Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Ljubljani, Novem mestu, Podlehniku in Cerkljah na Gorenjskem so imeli lani (2020) kar 1370€ NETO povprečne plače

V Ljubljani, Novem mestu, Podlehniku in Cerkljah na Gorenjskem so imeli lani (2020) kar 1370€ NETO povprečne plače

https://pxweb.stat.si/SiStatData/pxweb/sl/Data/-/0701041S.px/table/tableViewLayout2/

Res nore številke, peta občina z najvišjo povprečno plačo je šele na 1270€ neto (Dol pri Ljubljani). Ljubljana, Novo mesto, Podlehnik in Cerklje na Gorenjskem pa imajo kar več kot 1370€ povprečne mesečne neto plače v 12 mesecih leta 2020.

Od kod takšne razlike in zakaj so plače toliko višje v teh treh občinah?

je treba delat, potem so pa tudi plače lahko višje!

Devet jih ima 1000, eden 5000, pa si na 1400 povprečja.

Za Podlehnik s 300 prebivalci bi to še veljalo, ne moremo pa tako poenostavljati za Novo mesto s 38.000 prebivalci in Ljubljano s 300.000 prebivalci.

Očitno so se te 4 občine najbolje prilagodile na krizo in jo izkoristile sebi v prid, močno pa imajo tudi gospodarstvo in industrijo, ki je glavni motor rasti.

V Ljubljani in NM se pozna covid dodatek za javne uslužbence, predvsem na UKC LJ in SB NM.

Cerklje je imelo pa že od nekdaj najvišjo plačo v SLO zaradi kontrolorjev letenja, so pa lani imeli celo nižje povprečno plačo kot leta 2019.

Sem vam rekla da Haloze rulz!
Podlehnik pa itak, mamo mladega župana in to se pozna 😉

Sem vam rekla da Haloze rulz!
Podlehnik pa itak, mamo mladega župana in to se pozna 😉
[/quote]

Lani ste imeli najvišjo povprečno plačo v Sloveniji, župan je pa tudi zelo v redu videti. A ženske so tudi tako vroče na Halozah? Sem samski in bi šel malo na Haloze, na izlet. 😉

Lani ste imeli najvišjo povprečno plačo v Sloveniji, župan je pa tudi zelo v redu videti. A ženske so tudi tako vroče na Halozah? Sem samski in bi šel malo na Haloze, na izlet. 😉
[/quote]

O plačah nimam pojma, župan je zakon, ženske smo/so tam nekja okrog 36 stopinj C, ponavadi, razen kakšna s povišano temperaturo.
Kar se pa izleta toče, si pa privošči, kamot ti srce poželi, ampak upoštevaj izredne razmere in odloke😉

Ljubljana: monistrstva, državni cuzlji, UKC, fakultete, ima se, može se.
Cerklje: najbrž nekaj močnih podjetnikov vleče gor povprečje.

V Cerkljah povprečje dviguje letališče Brnik, predvsen kontrolorji letenja, za Ljubljano si pa kar zadel.

V Novem mestu je KRKA.

Za Podlehnik pa res ne vem, morda haložanka ve?

V Cerkljah povprečje dviguje letališče Brnik, predvsen kontrolorji letenja, za Ljubljano si pa kar zadel.

V Novem mestu je KRKA.

Za Podlehnik pa res ne vem, morda haložanka ve?
[/quote]

To je samo moje mnenje, da ne bo pomote, torej po hišah pač sodim, da se je sem preselilo nekaj bolje situiranih Slovencev in tudi kak Avstrijec, vzrok je avtocesta MB-Macelj.
Sicer pa, kot sem že napisala, nimam pojma o plačah sosedov.

Za Podlehnik s 300 prebivalci bi to še veljalo, ne moremo pa tako poenostavljati za Novo mesto s 38.000 prebivalci in Ljubljano s 300.000 prebivalci.

Očitno so se te 4 občine najbolje prilagodile na krizo in jo izkoristile sebi v prid, močno pa imajo tudi gospodarstvo in industrijo, ki je glavni motor rasti.
[/quote]
Po Ginijevem koeficientu smo v svetovnem vrhu. Peščica ima plače tako visoke, da zelo dvigujejo povprečje. Vlada si jih naprimer redno viša.

https://www.findinfo.si/medijsko-sredisce/v-srediscu/102162

Samo je pa zanimivo, plače so v Novem mestu in Podlehniku enake, celo višje, kot v Ljubljani, a v gostilnah se je za skoraj 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje kot v Ljubljani, meni ke ta fenomen bolj zanimiv, bi mi ga kdo znal obrazložiti?

Tudi zaradi turistov očitno ni tako, ker trenutno turistov ni.

AC povezava naredi svoje, če zna občina to izkoristiti in Podlehnik očitno je. Skorja me je kap, kašne hiše so tam, ko smo poleti obvozili MP Gruškovje in šli na Rogaško. Kraj je pa glede lege izjemno lep.


V ceno v vkalkulirana najemnina.

Recimo Podlehnik je izjemno lep in miren kraj, Ac poskrbi, da si izjemno mobilen do vseka pomembnega od UKC do knjižnice, univerze….
Pametni si torej pomagajo na take kraje, vsaj po tej statistiki je tako.


V ceno v vkalkulirana najemnina.
[/quote]

Ja, tega sploh nisem omenil, v Ljubljani so 2x do 3x višje najemnine za podobna stanovanja, 2x višje pa so tudi cene stanovanj, kot recimo v Novem mestu, a povprečne plače so enake.

V Novem mestu s povprečno plačo 1370€ neto dobro živiš, v Ljubljani pa s tako plačo životariš, sploh če si v najemu. To bi se moralo spremeniti.

Ja, tega sploh nisem omenil, v Ljubljani so 2x do 3x višje najemnine za podobna stanovanja, 2x višje pa so tudi cene stanovanj, kot recimo v Novem mestu, a povprečne plače so enake.

V Novem mestu s povprečno plačo 1370€ neto dobro živiš, v Ljubljani pa s tako plačo životariš, sploh če si v najemu. To bi se moralo spremeniti.
[/quote]

Ko ima norec denar, pameten trži.

Ko ima norec denar, pameten trži.
[/quote]

Imaš prav, ponudba in povpraševanje, če ne bi bilo povpraševanja, bi se tudi cene spustile, je pa vseeno zanimivo, da so takšne razlike v ceni stanovanj in ceni storitev, plače pa enake.

Bo pa tudi zanimivo videti, kako se bodo gibale plače, ko se konec aprila izteče državna pomoč, to bo zelo jasen pokazatelj, kateri kraji so se najbolj prilagodili in jo bodo najbolje odnesli pri tej krizi, sedaj je slika še konkretno izkrivljena zaradi vseh državnih pomoči.

Meni osebno se 1.400 neto sicer zdi dokaj nizka plača. Še zdaj pa sem šokirana in ne morem verjeti, kar sem včeraj brala na tem forumu: ženska z otrokom prejema 900 evrov socialnih transferjev. Za nič delati. Aja, pa še subvencijo najemnine pričakuje. To bo 1.300 evrov, za nogo guncat in čikič kadit.
Noro je to, ne pa plače za dejansko opravljeno delo.

Ležanje na kavču je bolje plačano kot pošteno delo, sicer pa to ni še nič, zapelji se na Dolenjsko, kjer imaš “cigane”, ki imajo po 3.000€ sociale in poglej njihov vozni park, sami novi mercedesi, BMW-ji X6 in podobno.

Ležanje na kavču je bolje plačano kot pošteno delo, sicer pa to ni še nič, zapelji se na Dolenjsko, kjer imaš “cigane”, ki imajo po 3.000€ sociale in poglej njihov vozni park, sami novi mercedesi, BMW-ji X6 in podobno.
[/quote]

Jaz sem res šokirana. Če izhajamo iz zgoraj omenjenega primera, 1.300 evrov za nogo guncat, bi bilo edino pošteno, da se za celomesečno opravljeno delo dobi vsaj še enkrat toliko kot za nedelo. Ne pa dejansko v veliko primerih še manj.

Jaz sem res šokirana. Če izhajamo iz zgoraj omenjenega primera, 1.300 evrov za nogo guncat, bi bilo edino pošteno, da se za celomesečno opravljeno delo dobi vsaj še enkrat toliko kot za nedelo. Ne pa dejansko v veliko primerih še manj.
[/quote]

Ja 1370€ neto je povprečje v teh 4 (najboljših) občinah, lahko pogledaš na sistat, v nekaterih občinah je povprečje pod 1000€ neto.

Res bi morali konkretno prevetriti te socialne transferje, tako da bi ljudi spodbujali k delu, ne pa da imamo tako socialo, potem se pa čudimo, kako imamo tudi v najboljših letih po 80.000 brezposelnih.

Ja 1370€ neto je povprečje v teh 4 (najboljših) občinah, lahko pogledaš na sistat, v nekaterih občinah je povprečje pod 1000€ neto.

Res bi morali konkretno prevetriti te socialne transferje, tako da bi ljudi spodbujali k delu, ne pa da imamo tako socialo, potem se pa čudimo, kako imamo tudi v najboljših letih po 80.000 brezposelnih.
[/quote]
Naravna brezposelnost je 6 odstotkov ali več kot 100.000 brezposelnih. 80.000 je daleč pod tem. Država mora vedno imeti dovolj denarja za toliko sociale, sicer ni socialna država.

Brezposelnost zmanjšuje bolj fleksibilen trg dela in ne rezanje socialnih transferjev, zato je tudi v najboljših letih toliko brezposelnih.

Nekateri so pa tudi prebuta sti za vsako delo ali pa ste prebuta sti za pametne komentarje. Polno je tudi takih vladajočih be dakov s preveč ozko kmečko pametjo, ki nam krojijo usodo. Volijo jih verjetno bedaki s preveč ozko kmečko pametjo.

Ko boš zaposlovalo univerzitetno izobraženega delavca z 10 let izkušenj starega pod 30 let ali vzemalo Bolgare po 3 evre na uro se spomni kakšne nebuloze si tukaj pisalo o tem zakaj ni delovnih mest. Če sploh imaš firmo z visoko dodano vrednostjo da lahko zaposljuješ ali pa si samo breme slovenskemu gospodarstvu.

V naši občini je povprečje nižje od 1000€ neto, kaj naj jaz rečem, žalost.

New Report

Close