Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v ljubljani nov hotel, vsi zaposleni govorijo hrvasko?

v ljubljani nov hotel, vsi zaposleni govorijo hrvasko?

Ah dej no Cjelani.. po cijelsko…. to pa res ni pravilno slovensko, no….

Pravilna slovenščina je uporabljena samo pri govornih prevodih oziroma govorna spremljava dokumentarnih serij ali pa kuturnih prispevkov

Stari časi, kot so bili: Jernej Pikel, Dušanka Zabukovec,…..
[/quote]
Ti zdaj oponadas govor iz okolice vranskega gotovelj zabukovice itd; pojdi v celje in govori s pravim celjanom ki se je tam rodil pa bos slisala kako lepo zveni ;ljublhancani itak zavijate kot bi macka za rep vlekel
[/quote]

Pa kaj ti mene tlačiš med te ljubljančane, ker to nisem….

Cjele je Cjele. Pika.

Najlepše slovenščine ne govorijo Celjani, ampak Laščani.

Ne seri, ker pojma nimaš.
Imam tud sama Slo državljanstvo, sm ga dobila avtomatsko, ni bilo treba zaprost zanj. In veš, včasih lahk tud mene na cesti slišiš pričat srpski, imam pravico, pa čeprav živim v Slo.
V bistvu pa je pogoj za pridobitev Slo državljanstva tud izpit iz Slo jezika, ampak zadovoljivo znanje, da se znaš kolikor tolk sporazumevat, ni potrebe po prfektnem znanju.
[/quote]

Na javnem mestu se spodobi in je spoštljivo do države, ki ti je “podarila” držaljanstvo na “izi in avtomatsko”, da govoriš slovenski jezik.

Še nekaj ti napišem: zadnjih nekaj let je kar problem, ko imajo naprimer že osnovnošolci pisno preverjanje znanja na nacionalni ravni tudi iz slovenskega jezika, pa jihmalodane prosijo, naj ostanejo doma taki, ki pričajo srpski i hrvatski tudi v javnosti, predvsem v šoli, ker nižajo slovensko povprečje – ker ne znajo. Ne vređam, je res……

Po tem starem slovenskem pregovoru se na našem ozemlju že preko 50 let srbska mafija izbija z albansko, regulirni element pa je možnost ugodnega poslovanja za eno ali drugo. Prav tako se zahodne izbijajo s srbsko, vzhodne pa z zahodnimi.

Ena juzna
ajmo malo ja I ti strane jezike pricat. Ti pričaj srbski a ja cu bosanski. :)) kar ne boš razumela nadaljujeva v slovenščini.

Ne seri, ker pojma nimaš.
Imam tud sama Slo državljanstvo, sm ga dobila avtomatsko, ni bilo treba zaprost zanj. In veš, včasih lahk tud mene na cesti slišiš pričat srpski, imam pravico, pa čeprav živim v Slo.
V bistvu pa je pogoj za pridobitev Slo državljanstva tud izpit iz Slo jezika, ampak zadovoljivo znanje, da se znaš kolikor tolk sporazumevat, ni potrebe po prfektnem znanju.
[/quote]

Pravzaprav ga ima.


Fotr pa mat sta ga pa kupla za kilo paradajza!

Ves svet se srečuje z isto stvarjo: prvi zemo ustanovi firmo, odpre hotel ali kaj tretjega. V drugi fazi zaposli svoje rodne zemote. Ti zemoti dobijo državljanstva, imajo naraščaj itd. Izkopiček firm, hotelov in tretjih stvari gre po takšnih ali drugačnih poteh preko cesij, plač, sejnin v žepe zemotov (če se znajdejo). Italija je polna Bolgarov, Slovenija bivše juge, Francija Afrike.
Ker države nad tem nimajo kontrole (pretok stvari in oseb je NEOMEJEN po zakonu EU), kot take zato de facto ne obstajajo več. Če bodo spet pričele obstajati, pa se lahko poslovite od EU in vaših Evrićev.


Fotr pa mat sta ga pa kupla za kilo paradajza!
[/quote]

I’m ever so sorry my dear chap, but I do believe that you are allowing your rectum to do the talking. Might I suggest that you, rather expeditiously, have a qualified proctologist give you a thorough and detailed examination? Forsooth, I do believe that it would be most beneficial for thine health.

Ta, me old mate!


receptor pač ni ključni kader -in četudi je iz hrvaške ok – samo tu je slovenija in bi se morali naučiti našega jezika, tako uprava kot zaposleni, če so od tam. Pika. Ne morejo svojega domačega lapat. To bi morali prepovedat.
[/quote]
* Hrvaške ali Srbije – sploh ni pomembno, za vse velja enako.
[/quote]

za vse velja enako. Meni ne. Groza me je iti na NLB, kjer vidim same srbske priimke . Če bi bili še Hrvati,
bi se vsak kregali, stepli, Slovenci se pa samo klanjamo. Zbudi se.

Ne seri, ker pojma nimaš.
Imam tud sama Slo državljanstvo, sm ga dobila avtomatsko, ni bilo treba zaprost zanj. In veš, včasih lahk tud mene na cesti slišiš pričat srpski, imam pravico, pa čeprav živim v Slo.
V bistvu pa je pogoj za pridobitev Slo državljanstva tud izpit iz Slo jezika, ampak zadovoljivo znanje, da se znaš kolikor tolk sporazumevat, ni potrebe po prfektnem znanju.
[/quote]

Ta južna….
Saj se ne gre za to, ali imaš ti pravico govorit slovensko al ne..
Bistvo je, koliko ti SPOŠTUJEŠ DRŽAVO, v katero si se preselila in se odločila v njej živeti, ter govoriti njen jezik. Vsaj v javnosti, (banke, pošte, trgovine, služba, šola, itd,….).
Jaz, če bi se preselila v določeno tujo državo, bi mi bilo samoumevno, da se naučim njenega jezika za komunikacijo. Iz spoštovanja.
Pri tebi se vidi, da nimaš obnašanja, osnovne kulture. Kar ni nič novega pri vas južnih.., ki pricepljate v našo prelepo Slovenijo.

Ja res je – samopri nas postaja to že m,ao prepozno – ker nas je premalo – 2 MIo, od tega je pa koliko priseljencev 🙂 ?
Prednjačijo papri nas Albanci, potem pa Srbi, šele nato Bosanci….

Pri nas smo Slovenci tudi sami krivi – albanski fast food ( pekarne, slastičarne, burekane, kebabćane), tržna niša za njih in čisti keš od Slovenca. Bljmalo je ostalo še “zelenjavarjev”,odkar so diskontarji pa veletrgovci pri nas in enaka zelenjava z italijanskih veletržnic.

Se spomnim, LJ ind. trgovsko cona Rudnik je bila pred 20imi leti velika šiptarska tržnica -pred kratkim je pa še tazadn šiptar tam ob karting trasi zaprl svoj kiosk….

Zdaj so v modi pekarne- odprte pozno v noč, pa na praznik petek in svetek – ker svež kruh je treba met. T so pkgruntal tudi Lidlovci in Hoferjevci, pa ostali trgovci (tukaj jih podpiram), da imajo odprto sedaj tudi v nedelji, da si lahko greste po kruh…. Da bodo pozaprli še tiste pekarne in spokali drugam.

Od kod se je pa preselila južna v slo? Kot vem je tu rojena. Rodila jo je pa slovenka. Govori pa lahko privat tud v kitajščini če jo zna.

Pri nas v Sloveniji ni problem samo en na novo zgrajen hotel, kjer se ne govori slovensko… Kar nekaj industrij obstaja, sploh avtomobilska, kjer slovenščine praktično ne slišiš. Poznam primer bosancev, makedoncev,…ki se na primer čudijo, da slovenci dopustimo, da se ne govori našega jezika v Sloveniji.
Uradno kao moraš naredit tečaj slovenščine, praksa pa je nekaj čisto drugega…

Ne seri, ker pojma nimaš.
Imam tud sama Slo državljanstvo, sm ga dobila avtomatsko, ni bilo treba zaprost zanj. In veš, včasih lahk tud mene na cesti slišiš pričat srpski, imam pravico, pa čeprav živim v Slo.
V bistvu pa je pogoj za pridobitev Slo državljanstva tud izpit iz Slo jezika, ampak zadovoljivo znanje, da se znaš kolikor tolk sporazumevat, ni potrebe po prfektnem znanju.
[/quote]

Na javnem mestu se spodobi in je spoštljivo do države, ki ti je “podarila” držaljanstvo na “izi in avtomatsko”, da govoriš slovenski jezik.

Še nekaj ti napišem: zadnjih nekaj let je kar problem, ko imajo naprimer že osnovnošolci pisno preverjanje znanja na nacionalni ravni tudi iz slovenskega jezika, pa jihmalodane prosijo, naj ostanejo doma taki, ki pričajo srpski i hrvatski tudi v javnosti, predvsem v šoli, ker nižajo slovensko povprečje – ker ne znajo. Ne vređam, je res……
[/quote]

Jaoooo, pa kako ne morte eni razumet????
Ja, se spodob, ni pa nujno. Uradni jezik v Slo je res slovenski in to na uradnih mestih kot so npr: sodišče, policija, državni uradi…če jaz pridem na UE, je jasn da bom govorila kot stranka z uradno osebo Slo, če pa tam srečam znanca npr Srba, pa bp, čeprav se nahajam v UE z njim govorim v svojem jeziku. Omenjate javna mesta, ja, se pogovarjam s frendi Slo, ok, kdaj pa kdaj tud v “južnjaškem” jeziku, predvsm kakšni štosi, vici…če pa sm na javnem mestu v stiku npr s frendom, kaj pa vem, rečmo, da je prišel iz Hr, ja matr kako naj se pogovarjam z njim kot pa Hr??? In zdej, bi vi “pametnjakoviči” rekl, da ne spoštujem Slo, da nimam nobene kulture….. Res ste eni butasti.
Tud v kakšni firmi, rečmo v proizvodnji kjer je velik južnjakov, med sabo se oni komot pogovarjajo v svojem jeziku, ve pa se, kako mora govort, če je v stiku z nadrejenim.

Pa da me ispljuju još više :)))


Fotr pa mat sta ga pa kupla za kilo paradajza!
[/quote]

Mami ne, oče pa 😉

to je pa drug, a zelo pereč problem – država sama sebi v skledo pljuva. Ker se po tovarniških obratih preko “zaposlitvenih agencij” najema tuji delovno silo, ki ji ni treba znat slovenskega jezika. Ta delovna sila tudi hitro fluktuira, ker nekateri ali ne zdržijo ali pa imajo po parih mesecih dovolj. ZAto jih zaposlujejo preko agencij, da so za delodajalca najmanjši stroške, obenem pa zadostijo pravilom države. In problem je, ker za tako nizko plačilo pri nas dela le uvožen delavec ( ker še vseeno več zasluži, kot v kakšni Bollgariji ,Romuniji, Bosni, Makedoniji naprimer).


Fotr pa mat sta ga pa kupla za kilo paradajza!
[/quote]

Mami ne, oče pa 😉
[/quote]

In kaj, tebi se zdi to smešno, se norca delaš s smajlijem? Sram te bodi…

Take bubrege v loju bi bilo treba po hitrem sterat iz države.

Na javnem mestu se spodobi in je spoštljivo do države, ki ti je “podarila” držaljanstvo na “izi in avtomatsko”, da govoriš slovenski jezik.

Še nekaj ti napišem: zadnjih nekaj let je kar problem, ko imajo naprimer že osnovnošolci pisno preverjanje znanja na nacionalni ravni tudi iz slovenskega jezika, pa jihmalodane prosijo, naj ostanejo doma taki, ki pričajo srpski i hrvatski tudi v javnosti, predvsem v šoli, ker nižajo slovensko povprečje – ker ne znajo. Ne vređam, je res……
[/quote]

Jaoooo, pa kako ne morte eni razumet????
Ja, se spodob, ni pa nujno. Uradni jezik v Slo je res slovenski in to na uradnih mestih kot so npr: sodišče, policija, državni uradi…če jaz pridem na UE, je jasn da bom govorila kot stranka z uradno osebo Slo, če pa tam srečam znanca npr Srba, pa bp, čeprav se nahajam v UE z njim govorim v svojem jeziku. Omenjate javna mesta, ja, se pogovarjam s frendi Slo, ok, kdaj pa kdaj tud v “južnjaškem” jeziku, predvsm kakšni štosi, vici…če pa sm na javnem mestu v stiku npr s frendom, kaj pa vem, rečmo, da je prišel iz Hr, ja matr kako naj se pogovarjam z njim kot pa Hr??? In zdej, bi vi “pametnjakoviči” rekl, da ne spoštujem Slo, da nimam nobene kulture….. Res ste eni butasti.
Tud v kakšni firmi, rečmo v proizvodnji kjer je velik južnjakov, med sabo se oni komot pogovarjajo v svojem jeziku, ve pa se, kako mora govort, če je v stiku z nadrejenim.
[/quote]

Gre samo zato, ker se norčuješ, kad se tebi isprdne…. Ja? Za take bi moral veljat poseben red vplačevanja v državno malho od njihovih zaslužkov.

Pa da me ispljuju još više :)))
[/quote]
Boli te ružica za njih 🙂

Ne seri, ker pojma nimaš.
Imam tud sama Slo državljanstvo, sm ga dobila avtomatsko, ni bilo treba zaprost zanj. In veš, včasih lahk tud mene na cesti slišiš pričat srpski, imam pravico, pa čeprav živim v Slo.
V bistvu pa je pogoj za pridobitev Slo državljanstva tud izpit iz Slo jezika, ampak zadovoljivo znanje, da se znaš kolikor tolk sporazumevat, ni potrebe po prfektnem znanju.
[/quote]

Ta južna….
Saj se ne gre za to, ali imaš ti pravico govorit slovensko al ne..
Bistvo je, koliko ti SPOŠTUJEŠ DRŽAVO, v katero si se preselila in se odločila v njej živeti, ter govoriti njen jezik. Vsaj v javnosti, (banke, pošte, trgovine, služba, šola, itd,….).
Jaz, če bi se preselila v določeno tujo državo, bi mi bilo samoumevno, da se naučim njenega jezika za komunikacijo. Iz spoštovanja.
Pri tebi se vidi, da nimaš obnašanja, osnovne kulture. Kar ni nič novega pri vas južnih.., ki pricepljate v našo prelepo Slovenijo.
[/quote]

Pri teb se pa vid jako kulturo :)))
Sm dost bolj kulturna od tebe, ker te ne obtožujm za neki kar o teb ne vem, ti pa mene ja. Poserjem se na tako kulturo.

Jaoooo, pa kako ne morte eni razumet????
Ja, se spodob, ni pa nujno. Uradni jezik v Slo je res slovenski in to na uradnih mestih kot so npr: sodišče, policija, državni uradi…če jaz pridem na UE, je jasn da bom govorila kot stranka z uradno osebo Slo, če pa tam srečam znanca npr Srba, pa bp, čeprav se nahajam v UE z njim govorim v svojem jeziku. Omenjate javna mesta, ja, se pogovarjam s frendi Slo, ok, kdaj pa kdaj tud v “južnjaškem” jeziku, predvsm kakšni štosi, vici…če pa sm na javnem mestu v stiku npr s frendom, kaj pa vem, rečmo, da je prišel iz Hr, ja matr kako naj se pogovarjam z njim kot pa Hr??? In zdej, bi vi “pametnjakoviči” rekl, da ne spoštujem Slo, da nimam nobene kulture….. Res ste eni butasti.
Tud v kakšni firmi, rečmo v proizvodnji kjer je velik južnjakov, med sabo se oni komot pogovarjajo v svojem jeziku, ve pa se, kako mora govort, če je v stiku z nadrejenim.
[/quote]

Gre samo zato, ker se norčuješ, kad se tebi isprdne…. Ja? Za take bi moral veljat poseben red vplačevanja v državno malho od njihovih zaslužkov.
[/quote]
Veš kaj ti gestapo. Govorili bomo privat kot nam paše in ne kot tebi. Jasno ali ti je treba to narisat?

Na javnem mestu se spodobi in je spoštljivo do države, ki ti je “podarila” držaljanstvo na “izi in avtomatsko”, da govoriš slovenski jezik.

Še nekaj ti napišem: zadnjih nekaj let je kar problem, ko imajo naprimer že osnovnošolci pisno preverjanje znanja na nacionalni ravni tudi iz slovenskega jezika, pa jihmalodane prosijo, naj ostanejo doma taki, ki pričajo srpski i hrvatski tudi v javnosti, predvsem v šoli, ker nižajo slovensko povprečje – ker ne znajo. Ne vređam, je res……
[/quote]

Jaoooo, pa kako ne morte eni razumet????
Ja, se spodob, ni pa nujno. Uradni jezik v Slo je res slovenski in to na uradnih mestih kot so npr: sodišče, policija, državni uradi…če jaz pridem na UE, je jasn da bom govorila kot stranka z uradno osebo Slo, če pa tam srečam znanca npr Srba, pa bp, čeprav se nahajam v UE z njim govorim v svojem jeziku. Omenjate javna mesta, ja, se pogovarjam s frendi Slo, ok, kdaj pa kdaj tud v “južnjaškem” jeziku, predvsm kakšni štosi, vici…če pa sm na javnem mestu v stiku npr s frendom, kaj pa vem, rečmo, da je prišel iz Hr, ja matr kako naj se pogovarjam z njim kot pa Hr??? In zdej, bi vi “pametnjakoviči” rekl, da ne spoštujem Slo, da nimam nobene kulture….. Res ste eni butasti.
Tud v kakšni firmi, rečmo v proizvodnji kjer je velik južnjakov, med sabo se oni komot pogovarjajo v svojem jeziku, ve pa se, kako mora govort, če je v stiku z nadrejenim.
[/quote]

Jaooooo……….
Kako to, da si se preselila med tako butast narod?? Jaooo……?????
Res nimaš kulture, daleč od tega… Da narod, katerega si si izbrala za življenje ponižuješ z butastim!
Butasta si ti!
Jaoo pametnjakoviči slovenci,….Jaoooo…..:((
Pa idi v Avstrijo, Nemačko,…Pa da vidimo, kako te bojo tam gledali z neznanjem njihovega jezika…Jaaooo…..
V treh 3dneh prilezeš nazaj u slovenačko…:((

Ma pust jih, vidš da kr neki bluzijo. Je včer dobr ena napisala, problem je, ker se govori Srbsko, Hrvaško…če bi se govoril kitajsk, nemšk….ne bi nobenga motil.
Jug, to je pa res kot je tista napisala, alarm.

New Report

Close