Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vedno mamice prednost pri dopustu?

Vedno mamice prednost pri dopustu?

To je pa smešno. Na razgovoru za službo vas nihče ne sme vprašat če imate otroke, potem pa zahtevate kar vam priparad na račun teh otrok.

Pomojem je bolj odvisno kako jih navadiš. Jaz imam majhnega otroka pa je imela sodelavka 50 let, brez otrok vedno prednost, skos na bolniški sem jo nadomeščala, ona mene ne , ker ni znala mojega dela…grdo me gledala če sem hotela isti dan dopust kot ona in če so ga meni odobrili, je šla na bolniško. Celo leto si dopust šparala, da je šla za en mesec na potovanje, ko je prišlo poletje je pa bolniške imela pa sem jo spet nadomeščala… Pomojem kot jih razvadiš.

https://youtu.be/54qTtQukbvQ

To je pa smešno. Na razgovoru za službo vas nihče ne sme vprašat če imate otroke, potem pa zahtevate kar vam priparad na račun teh otrok.
[/quote]

Dopust pripada vsem delavcem, z otroki ali brez.
Večina jih tako ali tako želi koristiti vsaj nekaj dni v času, ko so počitnice (predvsem novoletne, prvomajske ali poletne), pa najsi bodo starši ali ne.

Delavci morajo imeti vsaj dva tedna letnega dopusta skupaj, če so starši ali ne.

V večini podjetij morajo že na začetku leta povedati za večino dopusta, kdaj ga bodo koristili, pa če so starši ali ne.

Edina razlika med starši in nestarši je ta, da EN teden na leto starši lahko zahtevajo dopust med počitnicami, ostali pa ne, če to iz kakšnih čudnih razlogov ni izvedljivo.

Hudo, toliko dopusta? Na kaj vse pa imate dodatne dopuste v internih aktih. Jaz imam samo dva + 20 zaradi dveh otrok, na delovno dobo 0, na izobrazbo nič…

Drugače pa, če je več zaposlenih, se letni dopust koristi v času počitnic za tiste, ki imajo šoloobvezne otroke, tu imajo prednost, drugače pa mislim da ne. No to je stvar nadrejenih, kdo ti odobri dopust.

Izbori si fraj

Nedvomno je to oblika diskriminacije, ne glede na to, kaj si bo katera od mamic zdaj mislila.

Delo zato, ker ima nekdo otroke, ne sme na noben način trpeti. Če se slednje zgodi, to pomeni, da tisti, ki se kar naprej izgovarja na otroke, mora nedvomno biti zamenjan z drugim delavcem. Brez dvoma.

Kruto? Ne. Prav gotovo ne. Veliko jih je brez službe in bi z veseljem opravljali tako delo. Tudi pri nas je tako, da se skoraj vedno moramo prilagajati mamicam. Tega smo počasi že siti. Dejstvo je, da smo tisti brez otrok diskriminirani. Skoz moramo nadomeščati, tudi dežurati namesto njih, biti večkrat prikrajšane za določene termine dopustov…

Vedno več je tega. Diskriminacija pa tudi na podlagi tega ni dovoljena. Če ne morejo mamice delati, naj pustijo delo in se doma samozaposlijo kot gospodinje.

Katera Kolektivna pogodba?


V praksi gre veliko krat res za obliko diskriminacije, na papirju (zakonu) pa pač ne.

To je neumnost, da imajo mamice v prednosti za dopust. Lahko imaš doma tudi nekoga za katerega moraš skrbeti in to ni otrok. Domače stvari so intimna zadeva posameznika, ne da se v službi to izkorišča za prednost pri dopustu in še kaj.

Sem zato, da imajo mamice šoloobveznih otrok prednost. Lepo je, če si ljudje pomagamo. Seveda pa se pričakuje nek ferplej tudi s strani mamic pri drugih stvareh.
Meni je še bolj všeč, da imam dopust in proste dni izven visoke sezone in konic. Je manj gneče povsod in še ceneje je.

Zakaj že bi morale imet prednost?
Tudi ne mamice imamo rade dopust v kombinaciji s prazniki. Otroke imate, ker ste jih ve želele, zato ne pričakujte, da se bo sedaj svet vrtel okrog vas.
Tudi pri nas imamo take tepke, ki mislijo, da imajo pravico vse praznike kombinirat z dopusti, ker so pač mame. Ampak jaz se ne dam. Tudi meni paše biti za božično-novoletne praznike doma.
Dolgo sem prenašala te afnaste mame, da so vedno imele prednost, potem sem se pa postavila zase. POln kufer sem jih imela, da so vedno one izbirale kdaj bodo proste, leto za letom. Bruh od bab. Zdaj si tudi jaz privoščim in kombiniram dopust pa praznike, če se mi tako zdi. Če kateri ne paše, lahko hitro vržemo koledarje na mizo in se bo itak videlo, da večinoma one izbirajo dopust. Ne morejo pa vedno.
Že tako je zoprno, ker so kar naprej na negah za otroke kot, da otroci ne bi imeli fotrov, in jih je treba kar naprej nadomeščat. Če nimajo za otroka, imajo pa zase bolniške. Pa, če se jim ne izide kombiniranja dopusta in praznikov, se kar bolniška pojavi.

In koliko so te mamice stare? 5 let?


Pravični kot vedno!

Moja otroka sta stara 5 in 3. Vsa leta hodimo na dopust septembra. No na žalost bomo naslednje leto malo spremenili datume.
Edino za božično večerjo sem rada doma.
Prvomajske pa prestavimo za kakšen teden, ker mi to gužvanje ni všeč.

saj to je eden od največjih težav te države, zato tudi je razpadla. najprej z davki plačuješ njohove doklade, zastonj vrtce, zastonj malice, socialne te in one , dodatke, ni konca, potem delaš v službi namesto njih, ker so skos na bolniški pa porodniški zarad teh panžov, gredo na dopust pa že tako nič ne delajo imajo prednost pred tabo, pa pri zdravniku prednost kjer češ. Punca pusti službo, ker v tej propadli tvorbi se za takele ne splača delat, jaz sem šel v penzijo pri 32 letih, ker sem uvidel , da to nima smisla. Po domače, f.u.k.a.j.o na tvoje stroške ves čas.

Ne se pustiti. Naredi si seznam za vse te termine, ko je imela dopust in lepo povej, da si zdaj ti na vrsti. In od zdaj naprej bo tako.
Tako kot boš pustila tako bo izkoriščala.

Kokr si si postlala – tko spis. Zal.
Drugace pa jaz ne j*ebem teh for, pa imam zdaj tudi sama otroke.
Ko sem bila samska sem 2 leti popuscala in ugotovila isto kot ti. Nikoli ne prides na vrsro. Se probala sama zmenit, pa ni slo.
Enostavno sem na mail poslala direktorju rezervacijo dopusta, ona se je pritozla, sem na kratko napisala, da ze 3 leto delam tako za prvomajske, novoletne, krompirjeve kot zimske in da prosim, da se tudi meni tokrat odobri, ker smo tukaj v poslovnem odnosu, ki pa bi moral biti vsaj malo enakopraven. Dopust mi je bil odobren.
Danes imam soloobvezne otroke in one se vedno tulijo v svoj rog – da rabijo dopust za te termine (otroci staro 14 let +), ker jih ne moremo pustiti same doma.
Se pridrzujemo sistema enkrat ena, drugic druga.

Ma jeb.ale vas mamice … postavite se zase pa se bodo zadeve hitro rešile. Take mamice, ki izkoriščajo status “mamice”, ker imajo neko fiksno idejo bodo lahko samo toliko izkoričale kolikor jim dopustite in padete na finte.
Koledarsko gledano je itak tako, da so omejene glede dopustov samo v času poletnih počitnic, to je praktično julij – avgust tiste, ki imajo šolobvezne otroke. Vse ostalo so neke fiksne ideje okrog ostalih praznikov zato se morajo prilagajati oz. usklajevati z ostalimi.

Ne vem kaj počnejo vaši nadrejeni, če niti dopusta ne urejajo. To je ena bistvenih stvari, ko imaš zaposlene. Pri dopustih najhitreje poči in na kraj pameti mi ne pade, da bi prepuščal situacijo zaposlenim. Tako potem vedno eni in isti dobijo svoje, drugi pa počasi drsijo v kronično nezadovoljstvo.

New Report

Close