Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vedno ženske nega za otroka

Vedno ženske nega za otroka

Resnici na ljubo pa to dejstvo niti ni tako zelo pomembno, ker tudi če imata oba enake plače, bo nego takorekoč vedno vzela mama. Ker ima ona v glavi, da je njena glavna naloga skrb za otroka in da je njena služba v primerjavi z moževo manj pomembna. Seveda je mož enako prepričan, da je nenadomestljiv v službi. Da je tudi doma, pa večini še ni kapnilo.
Se pa zadeve na srečo vseeno spreminjajo in je vedno več moških skrbnih očetov, ki znajo in tudi želijo poskrbeti za svoje otroke.
Ampak ne pozabimo pa tistega predloga porodniške, kjer bi bil del samo očetov – takrat so najbolj skakale v luft ravno ženske. Ne moški (oni bi se že sprijaznili in bi to bilo to), temveč ženske so bile glavne nasprotnice. Taiste, ki potem tako rade jamrajo, da ne dobijo službe. Zakaj bi jo le, če ne vidijo dlje od konice svojega nosu?
[/quote]
Mislim, da ne gre za to, da žena misli, da je njena služba manj pomembna od moževe, ampak za stvar prioritet.
Saj je že v tej temi lepo vidno, da če mora ženska izbirati med službo in otrokom, bo praviloma izbrala otroka.
Stvar navade/ razmišljanja/ razlike med spoloma/ pričakovanj/ biologije … pa je, da je naloga moškega predvsem ta, da med tem, ko ženska skrbi za domače ognjišče (in otroke), je njegova prvenstvena naloga skrbeti za (osnovno) preživetje družine.

Glede delitve starševskega dopusta pa imajo že sedaj pari možnost, da v poljubnih kombinacijah pokoristijo ta dopust tako, kot staršema najbolj ustreza, bi se pa dalo še malo optimizirati sistem za nekatere posebne situacije.

Spet narobe. Ženske takrat niso nasprotovale temu, da bi moški imeli porodniško, ampak temu, da bi v primeru, če oče ne ne mi mogle (ali hotel) trije meseci porodniške PROPADLI, torej bi moral otrok tri mesece prej v vrtec v primerjavi z drugimi.
Kako tega ne veš?
[/quote]
Seveda gre za zavajanje. Ker če vam je res toliko do otrok, bi bile vesele, da bi otrok imel možnost biti doma cel dodaten mesec, če bi dopust koristil tudi oče. Pa, mimogrede, to, da že sedaj imamo ženske, ki takorekoč ne morejo koristiti porodniške (s.p.), vas pa ne moti, a? Ne kaj pretirano, a ne? Da pa sploh razmišljaš o tem, da oče NE BI HOTEL koristiti porodniške, pove pa takorekoč vse. Katastrofa!
In potem si še drznete spraševati, zakaj ste ženske tako slabo zaposljive?!?
Oh ja, še sreča, da takšno razmišljanje vseeno izumira. Ker podobnih argumentov je bilo polno ob uvedbi očetovskega dopusta, sedaj pa ga velika večina kar lepo koristi. Pa nobenemu ni krona z glave padla. Tudi vam ne bo, brez skrbi. Dinozavri so pač izumrli z razlogom.


Seveda gre za zavajanje. Ker če vam je res toliko do otrok, bi bile vesele, da bi otrok imel možnost biti doma cel dodaten mesec, če bi dopust koristil tudi oče. Pa, mimogrede, to, da že sedaj imamo ženske, ki takorekoč ne morejo koristiti porodniške (s.p.), vas pa ne moti, a? Ne kaj pretirano, a ne? Da pa sploh razmišljaš o tem, da oče NE BI HOTEL koristiti porodniške, pove pa takorekoč vse. Katastrofa!
In potem si še drznete spraševati, zakaj ste ženske tako slabo zaposljive?!?
Oh ja, še sreča, da takšno razmišljanje vseeno izumira. Ker podobnih argumentov je bilo polno ob uvedbi očetovskega dopusta, sedaj pa ga velika večina kar lepo koristi. Pa nobenemu ni krona z glave padla. Tudi vam ne bo, brez skrbi. Dinozavri so pač izumrli z razlogom.
[/quote]

:))))
Toliko neumnosti na kupu brez repa in glave je pa umetnost napisati :))
Kakšen dodaten mesec? Kakšna zaposljivost? O čem ti to?
A sploh od daleč poznaš tisti predlog? Si ga prebral? Nisi – če bi ga ne bi klobasal neumnosti.

:))))
Toliko neumnosti na kupu brez repa in glave je pa umetnost napisati :))
Kakšen dodaten mesec? Kakšna zaposljivost? O čem ti to?
A sploh od daleč poznaš tisti predlog? Si ga prebral? Nisi – če bi ga ne bi klobasal neumnosti.
[/quote]

Brez skrbi, sem ga prebralA in, za razliko od tebe, tudi razumela napisano. Samo tebi in tebi podobnim tu ni šlo za dejansko dobrobit otroka. Pa nima smisla sedaj o nečem, kar je itak propadlo. To o bolniškah za nego otrok pa je še vedno aktualno. Seveda ne ravno v prid žensk. Ampak to tebe ne gane, ti bi imela vse pravice in koristi, sama pa za to ne bi dala nič.
Itak je moški pomembnejši, njegova služba tudi, tebi pa so pomembni samo otroci. Potemtakem tvojemu možu otroci niso, tebi pa ni služba. Pa je, a ne?

Brez skrbi, sem ga prebralA in, za razliko od tebe, tudi razumela napisano. Samo tebi in tebi podobnim tu ni šlo za dejansko dobrobit otroka. Pa nima smisla sedaj o nečem, kar je itak propadlo. To o bolniškah za nego otrok pa je še vedno aktualno. Seveda ne ravno v prid žensk. Ampak to tebe ne gane, ti bi imela vse pravice in koristi, sama pa za to ne bi dala nič.
Itak je moški pomembnejši, njegova služba tudi, tebi pa so pomembni samo otroci. Potemtakem tvojemu možu otroci niso, tebi pa ni služba. Pa je, a ne?
[/quote]

LOL če tole kdo zastopi, sem papež.
Od kod tebi, za kaj meni gre, kaj mene gane, kaj bi jaz imela, kaj je meni pomembno, kaj je mojemu pomembno? Sva krave skupaj pasli?
Dej no nehej fantazirat. Če pa že, pa mene pusti zunaj tvojega fantaziranja, prosim.

Če že, naj dajejo možnost izbire in ne direktne pravice glede na spol. Saj se gre za otroka, ne? Ne za večni moško-ženski boj ali kako?

LOL če tole kdo zastopi, sem papež.
Od kod tebi, za kaj meni gre, kaj mene gane, kaj bi jaz imela, kaj je meni pomembno, kaj je mojemu pomembno? Sva krave skupaj pasli?
Dej no nehej fantazirat. Če pa že, pa mene pusti zunaj tvojega fantaziranja, prosim.
[/quote]

Ženske, ki dajete arumente v stilu “kaj pa če oče ne bo hotel”, si same zabijate žeblje v krsto. Pa, BTW, otrok gre lahko v vrtec z enajstimi meseci, prej ne. 🙂
Sicer pa ja, žal je mentaliteta tako moških kot žensk samih takšna, da je posledica pač to, da ženske v rodni dobi veljajo za nezanesljive in posledično nezanimive za službe. Potem pa se še same temu primerno obnašajo oziroma zagovarjajo velepomembnost služb moškega in njihovo nenadomestljivost ter tisoč in en razlog da oni pa že ne morejo koristiti nege za otroka.

Ženske, ki dajete arumente v stilu “kaj pa če oče ne bo hotel”, si same zabijate žeblje v krsto. Pa, BTW, otrok gre lahko v vrtec z enajstimi meseci, prej ne. 🙂
Sicer pa ja, žal je mentaliteta tako moških kot žensk samih takšna, da je posledica pač to, da ženske v rodni dobi veljajo za nezanesljive in posledično nezanimive za službe. Potem pa se še same temu primerno obnašajo oziroma zagovarjajo velepomembnost služb moškega in njihovo nenadomestljivost ter tisoč in en razlog da oni pa že ne morejo koristiti nege za otroka.
[/quote]

To ni bil argument, ampak možnost. Imaš vse sorte – očete, ki jih šefi ne pustijo, očete, ki imajo lastno firmo, ki ne morejo kar pustiti in iti, in ja, so tudi očetje, ki si tega dejansko ne želijo.
Moj ugovor pa ni bil v tem, ampak v dejstvu, da je predlog predvideval, da v primeru, da iz kateregakoli razloga oče ne bi MOGEL , preostali trije meseci, kolikor jih je bilo predvidenih, PROPADEJO – mama jih ne bi mogla koristiti namesto očeta, otrok bi moral v varstvo.
Torej bi bili na slabšem OTROCI – prepucavanje kdo komu kaj hoče ali noče, mene tukaj pač ne zanima, zanima pa me, zakaj bi bili ti otroci diskriminirani glede na tiste, ki bi ostali tri mesece dlje doma.
A je zdaj kaj bolj jasno? Itak je to voda pod mostom hb, samo jezi me, če mi kar nekaj pripisuješ, kar nima zveze s tistim, kar govorim.

Ženske, ki dajete arumente v stilu “kaj pa če oče ne bo hotel”, si same zabijate žeblje v krsto. Pa, BTW, otrok gre lahko v vrtec z enajstimi meseci, prej ne. 🙂
Sicer pa ja, žal je mentaliteta tako moških kot žensk samih takšna, da je posledica pač to, da ženske v rodni dobi veljajo za nezanesljive in posledično nezanimive za službe. Potem pa se še same temu primerno obnašajo oziroma zagovarjajo velepomembnost služb moškega in njihovo nenadomestljivost ter tisoč in en razlog da oni pa že ne morejo koristiti nege za otroka.
[/quote]

Nova direktiva pri politiki zaposlovanja pri nas, vse samo ženske 40+brez otrok nikoli več.
Sam kreg, same grožnje, sama zloba in na koncu kraja, ki jo je hotela podtakniti eni mlajši.

To ni bil argument, ampak možnost. Imaš vse sorte – očete, ki jih šefi ne pustijo, očete, ki imajo lastno firmo, ki ne morejo kar pustiti in iti, in ja, so tudi očetje, ki si tega dejansko ne želijo.
Moj ugovor pa ni bil v tem, ampak v dejstvu, da je predlog predvideval, da v primeru, da iz kateregakoli razloga oče ne bi MOGEL , preostali trije meseci, kolikor jih je bilo predvidenih, PROPADEJO – mama jih ne bi mogla koristiti namesto očeta, otrok bi moral v varstvo.
Torej bi bili na slabšem OTROCI – prepucavanje kdo komu kaj hoče ali noče, mene tukaj pač ne zanima, zanima pa me, zakaj bi bili ti otroci diskriminirani glede na tiste, ki bi ostali tri mesece dlje doma.
A je zdaj kaj bolj jasno? Itak je to voda pod mostom hb, samo jezi me, če mi kar nekaj pripisuješ, kar nima zveze s tistim, kar govorim.
[/quote]
Pa se ti ne zdi, da je ta argument, da šefi ne bi dovolili, da ne bi mogli, presenetljivo podoben tistim proti uvedbi očetovskega dopusta? Meni se. Pa danes veliiika večina delodajalcev nima več težav s tem.


Pa se ti ne zdi, da je ta argument, da šefi ne bi dovolili, da ne bi mogli, presenetljivo podoben tistim proti uvedbi očetovskega dopusta? Meni se. Pa danes veliiika večina delodajalcev nima več težav s tem.
[/quote]

Seveda. Samo v tem primeru dopust ne propade, je samo stvar izbire.
Ves moj ugovor je bil glede tega, da bi se porodniška v primeru, da oče res ne bi imel možnosti, SKRAJŠALA za tri mesece. Se tebi to zdi ok?


Moj je dvakrat z nožem grozil otroku. Nikoli mu ne bi dala otroka v varstvo. Otroka mi je spočel samo zato, ker je hotel seks brez kondoma, jaz pa takrat iz zdravstvenih razlogov nisem smela kontracepcijskih tablet.


Moj je dvakrat z nožem grozil otroku. Nikoli mu ne bi dala otroka v varstvo. Otroka mi je spočel samo zato, ker je hotel seks brez kondoma, jaz pa takrat iz zdravstvenih razlogov nisem smela kontracepcijskih tablet.
[/quote]

em noge si pa lahk narazen držala?
PS
Saj si ga prijavla policiji ne, in sedaj lepo čiča v restu a ne?

To ni bil argument, ampak možnost. Imaš vse sorte – očete, ki jih šefi ne pustijo, očete, ki imajo lastno firmo, ki ne morejo kar pustiti in iti, in ja, so tudi očetje, ki si tega dejansko ne želijo.
Moj ugovor pa ni bil v tem, ampak v dejstvu, da je predlog predvideval, da v primeru, da iz kateregakoli razloga oče ne bi MOGEL , preostali trije meseci, kolikor jih je bilo predvidenih, PROPADEJO – mama jih ne bi mogla koristiti namesto očeta, otrok bi moral v varstvo.
Torej bi bili na slabšem OTROCI – prepucavanje kdo komu kaj hoče ali noče, mene tukaj pač ne zanima, zanima pa me, zakaj bi bili ti otroci diskriminirani glede na tiste, ki bi ostali tri mesece dlje doma.
A je zdaj kaj bolj jasno? Itak je to voda pod mostom hb, samo jezi me, če mi kar nekaj pripisuješ, kar nima zveze s tistim, kar govorim.
[/quote]
Saj ravno zato je bil zakon tako strikten, da mora oce koristiti – potem nima šef kaj ne pustit! A mogoce kaksen sef zenski ne pusti na porodnisko? Seveda bi jo najraje v trenutku, ko izve, da je noseca, odpustil, a ne sme in ne more. Isto bi veljalo za moske – koristijo ocetovski dopust, ki je zakonsko predpisan in nihce ga nima pravice kratiti. Glede espejev pa tudi ne vem v cem je problem – porodnisko placa drzava. Ce si lahko mame espejevke vzamejo en leto bodo pa se ocetje zmogli tisti mesec ali dva. Vcasih je pac treba zakonsko malo prisiliti druzbo, da naredi korak naprej .


Moj je dvakrat z nožem grozil otroku. Nikoli mu ne bi dala otroka v varstvo. Otroka mi je spočel samo zato, ker je hotel seks brez kondoma, jaz pa takrat iz zdravstvenih razlogov nisem smela kontracepcijskih tablet.
[/quote]

Si prijavila posilstvo?

New Report

Close