Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vegetarijanci, kaj storite, ko vas popade želja po mesu?

Vegetarijanci, kaj storite, ko vas popade želja po mesu?

Gosenice in razni žužki so eko in bio, polni zdravih vitaminov, mineralov in beljakovin, zabiti kot noč, pa še zastonj! Poskusi! ;)))

[img]http://images.nationalgeographic.com/wpf/media-live/photos/000/084/cache/beijing-market-china_8416_600x450.jpg[/img]

Žal ne bi šlo, vse take stvari se mi gravžajo, vključno z raki, školjkami, pajki, plazilci in podobnim.

Meni se pobijanje živali za hrano sploh ne zdi problematično, problematična mi je vzreja, prevažanje, klavnice. Mesa pojemo odločno preveč – biti bi moralo trikrat dražje in pojesti bi ga smeli trikrat manj (torej bi suma sumarum zanj zapravili isto denarja kot zdaj), pa da bi bila vzreja potem taka, kot se za človeka spodobi. Jaz se enostavno ne morem poistovetiti s takšno pridelavo mesa, amen.[/quote]

A tebi slučajno kdo dirigira kolk zelenjadi lahko poješ? nihče! ti mogoče kdo, ki ne poje veliko zelenjave dirigira, da bi morala bit 10x dražja? nihče! torej ti jej zelenjad, ostali bomo tisto kar nam paše in koliko nam paše, cene pa postavljaj za svojo prehrano, ne za prehrano od drugih.[/quote]

V bistvu za vso hrano velja isto – boljša pridelava in višje cene, pa manjše količine. Si pa ne delam iluzij, da je to tebi razumljiv koncept.

A tebi slučajno kdo dirigira kolk zelenjadi lahko poješ? nihče! ti mogoče kdo, ki ne poje veliko zelenjave dirigira, da bi morala bit 10x dražja? nihče! torej ti jej zelenjad, ostali bomo tisto kar nam paše in koliko nam paše, cene pa postavljaj za svojo prehrano, ne za prehrano od drugih.[/quote]

V bistvu za vso hrano velja isto – boljša pridelava in višje cene, pa manjše količine. Si pa ne delam iluzij, da je to tebi razumljiv koncept.[/quote]

v bistvu velja za vso hrano isti koncept, v potrebnih količinah po zmernih cenah, lahko bi bil pa tebi razumljiv koncept, da če jst pojem eno kravo posledično ti nimaš nič manj zelenjadi na svojem talarju… torej jst jem svojo hrano ti pa svojo, kako, kakšno in koliko je pa čist stvar tistega, ki jo uživa…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Meni se pobijanje živali za hrano sploh ne zdi problematično, problematična mi je vzreja, prevažanje, klavnice. Mesa pojemo odločno preveč – biti bi moralo trikrat dražje in pojesti bi ga smeli trikrat manj (torej bi suma sumarum zanj zapravili isto denarja kot zdaj), pa da bi bila vzreja potem taka, kot se za človeka spodobi. Jaz se enostavno ne morem poistovetiti s takšno pridelavo mesa, amen.[/quote]

A tebi slučajno kdo dirigira kolk zelenjadi lahko poješ? nihče! ti mogoče kdo, ki ne poje veliko zelenjave dirigira, da bi morala bit 10x dražja? nihče! torej ti jej zelenjad, ostali bomo tisto kar nam paše in koliko nam paše, cene pa postavljaj za svojo prehrano, ne za prehrano od drugih.[/quote]

Se strinjam. Sem vegetarijanka. Od kod nam pravica, da drugim dirigiramo, kaj naj jedo? Velja tako za vsejedce kot za vegetarijance.

Avtorica, če ti meso tako zelo diši in se ga težko odrečeš, ga očitno potrebuješ. Mogoče bi bilo bolje, da se ga ne odrečeš čisto, ampak samo zmanjšaš količino, vsaj na začetku. Prenehanje uživanja mesa je tudi svojevrsten šok za telo. Še odgovor na vprašanje- tako kot eni zgoraj tudi meni meso smrdi, ampak tudi jaz nikoli nisem preveč oboževala mesa. Jedla sem ga zaradi siljenja staršev, zdaj pa sem vegetarijanka, ker mesa ne maram.

…to je ena izmed izjav vsejedcev, ki so tako zelo sočutni … tako zelo imajo radi pse, da se nadvse hudujejo nad grdimi Kitajci, ki jih imajo za prehrano … in potem te čukasto gledajo, da ne razumeš, da so – po njihovo – dve vrsti živali: domače za na krožnik in tiste, ki se jim reče ljubljenčki …

Če je kdo sprenavedav, ste to ravno vsejedci in t.i. pasjeljubci/mačjeljubci …

P.S.: ne smešite se no, in ne penite, če vam nekdo nastavi ogledalo …[/quote]

:))))

smešiš se srček ti!

komentiraš na komentar, ki ga je napisal vegi! Eden takšnih, ki kobajagi povezuje vegi = ljubezen do živali!

Nič se ne sprenevedaj! Samo svoj ego futrate, ko glasno vpijete, kako ste vegi zato, ker kobajagi tako ljubite živali!

Sočutni my ass! Bi ne bili tako militantni s svojimi kvaziprepričanji, če bi bili res tako globokih, širokih in pristno srčnih prepričanj!

“oja oja” – si pa funkcionalno nepismena. Še enkrat preberi, potem pa komentiraj. Sama sebe smešiš.

Jaz pa priznam, da sem več kot 2 tedna futrala osirotele mladiče srak in to z mesom – to ne moreš, da verjameš.
Kaj sem zdaj?

New Report

Close