Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vegetarijanci, kaj storite, ko vas popade želja po mesu?

Vegetarijanci, kaj storite, ko vas popade želja po mesu?

Jaz nisem vegetarijanka, ampak ne maram mesa, tako da ga skoraj ne jem oz. zelo poredko. Priznam pa, da mi vsake toliko zadiši in takrat ga jem. Res ne v nekih velikih količinah, ampak ga.
Z nadomestki se nisem nikoli obremenjevala. Soje npr. itak ne maram.
Kako s(m)o pa včasih preživeli brez velikega haloja, ko je bilo meso na mizi samo ob nedeljah in večjih praznikih?

Tisti s hipoglikemijo čutijo veliko želje po sladkem. Nosečnice želijo kislo zelje zaradi velikih potreb po vitaminu C. Nezdravljeni sladkorni bolniki so žejni. Oni, ki se hranijo v mecu so po pol ure že lačni. Tako telo samo sporoča, kaj rabi. Tudi jaz ne maram mesa, a včasih si ga privoščim. Recimo, če sem kam povabljena, sem tiho in ga pojem, namesto da težim gostiteljem z vegetarjansko hrano. Žal je veliko vegetarjancev, ki dobesedno terorizirajo družino in okolico s svojimi prehrambenimi navadami. Kdor hoče kaj posebnega, naj kuha sam!

Problem je zasvojenost z določeno vrsto hrane, na primer z ogljikovimi hidrati, čokolado, junk foodom. Tu se normalne potrebe telesa porušijo in taki ljudje so potrebni zdravljenja. Navadno meso pa ni zasvojenost, lepo vas prosim.

glede na teženje ne-vegetarijanskih znancev, bi rekel da je uživanje mesa oblika bolezni, nekateri mrhovinarji namreč kar ne morejo preboleti dejstva da nekateri pač ne jemo mesa.

da ne omenjam teh ki vegetarijancem podtikajo meso, ker mislijo da jim delajo uslugo ? !
to, kaže na čisto zlobo !

če sem vegetarijanec in pridem nekam kjer nimajo nič zame, sem raje lačen kot pa da bi jedel meso, kultura gor ali dol.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Toliko o tem, da te ne poznam 😉

V vsaki temi o vegetarijancih isto trobiš.

pa ne odpiraj če te ne zanima ane ;>

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Na tvojo žalost me zanima :)))

Glej, sem bila ista kot ti – zatežena vegetarijanka – zdaj pa takim težim :)))

sočustvujem s tabo.

življenje ima vzpone in padce, saj bo bolje !

lep vegi pozdrav, FriLLox

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

…zamislite se malo, toliko o tem kako zelo “nujno” je za našo prehrano …

…zamislite se malo, toliko o tem kako zelo “nujno” je za našo prehrano …[/quote]

za tvojo prehrano mogoče ne, za nekoga drugega pa mogoče je… vsekakor je prehrana stvar posameznika, tebi pač meso ni potrebno in imaš rajši solatko, nekdo rajši poje več mesa in manj solatke, nekdo drug spet vsega po malo…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Zanimivo se mi zdi stališče, da je nekulturno, če vegi “teži” s svojim vegetarijanstvom nekje v gosteh.

Čakajte malo, a ni nekulturno “siliti” gostov v prevzemanje naših navad in običajev? Ja, prijazno jih povabimo, da se pridružijo, ampak silimo jih pa ne. Prav tako je vljudno od gostitelja, če skuša pripraviti pogostitev tako, da ustreže kakšni želji gosta, mar ne?

Menda ne naredite sadne torte, če veste da povabljenci sadnih tort ne marajo? Menda “mesojedcev”, ki ne marajo solate, ne silite z njo? Menda muslimanov ne silite z vinom in svinjino? Prav tako vegetarijancem menda ne vsiljujete zrezkov in čevapčičev na krožnik, mar ne?

…zamislite se malo, toliko o tem kako zelo “nujno” je za našo prehrano …[/quote]

za tvojo prehrano mogoče ne, za nekoga drugega pa mogoče je… vsekakor je prehrana stvar posameznika, tebi pač meso ni potrebno in imaš rajši solatko, nekdo rajši poje več mesa in manj solatke, nekdo drug spet vsega po malo…[/quote]

Ne bo držalo – kaj je nujno za normalno hranjenega človeka, je že dolgo znano. Kaj pa kdo želi pa nima nobene povezave z “nujnostjo za zdravo življenje” … ker se večina rada sklicuje na “zgodovinska dejstva” le povprašaj staro mamo, kako pogosto je bilo meso na mizi. Toliko.

za tvojo prehrano mogoče ne, za nekoga drugega pa mogoče je… vsekakor je prehrana stvar posameznika, tebi pač meso ni potrebno in imaš rajši solatko, nekdo rajši poje več mesa in manj solatke, nekdo drug spet vsega po malo…[/quote]

Ne bo držalo – kaj je nujno za normalno hranjenega človeka, je že dolgo znano. Kaj pa kdo želi pa nima nobene povezave z “nujnostjo za zdravo življenje” … ker se večina rada sklicuje na “zgodovinska dejstva” le povprašaj staro mamo, kako pogosto je bilo meso na mizi. Toliko.[/quote]

kaj ne bo držalo? a smo ljudje kloni? delani po istem kopitu? al kako? drugače pa če te že zanima je bilo meso malokrat na mizi ker je bilo drago ne ker ne bi bilo potrebe po njem…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Vegeterianci oz. kompostojedi odžirate raslinam ravno to, kar za svojo rast in razvoj najbolj potrebujejo.
Pretežno vsejedci ne prepričujemo vegeteriancev, da naj jejo meso. Medtem pa, ko vegeterianci….npr.že tale Frilček, vsejede zmerjajo z mrhovinojedi in tako naprej. Vsi nasilni vegiči niso vegeterianci. Le po modi se ravnajo. In prevzemajo tuje vere, ideologije in ne vem kaj še vse. A kaj čmo. Ljudje smo različni. In dokler s svojimi pravicami vegiči ne posegajo v moje, naj se kar hranijo z vsem, kar jim od paše paše.

mrhovinarstvo je žalostna resnica, rad bi te videl zaklat malega telička, predvidevam da umazano krvavo delo raje prepuščaš drugim ;>

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

eh, glej – meni ni bilo težko nehat in to takrat, ko še ni bilo moderno biti vegi tako kot danes. Še danes je na mojem jedilniku zares redko meso. A ker na jedilniku je enkrat tedensko tudi meso, se ne deklariram več za vegija, ampak za vsejedca.

Živali imam enako rada ves čas. Kot vegi in kot vsejed.

In še to: vsejedec je normalno stanje homo sapiensa. S tem dejstvom se gre enostavno sprijaznit. A tega niso vsi sposobni :))))) je lažje furat kvazi prepričanja in z njimi težit drugim.

Pozdravljeni! Kolikor vidim, bi se spet radi pobili med sabo, pa ne vem, čemu tako, saj je bilo vprašanje zastavljeno za vegetarijance, torej ne za druge! Jaz, s krvno skupino 0+,ne razmišljam nič o mesu, me odbija, ga ne jem, ne silim drugih, da ga morajo jesti in me zelo moti prepričevanje ,da ga moram jesti, da ne bom zdrava! Najhuje je v moji družini, kjer me partner in sin dobesedno ponižujeta, da sem travojedka, da bodo zopet oke na mizi… To me zelo žalosti, ker niti z besedo nisem kritizirala partnerjeve želje po mesu, čeprav sem opazila, da ima ob svojih mesnih dnevih otečene gležnje-to sam toži..Ima tudi težave s telesno težo- med nama je vsaj 100 kg razlike-in ga prepričujem, naj vsaj malo poskusi ,da bi spremenil prehrano, vendar je potem še slabše…Le hčerka me ne zafrkava več…Drugače pa jem ,kot sem do sedaj, samo brez mesa, ki ga sploh ne pogrešam in tudi ni to zame neka modna muha! Nisem verna, recimo temu, da sem začela razmišljati…Upam in držim pesti za to, da ljudje ne bodo več masovno izkoriščali živali v prehrambene namene…Če gledamo nazaj, je bilo nekoč tudi normalno, da se je ljudi zasužnjevalo…Človeštvo gre naprej…Upam!

Da imaš kot vsejed rada živali…. ha ha ha…. govori to svoji babici!!!

Verjetno vsaj toliko kot vsi ostali, ki svoje mačke in pse futramo/te z briketi npr. Manda ne misli kdo, da le-ti zrastejo na trgovskih policah?

Meni se pobijanje živali za hrano sploh ne zdi problematično, problematična mi je vzreja, prevažanje, klavnice. Mesa pojemo odločno preveč – biti bi moralo trikrat dražje in pojesti bi ga smeli trikrat manj (torej bi suma sumarum zanj zapravili isto denarja kot zdaj), pa da bi bila vzreja potem taka, kot se za človeka spodobi. Jaz se enostavno ne morem poistovetiti s takšno pridelavo mesa, amen.

…to je ena izmed izjav vsejedcev, ki so tako zelo sočutni … tako zelo imajo radi pse, da se nadvse hudujejo nad grdimi Kitajci, ki jih imajo za prehrano … in potem te čukasto gledajo, da ne razumeš, da so – po njihovo – dve vrsti živali: domače za na krožnik in tiste, ki se jim reče ljubljenčki …

Če je kdo sprenavedav, ste to ravno vsejedci in t.i. pasjeljubci/mačjeljubci …

P.S.: ne smešite se no, in ne penite, če vam nekdo nastavi ogledalo …

Meni se pobijanje živali za hrano sploh ne zdi problematično, problematična mi je vzreja, prevažanje, klavnice. Mesa pojemo odločno preveč – biti bi moralo trikrat dražje in pojesti bi ga smeli trikrat manj (torej bi suma sumarum zanj zapravili isto denarja kot zdaj), pa da bi bila vzreja potem taka, kot se za človeka spodobi. Jaz se enostavno ne morem poistovetiti s takšno pridelavo mesa, amen.[/quote]

A tebi slučajno kdo dirigira kolk zelenjadi lahko poješ? nihče! ti mogoče kdo, ki ne poje veliko zelenjave dirigira, da bi morala bit 10x dražja? nihče! torej ti jej zelenjad, ostali bomo tisto kar nam paše in koliko nam paše, cene pa postavljaj za svojo prehrano, ne za prehrano od drugih.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

…to je ena izmed izjav vsejedcev, ki so tako zelo sočutni … tako zelo imajo radi pse, da se nadvse hudujejo nad grdimi Kitajci, ki jih imajo za prehrano … in potem te čukasto gledajo, da ne razumeš, da so – po njihovo – dve vrsti živali: domače za na krožnik in tiste, ki se jim reče ljubljenčki …

Če je kdo sprenavedav, ste to ravno vsejedci in t.i. pasjeljubci/mačjeljubci …

P.S.: ne smešite se no, in ne penite, če vam nekdo nastavi ogledalo …[/quote]

živali imam najrajši na talarju

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

…to je ena izmed izjav vsejedcev, ki so tako zelo sočutni … tako zelo imajo radi pse, da se nadvse hudujejo nad grdimi Kitajci, ki jih imajo za prehrano … in potem te čukasto gledajo, da ne razumeš, da so – po njihovo – dve vrsti živali: domače za na krožnik in tiste, ki se jim reče ljubljenčki …

Če je kdo sprenavedav, ste to ravno vsejedci in t.i. pasjeljubci/mačjeljubci …

P.S.: ne smešite se no, in ne penite, če vam nekdo nastavi ogledalo …[/quote]

živali imam najrajši na talarju[/quote]

Odkritost šteje.

Me ne popade želja po mesu. Sploh nikoli. Zato nimam takih težav.

Jaz rada jem meso, mi paše in dvomim, da bi bila uspešna vegetarijanka. Se pa trudim, da ga pojem toliko, kolikor moram, in da ne jem mesa živali, ki se mi zdijo primerljivo pametne (konji, krave, prašiči, mačke, psi), zlasti ne njihovih otrok (jagenjčki, odojki, telički, žrebički in podobno). Veliko manj krivo se počutim, če jem ribe in kure.
Kaj vem, no, saj je mogoče butasto, ampak jaz se vseeno boljše počutim.

New Report

Close