Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vdor v telefon

Vdor v telefon

Pozdravljeni. Mene pa zanima kako vedeti oziroma a se sploh da vdreti tako v telefon tako, da se sploh ne opazi? Telefon sem poslal cez vec antivirusnih in anti spy programov pa ni zaznalo nic. Je se vedno moznost, da nekdo neopazno sledi telefonu ( bere sporocila, slisi klice, celo vidi cez kamero in slisi ozadje okoli telefona..) mogoce je samo paranoja ampak imam cuden obcutek. Telefon ae ne pregreva, niti sam karkoli pocne (3x mi je samo internet vn vrglo) niti sumi med klici. Hvala za potencialne odgovore


Odgovor je: DA.

Vse vlade sveta.

Drugače pa odvisno od Operacijskega sistema in proizvajalca telefona. Praviloma pa ogromno o vas ve Google (če uporabljate njihove storitve, ne glede na OS), Facebook, Amazon, Microsoft itd.
Prav tako ve veliko proizvajalec telefona (če nimate ravno stock Androida, pri Applu ni ravn alternative) ter mobilni operater, ter Wi-Fi omrežja, ki jih uporabljate.

De omnibus disputandum..

Hvala za odgovor. Bolj me zanima za fizicne osebe aka heckerje ipd 🙂

Večina orodij, kot najdenih ranljivosti operacijskihs sistemov, aplikacij, telefonov.. je dostopno na DarkWebu. Še vlade tam zajemajo kodo za svoje žleht početje.

Povedano drugače: NE potrebuješ biti hacker, da bi vdrl nekomu v telefon na daljavo. Dovolj je en SMS, ki ga žrtev niti ne potrebuje pogledati, odpreti oz. klikniti nanj.

Različne ranljivosti sicer sproti krpajo.. samo, ko bereš za nazaj, vidiš, da si bil leta izpostavljen. Si hodil naokoli kot Cesar brez oblačil.

De omnibus disputandum..

So pa tudi orodja, za bolj običajen napad iz bližine, preko javnih Wi-Fi omeržij (ker niso praktično nič zaščiteni) mest, letališč ipd. ali Bluetootha.. oz. kombinacijo obeh.

De omnibus disputandum..

Aha, sepravi brez raznoraznih mailov, smsjev, klicev ipd se ubistvu ne da tok na lahko? Za wifi me ne skrbi, uporabljam samo svojega in pa mobilne podatke, ce sem zunaj, bluetooth pa tudi ne uporabljam. Mogoce je samo paranoja pa vseeno

Dobra stran za preveriti ali so te morebiti shekali preko emailov, je pa tale: https://haveibeenpwned.com

in še kakšne podobne.

Pokradena gesla si na DarkWebu ves čas izmenjujejo.. in če je bil vaš med ukradenimi.. je stvar parih sekund, da se prebiejo v vaš email (in od tam naprej).
Zato je pač smiselno vsaj enkrat letno menjati gesla – čim bolj kompleksna.. pa vmes preverjati ali so vam ga sheckali.

Določene naprave in proizvajalci telefonov, kot sefi gesel to počno avtomatsko.. če greš pod nastavitve, bodo shekcana gesla ali ponovljena posebej označena.

De omnibus disputandum..

Obratno. Izredno enostavno je.. žal. Kot rečeno sta oba glavna operacijska sistema Android in iOS izpostavljena direktnim napadom na daljavo. Kot rečeno: EN SMS je dovolj, da se pošlje na vašo številko in ste shekani. Pa SMS niti niste potrebovali ne pogledati, ne odpreti ali klikniti nanj!!!

V ranljivostih drugače prednjači Android (jih je več in posledično tudi več hackov).

De omnibus disputandum..

Dodatno je celo sam Google Play (store).. vir okužb.. ker nimajo tako rigoroznega nadzora, kot npr. Apple (pa še v App store-u se znajde kakšen app z zlobno kodo).

Vedno znova lahko preberete novice kateri major player ali manjši.. je pobral vse vaše naslove, pregledal vse fotografije, vam non-stop prisluškuje (Alexa, Google Asisstant, Cortana, Siri..), ve zgolj po zvoku tipkanja po zaslonu, kaj ste natipkali.. vidi celo direktno vaš zaslon itd.
Ni da ni.

Če se želi nekdo na vas spraviti, vas imajo slečenega v nekaj minutah (amaterji).. ali mili-sekundah (vlade Severne Koreje, Kitajske, Irana.. pa tudi obveščevalne službe Izraela, EU, ZDA..)

De omnibus disputandum..

Vsakič, ko greste na Internet, vedo katero napravo in kateri OS uporabljate.. ker ima vsak OS namreč svoj nabor sistemskih fontov.. kot tudi različen način zapisovanja časa.. tako izredno hitro vedo, katero napravo uporabljate za dostop do Inerneta.

Dodatno pa brskljalniki vohunijo za vami tudi po serijski številki naprave (posameznih sklopov) in primerjajo, vse, kar si ogledujete.. počnete.

Edina obramba so VPN Virtual Private Network, kjer pa spet svojo obrambo zaupate nekemu podjetju.. in ni nujno, da potem oni ne prodajajo naprej vaših podatkov.
Posledično je fajn preveriti kateri so vredni vašega zaupanja.

Dodatno maksimalne Privatne nastavitve brskljanika, če ne kar direktno tiste, ki najbolj varujejo vašo Privatnost (in ne Google Chrome ni med njimi).

De omnibus disputandum..

Volk, daj povej prosim, kateri program nalozit, da preverim telefon. Sumim nekaj – domači. Dostikrat se mi vklopi tudi, da je telefon poln, da nima vec prostora, da naj sprostim prostor. Pa nic novega ne nalagam. Vcasih odreagira ful počasi. Thx!

Volk, daj povej prosim, kateri program nalozit, da preverim telefon. Sumim nekaj – domači. Dostikrat se mi vklopi tudi, da je telefon poln, da nima vec prostora, da naj sprostim prostor. Pa nic novega ne nalagam. Vcasih odreagira ful počasi. Thx!
[/quote]

To je vprašanje vsaj tega, kateri Operacijski sistem ter katero napravo uporabljate. Nato pogulajte, kako preveriti, da vam v ozadju ne delajo vohunski programi.

Alternativno poguglajte, za najbolj popularnimi vohnunskimi programi (ki jih običajno nalagajo ljubosumni partnerji ali helikopterski starši) in potem lahko greste raziskati ali so nameščeni na vašem telefonu.

De omnibus disputandum..

To je vprašanje vsaj tega, kateri Operacijski sistem ter katero napravo uporabljate. Nato pogulajte, kako preveriti, da vam v ozadju ne delajo vohunski programi.

Alternativno poguglajte, za najbolj popularnimi vohnunskimi programi (ki jih običajno nalagajo ljubosumni partnerji ali helikopterski starši) in potem lahko greste raziskati ali so nameščeni na vašem telefonu.
[/quote]

Super! Najlepša hvala!

https://www.popularmechanics.com/technology/apps/a33448364/how-tell-apps-spying-protect-privacy/

https://www.pcworld.com/article/3085112/keep-spies-off-your-android-phone.html

De omnibus disputandum..

Dan rada bi vam  poveda svojo situacijo neki otrok mi je v telefov vdrel preko snepcheta in lahko dostopa do mojih osebnih podatkov.Znima me ce sem izključila telefon in blokirala to osebo ali ta oseba lahko še vedno vdre v moj telefon?

meni je telefon danes znorel, sam aktivira tipkanje, odpira vse…kaj se dogaja? Ali to pomeni, da mi je kdo vdrl v telefon? Hvala, če kdo ve.

Odgovor na objavo uporabnika
Vdor, 15.03.2021 ob 11:40

Pozdravljeni. Mene pa zanima kako vedeti oziroma a se sploh da vdreti tako v telefon tako, da se sploh ne opazi? Telefon sem poslal cez vec antivirusnih in anti spy programov pa ni zaznalo nic. Je se vedno moznost, da nekdo neopazno sledi telefonu ( bere sporocila, slisi klice, celo vidi cez kamero in slisi ozadje okoli telefona..) mogoce je samo paranoja ampak imam cuden obcutek. Telefon ae ne pregreva, niti sam karkoli pocne (3x mi je samo internet vn vrglo) niti sumi med klici. Hvala za potencialne odgovore

Factory reset pomaga ce mas kej gor

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9656, 08.12.2023 ob 22:06

Factory reset pomaga ce mas kej gor

meni je telefon danes znorel, sam aktivira tipkanje, odpira vse…kaj se dogaja? Ali to pomeni, da mi je kdo vdrl v telefon? Hvala, če kdo ve.

Živijo a mi lahko na SMS pošlješ program za vohunjenje tel, hvala

New Report

Close