Najdi forum

Splash Forum Politični čvek veleposlaniki

veleposlaniki

o veleposlanikih mimo predcednika Turka!!!

nekateri naj bi bili že obveščeni o premestitvah, gre za pritisk na pedcednika, ker je odločen, da pred volitvami ne bo podpisav nobene razrešitve niti novega imenovanja.

vir:24ur

Ali mi lahko poveš na kakšen način se vrši pritisk na predsednika države? Procedura v parlamentu se bo pač končala, imena se bodo poslala k predsedniku v podpis, ta pa bo naredil kar bo. Na popolnoma legalen način jih lahko zavrne s tem podaljša proceduro, pridejo in minejo volitve ter nato na ta mesta pošlje te ljudi ali pa mu bo nova vlada dala nova imena, ki so lojalna novim oblastnikom, in ti ter predsednik bosta lahko mirne duše podpisala dekret o imenovanju popolnoma apolitičnih oseb.

Ta zaplet okrog veleposlanikov je povsem nepotreben. Ustvarja se vtis, da se veleposlanike namešča glede na politično pripadnost. Če privzamemo, da je to res, potem ne vidim, kakšen efekt bi imela Turkova zavrnitev sedanjih imenovanj. Po volitvah bo (glede na navedeno predpostavko) namreč ravno tako dobil v potrditev politično nastavljene kandidate.

kaj naj ti jaz povem, preberi si, sem ti dala tudi vir tega članka.

no ja če povzamem svoje mnenje (ga nisem hotela, da me spet ne tlačite nekam), ja s temi predlogi in premestitvami se vrši velik pritisk na predcednika, če ne bo podpisal, (v soglasju z vlado) bo sovražnik te vlade , vsaj za tiste, ki podpiraji agresivno politiko JJ. Zakaj se mu mudi že sedaj z premeščanjem in imenovanjem, se mar boji volitev in želi zagotoviti sebi čim več vpliva v tujini in pri nas z kadrovanjem JU, verjetno……………….itd., ne bom več, ker sem za nekatere verjetno že sedaj šla predaleč in po krivem obsodila ubogega JJ in vlado.

kaj naj ti jaz povem, preberi si, sem ti dala tudi vir tega članka.

no ja če povzamem svoje mnenje (ga nisem hotela, da me spet ne tlačite nekam), ja s temi predlogi in premestitvami se vrši velik pritisk na predcednika, če ne bo podpisal, (v soglasju z vlado) bo sovražnik te vlade , vsaj za tiste, ki podpiraji agresivno politiko JJ. Zakaj se mu mudi že sedaj z premeščanjem in imenovanjem, se mar boji volitev in želi zagotoviti sebi čim več vpliva v tujini in pri nas z kadrovanjem JU, verjetno……………….itd., ne bom več, ker sem za nekatere verjetno že sedaj šla predaleč in po krivem obsodila ubogega JJ in vlado.[/quote]

Če se ti da mi odgovori na to vprašanje. Ali bodo po volitvah, sedaj predlagani kandidati kaj manj politično obarvani, če zmaga sedanja koalicija? Ali pa bo tedaj to dovoljeno? Ali pa mogoče Turk taktizira, da bo lahko po volitvah njemu všečna koalicija postavila zopet svoje ljudi povsod tako kot so bili preje? Vprašanj je malo več.

kaj naj ti jaz povem, preberi si, sem ti dala tudi vir tega članka.

no ja če povzamem svoje mnenje (ga nisem hotela, da me spet ne tlačite nekam), ja s temi predlogi in premestitvami se vrši velik pritisk na predcednika, če ne bo podpisal, (v soglasju z vlado) bo sovražnik te vlade , vsaj za tiste, ki podpiraji agresivno politiko JJ. Zakaj se mu mudi že sedaj z premeščanjem in imenovanjem, se mar boji volitev in želi zagotoviti sebi čim več vpliva v tujini in pri nas z kadrovanjem JU, verjetno……………….itd., ne bom več, ker sem za nekatere verjetno že sedaj šla predaleč in po krivem obsodila ubogega JJ in vlado.[/quote]

Če se ti da mi odgovori na to vprašanje. Ali bodo po volitvah, sedaj predlagani kandidati kaj manj politično obarvani, če zmaga sedanja koalicija? Ali pa bo tedaj to dovoljeno? Ali pa mogoče Turk taktizira, da bo lahko po volitvah njemu všečna koalicija postavila zopet svoje ljudi povsod tako kot so bili preje? Vprašanj je malo več.[/quote]

no evo, ga že obsojaš (njemu všečna), kaj bi šele bilo, ko ne bi želel podpisati predlog kandidatov, bil bi sovražnik prve vrste, ane.

če zmaga sedanja koalicija, bo pač predlagala svoje kandidate v soglasju z predcednikom, ne ne bo nič manj politično obarvana pa naj zmaka katerakoli stran.

a ti sploh razumeš v čem je problem teh imenovanj tik pred volitvami?:)

kaj naj ti jaz povem, preberi si, sem ti dala tudi vir tega članka.

no ja če povzamem svoje mnenje (ga nisem hotela, da me spet ne tlačite nekam), ja s temi predlogi in premestitvami se vrši velik pritisk na predcednika, če ne bo podpisal, (v soglasju z vlado) bo sovražnik te vlade , vsaj za tiste, ki podpiraji agresivno politiko JJ. Zakaj se mu mudi že sedaj z premeščanjem in imenovanjem, se mar boji volitev in želi zagotoviti sebi čim več vpliva v tujini in pri nas z kadrovanjem JU, verjetno……………….itd., ne bom več, ker sem za nekatere verjetno že sedaj šla predaleč in po krivem obsodila ubogega JJ in vlado.[/quote]

Če se ti da mi odgovori na to vprašanje. Ali bodo po volitvah, sedaj predlagani kandidati kaj manj politično obarvani, če zmaga sedanja koalicija? Ali pa bo tedaj to dovoljeno? Ali pa mogoče Turk taktizira, da bo lahko po volitvah njemu všečna koalicija postavila zopet svoje ljudi povsod tako kot so bili preje? Vprašanj je malo več.[/quote]

no evo, ga že obsojaš (njemu všečna), kaj bi šele bilo, ko ne bi želel podpisati predlog kandidatov, bil bi sovražnik prve vrste, ane.

če zmaga sedanja koalicija, bo pač predlagala svoje kandidate v soglasju z predcednikom, ne ne bo nič manj politično obarvana pa naj zmaka katerakoli stran.

a ti sploh razumeš v čem je problem teh imenovanj tik pred volitvami?:)[/quote]

Vem in razumem v čem je problem teh imenovanj. Ne more pa Turk reči, da jih ne bo podpisal ker so pred vrati volitve, če je bila izvršena vsa predpisana procedura za predlaganje kandidatov. S tem krni vpliv parlamenta.

kaj naj ti jaz povem, preberi si, sem ti dala tudi vir tega članka.

no ja če povzamem svoje mnenje (ga nisem hotela, da me spet ne tlačite nekam), ja s temi predlogi in premestitvami se vrši velik pritisk na predcednika, če ne bo podpisal, (v soglasju z vlado) bo sovražnik te vlade , vsaj za tiste, ki podpiraji agresivno politiko JJ. Zakaj se mu mudi že sedaj z premeščanjem in imenovanjem, se mar boji volitev in želi zagotoviti sebi čim več vpliva v tujini in pri nas z kadrovanjem JU, verjetno……………….itd., ne bom več, ker sem za nekatere verjetno že sedaj šla predaleč in po krivem obsodila ubogega JJ in vlado.[/quote]

Če se ti da mi odgovori na to vprašanje. Ali bodo po volitvah, sedaj predlagani kandidati kaj manj politično obarvani, če zmaga sedanja koalicija? Ali pa bo tedaj to dovoljeno? Ali pa mogoče Turk taktizira, da bo lahko po volitvah njemu všečna koalicija postavila zopet svoje ljudi povsod tako kot so bili preje? Vprašanj je malo več.[/quote]

no evo, ga že obsojaš (njemu všečna), kaj bi šele bilo, ko ne bi želel podpisati predlog kandidatov, bil bi sovražnik prve vrste, ane.

če zmaga sedanja koalicija, bo pač predlagala svoje kandidate v soglasju z predcednikom, ne ne bo nič manj politično obarvana pa naj zmaka katerakoli stran.

a ti sploh razumeš v čem je problem teh imenovanj tik pred volitvami?:)[/quote]

Vem in razumem v čem je problem teh imenovanj. Ne more pa Turk reči, da jih ne bo podpisal ker so pred vrati volitve, če je bila izvršena vsa predpisana procedura za predlaganje kandidatov. S tem krni vpliv parlamenta.[/quote]

a si prebral članek.

Samo nekaj vprašanj v razmislek:
Ali je trenutna vlada pravno legitimna?
Ali je trenutni predsednik vlade pravno legitimen?
Ali vlada trenutno normalno deluje (ni v odstopu)?
Ali je trenutni predsednik države pravno legitimen?

Če so odgovori na vprašanja JA, potem ne vidim razloga, da predsednik države zadržuje imenovanje kandidatov za veleposlanike.

Mogoče se gre pa nekakšen “predsedniški udar”…

P.S. Predsednik ni ne “precednik” niti ne “predcednik” (mogoče je to nekakšna naprava za precejevanje?)

tole si bom pa spravila za čez 4 leta, bo zanimivo, res.:)))

ninči, moj disk je premajhen za vse tvoje nebulozne prispevke, ki bi jih želel shraniti za moj “štirletni arhiv”.

tole si bom pa spravila za čez 4 leta, bo zanimivo, res.:)))[/quote]

Aja, čez 4 leta obstaja velika verjetnost, da bo predsednik države še vedno g. Türk in takih problemov najbrž ne bo. Ali pa. Odvisno od letošnje jeseni.

Si bom tudi jaz shranil tole… najbrž bo res zanimivo.

tole si bom pa spravila za čez 4 leta, bo zanimivo, res.:)))[/quote]

Aja, čez 4 leta obstaja velika verjetnost, da bo predsednik države še vedno g. Türk in takih problemov najbrž ne bo. Ali pa. Odvisno od letošnje jeseni.

Si bom tudi jaz shranil tole… najbrž bo res zanimivo.[/quote]

hahaha, seveda obstaja.

bo zanimivo bo.

New Report

Close