene. Me prav zanima kako bi se vi počutili ob tako nizkotni izjavi osebnega zdravnika.
[/quote]o tem sem jaz že pisal zdravnica ima prav. to da ti govoriš da si debela zaradi bolezni je bolj iz trte zvito. seveda drži da določena zdravila in stanja povečujejo debelost ampak drži dvoje. matematika toliko kalorij ven in toliko noter in dokaz taborišča. od milijonov ljudi ki so jih nacisti pokončali v taboriščih je bilo zagotovo vsaj nekaj stotisoč bolnih. no pa tudi od njih tam ni bil noben debel. si sedaj razumela da ti je zdravnica prav povedala. manj žri pa bo.


Že samo dejstvo da trdiš, da so kalorije zanesljiv pokazatelj tega, koliko določena hrana redi, kaže na to kako nimaš absolutno nikakršnega pojma o čem govoriš. In ne, tudi če poješ “le toliko kalorij kolikor jih porabiš” se lahko človek redi, da sploh ne omenim tega, da je praktično nemogoče določiti koliko določena oseba dnevni porabi energije.
Vse kar ti še manjka je, da trdiš da je BMI natančen pokazatelj posameznikove debelosti,; potem boš pa res dosegel svoj vrhunec.
[/quote]

Še vedno čakamo fizikalno mehansko pojasnitev kako lahko od manjšga vnosa kakor je poraba dobiš na teži. Izgleda da se bomo še načakali.

Še vedno čakamo fizikalno mehansko pojasnitev kako lahko od manjšga vnosa kakor je poraba dobiš na teži. Izgleda da se bomo še načakali.
[/quote]
Zastajanje vode v telesu običajno od 2 do 7 kg. Nekatera obolenja zaradi nepravilnega delovanja hipofize, ščitnice, nadledvičnih žlez, policističnih jajčnikov, celo navaden PMS. Potem so tu še ciroza in razno razni raki v trebušni votlini, zaradi česar se jim lahko v trebušni votlini nabere tudi do 12 l vode.
Danes ko rakaste bolnike in ciroznike večinoma zdravijo tudi z drenažo trebušne tekočine je to že redko. Pred 50 leti pa je bilo take reveže možno pogosto videti.
Antidepresivi in antipsihotiki, ki poleg zastajanja vode v telesu povzročajo tudi pretiran apetit, no ta drugi del je že prenažiranje, čeprav proti svoji volji.
Kemoterapevtiki, kontracepcijske tablete, kortikosteroidi in še kopica drugih zdravil.
Tako, da življenje na nobenem področju ni tako zelo enostavno kot bi si želeli.
Daj pojasni, zakaj imajo nekateri podsaharski prebivalci riti kot kot Kapitolska kupola, roke, noge in trup pa suh spotegnjen, skoraj brez mišic in popolnoma brez maščobe.
Znaš pojasniti?

ti to lahko nakladaš komu drugemu. debela si zato ker preveč žreš napiši na listek vsako stvar ki jo požreš en teden pa nam tukaj napiši če imaš muda

Če hočemo shujšat, moramo porabit več kot zaužijemo. To drži vedno.

Vnos je odvisen od hrane, poraba pa od množice različnih faktorjev. Na nekaj jih lahko vplivamo, čisto na vse pa žal ne.

Določena zdravstena stanja, predvsem različna hormonska neravnovesja, pa tudi nekatera zdravila, lahko toliko upočasnijo naš metabolizem, da naše telo potrebuje zelo malo kalorij za delovanje. Bistveno manj kot pri zdravem človeku. Zato je čisto možno, da posameznik, kljub nizkemu kaloričnemu vnosu, ne shujša. Ker je enostavno zanj, tudi tako nizek vnos, še vedno previsok.

Zdravnik bi moral taka stanja prepoznat in jih ustrezno obravnavat. Avtorica očitno ne spada med zdrave ljudi, če ne sme jest maščob.

Pa tudi, če avtorica ne spada med njih, je primerjava s taborišči neprimerna. Z njo ni avtorici prav nič pomagala. Zrela reakcija bi bila, nekaj v stilu: hm, raziskve so OK, nič ne kaže na XY, mislim, da še vedno preveč pojeste, ampak lahko se pa motim, priporočam vam, da obiščete dietetika ali pa se vključite v program Cindy (če to še obstaja?), kjer vam bodo pomagali.

Meni je grozljivo, kako malo se večina naših zdravnikov spozna na prehrano in povezavo z boleznimi ter kako težko je, še za rakave bolnike, priti do ustreznih informacij na račun zavarovalnice, kaj šele za ostale.

Zakaj za vraga imamo potem šolo za dietetike, če jih ne zaposlujejo?

https://www.facebook.com/boljezame

Edini normalen odgovor v množici nevzgojenih primitivnih komentarjev.

Edini normalen odgovor v množici nevzgojenih primitivnih komentarjev.
[/quote]

Ker te ni še nihče pohvalil se moraš pa kar sama ali kaj? Saj tvoj odgovor je kar korekten in smiseln, da pa bi bili vsi ostali primitivni pa ne vem, no?
Sicer pa, sto ljudi sto čudi.


Zastajanje vode v telesu običajno od 2 do 7 kg. Nekatera obolenja zaradi nepravilnega delovanja hipofize, ščitnice, nadledvičnih žlez, policističnih jajčnikov, celo navaden PMS. Potem so tu še ciroza in razno razni raki v trebušni votlini, zaradi česar se jim lahko v trebušni votlini nabere tudi do 12 l vode.
Danes ko rakaste bolnike in ciroznike večinoma zdravijo tudi z drenažo trebušne tekočine je to že redko. Pred 50 leti pa je bilo take reveže možno pogosto videti.
Antidepresivi in antipsihotiki, ki poleg zastajanja vode v telesu povzročajo tudi pretiran apetit, no ta drugi del je že prenažiranje, čeprav proti svoji volji.
Kemoterapevtiki, kontracepcijske tablete, kortikosteroidi in še kopica drugih zdravil.
Tako, da življenje na nobenem področju ni tako zelo enostavno kot bi si želeli.
Daj pojasni, zakaj imajo nekateri podsaharski prebivalci riti kot kot Kapitolska kupola, roke, noge in trup pa suh spotegnjen, skoraj brez mišic in popolnoma brez maščobe.
Znaš pojasniti?
[/quote]

Znam pojasniti da tudi če zadržuješ vodo se ne rediš. Kolikor vode pač je v tebi zadržane do izboljšanja situacije nima veze s pridobivanjem na telesni teži. Dobro, v tvoji riti je lahko 12 kil vode, ampak če ne vnašaš prekomerno količino hrane, vseeno hujšaš.
In ne, prenažiranje ni proti svoji volji.

Edini normalen odgovor v množici nevzgojenih primitivnih komentarjev.
[/quote]

Zato pa so potem vsi leni in zavaljeni, ker jim noben ne pove kruto resnico. Vsi samo nekaj diplomatsko po ovinkih mutijo.
Debeli so debeli po lastni krivdi, nobenega dietetika ne rabiš da bi ti to razložil.

Vem, da telo potrebuje maščobe, vendar jih ne smem uživati, ker mi slabšajo zdravstveno stanje. Jedem pa moram dodajati posebno olje ( drugače se vežejo molekule), da dobim vsaj nekaj malega v telo, da mi ne propada mišična masa,…
[/quote]
Kakšno posebno olje? Kaj misliš s tem, da se drugače vežejo molekule? Katere? Kam? Kakšno zvezo ima to z mišično maso?
To, kar si napisala v citiranem odgovoru, nima ne repa ne glave, niti smisla.

Zelo toplo ti priporočam, da pomoč poiščeš pri ustrezno usposobljenem, torej študiranem dietetiku. Ne lotevaj se hujšanja na lastno pest, ne išči pomoči pri samooklicanih terapevtih in takih ali drugačnih gurujih. Četudi imajo lepo spletno stran in poslovalnice po vsej Sloveniji. Ti potrebuješ pomoč strokovnjaka. Takega, ki ima ustrezno diplomo.

Kar se zdravnice tiče je pa tako – vedno imaš možnost stopiti v stik z varuhom pacientovih pravic in imaš pravico zamenjati svojega osebnega zdravnika. Ne vem, kakšen je vajin odnos sicer, ampak če ni OK, je to lahko dolgoročno slabo za tvoje zdravje.

Brez dvoma je pa za tvoje zdravje slabo, da ne shujšaš, če je to potrebno. Kot sem ti že napisala, poišči pomoč dietetika. Pametno je, da si začneš zapisovati, kaj poješ. To vključuje čisto vse – četudi vzameš samo eno orehovo jedrce ali en piškot. Šele ko boš imela svoje trenutne prehranjevalne navade zapisane, bosta z dietetikom lahko analizirala, kaj delaš prav in kaj boš morala spremeniti.
Ali piješ gazirane pijače? Sokove? Sladkaš kavo ali čaj? Če si na katero izmed teh vprašanj odgovorila z da, so to prve stvari, ki jih moraš črtati s svojega jedilnika. Najprej se tega navadi, šele nato naj sledijo večji posegi vanj.
Srečno!

New Report

Close