Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Varcni radiatorji

Varcni radiatorji


Ne veš ti tega, monovska pamet premore več, oni vedo, da zraven sobnega termostata pri oljni centralni potrebujejo še termoventil na radiatorju, vedo tudi, da varčni rdiator ne porabi skoraj nič elektrike, če pa kupiš tisto škatlico za zmanjšanje porabe elektrike, ti pa denar meče nazaj in še toplo imaš. En pa kar na odpadne AA baterije, ki jih poleti “napolni”, priključi varčni radiator in se pozimi greje. Vse to in še več smo že prebrali na monu.
[/quote]

Fak človek, prav odpiraš teme in širiš ta svoj negativni element, sikaš in žališ folk. Kar tako, za brezveze, iz lepega miru. Brez, da bi ti kdorkoli karkoli rekel.

Daj ne uničuj tem no.


Ne veš ti tega, monovska pamet premore več, oni vedo, da zraven sobnega termostata pri oljni centralni potrebujejo še termoventil na radiatorju
[/quote]

Sobni termostat in termoventile hkrati je res malo brezveze imet, ali imaš eno ali imaš drugo. Jaz imam na kurilcu termoventile, sobnega termostata pa ne.

Po domače spisano. 2000w=2000w. Edina varčna stvar pri varčnih radiatorjih je-ko doseže nastavljeno temperaturo se gretje izklopi, ko temperatura čez par minut pade, tipalo zazna padec in se vklopi nazaj. To so moderni kaloriferji ki so slučajno zavili v Emporium po cunje;) Mislim, da so slabša varjanta ogrevanja še samo IR paneli-sem jih prodajal mimogrede.


“Oba dni”!!! Hahaha, deset let, od kar sem v penziji, tega že nisem slišal!

______________________

Imam varcne elektricne radiatorje, varcni so ravno toliko, kolikor znas z njimi delati. Prvo pravilo je, da jih nikoli ne izklapljam, zato da se vzdržuje temperatura. Ko sem doma, jo dvignem, sicer pa dela na minimalno in je OK.
Kar se ogrevanja na klimo tiče, pa ne hvala.Ni enaka toplota .

Ti si to tele zarukano mulčtinično s takimi, tudi varčne radiatorje si ven spravilo in gretje na odpadne AA baterije, o varčnih radiatorjih je zdaj vsako leto tema. Daj razlage, ki si jih lani dalo o varčnih radiatorjih, da se bomo še enkrat letos na polno režal.😁
[/quote]

??

Jaz el. radiatorja v življenju nisem imel niti enega, edino kar sem imel od električnih grel za rezervo, je bil kalorifer za desetaka. Pa v bojlerju imam tudi elektro grelec še vgrajen, še iz časa, ko sončnih kolektorjev nisem imel.

No, ti z električnimi radiatorji ne znaš delati. Vsako segrevanje, dodajanje energije (beri: delovanje električnega radiatorja), pospešuje izgube toplote skozi stene. Če ti temperaturo vzdržuješ tudi takrat, ko je ne rabiš (npr. ko spiš ali te ni doma), potem mečeš denar skozi okno. Od tega nimaš na elektriki čisto nič, ker je izkoristek v vsakem primeru konstaten – 100 odstoten.

Te pa tvoje napačno razumevanje ne kaznuje kaj dosti, ker si itak primorka, tam nobeno ogrevanje ni prav drago. In me seveda tudi ne čudi, da nekdo s slabim razumevanjem odšteje denar za “varčne” električne radiatorje.

Ok, ne bom se spuscal na tako nizek nivo.
[/quote]
Kaj se sploh vserješ v temo, kaj si sploh hotelo povedat?….mislim


Kja je zarukanec, čisto vsako leto se smešite z istimi razlagami o varčnih radiatorjih, pojdi nazaj pogledat gniloživka frdamana. A je temu namenjen forum, da zarukani pezdeci vedno znova posiljujete z zabitostjo in to vedno znova za iste reči?
[/quote]
Ne vem zakaj pišeš o stvareh, ki jih ne poznaš. Sama celotno hišo ogrevam z varčnimi električnimi radiatorji in mi ni žal, da sem za njih odštela skoraj toliko kot za toplotno črpalko. Za slabih 200 € imam pozimi v hiši vedno okoli 25 stopinj. Sosed vlači drva, jih žaga, shranjuje, kuri, čisti pepel… in kolne, jaz pa sedim lepo na toplem in uživam.
Zato nas ne prepričuj o stvareh ki jih ne poznaš!

Ti si šele bedak na kubik, zadnjič si vsaj pisalo, da imaš sobni termostat nastavljen na 22, v drugih prostorih pa termoventile, namesto da bi ročno priprlo ventil, če hočeš šparat i pustilo priprtega. Danes pa pišeš, da imaš centralno na olje s samo termoventili na radiatorji, to je pa pogruntavščina brez primere, sploh veš kaj to pomeni? Poglejte si teme kaj vsako leto meljete v kurilni sezoni, bedaki nesposobni samoumevnega v življenju.
[/quote]

Ponovno lažeš ali imaš probleme z branjem, nikoli nisem napisal, da karkoli na sobnem termostatu nastavljam(ker ga namreč nimam in ga nikoli nisem imel). Napisal sem, da če želim v sobi približno 23 stopinj, nastavim termostatski ventil v posamezni sobi na stopnjo, ki po navodilih ustreza 23 stopinjam (ima vsaka termostatska glava zraven v navodilih približno lestvico zapisano) in čao.

Imam centralno na olje, sobnega termostata nimam in nikoli nisem imel, imam samo termostatske ventile, ki uravnavajo dotok v radiatorje in s tem zmanjšajo toplotni odvzem od peči – peč pa laufa celo sezono, razen ponoči in med službenim časom, ko mi jo izklopi programska ura za 10 €. Tako imam več kot 20 let in deluje super.

Nauči se brat. Vedno, prav vedno je to problem. Verjetno bo pomagalo, da prej nehaš pit ali si kupiš očala. Vzroka tvojih težav ne poznam.

Ponovno lažeš ali imaš probleme z branjem, nikoli nisem napisal, da karkoli na sobnem termostatu nastavljam(ker ga namreč nimam in ga nikoli nisem imel). Napisal sem, da če želim v sobi približno 23 stopinj, nastavim termostatski ventil v posamezni sobi na stopnjo, ki po navodilih ustreza 23 stopinjam (ima vsaka termostatska glava zraven v navodilih približno lestvico zapisano) in čao.

Imam centralno na olje, sobnega termostata nimam in nikoli nisem imel, imam samo termostatske ventile, ki uravnavajo dotok v radiatorje in s tem zmanjšajo toplotni odvzem od peči – peč pa laufa celo sezono, razen ponoči in med službenim časom, ko mi jo izklopi programska ura za 10 €. Tako imam več kot 20 let in deluje super.

Nauči se brat. Vedno, prav vedno je to problem. Verjetno bo pomagalo, da prej nehaš pit ali si kupiš očala. Vzroka tvojih težav ne poznam.
[/quote]

Fajn, torej porabiš cirka dvakrat več, kot bi sicer, če bi imelo sobni termostat, to je pa napredek. In veš koliko profitiraš, če je večji del dneva peč izklopljena, torej ponoči in podnevi med šihtom? Edino to, da bajte v zimi nikoli ne segreješ v celoti, poraba pa enaka. Meni se zdi, da ti centrralne nisi od blizu videlo.

Fajn, torej porabiš cirka dvakrat več, kot bi sicer, če bi imelo sobni termostat, to je pa napredek. In veš koliko profitiraš, če je večji del dneva peč izklopljena, torej ponoči in podnevi med šihtom? Edino to, da bajte v zimi nikoli ne segreješ v celoti, poraba pa enaka. Meni se zdi, da ti centrralne nisi od blizu videlo.
[/quote]

O kakšnih dvakrat več ti sanjaš, če sem zadnje 3 zime porabil 700-800l na sezono za 100 kvadratov? Praviš, da bi moral 400? Imam pravilno dimenzionirano peč za bajto in imam brez problema vse prostore na 23 stopinjah, ko pridem domov, tudi v največjem mrazu, potem pa peč to temperaturo še kar nekaj ur vzdržuje, dokler ne gremo spat.


Ne jaz, noben razumen ne pozna, saj si lani enako norela z varčnimi radiatorji, kljub temu, da ti je bilo praktično narisano, da iz nič ni nič in prostor rabi neko količino energije za ogrevanje, ta ne bo nasatla iz nič, tega še ni nihče izumil.
[/quote]
Meni je pomembno samo to, da imam ta majhen denar celo zimo toplo hišo.
In dobrega tisočaka za elektriko v celi zimi ne bi bilo brez teh radiatorjev, saj smo v preteklosti porabili 2500 litrov kurilnega olja

Človek, termostatske ventile imam, zakaj bi porabil ne vem koliko, če pa zaprejo dotok vode v radiatorje, ko se dovolj zagreje? Ravno pri meni se cela bajta zanesljivo segreje, ker mi ne izklopi peči ali črpalk nek sobni termostat, ko doseže določeno temperaturo v enem prostoru, ostale prostore pa s tem zajebe, ampak mi lepo temostatski ventili omejujejo dotok v radiator v vsakem posmaznem prostoru glede na temperaturo, tako da so dejansko vsi prostori na želeni temperaturi.


Meni je pomembno samo to, da imam ta majhen denar celo zimo toplo hišo.
In dobrega tisočaka za elektriko v celi zimi ne bi bilo brez teh radiatorjev, saj smo v preteklosti porabili 2500 litrov kurilnega olja
[/quote]
Ma ja, saj drugega ne more bit, sigurno da imaš, zate so te radiatorje naredili ekstra brihtni monovski majstri, nihče drug tega ni mogel izdelat. Veš kaj vse so že poštudirali.😁😁😁

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11138125&utm_source=forum&utm_medium=sorodnevsebine&utm_campaign=SorodneVsebine

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=2487672&utm_source=forum&utm_medium=sorodnevsebine&utm_campaign=SorodneVsebine

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11140899&p=13149736#p13149736


Saj pravim, ti centralne od blizu nisi videlo. Če ti ohlajaš bajto 16 ali celo več ur na dan in jo 8 ur ali manj greješ, je ne boš nikoli ogrel v zimi, to je dejstvo, porabo bo pa enaka, ker bo peč butala v eno, vsakih par minut. Termoventili niso namenjeni temu, ker je njihova natančnost daleč od sobnega termostata, dosegajo praviloma višje temperature, sploh v prehodnih obdobjih, zato bo poraba veliko večja.

Ohlajena bajta s hladnimi zidovi, rabi cirka dva dni, da se ogreje, ne glede s čim jo greješ.


Saj pravim, ti centralne od blizu nisi videlo. Če ti ohlajaš bajto 16 ali celo več ur na dan in jo 8 ur ali manj greješ
[/quote]

Ti nimaš neke predstave ravno. Nikoli se ne izklopi ogrevanje za 16 ur v kosu, ampak za 5 ur čez noč, zjutraj jo spet segrejemo, potem pa še za 7 ur čez dan (v najmanj mrzlih urah)

Ti pa verjetno polena mečeš 24 ur na dan v peč, predvidevam, anede? :)))

Natančnost sobnega termostata, ki se nahaja v sobi A, je v totalnem kurcu za reguliranje temperature v sobi B. Termoventil se začetek vsaj vedno v pravi sobi nahaja. Jaz nimam popolnoma nobenih problemov z njihovo natančnostjo.

Natančnost sobnega termostata, ki se nahaja v sobi A, je v totalnem kurcu za reguliranje temperature v sobi B. Termoventil se začetek vsaj vedno v pravi sobi nahaja. Jaz nimam popolnoma nobenih problemov z njihovo natančnostjo.
[/quote]
Jaz ti pa povem, da ima drage termoventile, vendar preko zakonov fizike ta ventil ne more, ker meri privit na sami vroči cevi in ima reže le par centimetrov od cevi in radiatorja. V prehodnem obdobju zan pri številki 3 bit temperatura v prostoru 25, pozimi pa zna temperatura pri nastavitvi na 6 v prostoru 23, zna bit pa celo pod 23, če ni v peči preko 60 stopinj voda, ki kroži. Ampak res, 60 je v najbolj mrzlih dneh premalo.

Tako kot vsako drugo, kamor pride vse uničit ta bolnik 😟

Kaj natanko si prispevalo multinično v tej temi in česa nisi razumelo? Bog ne daj, da bi se katero od vas popolnoma nesposobnih zarukancev kdaj kaj naučilo, je bolje vsako leto nabijat iste kozlarije in še kako dodat, ne?

Če peč izklopi ura ponoči, to ne pomeni, da je izklopljena za celo noč. In če je nastavljena za izklop med šihtom, to ne pomeni, da bo ostala izklopljena cel čas med šihtom. In nič od tega dvojega ne pomeni, da med nočjo in mojim šihtom ne preteče nekaj časa. Itak se vklopi nazaj prej, da se ima čas nazaj segret do takrat, ko pridem domov ali ko se zbudim. Kvečjemu si ti bedak, da tega ne poštekaš takoj.

Nima moja bajta takih energetskih potreb kot tvoja, pa nima tako poddimenzionirane peči kot tvoja. Nima niti enake lege, pa niti v isti regiji Slovenije se ne nahaja. Moraš vedet, da ni tvoja podrtija merilo za vse.

Obratno, če imaš več kot eno sobo, je sobni termostat za bedake.

Ko navadnega pripreš, bo ostal priprt tudi drugi dan, termostatski se bo prilagodil na nove razmere in ko bo v sobi mrzlo, se bo do konca odprl (npr. naslednje mrzlo jutro), kar pomeni, da se bo tista soba z navadnim ventilom segrevala počasneje, kot bi se lahko. Mimo, skratka. Potem ni čudno, da tebi bajta rabi 3 dni, da se ti segreje, če imaš vse ventile priprte, razen v eni sobi.

Nikjer nisem pisal, da se ventil ravna po dotoku, to je spet tvoja nepismenost, ki jo samo ponavljaš. Napisal sem, da termostatski ventil reagira na temperaturo, regulira pa dotok. Poblem je spet v tebi, ker očitno ti teh dveh besed ne ločiš. Kot že 100x do zdaj, je tvoja nepismenost problem.


Jaz ti pa povem, da ima drage termoventile, vendar preko zakonov fizike ta ventil ne more, ker meri privit na sami vroči cevi in ima reže le par centimetrov od cevi in radiatorja. V prehodnem obdobju zan pri številki 3 bit temperatura v prostoru 25, pozimi pa zna temperatura pri nastavitvi na 6 v prostoru 23, zna bit pa celo pod 23, če ni v peči preko 60 stopinj voda, ki kroži. Ampak res, 60 je v najbolj mrzlih dneh premalo.
[/quote]

Sem ti rekel, da jih vrzi ven, pa si navadne daj not in jih pač vrti, če nisi z njimi zadovoljen. Pri meni so nihanja manjša in so bolj natančni, ker imam konstantno temperaturo vode, ker pač ne kurim polen kot ti. Logično, da pri meni pač ne morejo nihat temperature tako divje, kot pri tebi, kaj naj ti zdaj?


Meni je pomembno samo to, da imam ta majhen denar celo zimo toplo hišo.
In dobrega tisočaka za elektriko v celi zimi ne bi bilo brez teh radiatorjev, saj smo v preteklosti porabili 2500 litrov kurilnega olja
[/quote]

kakšno peč na nafto ste meli? Ker take razlike kot si jo ti tu napisala, samo z menjavo ogrevalnega sistema ne dosežeš.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Sem ti rekel, da jih vrzi ven, pa si navadne daj not in jih pač vrti, če nisi z njimi zadovoljen. Pri meni so nihanja manjša in so bolj natančni, ker imam konstantno temperaturo vode, ker pač ne kurim polen kot ti. Logično, da pri meni pač ne morejo nihat temperature tako divje, kot pri tebi, kaj naj ti zdaj?
[/quote]
To je to, totalno zaruzkano tele, brez minimalne izobrazbe in tistega najosnovnejše zmožnosti razmišljanja, pa mu skoraj narišeš, da ni možno, da ti bo en ventil objektivno meril temperaturo v prostoru, če je privit na cev, on pa, njemu pa….mah, to ni za verjet. Kdo je še videl, da bi nekdo imel centralno na olje brez regulacije z vsaj sobnim termostatom, če ne čim modernejšim, ki je vezano na gibanje zunanjih temperatur….eh, brez veze.

New Report

Close