Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veganska 5-članska družina preživi s 300 EUR na mesec!

Veganska 5-članska družina preživi s 300 EUR na mesec!

Dokler so na sociali, nimajo razlogov za bahanje. To samo pomeni, da sosed hodi v službo za njih.


Kaj bi pa morali ?
Hoditi v službo za minimalca, denar zapravljati za nove avte, telefone in zastrupljeno hrano ?
Da bi potem ustrezali modernim potrošniškim zblojenim merilom ?
[/quote]

V bistvu so se obesili na družbo, ki živi tako, ja. Zato da se oni lahko afnajo. Če bi šli vsi po njihovem zgledu, bi bili spet jamski ljudje.

To so zblojenci. Kako jih ni sram ?
Kakšen vzgled dajejo potomcem ?
30kvadratov, pa dajte no. Pa od državnih trnsferjev živet. Mlada sta in očitno tudi zdrava. Madonca no.
Tile bodo še rojevali…

Osiromašena hrana?? Česa pa je osiromašena, škropiv? Torej je polnovredno tisto, kar kupiš v supermarketu?

Popolnoma izolirani?? Živijo v vasi na Goričkem, s sosedi, ne sredi Aljaske. Potem so vsi otroci na Goričkem izolirani? Veš, tudi tam poznajo vasi in otroci se družijo med sabo veliko bolj kot v mestih.
[/quote]

Prehrana je še kaj drugega kot zelenjava in sadje, kar oni doma predelajo. Otroci so izolirani, ker ne hodijo v šolo in nimajo nobenega stika z mediji. O čem se lahko pa pogovarjajo z drugimi otroki? Kako so krompir okopali? Izolacija ni samo fizična.

To so njune sanje. Kaj se bo zgodilo, ko bo kak otrok hotel poseči po svojih in zagristi v slastno reberce.. (in ostalo).

Ja, to bo največji problem v njihovem življenju. Reberce s tremi e-ji.
Doma pač ne dobi mesa, ne vemo pa, ker nič ne piše o tem, ali ga lahko jedo drugje.
A to, da pa ti svojim otrokom ne dovoliš na primer čipsa ali kake druge packarije, pa ni problem za vprašanje, kaj se bo zgodilo? Ali ko bo tvoj otrok hotel najnovejši iphone ali karkoli že? A vi ste pa družina brez izzivov? A zdaj je pa tam eno reberce s tremi e-ji problem, zato ker je pač meso in meso je pač treba jesti, sploh slovensko.
Daj se malo razglej že vendar.

Super si, super si povedala. Točno v tem jaz vidim nevarnost. To je prepoved otroku do socialnega razvoja, ker nima vrstnikov, s katerimi bi se vzporedno razvijal v skladu z njegovim potrebnim mentalnim in čustvenim razvojem, že zdaj jih ne more dohajati, razen če ga pošljejo med 5 letnike. Naši komunistični CSD žal to dovolijo. Da ne govorimo o možni zlorabi, verigah, šibi, radiatorju!


Ja res, silna popotnica otrokom za odraščanje in življenje …

Ja, to bo največji problem v njihovem življenju. Reberce s tremi e-ji.
Doma pač ne dobi mesa, ne vemo pa, ker nič ne piše o tem, ali ga lahko jedo drugje.
A to, da pa ti svojim otrokom ne dovoliš na primer čipsa ali kake druge packarije, pa ni problem za vprašanje, kaj se bo zgodilo? Ali ko bo tvoj otrok hotel najnovejši iphone ali karkoli že? A vi ste pa družina brez izzivov? A zdaj je pa tam eno reberce s tremi e-ji problem, zato ker je pač meso in meso je pač treba jesti, sploh slovensko.
Daj se malo razglej že vendar.
[/quote]
To reberce razširi na vse(oklepaj), pa bo bolj razumljivo. :).
Ostalo so pa tvoja predvidevanja.

Jasno, ker je ena tvoja žlahta edina merodajna in zveličana pri podajanju mnenj… eni ste res zabiti ko kante in verjetno imate to tudi v žlahti.
[/quote]

no, vsekakor bi dala na njihovo mnenje več, kot na tvoje.

Ja, to bo največji problem v njihovem življenju. Reberce s tremi e-ji.
Doma pač ne dobi mesa, ne vemo pa, ker nič ne piše o tem, ali ga lahko jedo drugje.
A to, da pa ti svojim otrokom ne dovoliš na primer čipsa ali kake druge packarije, pa ni problem za vprašanje, kaj se bo zgodilo? Ali ko bo tvoj otrok hotel najnovejši iphone ali karkoli že? A vi ste pa družina brez izzivov? A zdaj je pa tam eno reberce s tremi e-ji problem, zato ker je pač meso in meso je pač treba jesti, sploh slovensko.
Daj se malo razglej že vendar.
[/quote]

30let nazaj je imel sin najboljšega prijatelja fanta, čigar starši so bili vegani, brez TV. Vsakič, ko je bil na obisku pri kateremu od prijateljev, je celo kosilo jedel samo meso! Nihče ga ni zezal in vedno smo imeli zanj pripravljene dodatne porcije mesa. Perutnine ni najbolj obrajtal, medtem ko se mu je pri rebrcah skoraj odpeljalo tako jih je bil vesel! Pa zrezkov na žaru, medium pečene.

Kasneje je postal kuhar. Ko se je odselil od doma, solate in krompirja nekaj let sploh jedel ni.
Kasneje je začel normalno mešano jesti.

In kaj je najraje počel pri nas? gledal TV!


To reberce razširi na vse(oklepaj), pa bo bolj razumljivo. :).
Ostalo so pa tvoja predvidevanja.
[/quote]

Tebe pa najtežje berem od vseh na forumu. Nekaj se napihuješ, vsakič, ko ti kod odgovori, pa pišeš take nesmisle, da je joj.
Stokrat si že pokazala, da brihtna ravno nisi – nič zato, drži se svojega nivoja, nikakor pa si ne domišljaj, da si inteligentna. Se samo smešiš.


To reberce razširi na vse(oklepaj), pa bo bolj razumljivo. :).
Ostalo so pa tvoja predvidevanja.
[/quote]

A tvoje reberce s tremi e-ji pa ni predvidevanje?
In vi ste družina brez izzivov? Ti prevedi to reberce s tremi e-ji na vaše “kao normalne” razmere. In zakaj meniš, da tvoja družina zmore nekaj več kot ta? Da se bo ta zaradi ta zaradi vzgojnih izzivov in načel zlomila, tvoja pa ne? Samo zato, ker so tvoja načela nekaj boljšega ali kaj?
Ti moraš razširi svoja obzorja, ne samo reberc.

Tebe pa najtežje berem od vseh na forumu. Nekaj se napihuješ, vsakič, ko ti kod odgovori, pa pišeš take nesmisle, da je joj.
Stokrat si že pokazala, da brihtna ravno nisi – nič zato, drži se svojega nivoja, nikakor pa si ne domišljaj, da si inteligentna. Se samo smešiš.
[/quote]
O lejo, fenica moja, spet slabe volje danes?
Daj nasmejčki se, pa nehaj me brat, pa bo slaba volja izginila kot bi mignil.

In vendar ti s svojimi izbruhi poveš veliko več o sebi, kakor bi lahko kadarkoli o meni. :).

A tvoje reberce s tremi e-ji pa ni predvidevanje?
In vi ste družina brez izzivov? Ti prevedi to reberce s tremi e-ji na vaše “kao normalne” razmere. In zakaj meniš, da tvoja družina zmore nekaj več kot ta? Da se bo ta zaradi ta zaradi vzgojnih izzivov in načel zlomila, tvoja pa ne? Samo zato, ker so tvoja načela nekaj boljšega ali kaj?
Ti moraš razširi svoja obzorja, ne samo reberc.
[/quote]
Postavila sem vprašanje.. ti pa natolkla kup svojih predvidevanj. Zdaj pa razmisli.

30let nazaj je imel sin najboljšega prijatelja fanta, čigar starši so bili vegani, brez TV. Vsakič, ko je bil na obisku pri kateremu od prijateljev, je celo kosilo jedel samo meso! Nihče ga ni zezal in vedno smo imeli zanj pripravljene dodatne porcije mesa. Perutnine ni najbolj obrajtal, medtem ko se mu je pri rebrcah skoraj odpeljalo tako jih je bil vesel! Pa zrezkov na žaru, medium pečene.

Kasneje je postal kuhar. Ko se je odselil od doma, solate in krompirja nekaj let sploh jedel ni.
Kasneje je začel normalno mešano jesti.

In kaj je najraje počel pri nas? gledal TV!
[/quote]

Ja in?
Kaj bi tvoji najraje počnejo pri drugih na obisku? Jedo in se igrajo s tistim, kar imajo tudi doma, ali tistim, česar nimajo?
Pri nas na obiskih so pa pograbili in pogoltnili jabolka, kumare, korenček in prišli iskat še. Ko smo imeli wiii ali kaj je že ona konzola, so vsi pri nas igrali wiiii, ker ga doma niso imeli. Pa normalno no, to je bilo še v mojih časih tako. Soseda je imela goro legokock, jaz pa tako velikega dojenčka, da je lahko imel oblečene oblekce od dojenčka. Kaj misliš, kaj sva se igrali pri njej in kaj pri meni?

A tvoje reberce s tremi e-ji pa ni predvidevanje?
In vi ste družina brez izzivov? Ti prevedi to reberce s tremi e-ji na vaše “kao normalne” razmere. In zakaj meniš, da tvoja družina zmore nekaj več kot ta? Da se bo ta zaradi ta zaradi vzgojnih izzivov in načel zlomila, tvoja pa ne? Samo zato, ker so tvoja načela nekaj boljšega ali kaj?
Ti moraš razširi svoja obzorja, ne samo reberc.
[/quote]

Zlomila se ne bo. Zakaj bi se? Dokler so otroci indoktrinirani, da je to normalno, vse klapa. Mislim pa, da se bosta starša na stara leta naposlušala očitkov ali pa celo ostala sama.


O lejo, fenica moja, spet slabe volje danes?
Daj nasmejčki se, pa nehaj me brat, pa bo slaba volja izginila kot bi mignil.

In vendar ti s svojimi izbruhi poveš veliko več o sebi, kakor bi lahko kadarkoli o meni. :).
[/quote]

Glej jo, spet…
Pa o kakšni fenici ti govoriš? Zakaj hočeš izpasti pametna? Zakaj se še nadalje smešiš? O kakšnem izbruhu govoriš? Ne veš, kaj pomeni beseda “izbruh”? Vsakič, ko ti nekdo pove, da niti približno ne deluješ tako ljubka, kot misliš, da si – je to zate izbruh?
Koliko si pa ti pravzaprav stara? Da se slučajno ne pogovarjam s kakšno najstnico…


Postavila sem vprašanje.. ti pa natolkla kup svojih predvidevanj. Zdaj pa razmisli.
[/quote]

Da se vrneva k tvojemu rebercu … mar ni to tvoje predvidevanje?
Vse ostalo je itak nekako šlo mimo tebe. Preveč vsega?
Ne bom ti rekla, da razmisli.

Ja in?
Kaj bi tvoji najraje počnejo pri drugih na obisku? Jedo in se igrajo s tistim, kar imajo tudi doma, ali tistim, česar nimajo?
Pri nas na obiskih so pa pograbili in pogoltnili jabolka, kumare, korenček in prišli iskat še. Ko smo imeli wiii ali kaj je že ona konzola, so vsi pri nas igrali wiiii, ker ga doma niso imeli. Pa normalno no, to je bilo še v mojih časih tako. Soseda je imela goro legokock, jaz pa tako velikega dojenčka, da je lahko imel oblečene oblekce od dojenčka. Kaj misliš, kaj sva se igrali pri njej in kaj pri meni?
[/quote]

Teli otroc bodo imeli veliiiiko za početi na obisku.

Zlomila se ne bo. Zakaj bi se? Dokler so otroci indoktrinirani, da je to normalno, vse klapa. Mislim pa, da se bosta starša na stara leta naposlušala očitkov ali pa celo ostala sama.
[/quote]

Dvomim, ker jim bosta nabila občutke krivde, česa vsega sta jih obvarovala in bla bla bla in jima utupila, da je ves svet grd in samo oni oh in sploh.

Da se vrneva k tvojemu rebercu … mar ni to tvoje predvidevanje?
Vse ostalo je itak nekako šlo mimo tebe. Preveč vsega?
Ne bom ti rekla, da razmisli.
[/quote]
Ni predvidevanje- ker sem rekla, da so to sanje staršev in vprašala, kaj se bo zgodilo, če bodo hoteli otroci poseči po svojih sanjah..

Zlomila se ne bo. Zakaj bi se? Dokler so otroci indoktrinirani, da je to normalno, vse klapa. Mislim pa, da se bosta starša na stara leta naposlušala očitkov ali pa celo ostala sama.
[/quote]

Zakaj misliš, da je ta družina indoktrinirana, tvoja pa ne?
Potrošništvo je ena najučinkovitejših oblik indoktrinacije, najboljši dokaz za to je tvoj odgovor. Ti se sploh ne čutiš indoktrinirane, torej se sploh ne boš upirala, indoktrinacija se ti zdi vse drugo, kar je drugače od tvoje indoktrinacije.
Jaz sem indoktrinirana, ampak se tega zavedam, ne vem pa, ali mi to kaj koristi ali ne.
In nadalje, zakaj misliš, da boste vi v tvoji družini vedno imeli dobre odnose, ta družina pa ne? Kako to lahko veš? Mar v svoji bližini nimaš normalno indoktriniranih družin, torej podobnih tvoji, kjer odnosi niso ravno zgledni?
Ta dva starša bosta imela popolnoma enake vzgojne probleme kot mi ostali, ali pa ne. V nekaterih družinah jih je več, v drugih manj, ne glede na življenjski slog, bogastvo, revščino, skromnost, razkazovanje in bahanje. Njuni otroci bodo morda hoteli jesti meso in iti v šolo z drugimi otroki, naši bodo morda začeli jesti samo presno, pustili šolo in luftali. No, sigurno bo kdo od naših otrok to naredil, garantirano. Pa smo tako lepo normalno indoktrinirani, jemo meso, hodimo v službo, zapravljamo vse, kar zaslužimo, imamo nov TV in avto na kredit. Kje smo le zgrešili?

Glej jo, spet…
Pa o kakšni fenici ti govoriš? Zakaj hočeš izpasti pametna? Zakaj se še nadalje smešiš? O kakšnem izbruhu govoriš? Ne veš, kaj pomeni beseda “izbruh”? Vsakič, ko ti nekdo pove, da niti približno ne deluješ tako ljubka, kot misliš, da si – je to zate izbruh?
Koliko si pa ti pravzaprav stara? Da se slučajno ne pogovarjam s kakšno najstnico…
[/quote]
Mi kažeš svoj tipkarski izbruh.. ravnokar spet.
Še enkrat- to kar poskušaš vsiliti meni, to je le tvoje videnje tebe same.
Zato je res pametno izbirat besede, s katerimi obmetavaš drugega. Ker le te povedo o tebi vse.

Teli otroc bodo imeli veliiiiko za početi na obisku.
[/quote]

Resno, to je tvoj odgovor?

Stavim, da bi ti tvoje težko spravila domov s kake kmetije, kjer imajo kokoši, koze, zajce, kakega konja morda celo, maline, jagode, ribez na dosegu roke, okrog in okrog travnike, hribčke, da jih obuješ v škornje in rečeš, da so lahko tudi umazani …

New Report

Close