Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veganska 5-članska družina preživi s 300 EUR na mesec!

Veganska 5-članska družina preživi s 300 EUR na mesec!

Ne živim pod kamnom, me pa vsebine Poop TVja ne bi zanimale, tudi če mi plačajo, da jih gledam, tako da nisem na tekočem, kje se da do tega priti. Uporabljam internet v bolj koristne namene in ne gledam TV- ja preko interneta, čeprav nimam TV-ja. Pa ti, veliko spremljaš jagodni izbor Pop tv-ja?
[/quote]

Hahah, krepavam. On uporablja internet za pametnejše zadeve, pa na MON-u visi. Svetovni monizem. :)) Ker to je pa na višjem nivoju kot Pop.

Meni je jasno, da ne moreš. Samo če vklopim malo zdrave pameti – mlečne izdelke imajo doma na kmetijah – na kmetijah imajo tudi zelenjavo in sadje. S kom torej izmenjata zelenjavo in sadje? Kdo ima doma živino, nima pa zelenjave in sadja? 🙂 Malo nakladata po moje. Verjetno kupujeta, ne izmenjata. Samo se ne sliši tako fensi.
[/quote]

izmenjava deluje po principu jaz imam preveč paradajza, imel bi pa kaj drugega. gre za to, da je takrat, ko nekaj zori, tega pač preveč, da bi človek pojedel. ne pridelujejo vsi vsega

Hahah, krepavam. On uporablja internet za pametnejše zadeve, pa na MON-u visi. Svetovni monizem. :)) Ker to je pa na višjem nivoju kot Pop.
[/quote]

Na Monu si preberem teme, ki me zanimajo. Vsakemu svoje. Ti verjetno bereš, kdo je izpadel iz Kmetije in ti to ogromno pomeni, mene pa pač kaj drugega. Ne vem, zakaj bi se ti moral zagovarjati in ne vem, zakaj si prišlo iz teme na mene osebno. Debata pač teče o drugi stvari.

Na Monu si preberem teme, ki me zanimajo. Vsakemu svoje. Ti verjetno bereš, kdo je izpadel iz Kmetije in ti to ogromno pomeni, mene pa pač kaj drugega. Ne vem, zakaj bi se ti moral zagovarjati in ne vem, zakaj si prišlo iz teme na mene osebno. Debata pač teče o drugi stvari.
[/quote]

Kaj jaz berem, ti ne moreš vedet, lahko samo ugibaš in si izmišljuješ. Pač ko argumentov zmanjka. Edino dejstvo je, da sva se znašla v isti temi. Zato mi ne plozaj o višjem stanju duha na podlagi tega, da ne gledaš Popa. Ker je tale tema popolnoma rumena in tračarska in daleč od intelektualnih vrhuncev.

izmenjava deluje po principu jaz imam preveč paradajza, imel bi pa kaj drugega. gre za to, da je takrat, ko nekaj zori, tega pač preveč, da bi človek pojedel. ne pridelujejo vsi vsega
[/quote]

Vem jaz dobro, kako deluje izmenjava. 🙂 Ampak ko je paradajza preveč, ga je preveč pri vseh pridelovalcih, razumeš? Lahko ga sicer daš nekomu, ki paradajza ne prideluje, ampak to ne bo oseba, ki ti bo prodala mleko. Ker ima svojega paradajza dovolj. Ni kmetije, kjer gospodinje ne bi pridelale več, kot pridela tale družina in bi trpele pomanjanje sadja in zelenjave. Je ni. Večinoma pridelke tudi same prodajajo, pa ne da bi jih jemale nazaj.

Zanimivo, da ogromno veganov, katere poznam, ima razne glavobole in težave z pomanjkanjem energije. Tako da…

Kaj jaz berem, ti ne moreš vedet, lahko samo ugibaš in si izmišljuješ. Pač ko argumentov zmanjka. Edino dejstvo je, da sva se znašla v isti temi. Zato mi ne plozaj o višjem stanju duha na podlagi tega, da ne gledaš Popa. Ker je tale tema popolnoma rumena in tračarska in daleč od intelektualnih vrhuncev.
[/quote]

OK, upam, da si zdaj našla zadoščenje, da je sranje na Pop tv ok za gledati, zdaj pa prosim pojdi svoje frustracije stresat drugam.

Motena sta, to je psihiatrična motnja, on si naj najprej lase umije, pa fasado si naj zrihtajo, celi dan so doma pa vse zanemarjeno okoli bajte, kot da ima ded dve levi roki ona pa tudi, pa ne vem od kod je ona tak okrogla? od jabolk verjetno ne??

OK, upam, da si zdaj našla zadoščenje, da je sranje na Pop tv ok za gledati, zdaj pa prosim pojdi svoje frustracije stresat drugam.
[/quote]

Frustracije? Pa veš, da ti že ves čas provociraš mene?

Frustracije? Pa veš, da ti že ves čas provociraš mene?
[/quote]

Se ti opravičujem. Ne bom več, obljubim.

oh saj veliko počneta, nekaj zastonj, nekaj pa za plačilo, imanje sta kupila za par tisočakov, hiško 100 let staro, zraven pa sta si postavla svojih 30 m2, verjetno na črno, vrtnarski dnevnik ponuja Brigita za 22 evrčkov, Kristijan pa ponuja svoje delo na facebooku

https://zmoremdomace.com/about/

https://www.facebook.com/Zmoremdomace/

NI daleč dan, ko bodo imeli še 4. otroka, pa bo mami država plačevala še pokojninsko dobo

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/pravice_iz_zavarovanja_za_starsevsko_varstvo/pravica_do_placila_prispevkov_za_socialno_varnost/

dobra sta ni kaj, sicer pa ima vsak možnost, le upati si je treba

Znastvena raziskava v ZDA in UK je pokazala, da veganstvo zelo škoduje človeškemu organizmu, posledice pa so toliko bolj očitne pri njihovih potomcih, odkritja so šokamtna.
Tam kjer je veganstvo prisotno več generacji, se vsak tretji otrok rodi bodi si z okvaro, prebavnega trakta, ledvic, jeter (kronična zlatenica) vsak 8 otrok več generacijskih veganov pa se rodi z hudimi genskimi okvarami.
Več generacijski vegani umirajo v povprečju 5 do 7 let prej kot strastni kadilci, čeprav so cigarete danes nevarnejše kot kadarkoli. Temeljito bo potrebno spremeniti današnje mišljenje in se bo potrebno zavedat, da je uravnotežena zdrava prehrana najboljše ker lahko ponudimo našemu telesu. Z uravnoteženim in zdravim življenskim stilom pa skrbimo tudi za naše zanamce. Tukaj je uradna medicina že naredila ogromno raziskav in kar medicina trdi še kako drži.
Kajenje cigaret lahko vodi v vrsto hudih zdravstvenih težav, nikakor pa gensko ne škoduje potomcem kot v primeru večgeneracjiskih veganom, kjer so posledice nepojemljive med katerimi so okvare prebavnega trakta, slepota, genske okvare …
[/quote]kakšen link?hvala

Podobnosti s ciga.ni so zgolj naključje…

Očitno jih žlahta, sosedje ne jemljejo resno oz. Se jih izogibajo in potem tako iščejo pozornost.

Še več vsejedih družin bi se moralo združiti v, kot je že bilo predlagano, katoliški kibuc 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ne vem … ali samo jaz poslušam in berem ali kaj. Kot prvo: nikjer ne pravita, da živita SAMO od socialne podpore. V bistvu le-ta nikoli sploh ni omenjena. Pravita samo, da ona dela doma, da dela z vrtom in prideluje zelenjavo. Pravita, da ne iščeta redne službe. Kar ne pomeni, da občasno ne delata , ko se izkaže potreba in povpraševanje. Nimajo TV, imajo pa internet: niso odvisni od reklam in medijev, subliminalnih spročil …
Pravita, da sta uresničila svoje sanje: minimalistično življenje. Jaz ju občudujem.

Poznam mamico Brigito…..nebom komentirala.

Me zanima kaj prideluje od oktobra do maja in kako s tem preživijo. Brez sociale, pa ja.

Živijo svoje sanje oz. sanjsko življenje.
Kar je seveda večini nesprejemljivo.


Ok…dejte mi prosim povedat kje zivite oz se gibljete, da poznate tako mnozico veganov, jih mora bit res hudo dosti, če “ogromno” njih vidno hira…ker v nasem mestu in v moji druzbi frendov in znancev sva midva z mozem edina vegetarianca in ze s tem totalna cudaka. Ce bi bla vegana, naju pa krizajo ali zazgejo na grmadi. Pa vse kar zeliva je samo to, da se kaksni nesrecni zivalski dusi ni treba na najin racun mucit in matrat in umret zaradi naju. To je pa izgleda pogroma in obsojanja vredno…beda.

Me zanima, kaj bo čez par let.
Pa kaj bosta naredila iz otrok. Morda pa otroci ne bodo tako zelo navdušeni nad njunim stilom.
Evo, objavite spet kaj o njih čez deset let.

Zakaj naj bi se pa mesojedci požrli????? A misliš, da tisti, ki jedo meso gledajo na vsak cent? Če bi bilo temu tako bi natepavali riž in testenine.. Nekateri ste pa res skregani z logiko..


Ok…dejte mi prosim povedat kje zivite oz se gibljete, da poznate tako mnozico veganov, jih mora bit res hudo dosti, če “ogromno” njih vidno hira…ker v nasem mestu in v moji druzbi frendov in znancev sva midva z mozem edina vegetarianca in ze s tem totalna cudaka. Ce bi bla vegana, naju pa krizajo ali zazgejo na grmadi. Pa vse kar zeliva je samo to, da se kaksni nesrecni zivalski dusi ni treba na najin racun mucit in matrat in umret zaradi naju. To je pa izgleda pogroma in obsojanja vredno…beda.
[/quote]
A zaradi pridelave zelenjave ne umre nobena žival? Špricanje sadja? Pridelava oreščkov? Je bila enkrat oddaja o pridelavi banan in kakšni otroci se rojevajo v okolici.

Znastvena raziskava v ZDA in UK je pokazala, da veganstvo zelo škoduje človeškemu organizmu, posledice pa so toliko bolj očitne pri njihovih potomcih, odkritja so šokamtna.
Tam kjer je veganstvo prisotno več generacji, se vsak tretji otrok rodi bodi si z okvaro, prebavnega trakta, ledvic, jeter (kronična zlatenica) vsak 8 otrok več generacijskih veganov pa se rodi z hudimi genskimi okvarami.
Več generacijski vegani umirajo v povprečju 5 do 7 let prej kot strastni kadilci, čeprav so cigarete danes nevarnejše kot kadarkoli. Temeljito bo potrebno spremeniti današnje mišljenje in se bo potrebno zavedat, da je uravnotežena zdrava prehrana najboljše ker lahko ponudimo našemu telesu. Z uravnoteženim in zdravim življenskim stilom pa skrbimo tudi za naše zanamce. Tukaj je uradna medicina že naredila ogromno raziskav in kar medicina trdi še kako drži.
Kajenje cigaret lahko vodi v vrsto hudih zdravstvenih težav, nikakor pa gensko ne škoduje potomcem kot v primeru večgeneracjiskih veganom, kjer so posledice nepojemljive med katerimi so okvare prebavnega trakta, slepota, genske okvare …
[/quote]

Seveda, saj ljudje niso mišljeni kot travojedi.
Ljudje so si v svojem razvoju ujeli žival in jo pojedli, temu so se tekom razvoja prilagodila prebavila in vse ostalo.
Starši, ki svojim otrokom, (ne sebi), odrekajo vse, razen rastlinsko hrano, so zreli za prijavo.

Veganov je tako malo, ampak ti jih po nekem ključu poznaš OGROMNO, čeprav verjetno nisi niti vegetarijanec?

Jaz pa poznam dva zelo lepa, zdrava in fejst vegana, lahko bi bila najlepši slovenski par (ali vsaj blizu), dobra prijateljica je tudi veganka in je zdrava ter čila. En kolega je zaradi zdr. težav šel na vegansko prehrano in se je porihtal. Grozilo mu je vse sorte in en kup zdravil, pa ne rabi ničesar, samo na prehrano pazi.
Jaz sem vegetarijanka, poznam zelo malo vegetarijancev in če sklepam po drugih, jih tudi ne poznajo veliko, ker se večina ljudi iskreno začudi.
Ampak ti, prav ti, jih pa poznaš ogromno in za povrh še ogromno takih z zdr. težavami.

že dolgo nazaj sem ugotovil, da jue nprerekanje z vegani brezsmiselno, drži pa moja teorija in ugotovitev da so to v večini če že ne lenuhi in delomrzneži, pa taki, ki so najbrž prisesani nja državo na družbo, delajo skoraj nič , razen kaj malega za sebe. Tak ki pa ne dela pa tudi kaj dosti hrane nerabi , lahko0 naredite preizkus na sebi, en dan ležite do 12 ure, pejte mal na sonce na kratek sprehod in nazaj ležat, pa zabeležite koliko ste pojedli in klikkrat na dan, drugi dan pojdite pa ob 5 uri vstat, v gozd z motorno žago podirat smreke do 20 ure, poleti recimo ai delat na kmetijo in kaj podobnega pa si spet zabeležite koliko boste pojedli in kako boste utrjeni tisti in druge nadaljnje dni. KAR SE SAME HJRANE TIČE gre pri veganih v večini za zelo osiromašeno nezadostno prehrano, ker veganstvo na prav način da dobiš vse potrebnmo v telo je draga zadeva, čeprav seveda oni tegta nikoli ne bodo priznali, kot rečeno, en listek msolate , en fižolček pa smo siti cel dan, če seveda nič ne delamo in ležimo. Dokazano najbolj zdrava in edina prava je RAZNOVRSTNA PREHRANA v zmernih količinah vključno z enim šniclom mesa na dan.Tak to je na stem svetu.

New Report

Close