Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vegeterijanka povabljena na odojka

vegeterijanka povabljena na odojka

Upam, da boš kmalu spoznala še njene gostiteljske navade.
Tudi v naši žlahti je ena vegetarijanska družina, in kadarkoli jih kdo povabi na kosilo (ali narezek ali piknik ali karkoli, kjer se jé…), poskrbi za vegetarijanski menu posebej zanje. Ko pa smo mi povabljeni k njim, pa nas postrežejo izključno z vegetarijanskimi jedmi. Toliko o spoštovanju in sprejemanju enih in drugih s takimi in drugačnimi prehranjevalnimi navadami.

Upam, da boš kmalu spoznala še njene gostiteljske navade.
Tudi v naši žlahti je ena vegetarijanska družina, in kadarkoli jih kdo povabi na kosilo (ali narezek ali piknik ali karkoli, kjer se jé…), poskrbi za vegetarijanski menu posebej zanje. Ko pa smo mi povabljeni k njim, pa nas postrežejo izključno z vegetarijanskimi jedmi. Toliko o spoštovanju in sprejemanju enih in drugih s takimi in drugačnimi prehranjevalnimi navadami.[/quote]

ja bo treba mal možgane vklopit, ne samo vamp. Se ti ne zdi, da nekdo, ki je vegatrijanec iz etičnih razlogov, nikoli – never – ever noče imeti opravka s trupli na krožnikih ? Če jih že sam ne prenese, pa naj jih zaradi ” ritolizništva” neki vsejedni familiji, ponudi na krožniku ? bo šlo ?
Če malo pomisliš ?

Hvala bogu, da smo različni ljudje! Men pa hrana pomeni užitek in mi pomeni izredno veliko. Je pa res, da se ljudje delimo na tiste ki jemo in na tiste ki “žrete”. Kot sem rekla, ljudje smo različni.

N

Za “gostiteljico”:

V tvojem besedilu sem samo zamenjala meso z drugim živilom. A vidiš zdaj, kako neumno izpade?

Eni ne štekate, kaj pomeni biti vsejedec – ajde, malo karikiram:
– v ponedeljek ješ zelenjavo, meso, sadje, oreške …
– v torek ješ zelenjavo, sir, jajca, sadje, oreške …
v sredo ješ samo zelenjavo, sadje …
– v četrtek ješ zelenjavo, skuto, mleko …
– v petek ribo, malo zelenjave, jogurt, oreške …
– v soboto …

Meso, če ti je kaj do lastnega zdravja in nisi ravno po defoltu mesojedec, naj bo redko na jedilniku. Priporočila zdravnikov so: 1x, max 2x tedensko … ostali čas torej tako in tako ješ vegetarijansko.

V čem je problem, če ti vegetarijanci ob enkratnem obisku ponudijo zgolj vegetarijansko hrano? Saj vendar načeloma jemo večji del vegetarijansko (če kaj damo na lastno zdravje).

K temu bi samo dodala, da se izraza vsejedec in mesojedec napačno uporabljata. Kot piše vsejedka v prejšnjem postu, vsejedec je vsega po malem, rastline in meso. Izraz mesojedec se napačno uporablja takrat, ko se določa osebo, nasprotno vegetarijancu. Se pravi: vegetarijanec – mesojedec.
Mesojeda žival (človek) je samo tista žival, ki se mora prehranjevati z mesom zato, da bi preživela. To pa človek ni. Človek je lahko vsejedec, mesojedec ne more bit.


Kakšne ostale stvari?
Kruh? Narezan paradižnik?
OK, bom na žarni plošči potem popekla zelenjavo, ki jo imam v hladilniku.
Mi je pa nekulturno, da fant ni omenil, da je njegovo dekle vegeterijanka in brez besed vesel sprejel povabilo.[/quote]

pa kje se hudiča v tej zgodbi najdeš?? TEBI je nekulturno?? Halo? Pa ti si gostiteljica, on bi rad jedel odojka ona pa je veget., ki jo vsi postrani gledate in pol naj jo še izpostavlja? Veg.smo navajeni živeti undercover da vas ne bi motili. Pošteno je od tebe da krompir narediš na olju, če bo zdraven še solata je to meni normalno kosilo. Če pa si normalna prijazna in uvidevna oseba boš pač se malo potrudila in kosilo res skuhala-kot si omenila po odojka greste, solata in paradižnik pa presna..a skuhala sama pa ne boš nič???

Jaz nisem vegetarijanka, ampak odojka ne jem niti pod razno. Ampak če mi paše družba, grem tudi na piknik z odojkom, s tem, da pač jem ostalo – predvidevam, da je vedno še kakšen paradižnik, kumare, bučke, malancani, čebula, kruh… Če pa nič ni, sem pa pač lačna oz. nisem, ker nikoli ne grem na smrt sestradana kamorkoli :p

Kosilo je minilo, dekle je bilo zadovoljno, povedala sem ji, da sem bila čisto na off, ko sem izvedela, da je vegeterijanka. Da zame to, da ZRAVEN (kam tu poše D?) naredim še nekaj, kar ni mesnato, ne predstavlja stresa. Edino fino je, da to veš prej, sploh takrat, ko ni v planu običajen piknik z mešano hrano ali običajno kosilo z mešano hrano, ampak samo nesrečni odojek.
Okrnjen jedilnik pa zaradi posebne situacije, ki je ne bom razlagala tu.
V glavnem.

Odojka smo pojedli, zraven nekaj pečene, surove zelenjave, krompirja, kruha, veliko sadja. Pekli na žarni plošči, ki je bila očiščena (saj – ne moreš verjeti, ampak očistimo jo po vsaki uporabi) in bili na koncu vsi siti.
Upam.

Kot gostiteljica rada poznam prehranjevalne navade gostov in mi to predstavlja veselje, užitek, včasih ob zahtevnejših dietah, okusih kuharki izziv.
Prav zato mi ni všeč, da kaj takega izvem zadnji trenutek.
Pač imamm raje tako, da imam pripravljeno hrano, ne pa da ljudi posedem za mizo in sem potem v še hujšem neugodnem položaju.

Kajti ni hujšega za gostitelja kot to, da ugotovi, da nekdo od ponujenega je npr. samo kruh in pije samo vodo.

New Report

Close