Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Večerja za 5 – kdo za vraga je ta bradati ???!!!

Večerja za 5 – kdo za vraga je ta bradati ???!!!

Čisto slučajno danes vidim tega mladega, zafnanega mladega tipčka, z brado, ki enega celega stavka ni sposoben povedati v slovenščini, ampak kar naprej vriva v stavke angleške besede, npr. not salty, nice, spicy, great… A to zdaj vsa mladina tako govori??? Prav ogabno!!! Starši, kaj ste to naredili iz mularije???😮😮 Saj ne znajo več slovensko!!

Odgovor na objavo uporabnika
WTF, 26.03.2024 ob 21:02

Čisto slučajno danes vidim tega mladega, zafnanega mladega tipčka, z brado, ki enega celega stavka ni sposoben povedati v slovenščini, ampak kar naprej vriva v stavke angleške besede, npr. not salty, nice, spicy, great… A to zdaj vsa mladina tako govori??? Prav ogabno!!! Starši, kaj ste to naredili iz mularije???😮😮 Saj ne znajo več slovensko!!

To je res za bruhat, ob tako besedno bogatem jeziku kot je slovenski gredo iskat besede v angleščini… ogabno je, baj več knjig preberejo, da si bodo razširili besedni zaklad, ker tole je žalostno

Na katerem programu to gledate? Ja današnja mladina tako govori.

Be, normalna mladina tako ne govori.  Moji otroci , vsi študentje govorijo normalno. Tale Dolenjcek z neko čudno spraho, pa prav pretirava. Saj vsi vemo, da mladi znajo angleško, be se ven metat, ker s pretiravanjem postane smešno.

Ja, majke mi, stari, to ni več ničemer podobno. Zdaj bomo imeli še pod slovenskimi oddajami podnapise. Žalostno.

BTW, tudi tvoj nick je angleški, WTF.

Dandanes že vsi vrivamo tuje besede (v mojem prvem stavku so tri, hehe). Celo predsednik države s svojim so what. Ni lepo, ma marsikdaj je bolj praktično, pa se prime. Da bi mladina bolj uporabljala kot mi ta stari, pa nisem opazila. Ma mi smo Primorci, lahko da je v LJ tega več.

Nič ni narobe, če ne pretiravaš.  Tale fant pa z svojimi angleškimi vložki zelo pretirava. Ne vem,  a je Izanc, ali Amerikanc.

Ja nekateri tako govorijo. Še več jih tako piše. Meni je smešno. V službi imamo kar veliko mladih, tudi študentov pa nihče tako ne govori. Ni ravno znak brihtnosti. Bolj žalostno mi je pol tega foruma, menda odraslih ljudi, ki pišejo GDO. Tako da ne mladim pametovat o slovenskem jeziku. Večina slovencev ga ne zna uporabljat.

Mislim, da študira v tujini…sicer je pa ta skupina iz osrednje Slovenije najbolj brezvezna in dolgočasna.

Mularija se danes tudi na družabnih omrežjih – sošolci med seboj – pogovarja v angleščini, haha.

Ravno zadnjič malo poškilim k hčeri, srednja šola, na telefon, nekaj si zelo dopisuje z nekom. Pa vidim angleško. Jo vprašam, mi reče, ja on me je nekaj vprašal v angleščini in sem mu nazaj odgovorila angleško. Ampak vse angleško ne nekaj besed. Mi ni bilo jasno, zakaj si sošolci v angleščini dopisujejo. Okej, če bi rekla, moji starši ne znajo angleško, pa da ne razumeta, če bosta kaj vohljala. Ampak jaz obvladam angleščino, mož tudi, tako da mi ni jasno….Pravi, da zdaj vsi tako pišejo.

Ja, naj, ne, koga briga, naj se v angleščini menijo. Samo da ni albanščina, hahahahahahah.

Aja, glavna zadeva. Na vprašanje, zakaj pa nekateri samo nekaj angl. besed vrivajo v slovenščino, pravi da so to tisti, ki ne znajo angleško. Nekaj se jih naučijo, pa jih potem uporabljajo, kao frajerčki. Drugače pa se pogovarjajo ali samo v slo ali samo v angl. Skratka, mešanje je znak kmetavzarja, hahahaha.

To so neki osladni frajerčki, ki drugega niso dosegli kot do, da se ven mečejo z neumnostmi…

Be, normalna mladina tako ne govori.  Moji otroci , vsi študentje govorijo normalno. Tale Dolenjcek z neko čudno spraho, pa prav pretirava. Saj vsi vemo, da mladi znajo angleško, be se ven metat, ker s pretiravanjem postane smešno.

 

Znajo toliko anglesko, da se afnajo z nekaterimi frazami. Ko se gre zares, zmrznejo. Pa se prav butasto izpadejo brez spostovanja do svojega jezika.

Men je pa huje, ko kdo na javni tv reče: zmagali smo Portugalce…neeeeee PREMAGALI smo Portugalce!

Ta tip je popolnoma osladen!

New Report

Close