Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vegeterijanka povabljena na odojka

vegeterijanka povabljena na odojka

Imela sem neko vnetje jeter..

Sama ne jem mesa. Sem lahko povabljena tudi na odojka, pa se bom povabilu odzvala. Pojedla bom kakšen kos kruha, kakšno solato, krompir, pečeno zelenjavo. Veš sama nikoli ne kompliciram kaj bo kje za jesti, ampak sem že 25 let navajena na to, da jem to, kar mi odgovarja. Se je že zgodilo, da smo bili povabljeni na neko veselico, resnično je bil sam meso, niti enega koščka zelenjave, nobene solate… Imeli so pa Nutello za otroke. In sem lepo skupaj z otroci pojedla kos kruha z NUTELLO 🙂 verjetno so me imeli nekateri za skrajno čudno osebo, meni pa je bilo to normalno.

Če bi hotela, bi meso jedla. Tako pa je to, da ga en jem ČISTO MOJA ODLOČITEV in se bom jaz prilagajala ljudem in ne oni meni.

Če imaš zelenjavo, ji speči malo zalenjave na olivnem olju, lahko tudi kakšen krompir in to je to. Jedla bo solato, zelenjavo, krompir :)))))

LP

Če ti onadva nista omenila, da je vegetarijanka, je razlog v tem, da ti noče delati sitnosti s pripravo posebne hrane zanjo. In ti si je ne delaj. Krompir speči na olju, sicer pa imaš solate.

Iz izkušenj vem, kaj se zgodi, če je v družini le en vegetarianec. Revež je bil na vseh družinskih srečanjih posiljevan z vegetariansko hrano, gostitelji so si zmišljevali vse mogoče posebaj zanj, njemu pa je bilo neprijetno. In hrana pogosto tudi njemu nevšečna, pa ni mogel reči, ne hvala, ker so jo prirpavili posebaj zanjo.

Zato se ne sekiraj, pač ne bo jedla mesa, le priloge.

Sem vegetarijanka in če sem povabljena na kakšen piknik in ljudje ne vedo mojih prehranjevalnih navad jim to, da sem vege zanalašč ne povem….prvič zaradi tega, ker res ne želim, da si nekdo da dela samo z mano in mi posebej kaj pripravlja, če se odzovem vabilu pomeni, da se želim družiti in mi je hrana zadnja briga (bom že prej nekaj pojedla ali pa bom našla kakšen kos kruha in paradižnik…nisem zahtevna)…..drugič pa seveda tudi za to, ker potem cel dan ljudje rinejo v to, zakaj sem vege, kako to, kaj jem,…in enostavno potem ne povem.

Res pa je, da sem enkrat bila povabljena na en piknik, gostitelja sta izrecno želela, da prideva z mojim, že zelooo dolgo časa vesta, da ne jem mesa in na pikniku ni bilo popolnoma nič ampak res nič brezmesnega, razen kruha. Najbolj smešno je, da sta mi na pikniku še celo s takim pokroviteljskim nasmeškom rekla…joooj zate pa nimamo nič, jebat ga. V takem primeru se mi je vse skupaj zdelo malo zamal, ker je bil piknik za nek dogodek in smo prinesli tudi darila…..seveda stvar gostiteljev ampak jaz bi vedno za moje goste pripravila vsaj nekaj malega, če bi vedela za kakšne posebne prehranjevalne navade….se mi zdi to popolnoma normalno dejanje in mi ne bi bilo odveč in nikakor nikoli ne bi človeka pustila v takšni situaciji, bi me bilo resnično sram. Tako sem se pa počutila res bedno, sploh zato ker smo vsi jedli za eno ogromno mizo jaz pa sem imela na krožniku kos kruha.

V tvojem primeru pa punca tega verjetno ni želela obešati na veliki zvon, ker noče da se zdaj posebej zanjo trudiš pa še ne poznate se in ji je verjetno nerodno. Ker pa si zdaj vseeno zvedela bodi vsaj toliko vljudna, da ji ponudiš svežo zelenjavo, kruh in sir. Verjemi, da ne bo prišla zaradi hrane ampak zato, da nekako spozna fantovo družbo in se vklopi vanjo.

mElancan.[/quote]

Ne pa ne – jajčevec je. Ali pa melanzane iz. originalnega jezika.

Hvala za komentarje.
Očitno je nekaj resnice na tem, da nista hotela, da bi s hrano komplicirali, se obremenjevali.
Ko bi le vedela, da se bi manj obremenjevala, če bi vedela prej. 🙂

Slaščic, razen sladoleda ne bo. Tudi Nutelle ne in podobnega. 🙂
Bo pa pečena zelenjava na žarni plošči, nekaj sveže zelenjave, na žarni plošči bom popekla tudi olimjski sir.
Krompir pečen na olju, kruh, potem pa sladoled, sadje, oreški, črna čokolada, kava.

Ko bi le vedela, da se bi manj obremenjevala, če bi vedela prej. 🙂 To ji povej….bosta zgradili boljši odnos, glede na to da bo očitno del vaše družine. Razumi tudi, da je včasih nerodno nekomu povedati svoje zahteve in želje- niso vsi gostitelji tako cool kot ti.[/u][/b]

Evo, vse o.k. Lepo se imejte !

Kruh, paradižnik, ajvar, košček sira… to imaš verjetno doma, pa tudi če spotoma kupiš, ni potem nobenega dodatnega dela s pripravo in bo čisto dovolj dobro. Pa če je še kaka solata, ni nobenega problema glede hrane.

Res pa ne vem, od kod ljudem butasta navada, da vegetarijancem podtikajo mesno hrano. A tudi cvetačo podtaknete tistemu, ki je ne mara, in verjamete, da je ne bo okusil? Sama sicer nisem vege po prepričanju, ampak dojenčkov jem. In je brez veze, da bi mi nekdo poskusil podtakniti odojka ali tele, ker tistega groznega sladko-mlečnega okusa ne moreš z ničemer prekriti.

Nobenega dvoma ni več, da smo vsejedci precej bolj kultivirani od zelenjavojedcev. Ne spomnim se, da bi kateri od zelenjejedcev kdaj na forumu spraševal kaj v zvezi z zgoraj omenjeno moralno dilemo v smislu nahranjenja vsejedca. Flegma te povabijo na kosilo. Potem pa dobiš fižol na vodi, razne odvratne tofuje, neke čudne kaše s kurkumo in razne trenutno modne reči. Mesa pa nobenega.
Dokler zadeva ne bo delovala v obe smeri si bom na vegeterianske orgije s seboj vedno nesla košček lepega, zdravega in dobrega mesa.

ah mrhovinarji, kot so vas polni želodci crkovine, tako tudi polna glava praznine.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Ker dejansko eni hodite na obiske samo žret? Jaz tudi vabim ljudi na kavo, pa potem pijejo pir…..

Vsekakor smo vsejedci, ampak ti nadaljuješ in končaš svoj post, kot da smo mesojedci.

Mi ne pade na pamet, da bi si s seboj nosila kamorkoli kos mesa (še tako lepega, zdravega in dobrega).

Tudi vsi tisti vsejedci, ki imajo meso dnevno na krožniku, s tem pretiravajo v nezdravo skrajnost (najpogosteje v skladu z nekakšno tradicijo ko bajagi običajnega kosila). 1x tedensko meso, 1x tedensko ribe … to je to! Ne pa vsak dan in vsak trenutek dneva!

Ti v bistvu imaš očitno prav tako specifične prehranjevalske navade: če so zgoraj omenjeni vegetarijanci, si ti vse kaže mesojedka. Človek, ki je samo meso (ali kako naj te človek razume?).

Vsi ostali smo vsejedci – po naturi in kulturi! In nam pestrost diet vsekakor ne dela nobenih težav. Jemo vse. In jaz bi več kot uživala v pristnem vegetarijanskem pikniku. Prav super, zakaj pa ne! Sem pač vsejed!

A ti resno ne vidiš razlike ali je samo ne preveč posrečena provokacija? Če ti, kot vsejedka, vegetarijancu pripraviš brezmesni obrok, ne pripravljaš ničesar takšnega, česar ne bi tudi sama jedela, ne pripravljaš ničesar takšnega, kar bi se ti gnusilo, do česar bi imela moralne zadržke. Bom dala en skrajen primer, ki ti bo mogoče pomagal razumeti razliko. 🙂 Recimo, da si povabljena k ljudožercu (ki se obenem prehranjuje tudi z živalskim mesom). Tisti večer je sicer povabil samo ljudožersko druščino, razen tebe. Potem je zate posebej pripravil še nekaj iz živalskega mesa, čeprav tisti večer ni nameraval, ampak nasploh se pa prehranjuje tudi s tem. Bi mu naslednjič, ko bi prišel k tebi, pripravljala človeško meso posebej? 🙂

ah mrhovinarji, kot so vas polni želodci crkovine, tako tudi polna glava praznine.[/quote]

Podpis pod tvoj post!

No, ali pa da prideš k nekomu, ki se poleg z vrstami mesa, ki jih uživaš tudi sama, prehranjuje še z mačjim mesom, recimo. Pa je ravno tisti dan na meniju, ampak on zate pripravi še nekaj drugega, ker ve, da tega ne ješ. Bi pripravljala mačje meso, ko bi te obiskal?

Izvorne dileme sploh ne bi bilo, če bi se ljudje zavedali, da smo po naturi vsejedi, po lastni volji pa se nekateri iz lastnih prepričanj odpovedujejo določenim vrstam hrane in so tako vegetarijanci, mesojedci … in pa seveda imajo nekateri ljudje iz zdravstvenih težav drugače omejen (ali dopolnjen) jedilnik.

Ampak pri resnično raznovrstno obloženih mizah za vsejedce, enostavno ne more biti lačen nobeden od naštetih!

In ker smo vsi vsejedi, raznovrstnost jedilnika pa je znak osveščenosti in kaže na tovrstno ustvarjalnost (ki je načeloma čislana), ne razumem, zakaj katerikoli gostitelj ne bi sledil tej premisi – raznovrstni ponudbi za vsejedce.

P.S. Osebno in kot vsejed niti slučajno ne razumem zgoraj omenjenih veselic in žurk s samo in izključno mesnimi jedilniki. Kaj hudiča takšni mislijo? Izključno na lastne preference?

Popravek: dvomim v obstoj čistih mesojedcev med ljudmi. Mislim, da gre ali za kaprico ali pa za provokacijo! Če pa že, je pa totalno nezdravo (človeški organizem potrebuje veliko veliko in življenjsko nujnega več od tega).

Pa še en nasvet: sir ali pa zelenjavo ne peči na žaru, ker vegetarijanci ne marajo okusa po mesu in če se je na žaru prej peklo meso in ti potem vržeš gor še nekaj zelenjave je noben vegetarijanec ne bo jedel. Raje daj na mizo svežo zelenjavo, kruh in sir in verjemi da bo punca prav vesela, ti boš imela pa še manj dela. Sicer se pa ne obremenjuj, verjetno res ni hotela tečnariti in ti delati probleme, da bi se samo z njo ukvarjala glede hrane….nekaj bo že pojedla, edino toliko bodi vljudna, da zdaj ko si to zvedela, da imaš nekaj malega tudi za njo in problem je rešen- tako boste vsi zadovoljni. Punca je očitno prav fajn,skromna sicer bi že vnaprej tečnarila in bila zahtevna glede prehrane in bi se zmišljevala….tako pa je raje tiho in bo že nekaj pojedla.

samo majhen popravek, po naturi nismo vsi vsejedi, ampak smo po naturi, če jo še znamo uporabljat tisto kar začutimo, pa je to mesojedstvo, vsejedstvo, sadjejedstvo,…….važno je, da je našemu organizmu ustrezno jedstvo……kdo pa to še sploh zna pa je velik ?. Iz generacije v generacijo nam ta čut ,in tako delamo tudi mi našim otrokom, vztrajno uničujejo.

Zelo lepo napisano. Sama sem vegan, ne jem niti sira, mlečnih izdelkov… In če sem kdaj kam povabljena, nikoli nočem s temi mojimi prehranjevalnimi navadami obremenjevat gostiteljev.
Pa do zdaj nikoli nisem imela kakršnih koli težav, vedno se je na mizi dobilo tudi precej zelenjave, solate, paradižniki, krompir, kruh, sem pač tega malo več pojedla, v skrajnem primeru pa sem gostiteljici, ko me je vprašala, zakaj ne jem, diskretno namignila, da mesa in sira pač ne jem in smo potem še kaj našli v hladilniku, kako sadje, vložene kumarice, papriko,gobe, kake testenine od kosila, itd… in vsi smo bili zadovoljni.
Res sem že večkrat slišala tisto ‘ja, zakaj pa niste prej povedali’, ampak jaz resnično ne želim obremenjevati ljudi, ki me povabijo k sebi, še s tem.
In kot je napisala ni pene: resnično odsvetujem tudi jaz peko zelenjave na žaru, kjer se je prej peklo meso, pa tudi krompir v masti, kos mesa v kao zelenjavni juhi in podobne zadeve. V tem primeru boste vsi razočarani, vi, ker vegetarijanec tega ne bo hotel jest in on, ker mu bo zelo nerodno, ko bo moral zavrniti hrano, za katero ve, da ste se potrudili izključno zanj.

Moj nasvet vsejedim gostiteljem, ki imajo na obisku vegetarijanca ali vegana: ne obremenjujte se preveč, vaš gost ne pričakuje, da bo na krožnik dobil razne seitanove in tofujeve specialitete, pripravite samo količinsko malo več zelenjave in sadja, da se bo lahko najedel.

prava vege……. mast okusi in zavoha……..

bo že jedla zelenjavo

Dobro je imeti v skrinji kakšne skutine štruklje, sadne cmoke, ričet brez mesa ipd. Za svojo družino za brezmesne dni in tako tudi nisi nikoli v zadregi, če gost ne je mesa. Lahko pa v sili kupiš tudi kaj Pečjakovega in to mirno postrežeš. Kaj pa veš, mogoče se bo še kdo od drugih gostov odločil raje za to kot pa za odojka:-) (Nasvet za prihodnjič).

Ker dejansko eni hodite na obiske samo žret? Jaz tudi vabim ljudi na kavo, pa potem pijejo pir…..[/quote]

Hehe, men je tut tole padlo v oči…Jaz tudi z veseljem hodim na piknike, čeprav ne jem mesa. Pa tudi nikoli ne povem (saj večina itak ve, ampak vedno pa res ne), ker res nočem, da bi se z mano obremenjevali. Sama grem na piknike zaradi druženja, zabave, hrana mi je pač na svetu zadnja skrb, pomembna le v toliko, da nisem lačna.

Tvoj popravek je odveč.

Po naturi smo vsejedi, vse ostalo so klobase. Laži. Malo preveri razne teorije o prehranjevanju po krvnih skupinah: vse je navadna laž, ki je bogatega naredila le avtorja knjižne uspešnice (polne floskul in hvalisanja z kvazi dokazi, od katerih nobeden ne drži vode).

New Report

Close