Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek v ljubljani nov hotel, vsi zaposleni govorijo hrvasko?

v ljubljani nov hotel, vsi zaposleni govorijo hrvasko?

Delam v tujini in se ucim njihovega jezika. Imam delovno mesto in kljub temu da tax k sm zacela sploh nisem znala skor nc govorit po njihovo so me vzeli. Ker znam delat. E to je draga moja point. Kdor zna delat ni vazno v kerem jeziku, vazno je, da znas.
Mislim da v naši preljubi Sloveniji rabi prit nekdo ki nam bo pokazal kako se postavit zase in da se ne podcenjujemo vec. Ker smo sposoben narod a zal nam tile na vrhu le omejujejo moznosti.
Tako da prosim, ne pljuj po tujcih, probaj se kaj naucit od njih.
Ponos. To nam rabi. Slovenci smo zelo zelo dobro izobraženi a kaj ko nam hitro zaprejo pot. Upam da nam kdaj uspe ker smo zelo priden narod. Prava mesanica med balkanom in ostalim svetom smo 🙂


glej tole je pa mal drugač – igralci, ko gredo v tuje klube na začetku še tud ne znajo njihovega jezika, se ga pa še kako naučijo! Ne pozabi, – se ga – kar poglej Guardiolo kak je šprehal nemško kmalu po tem ko je bil v Bayernu. Dončič se je tud naučil špansko ; pa a gogi tud slovensk govori v zda … ne ane.
vsi se naučijo jezika. Seveda takoj ne znaš, ampak se naučiš.
Ti lastniki so dolgo gradili hotel tukaj in v tem času bi že lahko znali govoriti slovensko.
Če bi bili v nemčiji, verjemi, bi še kako govoril z vsemi nemško, nihče ga neb gledal, da bi po svoje lapal.
[/quote]

Igralci, itak da se bodo igralci naučil. Tud ti pejt delat nekam v tujino, se boš hitr navadla njijov jezik, drugač šans da bi tam delala, ne boš imela. V bistvu boš jezik morala že takoj obvladat. Tuki je pa govora o vodstvu, oni so investitorji, zato lahk govorijo tako kot hočjo. Vprašanje je tud kakšn namen imajo, pa a misljo tuki tud živet al sam usput prhajat sm. Če bodo tuki skoz, bod brez skrbi, da se bodo tud oni potrudl naučit slovensk.
[/quote]
Guardiola pri manchestru:
https://www.theguardian.com/football/video/2017/may/16/pep-guardiola-barcelona-bayern-munich-would-have-sacked-manchester-city-video

guardiola pri Bayernu:
https://www.youtube.com/watch?v=DpkZHtgAzFY

Zidane:
https://www.youtube.com/watch?v=KIVVuQFysl4

vidiš tudi trenerji se učijo in govorijo v jeziku kluba, kjer so – ne samo igralci.

Enako v tem primeru – lahko bi se tudi vodstvo naučilo; in z gotovostjo sem prepričana, da bi se , če bi bil hotel v Ita, nem, aut, ali kjer drugje… ker pa je v državi bivšpe juge, pa tega spoštovanja nimajo in lapajo po svoje.

Pa mislim,da sem slišala tudi receptorje govort srbsko – torej receptorji niso vodilni kader in bi se morali naučiti kot vsi ostali jezika države, v kateri so zaposleni in v njej poslujejo.

Kaj se pa čudite sedaj da ne govorimo Slovensko?!
Kaj ste drugega pričakovali ko ste določili šiptarja za glavnega pri lopovski privatizaciji !!!

Glejte, neprijetna, a hkrati neizpodbitna resnica je, da je slovenščina popolnoma irrelevanten jezik, celo tu v Sloveniji se da brez problema preživeti tudi čisto brez znanja le-te. Ali srbo-hrvaško ali angleško, če pa oboje pa sploh. Preprosto smo premajhni, da bi lahko pričakovali, da bo imel naš jezik kakršenkoli pomen za kogarkoli razen nas same. Srbo-hrvaščina ima vsaj regionalen pomen, slovenščina pa prav nobenega…

Igralci, itak da se bodo igralci naučil. Tud ti pejt delat nekam v tujino, se boš hitr navadla njijov jezik, drugač šans da bi tam delala, ne boš imela. V bistvu boš jezik morala že takoj obvladat. Tuki je pa govora o vodstvu, oni so investitorji, zato lahk govorijo tako kot hočjo. Vprašanje je tud kakšn namen imajo, pa a misljo tuki tud živet al sam usput prhajat sm. Če bodo tuki skoz, bod brez skrbi, da se bodo tud oni potrudl naučit slovensk.
[/quote]
Guardiola pri manchestru:
https://www.theguardian.com/football/video/2017/may/16/pep-guardiola-barcelona-bayern-munich-would-have-sacked-manchester-city-video

guardiola pri Bayernu:
https://www.youtube.com/watch?v=DpkZHtgAzFY

Zidane:
https://www.youtube.com/watch?v=KIVVuQFysl4

vidiš tudi trenerji se učijo in govorijo v jeziku kluba, kjer so – ne samo igralci.

Enako v tem primeru – lahko bi se tudi vodstvo naučilo; in z gotovostjo sem prepričana, da bi se , če bi bil hotel v Ita, nem, aut, ali kjer drugje… ker pa je v državi bivšpe juge, pa tega spoštovanja nimajo in lapajo po svoje.

Pa mislim,da sem slišala tudi receptorje govort srbsko – torej receptorji niso vodilni kader in bi se morali naučiti kot vsi ostali jezika države, v kateri so zaposleni in v njej poslujejo.
[/quote]

Glej, ti ne štekaš, jaz pa štekam.
Ni ta hodel edini tak, je kr neki tujih podjetij v Slo, kjer kdo iz uprave govori v svojem jeziku, ali pa več njih, če je več tujcev v upravi, pa naj bo to katerkol jezik. Se prav, da potem noben izmed njih ne spoštuje Slo. Ja, tud v podjetju kjer sm sama zaposlena, imamo 2 člana uprave, ki šprehata v svojem jeziku, pa sta tuki že par let ca 5 ali 6.
Lahk se bodo pa tile še naučil, kaj veš?


Guardiola pri manchestru:
https://www.theguardian.com/football/video/2017/may/16/pep-guardiola-barcelona-bayern-munich-would-have-sacked-manchester-city-video

guardiola pri Bayernu:
https://www.youtube.com/watch?v=DpkZHtgAzFY

Zidane:
https://www.youtube.com/watch?v=KIVVuQFysl4

vidiš tudi trenerji se učijo in govorijo v jeziku kluba, kjer so – ne samo igralci.

Enako v tem primeru – lahko bi se tudi vodstvo naučilo; in z gotovostjo sem prepričana, da bi se , če bi bil hotel v Ita, nem, aut, ali kjer drugje… ker pa je v državi bivšpe juge, pa tega spoštovanja nimajo in lapajo po svoje.

Pa mislim,da sem slišala tudi receptorje govort srbsko – torej receptorji niso vodilni kader in bi se morali naučiti kot vsi ostali jezika države, v kateri so zaposleni in v njej poslujejo.
[/quote]

Glej, ti ne štekaš, jaz pa štekam.
Ni ta hodel edini tak, je kr neki tujih podjetij v Slo, kjer kdo iz uprave govori v svojem jeziku, ali pa več njih, če je več tujcev v upravi, pa naj bo to katerkol jezik. Se prav, da potem noben izmed njih ne spoštuje Slo. Ja, tud v podjetju kjer sm sama zaposlena, imamo 2 člana uprave, ki šprehata v svojem jeziku, pa sta tuki že par let ca 5 ali 6.
Lahk se bodo pa tile še naučil, kaj veš?
[/quote]
kaj zdej južna, nisi prej govorila,d a se vodstvu kao nikjer ni treba naučiti jezika, pa sem ti dokazala,d a se vsi spoštljivi ljudje naučijo jezika. ker je to spoštovanje do okolja kamor greš, prilagodiš se tistemu tam , njihovim navadam, kultiram, normam…itd…
je pa res ja,da je veliko južnjkov tukaj, ki si mislijo,da so frajerji in se jim ni treba naučiti jezika. pa niso frajerji, so nespoštljivci.

To ne bo hrvaški, ampak srbski jezik. V Ljubljani je srbski jezik praktično drugi uradni jezik. :))

Glej, ti ne štekaš, jaz pa štekam.
Ni ta hodel edini tak, je kr neki tujih podjetij v Slo, kjer kdo iz uprave govori v svojem jeziku, ali pa več njih, če je več tujcev v upravi, pa naj bo to katerkol jezik. Se prav, da potem noben izmed njih ne spoštuje Slo. Ja, tud v podjetju kjer sm sama zaposlena, imamo 2 člana uprave, ki šprehata v svojem jeziku, pa sta tuki že par let ca 5 ali 6.
Lahk se bodo pa tile še naučil, kaj veš?
[/quote]
kaj zdej južna, nisi prej govorila,d a se vodstvu kao nikjer ni treba naučiti jezika, pa sem ti dokazala,d a se vsi spoštljivi ljudje naučijo jezika. ker je to spoštovanje do okolja kamor greš, prilagodiš se tistemu tam , njihovim navadam, kultiram, normam…itd…
je pa res ja,da je veliko južnjkov tukaj, ki si mislijo,da so frajerji in se jim ni treba naučiti jezika. pa niso frajerji, so nespoštljivci.
[/quote]

Ne, ni se jim treba, ne vem iz katerga mojga zapisa si to razbrala.
Pa ne bluzi, ker je res mal južnjakov v Slo, ki Slo jezika ne bi znal oz govoril, ok, mogoče res ne prfektn. So pa tud taki, ki res ne znajo, kljub temu, da so že dolga leta v Slo, poznam najmanj 2 taka in jih čist razumem zakaj ne znata. Ok, tisto osnovo že nekak znata, pa razumeta tud, da bi se pa v Slo jeziku pogovarjal pa pač ne.

Traparija.

V Ljubljani se srbščino (v vseh variacijah) sliši vsaj toliko kot slovenščino.

Ja no, potem pa ok… , potem se ne pritozevati, ko vas bojo naslednje leto na bencinski ogovorili kar po srbsko, v lokalu sprejemali narocila v srbscini, cez par let pa bojo v solah predavali v srbscini…ok, pol…


Jezik, ki ga govorijo je SRBSKI!
Jebi ga, treba je znati jezike, če hočeš kaj pametnega povedati!


Guardiola pri manchestru:
https://www.theguardian.com/football/video/2017/may/16/pep-guardiola-barcelona-bayern-munich-would-have-sacked-manchester-city-video

guardiola pri Bayernu:
https://www.youtube.com/watch?v=DpkZHtgAzFY

Zidane:
https://www.youtube.com/watch?v=KIVVuQFysl4

vidiš tudi trenerji se učijo in govorijo v jeziku kluba, kjer so – ne samo igralci.

Enako v tem primeru – lahko bi se tudi vodstvo naučilo; in z gotovostjo sem prepričana, da bi se , če bi bil hotel v Ita, nem, aut, ali kjer drugje… ker pa je v državi bivšpe juge, pa tega spoštovanja nimajo in lapajo po svoje.

Pa mislim,da sem slišala tudi receptorje govort srbsko – torej receptorji niso vodilni kader in bi se morali naučiti kot vsi ostali jezika države, v kateri so zaposleni in v njej poslujejo.
[/quote]

Glej, ti ne štekaš, jaz pa štekam.
Ni ta hodel edini tak, je kr neki tujih podjetij v Slo, kjer kdo iz uprave govori v svojem jeziku, ali pa več njih, če je več tujcev v upravi, pa naj bo to katerkol jezik. Se prav, da potem noben izmed njih ne spoštuje Slo. Ja, tud v podjetju kjer sm sama zaposlena, imamo 2 člana uprave, ki šprehata v svojem jeziku, pa sta tuki že par let ca 5 ali 6.
Lahk se bodo pa tile še naučil, kaj veš?
[/quote]

Če bi dotični govorili angleško, bi ta tema zamrla prej, kot se je razcvetela.
Tako pa govorijo srbsko.
Srbsko!!
ALARM najvišje stopnje!!!
In ker ne morejo kričati: to smo MI plačali kričijo, da so na recepciji Srbi :))))
Ne želijo razumeti, da v posnetku govori vodstvo, želijo si drame – ko bodo jutri šli v Mercator, bodo po srbsko morali povedati, kaj želijo!
:)))))))))))))))))))))))))))))))
Meni je to res smešno.

Glej, ti ne štekaš, jaz pa štekam.
Ni ta hodel edini tak, je kr neki tujih podjetij v Slo, kjer kdo iz uprave govori v svojem jeziku, ali pa več njih, če je več tujcev v upravi, pa naj bo to katerkol jezik. Se prav, da potem noben izmed njih ne spoštuje Slo. Ja, tud v podjetju kjer sm sama zaposlena, imamo 2 člana uprave, ki šprehata v svojem jeziku, pa sta tuki že par let ca 5 ali 6.
Lahk se bodo pa tile še naučil, kaj veš?
[/quote]

Če bi dotični govorili angleško, bi ta tema zamrla prej, kot se je razcvetela.
Tako pa govorijo srbsko.
Srbsko!!
ALARM najvišje stopnje!!!
In ker ne morejo kričati: to smo MI plačali kričijo, da so na recepciji Srbi :))))
Ne želijo razumeti, da v posnetku govori vodstvo, želijo si drame – ko bodo jutri šli v Mercator, bodo po srbsko morali povedati, kaj želijo!
:)))))))))))))))))))))))))))))))
Meni je to res smešno.
[/quote]
Ljubica, Mercator je pa hrvaški!
V čem je tvoj problem??

Če bi dotični govorili angleško, bi ta tema zamrla prej, kot se je razcvetela.
Tako pa govorijo srbsko.
Srbsko!!
ALARM najvišje stopnje!!!
In ker ne morejo kričati: to smo MI plačali kričijo, da so na recepciji Srbi :))))
Ne želijo razumeti, da v posnetku govori vodstvo, želijo si drame – ko bodo jutri šli v Mercator, bodo po srbsko morali povedati, kaj želijo!
:)))))))))))))))))))))))))))))))
Meni je to res smešno.
[/quote]
Ljubica, Mercator je pa hrvaški!
V čem je tvoj problem??
[/quote]

Vem.
Nisi razumel poante.
Če bi imela kakršenkoli problem, ga ne bi razlagala tebi.

Sramota!
V tujini nimaš kaj delat, ne dobiš zaposlitve, če ne znaš jezika. Pri nas, pa dobi vsak arabc delo!


glej tole je pa mal drugač – igralci, ko gredo v tuje klube na začetku še tud ne znajo njihovega jezika, se ga pa še kako naučijo! Ne pozabi, – se ga – kar poglej Guardiolo kak je šprehal nemško kmalu po tem ko je bil v Bayernu. Dončič se je tud naučil špansko ; pa a gogi tud slovensk govori v zda … ne ane.
vsi se naučijo jezika. Seveda takoj ne znaš, ampak se naučiš.
Ti lastniki so dolgo gradili hotel tukaj in v tem času bi že lahko znali govoriti slovensko.
Če bi bili v nemčiji, verjemi, bi še kako govoril z vsemi nemško, nihče ga neb gledal, da bi po svoje lapal.
[/quote]

Igralci, itak da se bodo igralci naučil. Tud ti pejt delat nekam v tujino, se boš hitr navadla njijov jezik, drugač šans da bi tam delala, ne boš imela. V bistvu boš jezik morala že takoj obvladat. Tuki je pa govora o vodstvu, oni so investitorji, zato lahk govorijo tako kot hočjo. Vprašanje je tud kakšn namen imajo, pa a misljo tuki tud živet al sam usput prhajat sm. Če bodo tuki skoz, bod brez skrbi, da se bodo tud oni potrudl naučit slovensk.
[/quote]

to da ne govori osebje slovensko vas skrbi, a da bodo pa davkoplačevalci plačevali 1800 eur na nočitev predsednika da bo on lahko spal v pojstli iz JYSK na kero so napletli 5 zvezdic, vam je pa vseeno? če pride predsednik katerekoli države v Slovenijo, se ga da v najvišji standard hotela (to je prvi hotel s 5 zvezdicami) in mu gostujoča država časti spanje in vse ostalo. od kje dobi gostujoča država denar? 1+1=?

ENAJUŽNA
ni blo mišljeno zate to, narobe sm kliknu pa je tebe citiralo

Nov Interconti….
Hja evo, tako se pere umazan denar iz mutnih poslov… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Glej, ti ne štekaš, jaz pa štekam.
Ni ta hodel edini tak, je kr neki tujih podjetij v Slo, kjer kdo iz uprave govori v svojem jeziku, ali pa več njih, če je več tujcev v upravi, pa naj bo to katerkol jezik. Se prav, da potem noben izmed njih ne spoštuje Slo. Ja, tud v podjetju kjer sm sama zaposlena, imamo 2 člana uprave, ki šprehata v svojem jeziku, pa sta tuki že par let ca 5 ali 6.
Lahk se bodo pa tile še naučil, kaj veš?
[/quote]

Če bi dotični govorili angleško, bi ta tema zamrla prej, kot se je razcvetela.
Tako pa govorijo srbsko.
Srbsko!!
ALARM najvišje stopnje!!!
In ker ne morejo kričati: to smo MI plačali kričijo, da so na recepciji Srbi :))))
Ne želijo razumeti, da v posnetku govori vodstvo, želijo si drame – ko bodo jutri šli v Mercator, bodo po srbsko morali povedati, kaj želijo!
:)))))))))))))))))))))))))))))))
Meni je to res smešno.
[/quote]

To itak vem, se čist strinjam z vsem kar si napisala. Je tud men ful smešn kakšne bedarije eni pišejo, se včasih lahk ful nasmejiš :))
Sej sm že večkrat napisala, eni kr neki lapajo, a stvari sploh ne poznajo, jbg.

😉

Igralci, itak da se bodo igralci naučil. Tud ti pejt delat nekam v tujino, se boš hitr navadla njijov jezik, drugač šans da bi tam delala, ne boš imela. V bistvu boš jezik morala že takoj obvladat. Tuki je pa govora o vodstvu, oni so investitorji, zato lahk govorijo tako kot hočjo. Vprašanje je tud kakšn namen imajo, pa a misljo tuki tud živet al sam usput prhajat sm. Če bodo tuki skoz, bod brez skrbi, da se bodo tud oni potrudl naučit slovensk.
[/quote]

to da ne govori osebje slovensko vas skrbi, a da bodo pa davkoplačevalci plačevali 1800 eur na nočitev predsednika da bo on lahko spal v pojstli iz JYSK na kero so napletli 5 zvezdic, vam je pa vseeno? če pride predsednik katerekoli države v Slovenijo, se ga da v najvišji standard hotela (to je prvi hotel s 5 zvezdicami) in mu gostujoča država časti spanje in vse ostalo. od kje dobi gostujoča država denar? 1+1=?
[/quote]

Vsi narodi sveta se naučijo tujega jezika, kjer delajo, samo mi Slovenci smo tako ponosni, da vsak drugi v službi govori tuj jezik. Saj to je normalno tako majhni smo in nepomembni, da je vseeno ali se sploh kaj govori. Važno, da se govori jezik uradni v drugih državah ali je še tako majhna na delovnem mestu. Glede politikov si pa zgleda zakasnel od pamtiveka elita dobi najboljše pa jih še zmerom molite kot Boga.

E, pa to ti je srpski, ne hrvatski 🙂

Jasno, da Je Intercontinental v Srbiji že nekaj časa, pa je osebje treniralo slovensko osebje 🙂

Očitno nimamo dovolj sposobnih Slovencev, da bi lahko vodili slovenski hotel 🙂

Samo v vednost: lastnik Kempinskega je Srb….

Srbo-hrvaško ne obstaja več!

Srbski in hrvaški jezik…

Žal je slovenščina res jezik v izumiranju. Z njo si žal nimaš kaj pomagat v tujini. Nič…popolnoma nič….. in kakomorkoli po svetu greš, južnih braća iz Ex. Balakana ima svuda-ker je veliko osebja v storitvenij dejavnostnih in trgovini ravno od dol -AMerika, Kanaa – kolikor hočeš. Prej slišiš srpski pa hrvatski, kot slovenski po svetu…..Žal, slovenščina samo do “lat domačega plota”.

Ljudje, učite se tujih jezikov, ti odpirajo vrata v svet in širijo obzorja (zadnjih nekaj let predvsem rusko špansko, kitajsko, japonsko), ne pa samo slovenščine. Spoštljivo do slovenšine, v času osnovnega in srednjega izbrževanja ji je namenjeno dovolj časa. Je lep jezik, ker je naš materni, ampak to je pa tudi vse. Če povohaš kaj izobraževanja v tujini, ti pa žal ne koristi popolnoma nič.

New Report

Close