Najdi forum

Naslovnica Forum ‘Teorije zarote’ Verjeli ali ne Zemlja je ravna

Verjeli ali ne Zemlja je ravna

Misel, da so ljudje v antiki verjeli, da je Zemlja ploščata, je napačno prepričanje. Čeprav so morda obstajali posamezniki, ki so imeli takšno prepričanje, to ni bilo prevladujoče mnenje med izobraženimi  in civilizacijami.

Stari Grki, kot smo že omenili, so imeli razmeroma izpopolnjeno razumevanje, da je Zemlja kroglasta. Vendar so se v poznejših obdobjih, v srednjem veku, nekateri posamezniki ali kulture nagibali k prepričanju o ploščati Zemlji. Ti primeri so pogosto pretirani ali iztrgani iz konteksta.

V času Kolumbovega potovanja leta 1492 izobraženi krogi že vedeli, da je Zemlja okrogla. Kolumbov izziv je bil bolj povezan z dejansko razdaljo, ki bi jo moral prepotovati čez Atlantski ocean, ne pa s prepričevanjem ljudi, da Zemlja ni ploščata.

V preteklosti so obstajala različna prepričanja o ploščati Zemlji, je misel, da so starodavne družbe kot celota mislile, da je Zemlja ploščata, netočna. Razumevanje okrogle Zemlje je bilo prisotno v številnih starodavnih civilizacijah, zlasti med izobraženimi posamezniki in učenjaki.

Preveč je gledal nanizanko Under the dome.

 

Ja zamlja je ravna, rob je pa pokantan z ABS trakom.🤣

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4406, 20.08.2023 ob 11:29

Ko sem jaz skočil iz letala s padalom, sem posnel nekaj fotk. Lepo se vidi, da je zemlja vbočeno okrogla. Živimo torej znotraj krogle. Zato je tudi logično, da morje ne more odteči nikamor, ker je zaprto.

Jp tudi sam sem bral knjige in dokumentarce gledu o tem.Nekatere so skenslali ker se elita boji povedati resnico. Ja baje živimo v nekakšni kupoli kot neki eksperiment. Višje od 12.000m pilotom lovcev ne pustijo leteti. Okoli nas je leden zid na drugi strani so menda vesoljci oziroma tavidenja NLP prihajajo iz drugega dela zidu. Tako sem jaz bral. Kar se v šoli učite je navadna laž. Zavajajo ljudi.

Kaj potem se morja pa reke izlivajo v vesolje? XD

Odgovor na objavo uporabnika
Učiti se, učiti se in še enkrat – učiti se, 20.08.2023 ob 09:15

Odgovor na objavo uporabnika
v razmislek, 19.08.2023 ob 22:17

Odgovor na objavo uporabnika
ARMAGEDON, 19.08.2023 ob 17:10

Celo življenje nam trosijo laži o tem da je Zemlja okrogla in prav trudijo se da bi nam prikrili resnico. Poglejte si ogromno dobrih dokumentarcev na to temo, berite o tem. Živimo pod kupolo zato preboj v vesolje ni mogoč če vam še ni jasno. Če vam je všeč ali ne, to je resnica.

1. Hitrost gibanja Zemlje je 30.287 km/s.  Potuje skozi vakuum. A ni več v modi, da vakuum posrka vse vase?

2. Voda je vedno vodoravna. Kako naj obdrži vodoravnost v konveksni posodi? Na morski gladini lahko obstoj krivulje sami preverimo. Iz Pirana ob lepem vremenu vidiš Gradež. Po učbenikih znaša ukrivljenost Zemlje 8 cm na 1 km, zato bi Gradež moral biti 30 m za obzorjem in bi videli samo vrh najvišjega hotela Tiziano, ki je visok 40 m. Z dobro kamero in se teleskopom, usmerjenim v horizont, se odkrije marsikaj oddaljenega, kar se po učbenikih ne bi moglo videti.

3. Oblika Zemlje je opisana v Bibliji, torej ravna. Okroglo so nam vsilili Jezuiti.

Kako doživljamo svoje okolje, je odvisno izključno od programov, s katerimi smo opremljeni. Ja, v umu (to niso možgani) imamo naložena prepričanja, in v kar verjamemo, nas vodi pri odločanju, z odločitvami si pa pišemo usodo. Tako da se je brez veze kregat za oslovo senco. Če koga zanima, se naj sm prepriča.

 

Kristus! Da leta 2023 nekdo take budaleščine prodaja, pri tem pa ne vidi dlje od svojega nosu….

Si že slišal za gravitacijo? To je tisto, da ti ne odletiš v vesolje in sa se voda ne izlije iz zemeljskega površja – voda v konveksni posodi pa to…

A si že kdaj slišal za nadmorsko višino – hribe, gorovje, planote, skratka neravno oz. nagubano površje…

Danes je lep sončen dan – predlagam, da prislonil uho na bližnjo travico in poslušaš, kako raste.

To je tako kot tisti Darmunov izračun da se s Triglava ne bi smelo videti morja 😀

in to so moji “sonarodnjaki”, ljudje, ki imajo volilno pravico in s tem posredno sovplivajo na naša življenja. Če to vzamemo v obzir, nam gre resnično neverjetno dobro.

hhahaha a ti nisi v šolo hodu a? a si že slišu za naso al kej tazga ki je šla v vesolje in posnela posnetke OKROGLE ZEMLJE

Napišem eno zanimivost. Ko v kadi polni vode odprete čep se bo voda kjer se izteka v odtok začela vrteti v desno. To se dogaja na severni polobli, medtem ko na južni polobli se voda zavrti v levo.

Odgovor na objavo uporabnika
momčilo, 19.08.2023 ob 18:25

Baš me boli kurac kakšen je planet zemlja.

😱😀👍👍

    Elipsa je no. Razen novodobnih ucìtlov.

Odgovor na objavo uporabnika
tako je, 13.11.2023 ob 21:30

hhahaha a ti nisi v šolo hodu a? a si že slišu za naso al kej tazga ki je šla v vesolje in posnela posnetke OKROGLE ZEMLJE

sej o tem je vsa fora. Sprali so nam možgane, vsadili namensko napačne informacije. Lažejo nas kot v šoli, na televiziji, Nasa itd..  Moja prababi se je v šoli učila, da je zemlja ravna. Imam doma te zemljevide katere je nosila v šolo. Zakaj je prišlo do spremembe učnega sistema ne vem. Ampak mislim da zaradi raziskovanja zemlje ,ker na njej nismo sami in je zemlja veliko večja kot si mislimo. In tako ljudi zadržijo v svojem kvadratku in preprečijo da bi ljudje raziskovali, ker mislijo da se bodo vrteli v krogu. Predstavljaj si da druŽbe NASA ne obstaja..si videl še kako drugo sliko okrogle zemlje?  Razmisli..

Po moje je zemlja ravna, prejšnji mesec sem padel pred hišo, pa me ni nikamor odneslo,..še zdaj sem v bolniški, imam časa kolikor čte, tudi, da prebiram vaše neumnosti in crkavam od smeha, res ste dosti boljši kot kakršnokoli razvedrilo, ni čudno, da smo tam, kjer pač smo, 7 milijard nas je-recimo, pa take bedarije trosite, saj  se nihče od popotnikov, ki so obšli ali objadrali svet, se po vaši logiki ni vrnil, a ne, ja, naša boga Zemljica pa se lepo naprej vrti, če si- al če te NI

Odgovor na objavo uporabnika
Šišmaš, 19.08.2023 ob 21:53

Kukr vem, je Zemlja elipsasta in se nikoli ni bla okrogla. ☺️😅☺️☺️

ermmm actuallyy…
oblika Zemlje je definirana kot “Geoid”
Lp

Damn ta prababica je stara 400 let 💀💀💀

https://x.com/GhostGone420/status/1743451658229891481?s=20

Odgovor na objavo uporabnika
Alenka Dremel, 04.01.2024 ob 23:48

Damn ta prababica je stara 400 let 💀💀💀

prababice ni več 🙂  je pa hodila v šolo leta 1850 😉   Ni bila govora o planetu kot globusu.  Tudi okoli zemljevida je narisan kot nek ledenik. Tako da zaradi tega nekak verjamem , da nekaj ni tako kot nam razlagajo. Sicer ne vem kaj točno je res je pa čudno vse skupaj.

živimo na tretjemkrompirjastnemkamnu od sonca, izgubljeni v vesolju.

388

https://x.com/TheFlatEartherr/status/1744505671029018710?s=20

https://x.com/JasonBjorn5/status/1744726965461090350?s=20

https://x.com/CryptoStu3/status/1745075954290999659?s=20

Ja lično, Cigo dr. Glupi klošar 1.reda

Jebeš ga koliko nas ima, koliko nas je. Prekleto koliko nas ima…

 

FB IMG 1704937210764

Zemlja je kvadratna

Zemlja nikakor ne more biti ravna, ker tudi moj ni raven in ima lepo krivuljo.

https://x.com/TheGlobeIsDead/status/1745800051383849004?s=20

New Report

Close