Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus [Video] Kako lahko napovedujemo širjenje bolezni

[Video] Kako lahko napovedujemo širjenje bolezni

Za brihtne glavce 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=Kas0tIxDvrg

Si vis pacem, para bellum.

A ni ta matematični model narejen za primere, ki ne upoštevajo ukrepov NIJZ? Če bi kihali v rokav, si prali roke in vsake toliko spili eno šilce domačega, bi bila ta eksponencialna rast v bistvu vodoravna premica?

🙂 🙂 🙂

Si sploh pogledal do konca ? 🙂

Si vis pacem, para bellum.

Si sploh pogledal do konca ? 🙂
[/quote]

V bistvu me je že prej prijela panika in sem šel v kantino po preventivni češpljevec in si pri tem skoraj izpahnil kolk na stopnici?

V bistvu me je že prej prijela panika in sem šel v kantino po preventivni češpljevec in si pri tem skoraj izpahnil kolk na stopnici?
[/quote]

Povsem nepotrebno.

Vidiš, ko hitiš brez glave ?

Si vis pacem, para bellum.

Povsem nepotrebno.

Vidiš, ko hitiš brez glave ?
[/quote]

Kako nepotrebno? A ne potisne šilce krivuljo okuženosti navzdol?

Kako nepotrebno? A ne potisne šilce krivuljo okuženosti navzdol?
[/quote]

Že, sam verjetnost začasne invalidnosti pa navzgor.

Si vis pacem, para bellum.

Hahaha, Banda in sam fprašam… Dobra debata.

Evo jaz nabavila paket čistilnih robčkov za roke. In flašo viskija. Pa da vidimo, kam bo šla krivulja počutja/zdravja pri meni. :-/

Tako oborožena se nimaš česa bati. Na juriš!

A so kje zbrani podatki , dnevno osveženi po državah?
Kdo ve?

Poišči interactive map of coronavirus hopkins.

Poišči interactive map of coronavirus hopkins.
[/quote]

Tenks

Še najbolj bi bile koristne latex rokavice. So poceni in ko prideš domov jih samo rukneš v kanto.

Sicer pa don’t touch your face.

Si vis pacem, para bellum.

Še najbolj bi bile koristne latex rokavice. So poceni in ko prideš domov jih samo rukneš v kanto.

Sicer pa don’t touch your face.
[/quote]

Eh…ko pridem domov, si lahko roke tudi umijem. Problem je, ko si zunaj in se dotikaš marsičesa. In ja…nehote se kdaj popraskaš po nosu ali popraviš lase z obraza. Zato je pametno tudi vmes, ko si zunaj in si se dotikal površin, ki se jih dotikajo tudi drugi (npr. držala na avtobusu), da si očediš roke.

Eh…ko pridem domov, si lahko roke tudi umijem. Problem je, ko si zunaj in se dotikaš marsičesa. In ja…nehote se kdaj popraskaš po nosu ali popraviš lase z obraza. Zato je pametno tudi vmes, ko si zunaj in si se dotikal površin, ki se jih dotikajo tudi drugi (npr. držala na avtobusu), da si očediš roke.
[/quote]

Kaj pa grlo, si pozabila, da vdihujemo izkihane aerosole drugih oseb, ki se oprimejo sluznice v grlu? Na, avtobusu ga pač ne moreš srkniti, ker se ne bi mogla izogniti obrekovanju, doma pa lahko narediš en protivirusni požirek … a ne?

Kaj pa grlo, si pozabila, da vdihujemo izkihane aerosole drugih oseb, ki se oprimejo sluznice v grlu? Na, avtobusu ga pač ne moreš srkniti, ker se ne bi mogla izogniti obrekovanju, doma pa lahko narediš en protivirusni požirek … a ne?
[/quote]

Seveda. Saj pravim (nekje v enem postu), da sem nabavila flašo viskija. In ker sem pred dvema urama kihnila, sem takoj zatem tudi srknila en 0,2. Dovolj bo.

Seveda. Saj pravim (nekje v enem postu), da sem nabavila flašo viskija. In ker sem pred dvema urama kihnila, sem takoj zatem tudi srknila en 0,2. Dovolj bo.
[/quote]

Bravo! Ne bi tudi vsi ostali pričeli aktiven boj proti virusom?

New Report

Close