Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vaši otroci med počitnicami kuhajo kosila?

Vaši otroci med počitnicami kuhajo kosila?

Zakaj, pri bogu milem, pa ne uredite tako, da sin kuha, hči pa opravlja druga dela, ki mogoče njemu niso posebno pri srcu, njej pa noben problem? S tem ravno tako dobi delovne navade: tla morajo biti posesana, kopalnica čista, perilo oprano… Gospodinjskih opravil je malo več kot samo kuhanje. In tudi ni res, da bi moralo biti vsak dan ravno nekaj s šporheta. Pri 35 stopinjah prav gotovo ne.

Meni se zdi, da gre tu bolj za to, da “se bo pod mojo streho delalo, kot jaz hočem”, ne pa za delovne navade na splošno. No, je pa to tudi dobra šola za življenje: dobiš ljudi brez hrbtenice, ki si ne upajo povedati, da nečesa ne bi, da jim ne ustreza, ker se jih itak ne posluša, tudi če ponudijo kaj drugega v zameno… Naša politika in naši delodajalci rabijo takšne, tako da le naprej po začrtani poti!

Ponavadi je človek čez dan po opravkih, v službi ali šoli, sepravi že takrat kaj poje, ko prideš domov pa si pripraviš kakšen prigrizek, sadje, polento, gres, solato.. Kosilo jaz dojemam kot en velik obrok, za katerega sta potrebni okoli 2 uri dela, in ne, ne mislim vsak dan 2 uri preždeti za štedilnikom :)[/quote]

No, počasneži /2 uri!/, so izvzeti iz povprečja.

Meni doma nikoli ni bilo treba kuhati, pa sem preživela.
In zdaj kar dobro in rada kuham.
Problema ne vidim, naj kuha brat, ona pa naj počne kaj, do česar ne čuti takega odpora – naj pomiva, pospravlja, kosi travo, whatever.
Ma te obsedenosti s kuhanim kosilom res ne štekam.
Naredite si hladen gazpačo, solato s perutninskim mesom, popecite polento – pa ne težite sredi vročine s kuhanjem…
Moja 16-letnica ima počitnice, kar naj jih ima!

mamma mia, kakšne kvasite! Kuhati kosilo 2 uri? Mislim, kaj pa kuhate, da porabite toliko časa. Običajno za skuhat kosilo rabim 20 do max 30 min. Koliko časa pa rabiš, da osoliš meso, ga daš pečt, olupiš krompir in ga daš kuhat in pripraviš solato? Takrat, ko se kuha, pa itak ne “delaš”, razen da vsake toliko časa preveriš, če je vse o.k. (vmes pa lahko bereš, visiš za računalnikov al kar češ).
Pa da vzgajamo ljudi brez hrbtenice … ah, dej no. To, da nočeš delat stvari, ki so del vsakdana družine in bolj ali manj nujnost (vprašanje tisti, ki je to napisala: a potem so tebi tiste lene ženske, ki ne morejo niti za svoje otroke skuhat kosila, pa jih raje pošljejo k tašči, prave herojinje, saj imajo hrbtenico?), je preprosto lenoba in pa posledica (permisivne) vzgoje. S hrbtenico nima veze.

Nisem ravno štopala, ampak da na vrtu naberem zelenjavo, jo očistim, narežem, pripravim solato, olupim krompir, spečem meso, pojem, pospravim kuhinjo… mi vzame kar nekaj časa. Če si pa ti tako ekspresno hiter(a), se pa kdaj oglasi pri meni in mi zaupaj skrivnost 😉

Kaj komplicirate? Če hoče kuhat, naj kuha, če noče, pa naj bo lačna. A je to problem?

Meni doma ni bilo treba nič, če sem se že silila kuhat, sem se zato, da jaz ne bom lačna. Ko sem se poročila, nisem znala nič, zdaj znam vse. Je problem se naučit? Mogoče sem v začetku mami res zamerila, da me ni nč naučila, ampak danes sem ji pa hvaležna, da mi je prišpara tistih nekaj let podinjenja. Ženske smo itak celo življenje vezane za šporhet, pralni stroj in peglezen, dajte pustit svojim puncam mir s tem in naj uživajo, dokler lahko!

Imam sina 16 let, ki zelo rad kuha, pa ne kuha vsak dan, mogoče 1x na teden med šolo, med počitnicami malo več, odvisno od vremena in lakote, na +35 niti pod razno ne kuhamo, juhica iz vrečke in solata plus lubenica, pa je kosilo za prste polizat.

Zelo nasprotujoča mnenja, vidim. Kot pri nas doma ;)))

Ne morim hčere vsak dan s kuhanjem. Nekje 2x na teden pride na vrsto. Sin enako, ostalo z možem. Pospravljata svoji sobi in njuno kopalnico. Izmenično pomivamo posodo. Zlikata kakšno mlenkost. Skrbita za živali (imamo kar nekaj ljubljenčkov, redimo kunce). Hči drugače rada peče peciva. Ampak, ko se ji zljubi! Pri 10-tih je kuhala fantastična kosila, zadnji dve leti skuha samo nujno. Sin še mnogo postori zunaj, hči mnogo manj. Res je, da ji gimnazija čez leto pobere večino časa in energije (sin gre lažje čez ta program), vendar vseeno … Tudi za življenje moraš biti pripravljen!
In, ja, malo smo obremenjeni s kuhanjem. Prvič – že iz primarnih družin sva prinesla to “navado”, da je kosilo, če le gre, skupno in doma skuhano. V tem tudi najbolj uživamo, ni primerjave z gostilniškimi. Otroka – oba!!! – od nekdaj nista rada hodila jesti ven.
Drugič pa, zaradi določene moževe bolezni smo ves čas navajeni “reda”, saj je zdravo in redno prehranjevanje temelj njegove dobre uravnave bolezni.

Če otroka učiš, da je juhica iz vrečke, hrana, ki jo jemo precej pogosto, potem res težko kaj konstruktivnega napišem. Zame to itak ni (zdrava) hrana, mogoče pa skuhamo tako juhico do max 2x letno na dopustu …

Če otroka učiš, da je juhica iz vrečke, hrana, ki jo jemo precej pogosto, potem res težko kaj konstruktivnega napišem. Zame to itak ni (zdrava) hrana, mogoče pa skuhamo tako juhico do max 2x letno na dopustu …[/quote]

Eni se pa res ob vsako malenkost spotaknete… Pač jim hrana ni na prvem mestu, v življenju so še druge stvari, ki so bolj pomembne od zrezka in krompirja na krožniku. Sploh pa je zraven juhe (iz vrečke) še dobra, zdrava solata. Kaj misliš, kdo jo bo bolje odnesel – ti, ki visiš za štedilnikom in si briješ glavo s tem, kaj točno boste jedli naslednjih 14 dni, ali nekdo, ki bo npr v tem času zunaj pretekel 10 km 🙂

Juha iz vrečke – solata – lubenica. Le kje so zdaj vse tiste kuharice ki se tle ob kuhariji vsako nedeljo ven mečejo s 6 hodi. Ko ni vroče. A je kdo rekel da jejte pasulj, segedin. Mah vsakič drugače lapate. Le kdo bi vam sploh kaj verjel še. In ob juhici iz vrečke bo kakšen fizikalec – niso vsi doktorji znanosti – res delal cel dan. Bravo, se vidi da ste same pisarniške riti tu.

Če otroka učiš, da je juhica iz vrečke, hrana, ki jo jemo precej pogosto, potem res težko kaj konstruktivnega napišem. Zame to itak ni (zdrava) hrana, mogoče pa skuhamo tako juhico do max 2x letno na dopustu …[/quote]

Draga moja, umrla boš od marsičesa, tako da tista umetna juha iz vrečke ni niti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svinjarije, ki jo vsak dan dobi tvoje telo na tak ali drugačen način.
Ja, pri nas je v poletni vročini juhica iz vrečke ali kocke pogosto na jedilniku. Žal pa poletna vročina ni pogosta…
In tvoj zdrav prehranjevalni način ti tudi žal ne pomaga pri funkcionalni bralnosti.

Če otroka učiš, da je juhica iz vrečke, hrana, ki jo jemo precej pogosto, potem res težko kaj konstruktivnega napišem. Zame to itak ni (zdrava) hrana, mogoče pa skuhamo tako juhico do max 2x letno na dopustu …[/quote]

Eni se pa res ob vsako malenkost spotaknete… Pač jim hrana ni na prvem mestu, v življenju so še druge stvari, ki so bolj pomembne od zrezka in krompirja na krožniku. Sploh pa je zraven juhe (iz vrečke) še dobra, zdrava solata. Kaj misliš, kdo jo bo bolje odnesel – ti, ki visiš za štedilnikom in si briješ glavo s tem, kaj točno boste jedli naslednjih 14 dni, ali nekdo, ki bo npr v tem času zunaj pretekel 10 km :)[/quote]

Ja, bo pretekel 10 km, otroka (če ima majhnega) pa uturil v varstvo staršem, ki itak nimajo drugega dela … Poznamo take.

Eni se pa res ob vsako malenkost spotaknete… Pač jim hrana ni na prvem mestu, v življenju so še druge stvari, ki so bolj pomembne od zrezka in krompirja na krožniku. Sploh pa je zraven juhe (iz vrečke) še dobra, zdrava solata. Kaj misliš, kdo jo bo bolje odnesel – ti, ki visiš za štedilnikom in si briješ glavo s tem, kaj točno boste jedli naslednjih 14 dni, ali nekdo, ki bo npr v tem času zunaj pretekel 10 km :)[/quote]

Ja, bo pretekel 10 km, otroka (če ima majhnega) pa uturil v varstvo staršem, ki itak nimajo drugega dela … Poznamo take.[/quote]

Draga moja, kaj dedca nimaš doma ali kaj, pa si se odločila, da je v nedeljo zvečer čas o zdravi prehrani in ubogem majhnem otroku?
Če bi ta tvoja prehrana delovala kaj tudi na zmožnost razumevanja prebranega, bi potem iz mojega zapisa razbrala, da juhico iz vrečke kuhamo na +35 stopinj in da imam 16 let starega otroka, ki ga HB ni treba varovat medtem ko tečem.

Naj kaj vse si ženske nabijate ego…

Moja hčerka med počitnicami zjutraj pospravi in pomije posodo od zajtrka, počisti kopalnico, postelje postelje, nakupi hrano in higienske pripomočke, naju naroči pri zdravniku, frizerju, karkoli je pač treba, skuha kosilo in pripravi sladico. To smo mi delali za njo, ko je bila majhna in sedaj mora ona za nas. Na začetku se je upirala, ampak ve, da bi letela iz hiše, če ne bi ubogala.

[/quote]

In takole se vzgajajo sončki, iz katerih zrastejo popolnoma nesposobni, leni, neodgovorni odrasli………..[/quote

ki hodijo jest k staršem, saj si ne znajo skuhati nič užitnega.., aja pa seveda hodijo ven v razne Spare, Tuše in še kam… žalostno

Da, zadnji stavek velja predvsem zate “kaj komplicirate” – očitno tudi tvoja juhica iz vrečke s katero pretečeš vsak dan 10 km ne deluje prav ugodno. Kaj meniš, tudi ti nimaš dedca doma – ker sta obe v isti temi – si pozabila da…… kako smo pametni za druge, ob tem pa pozabljamo kaj pišemo sami – bi tule veljajo pripomniti. Enake ste/smo – se ne zavedaš tega , ko tipkaš ?!

Zakaj pa ne bi jedel v Šparu, če si lahko privoščiš in če svoj čas raje porabiš za kaj drugega kot packanje po kuhinji?!

Ja, bo pretekel 10 km, otroka (če ima majhnega) pa uturil v varstvo staršem, ki itak nimajo drugega dela … Poznamo take.[/quote]

Draga moja, kaj dedca nimaš doma ali kaj, pa si se odločila, da je v nedeljo zvečer čas o zdravi prehrani in ubogem majhnem otroku?
Če bi ta tvoja prehrana delovala kaj tudi na zmožnost razumevanja prebranega, bi potem iz mojega zapisa razbrala, da juhico iz vrečke kuhamo na +35 stopinj in da imam 16 let starega otroka, ki ga HB ni treba varovat medtem ko tečem.

Naj kaj vse si ženske nabijate ego…[/quote]

Tvoj otrok je od vedno star 16 let? Al si tudi 2-letnemu pri 35+ kuhala juhico iz vrečk?

Če si lahko privoščič jest v Šparu…… huda gospoda je tle, res ste smešne. A Špar je kakšen butik al je…….. Itak date otrokom par fičnikov da gredo v Špar, Mac Donalds /nad katerim se itak vsi zgražate a ne – v drugih temah/, po kos pice. Ja gospe kaj pa zdrava hrana, ki jo v drugih temah takoooooooooo obožujete. Kaj pa domače pridelano zelenjavo ki jo imate takooooo rade, stran mečete. Ker ni časa ?! Smešne, dvolične monovke ! Ugotavljam da jeste res kvalitetno kot govorite, zdaj vem zakaj se zgražate nad Hofri, Lidli, Eurospini – ker jeste juhice iz vrečke domače pridelave in najbolj kakovostno prehrano v restavracijah Špar. Všeč mi je da se ob teh temah spozabite in poveste največkrat : resnico !

Dekle pri 17 pa že lahko skuha 2 x na teden kosilo. Ni potrebe, da se starša potita od 7 do 7. Mi od vedno kuhamo kosilo, pač navada iz prejšnjih družin, ki pa ne traja več kot uro.
Če bi vsi delali samo kar se nam zljubi… Ni potrebe da ima dva meseca po 24 ur počitnic.

Priznam, da sem pri hčeri naredila napako. Nisem je navadila kuhati!!! Ni ji bilo všeč, meni pa in sem kuhala jaz. Potem pa, ko je ustvarila svojo družino, telefon, mama kako se to pa to skuha?
S kuhanjem nima veselja še sedaj, pa vendar, jesti je treba. Mož je pa imel polna usta kuhanja, sedaj pa če ni kosila si naredi sendvič. Kaj pa otroci?

Zato moje priporočilo naj se punca kar navadi kuhati.

Se popolnoma strinjam

In se stokrat podpišem pod ta post!

Kuharija pa tudi ni glavna stvar na svetu..Nekomu pač je,drugemu ni…

Doma kuhana govedina s šparglji je sigurno milijonkrat bolj zdravo kot govedina in šparlji, skuhani v Šparu, a ne?! Pa komu se lažeš?

Podpis!
Ne morem verjet kaj pisejo ene mone tam zgoraj.
Smrklja nebi kuhala! Haloooo!
To pri moji vzgoji ni mogoce in pika.
Pri nas otroci zjutraj zalivajo roze na balkonih, oplevejo vrt, pospravijo stanovanje in ko midva prideva domov je kosilo na mizi.
Kakrsne delovne in ucne navade smrkavcu vcepis v glavo, taksen je potem tudi v zivljenju.
Avtorica bo pa imela kar veliko tezav s tole smrklo in njen bodoci partner tudi. Vidim nadaljno pot te smrkle ki bo……[/quote]

A ja,tvoji doma delajo in potem so vsi smrkavci in smrklje?

Ko boš pa ti stara in betežna,bodo pa tvoji otroci pisali tu gor o stari babi ?

Se popolnoma strinjam!

Ti kar upaj in bodi prepričana, mogoče pa kdaj le pogledaš v notranjost kuhinje Špara, v svojo itak izgleda bolj malo, hahahahahaha

New Report

Close