Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V pol leta zaradi ošpic umrlo 16 otrok

V pol leta zaradi ošpic umrlo 16 otrok

Evo, to je realnost, ki bi se še danes dogajala, če ne bi bilo cepiv.
Čeprav te bo kmalu kdo napadel, da za škrlatinko se ne čepi in se jo zdravi z antibiotiki. Bistva tvojega posta itak ne bodo dojeli.

Ne vem kje si to hodila v šolo, da pred 40 leti niste bili cepljeni in je za ošpicami zbolela cela šola. Mal nakladaš, a ne?[/quote]

Popravljam, pred 43 leti, če je to relevanten podatek :-))
Osnovna šola Slavko Šlander Maribor
Nakladaš TI !!

V Sloveniji je obvezno cepljenje proti ošpicam od leta 1968![/quote]

Seveda ne drži. Takrat sem jaz bila stara 6 let. Naslednje leto sem šla v šolo in nisem bila cepljena proti ošpicam kot tudi drugi v šoli ne. Vsi smo jih dobili brez izjeme in nihče ni umrl. Zanimivo a ne?
Pa tudi rdečke, pa mumps pa vodene koze…..

Koliko si bila stara pred 43 leti? Ker je to pač pomemben podatek, če se gremo, kdaj se je cepilo in kdaj ne.

… samo še dodam, da imam res super pediatrinjo, ki razume moje pomisleke glede cepljenja in me ravno ne sili. Otroke imam proti ošpicam zaenkrat napol cepljene. Pa niti ni tako važno … na njeno besedo res nekaj dam, ker mi vedno vse potrpežljivo razloži. Sama je rekla, da je ošpice prebolela, mora pa biti nekje letnik malo pred 1968. Povedala pa je, da ni to bilo nič posebnega. Kar je zaskrbljujoče je to, da so zdaj ošpice postale na nek način bolezen z več in hujšimi komplikacijami, kot včasih. To pa je tisto, kar mi da misliti. Ne morem vedeti, kako bi jih prenesel moj otrok in nikakor ne morem vedeti, kaj mu naredim, če dovolim da ga cepijo. Zame je to težka starševska dilema. Včasih premišljujem, da ena največjih zagonetk, kar sem starš. Kako lepo bi bilo ne misliti nič in pustiti pač, da delajo z otrokom kot se je stroka pač namenila.

Moja mama je letnik 1957, ošpice je prebolela v osnovni šoli, mislim, da je bila stara 8 let. Tako kot tudi vsi njeni sošolci. Vsi preživeli. Mumps je prebolela pri 20 in nekaj letih, ne vem točno (v višji šoli).

Včasih so bile to običajne bolezni, vsi so jih preboleli. Ja, niso jih vsi tudi preživeli, ampak primerjat razmere leta 2017 in leta 1965 – ne moreš, ne? In mimogrede, za nas so norice/vodene koze čisto običajna bolezen, ki jo normalno preboli večina otrok/ljudi. V Ameriki so norice cel bav bav in proti njim cepijo. Po tej poti gremo, žal … Napihovanje bolezni v dobro farmacije.

In kako je s temi ljudmi danes? Recimo s takratnimi dečki, ki so zboleli za mumpsom? Plodni ali samo tako mislijo, pa je otroke poštar delal?

Naštevaš kar nekaj bolezni, kot da se je za njimi zbolevalo vsakih nekaj tednov, kot se dandanes zboli za prehladom – pa da razčistimo:
1. nihče od otrok v tistih časih ni prebolel vseh naštetih, sicer ne bi preživel,
2. tisti, ki so zboleli vsaj z eno naštetih, NISO vsi preživeli.

Zato ne nabijaj.

To se ne sprašuje, no ;-)))

Važno, da so poskočni ;-))))

Aha, ja…

V Sloveniji je obvezno cepljenje proti ošpicam od leta 1968![/quote]

Seveda ne drži. Takrat sem jaz bila stara 6 let. Naslednje leto sem šla v šolo in nisem bila cepljena proti ošpicam kot tudi drugi v šoli ne. Vsi smo jih dobili brez izjeme in nihče ni umrl. Zanimivo a ne?
Pa tudi rdečke, pa mumps pa vodene koze…..[/quote]

Enako. Ljubljana Bezigrad. Ne vem, po kaksnem cudezu smo vsi preziveli ospice, pa nobeden cepljen. Cepiti so zaceli sele desetletje kasneje. Mi nismo vec prisli v postev zaradi dozivljenjske imunosti. Vi se pa pozrite od zavisti in zganjajte paniko se naprej, ker noben od vas cepljenih v otrostvu ni vec imun in ste lahko tudi prenasalci bolezni.

Za mojega očeta, ki je prebolel mumps 1947, lahko zagotovo rečem, da je bil ploden. Smo 4 otroci.

Za mojega očeta, ki je prebolel mumps 1947, lahko zagotovo rečem, da je bil ploden. Smo 4 otroci.[/quote]

A njegovi?

Prvi primer, ko je popolnoma precepljena oseba okuzila 4 druge ljudi z ospicami, se je zgodil leta 2011 v New Yorku. 22-letna bolnica, ki je kot otrok dobila vse doze cepiva proti ospicam, je direktno okuzila 4 ljudi, preko njih pa dokazano najmanj 88 drugih ljudi, med njimi nekaj prav tako precepljenih ljudi. primer je raziskoval New York City Bureau of Immunization. Do konkretnega zakljucka niso prisli, samo do domnev. V svoji izjavi so povedali, da ni jasno, koliko casa po cepljenju v resnici traja imunost.

Za mojega očeta, ki je prebolel mumps 1947, lahko zagotovo rečem, da je bil ploden. Smo 4 otroci.[/quote]

A njegovi?[/quote]

Da.

Za mojega očeta, ki je prebolel mumps 1947, lahko zagotovo rečem, da je bil ploden. Smo 4 otroci.[/quote]
Za dečke je bil nevaren, če ga niso prebolevali v temi, doma.
Se spomnim, kako nas je učiteljica šlatala za ušesi, ter nas napodila domov.

V Sloveniji je obvezno cepljenje proti ošpicam od leta 1968![/quote]

Seveda ne drži. Takrat sem jaz bila stara 6 let. Naslednje leto sem šla v šolo in nisem bila cepljena proti ošpicam kot tudi drugi v šoli ne. Vsi smo jih dobili brez izjeme in nihče ni umrl. Zanimivo a ne?
Pa tudi rdečke, pa mumps pa vodene koze…..[/quote]

Joj, kako pa ti lažeš. Nikoli in nikdar, v nobeni populaciji tega sveta za otroško nalezljivo boleznijo ne zbolijo vsi otroci. Očitno si na enem drugem planetu doma. Tako da so tvoji zapisi res verodostojni.
Še za vodenimi kozami, ki so res nalezljive, ne zbolijo vsi. Tudi danes ne.


Mumps je nevaren za neplodnost sele v puberteti in po njej. Pred piberteto ni nevaren, zato so nas starsi v mojih casi namerno dajali k bolnim otrokom, da bi ga prboleli pred nastopom pubertete. Samo ti si proti meni piscanec, zato tega ne ves.
Poleg tega je tvoja teorija slaba. Ker so takrat zbolevali tudi pbodoci ostarji in sosedje, ki naj bi po tvojem kasneje zaplodili tuje otroke.

Kakšna moja teorija? A sem kje napisala, da so vsi zboleli?

Seveda ne drži. Takrat sem jaz bila stara 6 let. Naslednje leto sem šla v šolo in nisem bila cepljena proti ošpicam kot tudi drugi v šoli ne. Vsi smo jih dobili brez izjeme in nihče ni umrl. Zanimivo a ne?
Pa tudi rdečke, pa mumps pa vodene koze…..[/quote]

Joj, kako pa ti lažeš. Nikoli in nikdar, v nobeni populaciji tega sveta za otroško nalezljivo boleznijo ne zbolijo vsi otroci. Očitno si na enem drugem planetu doma. Tako da so tvoji zapisi res verodostojni.
Še za vodenimi kozami, ki so res nalezljive, ne zbolijo vsi. Tudi danes ne.[/quote]

Za nalezljivimi otroškimi boleznimi smo zbolevali vsi otroci, hvala bogu, ker je za otroke to mala malica, za odrasle pa so lahko smrtno nevarne oz. vsaj težke.
In ja, otroške bolezni so zelo nalezljive. Logično.
In ja, pediatri niso bili nič proti, če so se otroci prej okužili, kot slej, niso delali nobene štale, še posebno ne histerije, ki jo izvajate prepametne tepke.

Enačiti vodene koze z noricami, pa je neumno.
Norice so veliko, veliko težja oblika.

Ponavljam, otroške nalezljive bolezni so nevarne odraslim, ne pa otrokom.

Naštevaš kar nekaj bolezni, kot da se je za njimi zbolevalo vsakih nekaj tednov, kot se dandanes zboli za prehladom – pa da razčistimo:
1. nihče od otrok v tistih časih ni prebolel vseh naštetih, sicer ne bi preživel,
2. tisti, ki so zboleli vsaj z eno naštetih, NISO vsi preživeli.

Zato ne nabijaj.[/quote]

Jaz sem prebolela vse, ki jih je nastela, da je prebolela plus skrlatinko (zbolela oktobra 1963 v prvem razredu) pa se kaksen bronhitis, nekaj angin in eno hudo gripo, ki se je zakomplicirala s hudo pljucnico ( novembra, decembra 1968). Vse brez kasnejsih posledic. Ne le to, sem zacuda se vedno ziva. In pri 60 se ne spomnim, kdaj sem bila nazadnje pri zdravniku. Vsekakor kar nekaj let nazaj.
Aja, tudi za gripo se nikoli ne cepim, a je od tiste pri 12 letih nisem nikoli vec dobila. Nimam viroz, prehladov, nic.


Ne, si pa napisala, da ce so prepricani, da njihovi otroci niso od postarja. Jaz samo povem, da so v nasih casih tudi postarji kot otroci imeli mumps. Bo zdaj bolj jasno?

Seveda ne drži. Takrat sem jaz bila stara 6 let. Naslednje leto sem šla v šolo in nisem bila cepljena proti ošpicam kot tudi drugi v šoli ne. Vsi smo jih dobili brez izjeme in nihče ni umrl. Zanimivo a ne?
Pa tudi rdečke, pa mumps pa vodene koze…..[/quote]

Joj, kako pa ti lažeš. Nikoli in nikdar, v nobeni populaciji tega sveta za otroško nalezljivo boleznijo ne zbolijo vsi otroci. Očitno si na enem drugem planetu doma. Tako da so tvoji zapisi res verodostojni.
Še za vodenimi kozami, ki so res nalezljive, ne zbolijo vsi. Tudi danes ne.[/quote]

Ne zbolijo tisti, ki so že preboleli, so že imuni in tisti, ki z okuženim niso ptišli v stik.
Pa še bodo. Bolje takoj, kot v odrasli dobi.
Zato tudi pediatri niso zganjali nobene histerije, kar okužijo naj se.
To je bil moto pediatrov.

To je vsa umetnost.

Do tele zmesnjave med noricami in vodenimi kozami je prislo mogoce zato, ker crne koze imajo nevarno obliko in zelo milo obliko, ki se ji je nekoc tudi reklo vodene koze.

Naštevaš kar nekaj bolezni, kot da se je za njimi zbolevalo vsakih nekaj tednov, kot se dandanes zboli za prehladom – pa da razčistimo:
1. nihče od otrok v tistih časih ni prebolel vseh naštetih, sicer ne bi preživel,
2. tisti, ki so zboleli vsaj z eno naštetih, NISO vsi preživeli.

Zato ne nabijaj.[/quote]

Jaz sem prebolela vse, ki jih je nastela, da je prebolela plus skrlatinko (zbolela oktobra 1963 v prvem razredu) pa se kaksen bronhitis, nekaj angin in eno hudo gripo, ki se je zakomplicirala s hudo pljucnico ( novembra, decembra 1968). Vse brez kasnejsih posledic. Ne le to, sem zacuda se vedno ziva. In pri 60 se ne spomnim, kdaj sem bila nazadnje pri zdravniku. Vsekakor kar nekaj let nazaj.
Aja, tudi za gripo se nikoli ne cepim, a je od tiste pri 12 letih nisem nikoli vec dobila. Nimam viroz, prehladov, nic.[/quote]

Saj sem škrlatinko tudi, samo ne vem kdaj, ker se ne spomnim.
Da pa so pediatri vupodbujali hitro okužbo otrok z otr.nal.boleznimi še nedolgo tega, pa pač vem zaradi narave moje službe. Okužene otroke niso pošiljali s taborov domov, otroci so ostali do kraja.

New Report

Close