Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek v ljubljani nov hotel, vsi zaposleni govorijo hrvasko?

v ljubljani nov hotel, vsi zaposleni govorijo hrvasko?

Pa dobro butara potem razumes da je prvi jezik kiga mora receotor znati v sloveniji slovenski;sele potem lahko govori v jeziku nebeskega in izvoljenega srpskega ljudstva ki izgublja vojne in kosarkaske tekme in seveda so vedno vse drugi krivi vkljucno s ten da ste fafnali kodovo zaradi lastne neumnosti in nesposobnosti;se vojvodina vam spici k madzarom oa ste ko druga crna gora; ki vam je tud usla; me ne cudi da si ti tu; sploh ne
[/quote]

Butl, o kakšnm receptorju ti to? A si v prispevku kje videl receptorja govort?
Če pa mislš na splošn o kakšnih receptorjih, vratarjih, pa eni res ne znajo dobr Slo, dm tud sama že zasledila. In kaj, zakaj je pa firma zaposlila tazga? Očitno druzga ni našla, ker so očitno eni preponosni, da bi sedel v recepciji 😉
[/quote]
Sunce ti je zarko; kdo pa govori o prispevku;sem gledal navtv otvoritev oz prispevek in sem videl zadosti;kot sem ti ze povedal zakonodaja je taka da si v javnem zivljenju ksmor sodi tudi omenjen hotel dolzan govoriti v uradnem jeziku in vodja spa centra prica samo srpski;kako govori miskovic kot lastnik mi dol visi on ne sprejema goste;sad razumjes?- k..m ti rszumjes😊😊😊

Ja, je. Lastnik vedno s sabo privlece prvo vodstveno ekipo. Poleg tega je v tem primeru plus za lastnika se to, da tile delajo za srbske place, kar pomeni, da dobijo max okoli jurja. V mednarodnih firmah je pa uradni jezik anglescina. Verjetno bo tudi v tem hotelu, ker pac vsi ne znajo srbsko.

Aja, tisti zaposleni, ki imajo stik s strankami morajo znat slovensko. Drugace pa tisti, ki to opazite, pac prijavljajte ustreznim organom, pa se kaka zgodbica v medije in se bo pomoje hitro uredilo.

Ja, je. Lastnik vedno s sabo privlece prvo vodstveno ekipo. Poleg tega je v tem primeru plus za lastnika se to, da tile delajo za srbske place, kar pomeni, da dobijo max okoli jurja. V mednarodnih firmah je pa uradni jezik anglescina. Verjetno bo tudi v tem hotelu, ker pac vsi ne znajo srbsko.
[/quote]

V mednarodnih firmah je lahko uradni jezik tudi mimika ampak s slovensko stranko in na javni tv-ju pa je edini uradni jezik mozenm, slovenski jezik. A je to tako tezko razumeti?
Zalostno, da se je potrebno sploh okoli tega prerekati saj zakon o uradnem jeziku je jasen.

Butl, o kakšnm receptorju ti to? A si v prispevku kje videl receptorja govort?
Če pa mislš na splošn o kakšnih receptorjih, vratarjih, pa eni res ne znajo dobr Slo, dm tud sama že zasledila. In kaj, zakaj je pa firma zaposlila tazga? Očitno druzga ni našla, ker so očitno eni preponosni, da bi sedel v recepciji 😉
[/quote]
Sunce ti je zarko; kdo pa govori o prispevku;sem gledal navtv otvoritev oz prispevek in sem videl zadosti;kot sem ti ze povedal zakonodaja je taka da si v javnem zivljenju ksmor sodi tudi omenjen hotel dolzan govoriti v uradnem jeziku in vodja spa centra prica samo srpski;kako govori miskovic kot lastnik mi dol visi on ne sprejema goste;sad razumjes?- k..m ti rszumjes😊😊😊
[/quote]

Pa a ti vsaj na TV, če že ne v živo, še nisi nikol videl oz slišal kako govorijo drugi vodstveni kadri, managerji…., ki prav tako ne znajo Slo? Aja, ups, oni lahk, ker oni ne pričaju Srpski LOL
Res ste smešni, ni tazga cirkusa kot ga zganjate v tej in podobnih temah NIKOL, noben teme niti ne odpira, če se govori v kateremkol tujem jeziku, je pa živ hudič, če se govori v kateremkol jeziku bivše juge. Edin to je pri vas problem.

Če si pametna, je ne boš provocirala s takimi….. Se je že tako ali tako dovolj zaplezala….
[/quote]
Za srbe albance in tudi hrvate je sirse znano da lahko svoje komplekse kot narod zdravijo z mitomanijo ; srbi o svoji nebeski izbranosti; hrvati z potvarjanjem lastne zgodovline albanci pa so drekaci ki na veliko bezijo iz ladtne drzave ze po 15 letih kar jo imajo; vsi pa se pocutiji vecvredno napram slovencem ki jih v skoraj vseh aspektih trenutno damo v kos; v bdp; kvaliteti zivljenja itd; pa da ne bo pomote slovenije nimam pretirano rad ampak tako pac je taka je resnica pa ce tud marsikomu smrdi
[/quote]

Se strinjam. Zal so drzave bivse Juge bistveno zadaj, za Slovenijo, standard in kvaliteta zivljenja tako kot urejenost drzave (pravno in na sploh) je v Sloveniji bistveno vecja, da o zdravstvu ne govorim.
Za primerjavo – v Slo je znasala povprecna bruto placa cca 1593€, v Srbiji povprecna bruto placa 380€. Torej vsi, ki tako blatite Slovenijo, jo zanicujete in se posmehujete, vernite se v Srbijo, ce je tam toliko boljse. Slovenija taksnih ljudi ne potrebuje in vi takse “glupe” drzave tudi ne. Ali pac?!
Lep pozdrav nasim juznjakom, ki imajo naso drzavo radi in jo cenijo.

Pa a ti vsaj na TV, če že ne v živo, še nisi nikol videl oz slišal kako govorijo drugi vodstveni kadri, managerji…., ki prav tako ne znajo Slo? Aja, ups, oni lahk, ker oni ne pričaju Srpski LOL
Res ste smešni, ni tazga cirkusa kot ga zganjate v tej in podobnih temah NIKOL, noben teme niti ne odpira, če se govori v kateremkol tujem jeziku, je pa živ hudič, če se govori v kateremkol jeziku bivše juge. Edin to je pri vas problem.
[/quote]

Ne, mene nikjer v Sloveniji se nihce (ne v trgovini, ne pri frizerju, ne v lokalu) ni ogovoril v kateremkoli tujem jeziku, razen v Srbskem oz Hrvatskem. Oni (vi) ste v vecini tako neumno ponosni ali pa dejansko netalentirani za jezike, da slovensko ne govorite oz ne znate.
Seveda ne vsi, nekateri govorite odlicno slovensko.

Ampak, da se vam da…

Kod prvo, itak nimate denarja tud za na kavo it v ta hotel, in kot drugo, se z direktorjem tako ali tako ne boste pogovarjali, ker ima verjetno boljse stvari za pocet kot pa se z vami ukvarjat.

Idijoti paranoicni.


Za srbe albance in tudi hrvate je sirse znano da lahko svoje komplekse kot narod zdravijo z mitomanijo ; srbi o svoji nebeski izbranosti; hrvati z potvarjanjem lastne zgodovline albanci pa so drekaci ki na veliko bezijo iz ladtne drzave ze po 15 letih kar jo imajo; vsi pa se pocutiji vecvredno napram slovencem ki jih v skoraj vseh aspektih trenutno damo v kos; v bdp; kvaliteti zivljenja itd; pa da ne bo pomote slovenije nimam pretirano rad ampak tako pac je taka je resnica pa ce tud marsikomu smrdi
[/quote]

Se strinjam. Zal so drzave bivse Juge bistveno zadaj, za Slovenijo, standard in kvaliteta zivljenja tako kot urejenost drzave (pravno in na sploh) je v Sloveniji bistveno vecja, da o zdravstvu ne govorim.
Za primerjavo – v Slo je znasala povprecna bruto placa cca 1593€, v Srbiji povprecna bruto placa 380€. Torej vsi, ki tako blatite Slovenijo, jo zanicujete in se posmehujete, vernite se v Srbijo, ce je tam toliko boljse. Slovenija taksnih ljudi ne potrebuje in vi takse “glupe” drzave tudi ne. Ali pac?!
Lep pozdrav nasim juznjakom, ki imajo naso drzavo radi in jo cenijo.
[/quote]

Vidm da ful dobr poznaš tako svojo državo, kot tud države bivše juge :))
Edin s primerjavo povprečne bruto plače si nekak zadela, s tem da je ta v Srbiji večja ca 550€ in ne 380. In kolk ima prebivalcev Slo, kolk pa Srbija? In kolk ljudi v Slo prejema to plačo 1593€ bruto?

Ne, mene nikjer v Sloveniji se nihce (ne v trgovini, ne pri frizerju, ne v lokalu) ni ogovoril v kateremkoli tujem jeziku, razen v Srbskem oz Hrvatskem. Oni (vi) ste v vecini tako neumno ponosni ali pa dejansko netalentirani za jezike, da slovensko ne govorite oz ne znate.
Seveda ne vsi, nekateri govorite odlicno slovensko.
[/quote]

No, mene pa niti v Srbskem niti ne v Hr jeziku.

Ne, mene nikjer v Sloveniji se nihce (ne v trgovini, ne pri frizerju, ne v lokalu) ni ogovoril v kateremkoli tujem jeziku, razen v Srbskem oz Hrvatskem. Oni (vi) ste v vecini tako neumno ponosni ali pa dejansko netalentirani za jezike, da slovensko ne govorite oz ne znate.
Seveda ne vsi, nekateri govorite odlicno slovensko.
[/quote]

No, mene pa niti v Srbskem niti ne v Hr jeziku.
[/quote]

Ka ti bluzis; v slo srpski in hrvaski jezik nista uradna jezija torej sta tuja jezika;ce ti s kom pricas srpski to pomeni da v sloveniji govoris tuj jezik;in bog mi je orica da niti srpski niti hrvaski jezik tu ne bosta uradna jezika;povpracna placa v srbije je bila lani 365 eur s tem da vam gre gospidarstvo v kurac kar mw sploh ne cudi glefe ba vase delovne navade; mam frenda v valjevu in se sam kriza o tem kako se dela; pa tud recimo v makedoniji v eni slovenski tovarni ni nic boljse,balkanska mentsliteta pac kaj ces;drugace so si srbi sami krivi za stanje in sicer zaradi mitomanihe in slepega sledenja vasega vozda; kot da se od mitov da ziveti zdaj pa imate ko nimate

Pa kaj vas sploh briga če se npr. Huso pa Stipe v parku pogovarjata v keremkoli že jeziku.
Uradni jezik ne velja privat.
Povsod od post, bank, sol itd.. Se pa se vedno govori slovensko in ne vidim problema.

Vidš da so blentavi, celo nepismeni.
In ko jim to poveš, ker pišejo pač gluposti, se začne naval kako blatiš svojo Slo, zgin nazaj….ni da ni. Budali se pač ne da dopovedat.

Ne, mene nikjer v Sloveniji se nihce (ne v trgovini, ne pri frizerju, ne v lokalu) ni ogovoril v kateremkoli tujem jeziku, razen v Srbskem oz Hrvatskem. Oni (vi) ste v vecini tako neumno ponosni ali pa dejansko netalentirani za jezike, da slovensko ne govorite oz ne znate.
Seveda ne vsi, nekateri govorite odlicno slovensko.
[/quote]

No, mene pa niti v Srbskem niti ne v Hr jeziku.
[/quote]

Ka ti bluzis; v slo srpski in hrvaski jezik nista uradna jezija torej sta tuja jezika;ce ti s kom pricas srpski to pomeni da v sloveniji govoris tuj jezik;in bog mi je orica da niti srpski niti hrvaski jezik tu ne bosta uradna jezika;povpracna placa v srbije je bila lani 365 eur s tem da vam gre gospidarstvo v ****** kar mw sploh ne cudi glefe ba vase delovne navade; mam frenda v valjevu in se sam kriza o tem kako se dela; pa tud recimo v makedoniji v eni slovenski tovarni ni nic boljse,balkanska mentsliteta pac kaj ces;drugace so si srbi sami krivi za stanje in sicer zaradi mitomanihe in slepega sledenja vasega vozda; kot da se od mitov da ziveti zdaj pa imate ko nimate
[/quote]

Še en nepismen. Kaj ti bluziš? Kje oz kdaj sm rekla, da je v Slo uradn katerkol jezik kot Slo?
Pa še popravek, lan je bila ca 450€. Ti imaš frenda tam, jaz pa žlahto in sm 1x na let tam, zato vrjamem, da situacijo tam poznam boljš kot ti, pa ne mislm tuki o zgodovini kot jo znaš sam ful omenjat, ker, še 1x, me ne zanima, živim v sedanjosti in za prihodnost.

No, mene pa niti v Srbskem niti ne v Hr jeziku.
[/quote]

Ka ti bluzis; v slo srpski in hrvaski jezik nista uradna jezija torej sta tuja jezika;ce ti s kom pricas srpski to pomeni da v sloveniji govoris tuj jezik;in bog mi je orica da niti srpski niti hrvaski jezik tu ne bosta uradna jezika;povpracna placa v srbije je bila lani 365 eur s tem da vam gre gospidarstvo v ****** kar mw sploh ne cudi glefe ba vase delovne navade; mam frenda v valjevu in se sam kriza o tem kako se dela; pa tud recimo v makedoniji v eni slovenski tovarni ni nic boljse,balkanska mentsliteta pac kaj ces;drugace so si srbi sami krivi za stanje in sicer zaradi mitomanihe in slepega sledenja vasega vozda; kot da se od mitov da ziveti zdaj pa imate ko nimate
[/quote]

Še en nepismen. Kaj ti bluziš? Kje oz kdaj sm rekla, da je v Slo uradn katerkol jezik kot Slo?
Pa še popravek, lan je bila ca 450€. Ti imaš frenda tam, jaz pa žlahto in sm 1x na let tam, zato vrjamem, da situacijo tam poznam boljš kot ti, pa ne mislm tuki o zgodovini kot jo znaš sam ful omenjat, ker, še 1x, me ne zanima, živim v sedanjosti in za prihodnost.
[/quote]

PS: o tem kaj je bilo, kdo je kriv….si boš moral najt druzga sogovornika.

Mi lahko prosim nekdo iz druge generacije priseljencev razloži, zakaj ste ponosni na državo iz katere so bili vaši starši prisiljeni oditi s trebuhom za kruhom v boljše življenje in govorite njen jezik? Razumem vaše starše v primeru da niso mogli priučiti novega jezika- vas pač ne.


Ni sans da to kdo to razlozi; verjetno iscejo korenine in identiteto ko jo je leta 89 iskal milosevic na kosovu;ena juzna; ti baje zivis v sedanjosti? A zasto onda onako pricas srpski na ulici;? V sedanjsti se tu govori slovensko in tudi v prihodnosti; e nekada je tu bilo svega i svacega 😁😁😁


Ni sans da to kdo to razlozi; verjetno iscejo korenine in identiteto ko jo je leta 89 iskal milosevic na kosovu;ena juzna; ti baje zivis v sedanjosti? A zasto onda onako pricas srpski na ulici;? V sedanjsti se tu govori slovensko in tudi v prihodnosti; e nekada je tu bilo svega i svacega 😁😁😁
[/quote]

Pitanje: Janez in Metka gresta v Avstrijo.
Od prestopa meje med seboj in z otroci, jasno, govorita samo nemsko. Tako doma, kot v javnoati. Ce se jima rodi se kaksen podmladek, ga sploh ne naucita slovenstine.

Otroci pridno nosijo rjave srajcke, in se vzburjajo nad “verdammte turkische migranten” in “jugoslawische scheissidioten”.

Nekaj takega zagovarjas, ne?

Mi pa tebe ne razumemo, da po vsem kar smo ti napisal, sprašuješ in pišeš take bedarije.


Ni sans da to kdo to razlozi; verjetno iscejo korenine in identiteto ko jo je leta 89 iskal milosevic na kosovu;ena juzna; ti baje zivis v sedanjosti? A zasto onda onako pricas srpski na ulici;? V sedanjsti se tu govori slovensko in tudi v prihodnosti; e nekada je tu bilo svega i svacega 😁😁😁
[/quote]

Pa i danas ima svačega 😉
Si pa res zabit, majke mi. Da še zmer ne štekaš. A znaš men marskej povedat, dej sebe najprej poglej, bo šlo?


Ni sans da to kdo to razlozi; verjetno iscejo korenine in identiteto ko jo je leta 89 iskal milosevic na kosovu;ena juzna; ti baje zivis v sedanjosti? A zasto onda onako pricas srpski na ulici;? V sedanjsti se tu govori slovensko in tudi v prihodnosti; e nekada je tu bilo svega i svacega 😁😁😁
[/quote]

Pitanje: Janez in Metka gresta v Avstrijo.
Od prestopa meje med seboj in z otroci, jasno, govorita samo nemsko. Tako doma, kot v javnoati. Ce se jima rodi se kaksen podmladek, ga sploh ne naucita slovenstine.

Otroci pridno nosijo rjave srajcke, in se vzburjajo nad “verdammte turkische migranten” in “jugoslawische scheissidioten”.

Nekaj takega zagovarjas, ne?
[/quote]

To ja.

Pitanje: Janez in Metka gresta v Avstrijo.
Od prestopa meje med seboj in z otroci, jasno, govorita samo nemsko. Tako doma, kot v javnoati. Ce se jima rodi se kaksen podmladek, ga sploh ne naucita slovenstine.

Otroci pridno nosijo rjave srajcke, in se vzburjajo nad “verdammte turkische migranten” in “jugoslawische scheissidioten”.

Nekaj takega zagovarjas, ne?
[/quote]

To ja.
[/quote]

Pa tud ko gre nekam vn, če sploh gre, rečmo s frendom Slovencem, se onadva od meje naprej med sabo pogovarjata striktno v jeziku države v kateri se nahajata, ker v nasprotnem sta nekulturna, neizobražena, ne spoštujeta tiste države :)))
OMG kaj vse tuki gor preberemo :))) in to od takih, ki se imajo za ne vem kaj LOL


Kdo pravi da so vsi prisli s trebuhom za kruhom . Moj fotr je recimo prišel zaradi ljubezni. Moja dva sta živela povsod od Sarajeva, Beograda, Zagreba – tam sem se rodila jaz, šele po mojem rojstvu sta šla za stalno v Slo, ker je mama prepričala očeta in verjemi da je zelo prepričljiva zenska. Potem pa sta itak spet odšla, ker pač taka sta.
Oba govorita slovensko. Mama seveda bolje od očeta. Poleg slo govorita se druge tuje jezike. A misliš da v državi v kateri živita že skor 20 let jaz z mamo govorim kako drugače kot slovensko ko gremo tja? Pa kaj se. Z očetom pa itak cepava tud bosansko.

To ja.
[/quote]

Pa tud ko gre nekam vn, če sploh gre, rečmo s frendom Slovencem, se onadva od meje naprej med sabo pogovarjata striktno v jeziku države v kateri se nahajata, ker v nasprotnem sta nekulturna, neizobražena, ne spoštujeta tiste države :)))
OMG kaj vse tuki gor preberemo :))) in to od takih, ki se imajo za ne vem kaj LOL
[/quote]

Ma, bolniki.

Ko se greste nekaj popolno normalnega “cefurji” ste grozni in neprilagojeni.

Ko sta pa kolega ki zivita v UK natancno to enkrat rekla na Facebooku – da se bo njun v UK rojen mulec pac naucil toliko slovenscine kot jo bo od njiju pobral, za vse ostalo je pa pac Anglez – ker ne misijo “priti nazaj” – sta bila pa takoj najvecji prasici za nekatere.

Slawische Scheissidioten se sami zase ne vedo kaj bi 🙂


Kdo pravi da so vsi prisli s trebuhom za kruhom . Moj fotr je recimo prišel zaradi ljubezni. Moja dva sta živela povsod od Sarajeva, Beograda, Zagreba – tam sem se rodila jaz, šele po mojem rojstvu sta šla za stalno v Slo, ker je mama prepričala očeta in verjemi da je zelo prepričljiva zenska. Potem pa sta itak spet odšla, ker pač taka sta.
Oba govorita slovensko. Mama seveda bolje od očeta. Poleg slo govorita se druge tuje jezike. A misliš da v državi v kateri živita že skor 20 let jaz z mamo govorim kako drugače kot slovensko ko gremo tja? Pa kaj se. Z očetom pa itak cepava tud bosansko.
[/quote]

Sm ji hotla glih to napisat, pa sm zanalašč spustila, naj mal konta, zakaj sprašuje bedarije.
Tud moj oče ni bil prisiljen prit sm, ker bi v Srbiji slabo živel. Ampak eni pač tumbajo svoje. Imam še kr neki žlahte, ki so še zmer v Bg, pa jim nič ne manjka. Celo ko gledam sestrične, bratrance, so upicanjeni dost bolj kot marskera Slovenka oz Slovenc. Eni pa res živijo na pragu revščine. In seveda obstajajo taki, ki zarad tega iščejo pot, da gredo vn iz države. Pa matr zakaj tolk Slovencev odhaja vn, če je pa v Slo vse super? Ja, enim je, enim ni. Pa spet, ne gredo tud vsi Slovenci vn zarad denarja, so tud drugi razlogi.

New Report

Close