Najdi forum

Splash Forum Koronavirus V ZDA menda hujše kot v EU in na Kitajskem skupaj

V ZDA menda hujše kot v EU in na Kitajskem skupaj


Ponavljam, bolnice racun izstavijo PO opravljeni storitvi. V ZDA ni tako kot na Filipinih kjer te ven ne spustijo, ce ne placas, lol. Zato pa prihaja do toliko osebnih bankrotov, ko Americani z visokimi racuni slednjih enostavno NE placajo. Vecina pa niti bankrotirati ne rabi. Ne placa in… ima zjeban credit history/score, collections agency pa 7 let ignorira, lol.

Res. Imajo prenizke kapacitete za dano situacijo. Ampak to se bo pokazalo vsepovsod. Se vedno pa bodo lazje v ZDA izpogajali nakup nove opreme kot v Sloveniji, pa tudi sredstev imajo vec na voljo, vojska lahko postavi mobilne sotorske centre, ce bo volja. Vse to pa bo trajalo. Ampak tudi stevilo kriticno bolnih bo postopoma raslo.

Torej, ja, shit bo. Se pa se razlogov. In pametno se je pripraviti na samozdravljenje. Se da marsikaj narediti. Ampak se vedno bi osebno raje preboleval v ZDA kot SLO, ce smo ze pri tem, pa ce bi imel zavarovanje ali ne.
[/quote]

Zakaj že? ZDA bodo izpogajale nakup, če že, za tiste, ki lahko plačajo – torej bolnišnice za bolje situirane – razne “free clinic” jih definitivno ne bodo dobile, ali pa za vzorec. Sicer pa je misel, da respiratorji pomagajo – pravljica. Poglej malo posnetke iz Italije – ko si enkrat na respiratorju, je konec. Tvoja usoda zapečatena. Število mrtvih lahko preprečiš samo s strogo izolacijo. In tudi to okno so ZDA precej zamudile zaradi Trumpa, ki je govoril, da ni nič.
Po nekaterih ocenah naj bi za corono umrlo 2 milijona Američanov. Kako bo po bolnišnicah, med brezdomno populacijo, v prikoličarskih naseljih, si sploh ne predstavljam. Ni junaka, ki bi poskrbel za te ljudi. In Trumpova vlada je še do nedavnega blokirala črpanje iz Medicaida za korono. Ne gre to tako avtomatsko.

Tsiti ki ste še v ZDA, zbežite ven. To kar se tam pripravlja bo 3x huje kot v EU. Nimajo blagega pojma kaj jih čaka.

Sej pri nas tudi nimamo kapacitet. Pri nas je glede tega slabše. 20 aparatov za predihavanje je in to je to.

Je pa pri nas še tako, da na aparatih, kdor prej pride prej melje. Zato, ko pride en 95 letnik s hudo boleznijo potem dobi aparate, pa zasede svoj kompletek za 4 tedne. Ko bo pa potem prišel 35 letnik, pa aparatka ne bo več (tisti 35 letnik bi aparat rabil za en teden do dva), ker mora počakati, da ga 95 letnik odrabi. Zato bo pri nas manj smrti, kot recimo v Italiji, bo pa več mlajših med mrvtimi in s tem več otrok brez staršev recimo.

Sej pri nas tudi nimamo kapacitet. Pri nas je glede tega slabše. 20 aparatov za predihavanje je in to je to.

Je pa pri nas še tako, da na aparatih, kdor prej pride prej melje. Zato, ko pride en 95 letnik s hudo boleznijo potem dobi aparate, pa zasede svoj kompletek za 4 tedne. Ko bo pa potem prišel 35 letnik, pa aparatka ne bo več (tisti 35 letnik bi aparat rabil za en teden do dva), ker mora počakati, da ga 95 letnik odrabi. Zato bo pri nas manj smrti, kot recimo v Italiji, bo pa več mlajših med mrvtimi in s tem več otrok brez staršev recimo.
[/quote]

Daj ne govori neumnosti.

O ljudje se kar dobro zavedajo, kaj jih čaka. Nič dobrega. Poglej kakšne vrste so pred trgovinami z orožjem, ljudje kupujejo orožje kot nori, le zakaj, če ne bi vedeli, da prihajajo časi, ko bo treba braniti lastno življenje pred kriminalom, ki ga bo izbruh bolezni v ZDA prinesel.

O ljudje se kar dobro zavedajo, kaj jih čaka. Nič dobrega. Poglej kakšne vrste so pred trgovinami z orožjem, ljudje kupujejo orožje kot nori, le zakaj, če ne bi vedeli, da prihajajo časi, ko bo treba braniti lastno življenje pred kriminalom, ki ga bo izbruh bolezni v ZDA prinesel.
[/quote]
Si lahko to pogledam?

In kako je zdaj s to familjo,ki non stop išče izgovore?


Si lahko to pogledam?
[/quote]

Seveda, najlaže na spletu.


Zaradi takih kot si ti,nastaja panika!
In kam naj bi po tvoje šli tisti “naši”,ki živijo tu?


Zaradi takih kot si ti,nastaja panika!
In kam naj bi po tvoje šli tisti “naši”,ki živijo tu?
[/quote]

Ni nič panika zaradi takih kot je on. Je kar prav povedal. V Ameriki bo res grozljivka, če se to zgodi tam. Njihovo zdravstvo je tako katastrofalno, da je ojoj. Veliko ljudi nima urejenega zdravstvenega zavarovanja. Vse je privatizirano. Naše zdravstvo morda res ni bilo pripravljeno, a je v primerjavi z njihovim 1A.

Ni nič panika zaradi takih kot je on. Je kar prav povedal. V Ameriki bo res grozljivka, če se to zgodi tam. Njihovo zdravstvo je tako katastrofalno, da je ojoj. Veliko ljudi nima urejenega zdravstvenega zavarovanja. Vse je privatizirano. Naše zdravstvo morda res ni bilo pripravljeno, a je v primerjavi z njihovim 1A.
[/quote]
No ,saj bi še rekla,da so tvoje info točne,ampak vidm ,da očitno živiš v Evropi.
Zato ne govor kakšne so razmere,če jih ne doživljaš v praksi!

Na Urgenco sicer sprejmejo vsakega v življenjski nevarnosti. In ga odpustijo v naslednjih dveh urah, ko mu rešijo življenje. V bistvu še zmeraj na nitki. Na vozičku ga varnostniki odpeljejo…. ven, pred vhod ali za vogal.
[/quote]
Torej? Sprejmejo ga, stabilizirajo in odpustijo. In za storitev ne bo nikoli placal. Kaj bi mu morali se ansambel zgorganizirati, ko ga posljejo skozi vrata? Sploh pa, kako pa mislite, da je v EU? Jaz sem se ze znasel v bolnici ene najbolj razvitih drzav EU brez dokumentov in so me ven poslali se vsega krvavega. Dal zbudite se iz svoje ideolosce zblojenosti.

Močno dvomim da ima katerakoli vojska na svetu na lagerju respiratorje. Nekaj jih zagotovo imajo, samo še zdaleč ša ne toliko, kolikor bi jih potrebovali v trenutni situaciji. Vojske imajo na zalogi predvsem zadeve za poškodbe v bojih pa ob potresih, itd. Torej neko “lahko tehniko” bi lahko rekli v medicinskem žargonu.

Kot je bilo slišati iz Slovenskih medijev so svetovne produkcijske kapacitete za respiratorje več ali manj zapolnjene. Mi smo nekako za visoko ceno lovili zadnji vlak (najprej 200 naročenih, potem padec na 50). Drugim za nami bo verjetno ušel….

Razen, če imajo v ZDA kakšne ornk firme za izdelavo respiratorjev in bodo po naročilu vlade nehali dobavljat tretjim državam in potem dobavili izključno sebi. To se bi pa bilo treba pozanimat kdo dela te aparate.
[/quote]
Morda pac le postavijo sotore za manj kriticne bolnike in bolnisnice prepustijo le kriticnim pacijentom. Ne vam za kaj se bodo odlocili.

Pravim le to, da lahko vojska ZDA precej bolj pomaga kot npr. kaerakoli druga vojska na svetu.

Ravno tako lahko na hitro reorientirajo industrijo. Nekaj kar se ze dogaja na podrocju mask in razkuzil. Vsekakor lazje kot neka Slo.

Ma zato, ker delajo džihad… sej veš kako sovraži pol sveta Amerikance.

Menim, da so v ZDA obdobje testiranja že globoko zamudili. Konkretneje govorim o vzhodni in zahodni obali ZDA in ne toliko o tistem kar je na sredi). Precej dobro poznam razmere v vzhodni Aziji in z največjo gotovostjo lahko potrdim, da je ta del sveta prekooceansko tako po izmenjavi dobrin (sestanki za biznis) kot po izmenjavi ljudi (predvsem Kitajskih in Korejskih študentov se izjemno veliko šola v ZDA) bistveno bolj med sabo povezan kot pa npr. vzhodna Azija in Evropa.

Tako trdim, da imajo v ZDA proporcionalno epidemijo, ki po razsežnosti laufa vzporedno z Nemško, Francosko in pa Špansko situacijo. Fasali so zadeve hkrati z njimi. Edina razlika je, da se v ZDA tega še ne zavedajo, kar pa zna biti izjemno pogubno.

No pa saj trgi so to zaznali. Danes so se začele iz ameriške zakladnice širit govorice, da ZDA v primeru ukrepanja kot do sedaj, čaka 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} brezposelnost, kar so ZDA epske razsežnosti, ki bi bistveno presegle številke iz leta 2008.

Kar se tiče testov. Heidi Klum je morala obiskat tri klinike, da je našla eno kjer so jo lahko testirali. Testirala se je pa v nedeljo (torej praktično dva dni nazaj) in bo čakala do četrtka. To so praktično real-time podatki kakšno je stanje s testi za COVID 19 v ZDA. In še enkrat, govorimo o zvezdnikih s polnimi tošli denarja.
[/quote]
Jasno mi je. Tudi glede testiranja vem kako stvari stojijo. Poznam zgodbe iz prve roke.

Zamudili so kar so lahko. In ZDA caka ITA scenario. Tudi zato, ker se masa ljudi iz vsega se vedno norca dela. Sploh padec vrednosti v sega zivega, brezposenost, … bo povzrocila se pa se sranja. Kar se tice nezavarovanih zadeve niso vec taksne kot si Evropejci se vedno predstavljate. Na nek nacin pa se bo lazje delala selekcija koga dati na respirator in koga ne. V EU gre to po kljucu poznanstev, starosti, itd. V ZDA pa b o slo po kljucu imas zavarovanje ali ne. In v bistvu je tako tudi pravilno.

Really? Nisem zaznala tega v odgovoru američana. 🙄

slovenka a maš črnca iz amerike?


Torej? Sprejmejo ga, stabilizirajo in odpustijo. In za storitev ne bo nikoli placal. Kaj bi mu morali se ansambel zgorganizirati, ko ga posljejo skozi vrata? Sploh pa, kako pa mislite, da je v EU? Jaz sem se ze znasel v bolnici ene najbolj razvitih drzav EU brez dokumentov in so me ven poslali se vsega krvavega. Dal zbudite se iz svoje ideolosce zblojenosti.
[/quote]

Neumnosti klatiš. Se ti vidi, da nimaš pojma o čem govoriš.

Neumnosti klatiš. Se ti vidi, da nimaš pojma o čem govoriš.
[/quote]
Vazno da si ti mislis, da ves, ker si ze tolikokrat obosiskalo emergency v Sloveniji, Evropi, ZDA in bog si ga vedi se kje drugje. Ker, FYI, jaz sem. Z in brez zavearovanja. In se pa se meni bliznjih. Ampak vazno, da ti vec kako jaz nimam pojma o pojmu.

Menda je 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh primerov v New Jerseyju (najhujši izbruh v ZDA) hospitaliziranih. To se pravi so praktično testirani samo tisti ki so že v bolnici.

To jih mora bit okuženih že na deset tisoče.

O ljudje se kar dobro zavedajo, kaj jih čaka. Nič dobrega. Poglej kakšne vrste so pred trgovinami z orožjem, ljudje kupujejo orožje kot nori, le zakaj, če ne bi vedeli, da prihajajo časi, ko bo treba braniti lastno življenje pred kriminalom, ki ga bo izbruh bolezni v ZDA prinesel.
[/quote]
Američani kot Američani.
Z orožjem se zelo radi igrajo in res je ,da je zmanjkalo nabojev,ter da je povpaševanje po orožju naraslo.
Ampak v Ameriki je to pravzaprav vsakdanje.
Tudi toaletnega papirja ni dovolj na policah.
Tako nekako kot pri nas je tudi tam vsega dovolj,le daje težko sproti napolniti police trgovin.

Najprej sem mislil da berem novico o Slovenski vojski. Potem pa sem ugotovil da berem o najmocnejsi vojski na svetu….

Amerikanci imajo dve vojaski bolniski ladji. Od tega je ena v remontu in bo trajalo se vec tednov da se jo pripravi.

Drugo bodo napotili v New York kjer je najbolj prizadeto obmocje pri cemer so eksplicitno povedali da ne bo namenjena zdravljenju ljudi s Covid 19 ker je za to neprimerna. Torej nima posameznih sob za izolacijo ampak eno odprto palubo namenjeno bolj za oskrbo ranjencev.

Toliko o tem koliko lahko vojska pripomore.

Zgleda so res začeli malo bolj testirat ali pa samo masovno vozijo bolne ljudi v bolnice. Danes jim je cifra obolelih skočila za več kot 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in še raste.

Če bo šlo tako naprej bodo v roku štirih ali petih dni druga najbolj okužena država na svetu za Kitajsko. In menim da se bo to tudi zgodilo saj se znaki obolelih pokažejo šele v petih dneh. Niti ni še duha ne sluha o karanteni. Verjetno bodo s tem čakali na ponedeljek.

Verjetno njim epidemija laufa vzporedno z nami, Nemci, Francozi, Španci…. S tem da imamo mi karantene uvedene že praktično en teden, ZDA pa še nič. Pa že nam govorijo da smo zamudili…


No ,saj bi še rekla,da so tvoje info točne,ampak vidm ,da očitno živiš v Evropi.
Zato ne govor kakšne so razmere,če jih ne doživljaš v praksi!
[/quote]

Živita pa v Ameriki moja prijateljica in sorodnik z družino. So na dveh različnih koncih, med sabo se ne poznajo, pa povejo iste informacije.

Američani pravijo da bo pandemija trajala 18 mesecev in bo udarjala v več valovih.

Trenutno se vidi nasledji potem dogodkov. Medtem ko se zadeva umirja v Evropi bo v naslednjih dnevih eksplodiralo v ZDA. Takoj za njo v Veliki Britaniji in Južni Ameriki. Naslednje žarišče bo Malezija in Indonezija. Nato Afrika…. In potem zaradi globalizacije spet nov krog.

New Report

Close