Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V pol leta zaradi ošpic umrlo 16 otrok

V pol leta zaradi ošpic umrlo 16 otrok


Ne, si pa napisala, da ce so prepricani, da njihovi otroci niso od postarja. Jaz samo povem, da so v nasih casih tudi postarji kot otroci imeli mumps. Bo zdaj bolj jasno?[/quote]

Vsi, ja :))))

Joj, kako pa ti lažeš. Nikoli in nikdar, v nobeni populaciji tega sveta za otroško nalezljivo boleznijo ne zbolijo vsi otroci. Očitno si na enem drugem planetu doma. Tako da so tvoji zapisi res verodostojni.
Še za vodenimi kozami, ki so res nalezljive, ne zbolijo vsi. Tudi danes ne.[/quote]

Za nalezljivimi otroškimi boleznimi smo zbolevali vsi otroci, hvala bogu, ker je za otroke to mala malica, za odrasle pa so lahko smrtno nevarne oz. vsaj težke.
In ja, otroške bolezni so zelo nalezljive. Logično.
In ja, pediatri niso bili nič proti, če so se otroci prej okužili, kot slej, niso delali nobene štale, še posebno ne histerije, ki jo izvajate prepametne tepke.

Enačiti vodene koze z noricami, pa je neumno.
Norice so veliko, veliko težja oblika.

Ponavljam, otroške nalezljive bolezni so nevarne odraslim, ne pa otrokom.[/quote]

Prvi stavek je svetovna traparija. Če bi zbolevali vsi otroci, ne bi nihče zbolel kot odrasel. Malo logike, a ne? Zboli določen procent otroške populacije, nikoli pa vsi. Pa nima nobene veze zakaj, takšna je pač statistika. Kdor trdi nasprotno, laže, ker hoče dokazati svoj prav.


Ne, si pa napisala, da ce so prepricani, da njihovi otroci niso od postarja. Jaz samo povem, da so v nasih casih tudi postarji kot otroci imeli mumps. Bo zdaj bolj jasno?[/quote]

Vsi, ja :))))[/quote]

Lej, ce v mojih casih 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bodocih postarjev prebolelo mumps, smo potem vsi otroci moje generacije potomci 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} postarjev in nas je veliko v zlahti. Ce si imela kdaj strica postarja, si lahko moja sestricna. Samo ne vem, zakaj sem jaz cista kopija mojega ata, po videzu in po karakterju. Nasega postarja se spomnim, ker je delal do penzije do mojega 16. ali 17. leta, in si na svet nisva nic podobna. Saj res, pred mojim rojstvom sta ata in mama zivela v stari Ljubljani. Presnet nazaj! To bo, to! Ampak zakaj sem se skoz podobna svojemu uradnemu atu?

Prvi stavek je svetovna traparija. Če bi zbolevali vsi otroci, ne bi nihče zbolel kot odrasel. Malo logike, a ne? Zboli določen procent otroške populacije, nikoli pa vsi. Pa nima nobene veze zakaj, takšna je pač statistika. Kdor trdi nasprotno, laže, ker hoče dokazati svoj prav.[/quote]
Sj bojo izumili cepivo za donde, ki nimajo sposobnosti branja z razumevanjem.

Ti, a si dojila tudi 2x na isti joški?[/quote]

S takimi primitivizmi samo svoj domet kažeš, o meni ne poveš nič. In kdo sploh si in zakaj se vtikaš v moj pogovor z nekom drugim? Ali samo nicke menjaš po tekočem traku?

Če vas bere kakšen imunolog, a se zavedate, kako ste s svojimi klamfanji smešne?

Aja, seveda, vsi imunologi sveta so plačani s strani velikih farmacevtskih firm, ki jim je edini vir zaslužka proizvajati cepiva:)

Dobro glede na temo v kateri je nastala cela.stala imam eno vprasanje.
In sicer: sin ima 13 let. Cepljen po programu in vse kar je prebolel do sedaj je skrlatinka ki jo lahko dobis veckrat… Skrbi me da ni v otroski dobi pred puberteto prebolel noric oziroma vodenih koz. Ko so razsajale v njegovi skupini jih ni dobil. Tudi ne ko je svakinja priletela s svojim malim ki jih je imel lih na vrhuncu delanja mehurckov. Eni so ze pokali…in tekli…
Kaksne so lahko posledice sedaj v puberteti ali se kasneje v odrasli dobi? In se to, kako tezko potekajo v nasprotju poteka pri otrocih? Ce ima katera kaksen info bom hvalezna. Lepo nedeljo vsem! 🙂

Norice sem prebolela v odrasli dobi. Trajalo je dlje, kot pri otrocih, posledic pa ni bilo.

Hčerka je prebolela vodene koze pri 17. letih. Potek je bil težji. Imela je visoko temperaturo nad 39 stopinj več kot en teden. Tudi okrevala je potem še cel mesec, ker je bila precej oslabljena. Nekih posledic potem ko se je pozdravila, nismo opazili.

A ja, se pa da cepiti proti vodenim kozam, če vas preveč skrbi.

Samo zato ker na vasi soli ji nihce umrl, se ne pomeni, da vsi prebolijo. Ospice imajo v razvitem okolju kot je slo umrljivost cca 3 na 1000 obolelih. Zdaj pa racunajte. In vse otroske bolezni metati v isti kos, kako so vse nenevarne in jih vsi prebolijo brez posledic samo dokazuje vase neznanje. Vsaka bolezen ima svoj potek, zaplete, statistiko. Isto velja za cepiva. Kar tako pocez govoriti je brezveze.


Uh si pametna. Kaj pa tisti, ki se zaradi zdravstvenih razlogov ne sme cepit in ga potem okuži en takih, katerega skrbnik se je po tvoje “pač odločil tako kot se je”?[/quote]

pa daj no, prej boš zadela na lotu..ne obsojajte vedno tistih, ki ne cepijo, v smilsu tega, da delajo škodo tistim, ki se ne morejo cepit..kot da se kdo cepi zaradi tega..vsak je sebičen in gleda na svojo rit..
tudi stroka se šlepa samo na teh, ki se kao ne morejo cepit in zato je treba cepit vse ostalo,da ti ne bodo zboleli..res že malo zlajnana floskula..
potem je dosti bolj problematična kakšna gripa..in koliko ljudi je cepljenih proti gripi..in ali je obvezno to cepljenje, da ne bodo umrle, zbolele ranljive skupine??..otroci, starejši, kronično bolni…ni obvezno…
pa imam sama kronično bolnega otroka..pa nikogar ne obsojam in silim v karkoli, vsak so odloča po svoji vesti..

zelo nevaren je lahko otrok, ki je pri letu in pol cepljen proti ošpicam(OMR), recimo svoji materi, ki je mogoče noseča..ker cepljen otrok je lahko takrat (tihi) prenašalec virusa..tega pa nihče ne bo povedal.

lahko, da jih je vseeno imel, ampak tako milo obliko, da ni bila niti opažena..moja mama je rekla, da jaz nikoli nisem imela vodenih koz..nikoli izpuščaja..in ko sem bila drugič noseča, je zbolel moj prvi otrok..in ker sem rekla, da jih nisem imela in me je bilo strah zaradi nosečnosti..me je zdravnica poslala na testiranje za protitelesa in je rekla, da jih imam, protitelesa..da sem jih nekoč prebolela, čeprav moja mami tega ni zaznala..očitno je bila taka mila oblika, kjer sem imela samo izpuščaj ali dva..ali pa še to ne..

Joj, kako ste zoprne nasprotnice cepljenja. In ja, ste egositične riti, ki gledate izključno samo na svojo lastno korist.

Mi vsi smo bili cepljeni v naši generaciji, pa ni nobenega avtista, kaj pa je alergija smo pa izvedeli čez veliko let. Tudi naše otroke smo dali cepit in glej, glej, še vedno nobenega avtista v razredu.

Zdaj pa ima kar vsak neke motnje avtističnega spektra in kar vsak nekaj komplicira. Pa ne bi glutena jedli, pa ne bi mastno, pa ne bi cukra, pa ne bi cepili, pa ne bi. Še čudno, da dihate zrak. Veste je tudi zastrupljen, nas s kemtraili streljajo. Pa Nato je žled naredil, pa … AJa, pa še na retrogradni merkur je treba pazit. Pa sigurno sem še kaj pozabila, ve trape.

In ja, ošpice so huda bolezen. Sem jih prebolela in to je edina bolezen, ki se jo spomnim, da mi je bilo težko.



Pa dobro a bi se ljudje vsaj malo izobrazili o cepivih?

To se ne more zgoditi in se v zgodovini se ni!

New Report

Close