Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vaški vs mestni lajf

Vaški vs mestni lajf

Fini mestni ljudje ki zmer tako radi govorite čez kmete in ostale “vaške ljudi” – kdo mislte da vam prideluje vso to eko in zdravo hrano ki jo tako pridno kupujete v trgovini? Da lahko jeste zdravo in v skladu z vašim proteini.si življenjem? Lol če ni kmetov, vam ostane procesirana, uvožena, umetna hrana ala mek ipd

Plus namest da se od jutra do večera voha izpuhe od avtov in poscane kote v samem betonu kamor pogledaš, je življenje v naravi velik bolj zdravo, umirjeno. Ni čudn da so usi ljudje v lj zafrustrirani in arogantni. Usaj lahk grem na sprehod brez da me kdo zaštiha al pa posil umes

Let the arguing begin, lp

Ne vem, no, sem živela na vasi in v mestu, definitivno pa ne bom večno v mestu. Vsaj zaenkrat razmišljam tako.

Odgovor na objavo uporabnika
HolySheet, 18.03.2024 ob 15:53

Fini mestni ljudje ki zmer tako radi govorite čez kmete in ostale “vaške ljudi” – kdo mislte da vam prideluje vso to eko in zdravo hrano ki jo tako pridno kupujete v trgovini? Da lahko jeste zdravo in v skladu z vašim proteini.si življenjem? Lol če ni kmetov, vam ostane procesirana, uvožena, umetna hrana ala mek ipd

Plus namest da se od jutra do večera voha izpuhe od avtov in poscane kote v samem betonu kamor pogledaš, je življenje v naravi velik bolj zdravo, umirjeno. Ni čudn da so usi ljudje v lj zafrustrirani in arogantni. Usaj lahk grem na sprehod brez da me kdo zaštiha al pa posil umes

Let the arguing begin, lp

No ti ne prideluješ nič 🙂

Bi bilo pa fajn da kdaj kaj prebereš, se naučiš pisati vsaj na stopnji drugega razreda oš. Tudi če si vaška. Z takimi izrazi ravno hudo delovno kmečko dekle pač nisi a ne :). Je čisto vseeno al živiš na vasi ali v mestu. Nič od tebe. Itak pa živiš na vasi zato ker je tam mami in oči a ne? Ni da si se sama odločila. Tam si pač rojena in ostala. Ker je lažje. Nisi šla 100km stran na samo nekam. Si na postlanem. No, nekateri smo izbirali. Smo imeli hvalabogu možnost izbire. Odrasla na podeželju, živim v centru ljubljane in bom šla od tu samo v trugi. Prvenstveno ne maram podeželja zaradi takšnih kot si ti. Ljudi brez življenja, brez dosežkov, nerazgledanih, ki mislijo da bi morali vsi živeti tako kot se njim zdi prav, ker so tako narcisoidno prizadeti, da ne razumejo da nihče noče biti oni. Še oni sami ne. Zato se pa toliko z drugimi ukvarjate. Da pozabite na svojo bedo.

Pa btw, tudi za mcdonalds kmetje pridelujejo, ni da je celotno kmetijstvo v sloveniji bio, večina ni. Tolk o tvoji kmečki pameti. Od kje misliš da pride hamburger?
Pa ker že sprašuješ, kako bi pa kmetje preživeli če mi ne bi kupovali? Gre v obe smeri.

Trobec, Plut in ostali serijski morilci v Sloveniji in drugje so ubijali v provinci, kjer nihče ne sliši tvojih krikov.

Toliko o štihanju.

tu ni kaj za kregat. ker pišeš totalne nebuloze.  če ti dam primer.  mercedes – s.  vw golf – gti. bmw. m3.  ja? primerjat moreš primeljive stvari. jaz imam veliko raje vas. ampak vseeno tko ne primerjam. ne moreš vzet  nekega top, kraja, lepega, urejeno, zeleno, mir, narva, kmetija z neko rupo v lj. po moreva it gledat neko pravo mesto, ekvivalent  tej  lepi naravi. pa čv slo lahko najdeš lep kraj v nravi, top. žal ne morep najdit nekega top kraja v mestu. ker ga ni.  ker imamo glavno mesto – greznico, imamo 2 največj mesto še večjo greznico.  in obe skupi nista za eno majnše mesto v svetu.  ne moreš te primerjave delat. ker ne gre.  če je mosti urejeno, lepo, čisto, park lep, brez cuckov, vodijo mesto moški ne lezbike in feministke pol je lahko mesto tudi zelo ok. zko zlo uredu.  kot pa je naš mb pa lj. to pa je zaostala, ugabna, greznica, polno jgovine in musličev, leglo lezbik in gejev, pedofilov in druge leviačrske golazni, ki ne dela.

No, evo, dokazujes, da sta plitkost in plehkost lahko lastnost podezelank in mescank, ni nobene razlike.

 

Dejstvo je, ce ne bi bilo mest, ne bi bilo podezelja in ce ne bi bilo podezelja, tudi mest ne bi bilo. Smo veliko bolj so-odvisni kot ti tvoja sirina dopusca videti.

Od kdaj pa vso hrano, ki jo kupimo v trgovinah, pridelujejo slovenski kmetje? In to celo vsa je bio in eko (mimogrede, a veš, da je to eno in isto in da je tega izpod rok slovenskega kmeta zelo malo?)?

Ja, s katerega planeta si pa ti padla, vaška bunka?

Kaj je kuzla,a spet nimaš za kavo?? Požrite in pobijte se med sabo govedo slovensko.

do cca 19 leta živel v hiši na vasi, potem v stanovanju v Ljubljani. sedaj po spletu okoliščin, ker sem moral skrbeti za par ljudi pred smrtjo spet na vasi. Ni vas zame. Ne da se mi, dolgočasna je. Ljubljana je top, dogaja se nekaj, nekaj najlepšega mi je bila pomlad v Ljubljani, tudi poletje. Včasih sem na morje odhajal septembra, ne vem tako mi je dobro dišala Ljubljana, njen filing, kaj naj rečem. Sicer da smo si na jasnem tudi Ljubljana ni velika. Sčasoma kar veliko ljudi človek spozna, tako da na koncu je meni bila vas, ampak malo drugačna. Moje največje sanje bi bile: imeti stanovanje vsaj 1 sobno v bližini centra mesta, z enim parkplacom, tako da bi lahko živel kakor bi sam hotel. ampak dans moraš za to imeti velik denarja, žal. Ja, kriminala je kar bilo v LJ, se je zgodil, saj je mesto, kje ga pa ni. Tudi na vasi je, kolikokrat se je po hišah ropalo pa te fore. Niso mi pa všeč ameriška mesta, drugačen point je tam, Ljubljana je ravno prav velika. In komaj čakam, da se izselim iz vasi, v kolikor starši umrejo, samo prodam bajto, če bom še živ, ma ni šanse da bi bil tukaj na vasi.

Vas je zakon! Še posebej moja. Lastna mislim😀

vaško in “domače” niti najmanj ne pomeni zdravo in ekološko. koliko kmetij je, pa se tretira živali in pridelke z najhujšimi strupi, jao! redke so ekološke kmetije, sploh take, ki delajo na veliko, za večjo prodajo. konvencionalnega kmetijstva pa tudi če ne bi bilo, ker je tako zastrupljeno, da ta oznaka “domače” ni niti najmanj zdrava. isti šit kot z drugega konca sveta, mogoče s kako kemikalijo manj, ker ne rabi preživet toliko transporta, ampak pridelki iz slovenskih kmetij avtomatsko NE pomeni, da je ta hrana zdrava, hranilna in neoporečna. kar povohajte travnike in njive, kako na veliko se škripi, poliva z gnojnico, kako se vzreja uboge živali, ki so zato, da sploh preživijo v tako nemogočih pogojih, pitane z vsemi možnimi antibiotiki, dopolnili, hormoni… hvala lepa za “domače” – in tega je velika večina, žal.

V eni knjigi sem prebrala, da če ne bi bilo umetnih gnojil, bi umrlo 4 milijarde ljudi. To je 1/2 ljudi na svetu. Boga zahvalite, da je tako, kot je.

Vas, vas in še enkrat vas.

Odgovor na objavo uporabnika
jajajajajaja, 18.03.2024 ob 20:19

V eni knjigi sem prebrala, da če ne bi bilo umetnih gnojil, bi umrlo 4 milijarde ljudi. To je 1/2 ljudi na svetu. Boga zahvalite, da je tako, kot je.

jao, kaka budala, sej ne morem verjet..

raje zastrupljeni in namnoženi do konca, kot z nižjo nataliteto in zdravo zemljo?!?

Iz kmetov se norčujejo samo primitivci in zakompleksanci. Kmetje so bogatasi, koliko so danes gradbene parcele. Pa tudi , kje je pravo podeželje? Okolica Ljubljane je vsa poseljena , kam moraš iti da je pristno kmečko okolje? Tak ki se norčuje iz nekoga, ki ne živi v bloku, je taprav runkl (ne bom rekla kmet ker jih s tem žalim). Mi imamo novozgrajeno hišo v okolici Ljubljane, 15 km izven in poslušam od sodelavke, ki živi v bloku v Šiški , kako zgleda, ko vidim kravo, pa kure, pa če kaj smrdi , pa take neumnosti. V naši ulici pa niti ene kmetije. Potem se zgraža, ko imam na vrtu gredico in pridelam zelenjavo, res sem čudna , to je fenomen, da ima človek gredico. Ne vem ali se ljudje delajo neumne ali so res neumni.

Odgovor na objavo uporabnika
Iz kmetov, 18.03.2024 ob 20:53

Iz kmetov se norčujejo samo primitivci in zakompleksanci. Kmetje so bogatasi, koliko so danes gradbene parcele. Pa tudi , kje je pravo podeželje? Okolica Ljubljane je vsa poseljena , kam moraš iti da je pristno kmečko okolje? Tak ki se norčuje iz nekoga, ki ne živi v bloku, je taprav runkl (ne bom rekla kmet ker jih s tem žalim). Mi imamo novozgrajeno hišo v okolici Ljubljane, 15 km izven in poslušam od sodelavke, ki živi v bloku v Šiški , kako zgleda, ko vidim kravo, pa kure, pa če kaj smrdi , pa take neumnosti. V naši ulici pa niti ene kmetije. Potem se zgraža, ko imam na vrtu gredico in pridelam zelenjavo, res sem čudna , to je fenomen, da ima človek gredico. Ne vem ali se ljudje delajo neumne ali so res neumni.

Ne razumeš plehke pameti monovk. Ne gre sploh za norčevanje iz podeželja. Gre za to da dva ali trije glupsoni stalno tolčejo po Ljubljani, odpirajo milijon tem pod stotimi nicki, kako je Ljubljana zanič, draga, kako so trgovine polne, kavice predrage, poscani pločniki, kako so v Ljubljani sami čefurji itd. Gre za skupek kmečkih incelov ki mesta še od blizu niso videli kaj šele doživeli. Čez Ljubljano pljuvajo zavistni ljudje, ki si je ne morejo privoščiti, ali se morajo vsak dan gužvat v prometu in sami delajo kaos v Ljubljani in se vozijo domov na selo, med drugim jemljejo službe in stanovanja Ljubljančanom in še jim ni prav. Istočasno pa jim manjka precej koleščkov v glavi. To je na kratko.

Živim na vasi, ne pridelujem ničesar. Tu je pač fino živeti, v mestu so sami šipci in čapci.

Iz mesta v vas in v šesti prestavi nazaj v mesto.

Na vasi sami polpismeni, neizobraženi, hudobni, ksenofobni, rasistični, homofobni, versko omejeni in v čredo postavljeni kmetavzi moškega spola, ki si v resnici domišljajo, da so “babe” na svetu samo za njih in da so boga prijeli za jajca, ker znajo traktor furat in zmorejo požreti 10 pirov na večer. Sama hinavščina, varanje, opravljanje, pod***** sosedov, vsi zapiti za volanom, otroci nujno zlo, ni večje škode, če pod traktorjem končajo, ker bog že ve, zakaj. Ubogo, maloumno razmišljanje večine. Kar reče župnik, vedno drži.

O lokalni pridelavi pa… Greznice praznijo in veselo gnojijo s prepovedanim Mickinim sran***em, potem pa take izdelke naprej  prodajajo kot zdravo, lokalno, najboljše.

Nikoli več med rednexe.

Odgovor na objavo uporabnika
Obvoz, 18.03.2024 ob 21:55

Iz mesta v vas in v šesti prestavi nazaj v mesto.

Na vasi sami polpismeni, neizobraženi, hudobni, ksenofobni, rasistični, homofobni, versko omejeni in v čredo postavljeni kmetavzi moškega spola, ki si v resnici domišljajo, da so “babe” na svetu samo za njih in da so boga prijeli za jajca, ker znajo traktor furat in zmorejo požreti 10 pirov na večer. Sama hinavščina, varanje, opravljanje, pod***** sosedov, vsi zapiti za volanom, otroci nujno zlo, ni večje škode, če pod traktorjem končajo, ker bog že ve, zakaj. Ubogo, maloumno razmišljanje večine. Kar reče župnik, vedno drži.

O lokalni pridelavi pa… Greznice praznijo in veselo gnojijo s prepovedanim Mickinim sran***em, potem pa take izdelke naprej  prodajajo kot zdravo, lokalno, najboljše.

Nikoli več med rednexe.

Podeželska scena je hujša od mestne. Oboje pa zna bit tragično na svoj način. Firbcanje in maščevanje je povsod prisotno, zavistnost zamegli um človeka.Slovenija je polna zla in sovraštva, ne glede na blok ali njivo. Samo preletiš teme in vidiš koliko se ljudje med sabo sovražijo in si škodujejo. Ubijajo se za dediščino, kos parcele, za živo mejo, za odprta vhodna vrata bi izseljevali stanovalce, deli se otroke po odločbah, streljali bi tujce na ulici zaradi barve kože … Ja vse je to Slovenija. Pa nima veze al je mesto al vas. Povsod prežijo nevarnosti.

 

 

Ti je stopila na žulj ta avtorica tega članka tu ? Ha,ha,ha veš je kar nekaj resnice v tem članku. Jaz živim v manjšem mestu kot je ta gnila Ljubljana pa ti povem ,da bi bil veliko raje nekje na podeželju kot pa v tem betonu in asfaltu. Je že res,da imaš vse blizu trgovine ,pošto,policijo,gostilno zdravstveni dom in podobno. Ampak vseeno je veliko bolj umirjeno brez pretiranega plehovja na cesti in prahu ,ki se vali za vsem tem plehom . Tu so še raznorazne skupine tujcev ,ki so se privalili bog ve s kje. In nazadnje je tu še manj kriminala. Glede hrane pa ni  potrebno govoriti. Saj jo na podeželju večinoma vsi zase sami pridelajo to pa vem. Je malo takih ,ki kupujejo hrano v trgovini ,ker tujih trgovin tam praktično ni so le v večjih mestih po vaseh jih pa neboš našel.  No v tistih trgovinah pa dobiš res vse od umetne hrane naprej. Sicer pa bio hrane itak na zemlji sploh ne more biti kajti preveč je zasvinjan zrak po svetu .

Ojojjj ko pa se mestna vlačuga oglasi in reče da kmetje pridelujejo za McDonald’s pa vidiš da ima kura večji IQ od nje… Ajoj boga zemlja kaj vse more nosit… Ti si tista ki so ti migranti pri srcu, bog da, da te posilijo…

Odgovor na objavo uporabnika
ti očitno ne, 18.03.2024 ob 16:11

No ti ne prideluješ nič 🙂

Bi bilo pa fajn da kdaj kaj prebereš, se naučiš pisati vsaj na stopnji drugega razreda oš. Tudi če si vaška. Z takimi izrazi ravno hudo delovno kmečko dekle pač nisi a ne :). Je čisto vseeno al živiš na vasi ali v mestu. Nič od tebe. Itak pa živiš na vasi zato ker je tam mami in oči a ne? Ni da si se sama odločila. Tam si pač rojena in ostala. Ker je lažje. Nisi šla 100km stran na samo nekam. Si na postlanem. No, nekateri smo izbirali. Smo imeli hvalabogu možnost izbire. Odrasla na podeželju, živim v centru ljubljane in bom šla od tu samo v trugi. Prvenstveno ne maram podeželja zaradi takšnih kot si ti. Ljudi brez življenja, brez dosežkov, nerazgledanih, ki mislijo da bi morali vsi živeti tako kot se njim zdi prav, ker so tako narcisoidno prizadeti, da ne razumejo da nihče noče biti oni. Še oni sami ne. Zato se pa toliko z drugimi ukvarjate. Da pozabite na svojo bedo.

Pa btw, tudi za mcdonalds kmetje pridelujejo, ni da je celotno kmetijstvo v sloveniji bio, večina ni. Tolk o tvoji kmečki pameti. Od kje misliš da pride hamburger?
Pa ker že sprašuješ, kako bi pa kmetje preživeli če mi ne bi kupovali? Gre v obe smeri.

Uf, tipično otročje užaljeno cepetanje kmetične, ki se ima za meščanko, ker nekaj let živi v mestu. No, nisi in nikoli ne boš. 🙂

Le kako bi kmetje preživeli? Ja tako, kot so stoletja prej. Samooskrba. Pridelovali bi zase. Ker nekateri tega ne znajo, so kmetje iz svojega dela naredili biznis, pridelujejo toliko viška in ta višek prodajo. Tudi brez tvojih nakupov bi prav lepo živeli. Kako bi pa meščani brez kmetov?

Odgovor na objavo uporabnika
Porkalo, 27.03.2024 ob 08:54

Ojojjj ko pa se mestna vlačuga oglasi in reče da kmetje pridelujejo za McDonald’s pa vidiš da ima kura večji IQ od nje… Ajoj boga zemlja kaj vse more nosit… Ti si tista ki so ti migranti pri srcu, bog da, da te posilijo…

Imaš prav. Mestni ljudje krave za hamburgerje, solato, kumarice in krompir za mcdonalds pridelujejo 🙂

New Report

Close