Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Včasih ni bilo nič posebnega, da ima petletnik dudo

Včasih ni bilo nič posebnega, da ima petletnik dudo

Smo se oni dan pogovarjali, koliko nas je imelo dudo, ko smo bili stari tri, štiri, celo pet let. In so jo potem vrgli v peč, muca odnesla in še in še.

Danes je že skoraj greh, če ima otrok pri enem letu dudo, so starši takoj deležni zgražanja. Včasih se ni za to menil nihče.

Lulanje v posteljo tudi veliko več kot dandanes.

Včasih je bilo starševstvo res dosti bolj enostavno.

Naša soseda je vrgla joško ven pred vsemi, ko je bil mulc star 7 let.

Kar se tiče dudarjev, je bilo že pred desetletji čudno, če je imel otrok pri dveh, treh letih dudo.  V posteljo pa otroci niso nič kaj bolj lulali, sem pa tja kakšen, kot zdaj.

Ko sem jaz pred 50 leti šla v vrtec, je bil pogoj dopolnjena 3 leta starosti in neuporaba plenic.

In se ne spomnim, da bi kdaj kdo bil v vrtcu z dudo.

Po možnosti so vam dudo namočili v alkohol…

 

 

 

 

Včasih je bilo tudi normalno imeti azbest na strehi. Še cigarete so imele azbestne filtre.

Pa še na tone takih primerov.

Ko otrok začenja dobivat zobe, je fino dudo čim prej ukinit, da se zobovje normalno razvija.

Včasih so dudo imeli do starosti nekaj let. V modernejših časih imajo dude tudi 20+ letniki, ki skačejo na t.i. rejv partijih. V bistvu je staršem danes še veliko lažje.

se je našel kdo včasih, ki je imel dudo do šole, če ni hodil v vrtec, ampak to je bilo hudo redko.

Ne poznam nikogar, ki bi imel 5letnika z dudo. Tudi včasih ne.

Po možnosti so vam dudo namočili v alkohol…

 

Kaj ti res mislis, da smo bili vsi otroci pijancev, kot ti?

New Report

Close