Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Vatikan in spolne zlorabe

Vatikan in spolne zlorabe

Na srečo niso vsi ostali brez besed in so si nekateri drznili o tem tudi spregovoriti.

Verjetno ob spolnih zlorabah vsak ostane brez besed. Ker temu ni kaj dodati.[/quote]

Verjetno ob spolnih zlorabah vsak ostane brez besed. Ker temu ni kaj dodati.[/quote][/quote]

Se strinjam. Če bi bilo takih še več in če bi vsi na glas spregovorili, bi tudi spolnih zlorab bilo manj. Ker pa je za nekatere bolj prikladno, da vse pometeš pod preprogo in da si lepo tiho, se tudi še danes dogaja, to kar se.

****Lepo napisano.

Naj povem, da filma nisem gledal, ker sem bil na drugem kraju. Taka dejanja obsojam in sem za to, da bi morali biti pedofili doživljensko za zapahi. Nas bi to sicer veliko stalo, ker jih je kar veliko vendar, če se prihrani samo enemu otroku taka izkušnja je vredno. Mimogrede, pri nas, če jih že najdejo in dokažejo jih hitro izpustijo. Tudi to lahko uvrstimo med “prikrivanje ali pometanje pod preprogo”.

Da je nastal film ravno v Angliji je delno razumljivo tudi zaradi upora papežu že pred stoletji na politični ravni in tako posledično veroizpovedi Anglije.

Zanimivo pa se je ustaviti tudi na tem malem prostorčki, kjer se trenutno nahajam in pogledati kdo se odziva. Ženski spol! V večini. Kaj ni tudi to “pometanje pod preprogo”?

Povem vam svoje mnenje. Če bi kaj takega lahko počele ženske in bi to tudi počele, bi jih sežigali na grmadah.

To je moški svet. Držijo skupaj. Zato so tiho. Krivi so moški in ne RKC. Kriva pa je prikrivanja, tako kot mati, ki ne verjame ali pa dovoljuje možu in ne verjame hčerki, da jo očka otipava in izrablja.

Tu navzoči moški predstavniki so izuzeti.

Ogledam si tudi kakšen film na TV z razliko od tebe, da izvzamem tretje razredne filme, ki jih ti očitno gledaš, ker veš njih vsebino.

Ja, en mal mem, RKC je združenje moških, ki ščiti svoje sprevržene člane in ne njihovih žrtev. Pa ne le ščiti, tudi omogoča jim, da z zlorabami nadaljujejo. Vsak, ki sodeluje pri tem, je enako sprevržen kot storilec. To velja tudi (ali še posebej) za voditelja tega moškega združenja, “svetega očeta”.

ni govora samo o zlorabi deklic ampak tudi dečkov, ki spadajo v moški svet, in ker se jih vzgaja, da morajo biti močni, se zloraba dečkov še težje odkrije in v RKC je zloraba dečkov večja kot deklic, hmmm le zakaj.

ostali državljani, ki se jim dokaže krivda so obsojeni in kaznovani, ter zaznamovani za celo življenje in tako je tudi prav. Medtem ko pastorji RKC še naprej delajo z otroki in so vsakodnevno z njimi, svoja nagnjenja pa skrivajo pod sveto podobo , ko pa se jim pride na sled, pa se začne pomoč njegovih nadrejeneih vse do RIMA.

slep si dokler nočeš spregledati!

Kaj pa pedofili na internetu? Na stotine žrtev je v igri moškega sveta. Problem so moški, ki pa so lahko, vzgojitelji, duhovniki, očetje, poslovneže….. Vsi našteti se skrivajo za svojo podobo, vzgojitelja, duhovnika, očeta. Tudi tu je veliko primerov prikrivanja s strani okolice. RKC ni nobena izjema je pa pretežno moški svet.

Take ljudi bi bilo potrebno zapreti doživljensko.

Zakaj nočeš razumeti? Če en učitelj počne takšne stvari, ravnatelj to prijavi in zadevo prepusti tistim, ki so pristojni za pregon kaznivih dejanj. Če to počne duhovnik, Cerkev to rešuje interno. S premeščanjem in drugimi neprimernimi manevri, nikako pa ne z odstranitvijo pedofila od otrok.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Žogca razumem za kaj gre. Gre za to, da se ta dejanja ne prikrivajo.

Gre pa tudi za to, da se naj o tem NA VELIKO GOVORI IN PRAV JE TAKO. Le tako se bo marsikateri starš ovedel, da je njegova DOLŽNOST, da o tem pouči svojega otroka, primerno starosti otroka.

Filma nisem gledal in ne vem kdaj se je to dogajalo. To tega seveda ne opravičuje. Živimo pa v dobi interneta in informacije o tem so v hipu lahko po celem svetu. Po drugi strani je veliko, vsaj pri nas, ustanov kamor se lahko taka žrtev zateče.

Pogoj pa je, da je žrtev o tem dobro seznanjena. Vedeti mora!

Pedofili so bili in bodo, žal. Narediti pa je potrebno vse, da se jim onemogoči početi ta dejanja.

kod da med pedofili ni žensk, za vzgojitelje, pedagoge itd, se ne bojim, da jih slej ko prej ne bi odkrili, bojim pa se duhovnikov, ki predstavljajo svetost in so v očeh vernikov nedotakljivi in pedofilije, ki se odvija v ožji družini, kajti družina je sveta, tako kot cerkev vsaj za najbolj goreče vernike in zato nedotakljiva.

V nemških časopisih veliko pišejo, da je zdajšnji papež Razcinger gej.

Narediti je potrebno vse, da se tako početje ali nakazovanje tega prepreči. To se lahko prepreči,da se o tem govori, piše in pouči. Vse, otroke in nas odrasle.

Tako bodo omejena dejanja tudi s strani RKC in pometanje pod preprogo. Dogajalo se bo pa še, tam kot zunaj teh zidov. Sto ljudi, sto čudi.

Najpomembneje je VEDETI.

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=12071126164127117&cid=100&pgn=1

Kako je mogel Sarkozy storiti kaj takega???? Že ime ima tale misijonar sumljivo. Če že ni pedofil je pa vsaj gay… aneda.

Temu bi se skorajda lahko reklo: vmešavanje v notranje zadeve Slovenije. Le kaj se gre tale Sarkozy, morda misli da je pameten, če vidi da mi mižimo.

Jaz bi oba vrgel iz Partije, Sarkozyja in Opeko.

kje je pa tukaj kakšna povezava z pedofilijo, no vsaj jaz je ne vidim, aja najbolje da rečemo, da so vsi pastorji RKC svetniki, boste potem zadovoljni.

nekaj jih je dobrih in vdanih svoji nalogi, zato so daleč od Rima v zakotnih krajih na katere je RIm pozabil.

…”pastorji RKC”… hahahahahahahahaha… a ti kdaj prebereš preden pritisneš “oddaj”?

no pa me rasvetli, kaj je misijonar, torej čakam…..???

Tudi jaz se sprašujem kaj ima Opeka s pedofilijo, razen če česa (še) ne vemo. Če je vse to kar je napisano res in če niso vsa dobra dela pogojevana s (prisilno) evangelizacijo oz. vstopom v katolištvo ter vzgojo v ponižnosti do prihajajočega belega gospodarja v obliki najbolj izkoriščajočega kapitalizma, potem vsa čast.

Sarkozy pa je skrajen (in precej militanten) desničar. Do takih je RKC vedno imela zelo veliko simpatij(svoje k svojim). To meče na vse skupaj nekaj slabe luči. Sicer pa predvidevam, da je odlikovanje pogojeno z vprašanjem imigrantov v Francijo.

Že dolgo je znano, da RKC pošilja svoje neposlušne pastirje v oddaljene kraje (primer Frantar), kje je resnica? Slej ko prej bo prišla prava resnica na dan.

en mal mem,

o tem smo pa že debatirali, a ne!? Pred dobrim letom je bilo, pa kar dobro ste se me nekateri privoščili, celo GROZILI so mi, “Robi_l, mi je napisal, da lažem in zavajam itd.” ker sem se oglasila, glede tega filma. Jaz to že dolgo vem, da RKC vse prikriva in pometa pod preprogo. Sedanji papeš je že davno napisal obvestilo, da se ta dejanja prikrijejo. Vidiš, kam je prilezel. Jaz od njega ne pričakujem NIČ!! Zgodovina se pa ponavlja. Mogoče ga bojo čez 200 let proglasili za “svetnika”, če bo SVET še obstajal?? “MATI NARAVA” dela po svoje, veliko moč ima.
Sedaj malo drugače pišeš:-)), kot pred letom dni, EVO, pišeš:
===”Gre pa zato, da se naj o tem NA VELIKO PIŠE GOVORI IN PRAV JE TAKO. Le tako se bo marsikateri starš ovedel, da je njegova DOLŽNOST, da o tem pouči svojega otroka …… “===

Filma nisem gledala, ker sem bila odsotna. Čudi pa me, da se ni oglasilo v tej debati več debaterk/jev, tercijalk, iz tvoje strani, molčijo.:-)))

Tukaj je pa link, o tej debati iz leta 2006, 98 postov je bilo.
http://med.over.net/forum5/read.php?186,3453909
“Pedofilija in Vatikan”, temo je odprla “Jezna”

en mal mem, nisem zavajala in lagala.
Malo sem po dolgem času zopet pokukala sem in vidim, da ste od hudirja pridni. Nisem pa vsega brala. Saj sploh ni več kaj dobrega za brati in tudi ne gledati po TV, ker je vsepovsod sam špetir.

Prababi, sprašujejš se, zakaj se “se ni oglasilo v tej debati več debaterk/jev, tercijalk”. Ti bom povedal zakaj. Ker imajo dosti blatenja, natolcevanja, ugibanja… In to vedno znova na isto temo. Sama si povedala o “tej debati iz leta 2006, 98 postov je bilo.”. Pa ni bila edina debata na to temo. Prejšnji mesec in ta mesec je bila. Človek se naveliča. Res. Tudi jaz sem se.

Aja, še za “ninej”, “pastor” je naziv za protestanskga duhovnika / pridigarja.

Pedofilija med klerom niso natolcevanja, ugibanja ali blatenja. So dokazano dejstvo. Dokazano dejstvo (v obliki dokumentov) pa je tudi ukaz s samega vrha RKC, da je treba vsako tako dejanje prikriti z vsemi sredstvi in za vsako ceno in tako posredno zaščititi tudi storilca.

Sicer pa blatenja, natolcevanja in enostranskega gledanja je tudi na pro RKC strani več kot dovolj.

o pa ne samo proteststanskega.

pastor = duhovnik Ta naziv uporablja tudi RKC

Ego sum pastor bonus. = Jaz sem dober pastir.

malo pobrskaj po netu, kjer najdeš zelo poučne stvari.

pojdi na stran: PASTORALNI POGOVORI

V rimo katoliški cerkvi se izraz “pastor” NE uporablja kot naziv za duhovnika.

Malo pojdi v cerkev, kjer boš našel zelo poučne stvari.

Evo, kar si navedel v tem postu je čisto BLATENJE. Oprosti, ampak je tako.
Ali poznaš dokument, ki ga citiraš? Tisti o “ukazih s samega vrha RKC”? Če misliš “tisti” dokument, te moram razočarati, kajti v njem izrecno piše, da je treba takšne dogodke “predati civilni sodni oblasti”. Če ne verjameš, ti predlagam, da si dokument prebereš in potem SODIŠ.

New Report

Close