Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Visoke pete in služba

Visoke pete in služba

A ni zanimivo, da mora toliko mon delat na tem, da v službi izpostavijo svoje joškovje in rit. Gor je ena fajn napisala, da zato nosi visoke pete, ker ji dvignejo rit in vržejo joškovje naprej.
Meni je tako smešno, da mone, ki imajo take službe, da cele dneve tu gor visijo, potem joškovje in rit nastavljat v službi.
Hja, sploh Replika je tule gor inventar. Potem pa štikle in plača je tu.
Tiste, izobražene, razgledane pa niso cele dni tu gor, ker morajo v službi kaj delat.

Tako, da tiste, ki bi rade v službi samo monale, boditi tako kot mone: štikle gor in boste tako prišle do plače, dopoldan pa boste preživele na monu.

https://www.facebook.com/bbccomedy/videos/1752703238172170/?hc_ref=ARSJ5qKworKkRsBuqlQr3_aJsDk7a_F7_cEkY9PeJIm0ScmvU6r3XMzACf-txjFD4Es&__xts__%5B0%5D=68.ARAFnomC65bRBHOZiLl9yQQY1nlf-Mk9I35e-aLkhwC0oCBExFs099aMgIGzaRzmJVLgPKixAWIEYvppEZAhq8dm2m9KzPz8UeIZyEF56anXnW_gTc4IUd67AC2qfeWMXA4fmkQJ6Ihj8nIgepalL4npe4Q934NdxuqQ3XaNHpy6eFkJ3It4bYwy9bh3Igjn5E2h5YV30hzeQVN4gJlws-m7sqeu0IK1R7avhrOMNg&__tn__=FC-R

Fakof.

Samo res je, ko vidim, da razne replike in njej podobne mone nosijo štikle, mi je jasno kake babe to nosijo.
Tiste s prazno betico.

Odgovor imaš zgoraj.

Odgovor imaš zgoraj.
[/quote]

Meni je tako smešno, ko ena Replika, ki je tu gor stalni inventar, razlaga o nuji visokih petk. Ja, če želiš postati nekaj takega kot Replika, je fajn imet visoke štikle za monat :). Si predstavljam Replike in noja pa še kako drugo abonentko MON, kako gredo zvečer v službo in potem čakajo tam v zatemnjenem baru na delo.

Meni je tako smešno, ko ena Replika, ki je tu gor stalni inventar, razlaga o nuji visokih petk. Ja, če želiš postati nekaj takega kot Replika, je fajn imet visoke štikle za monat :). Si predstavljam Replike in noja pa še kako drugo abonentko MON, kako gredo zvečer v službo in potem čakajo tam v zatemnjenem baru na delo.
[/quote]

Aja a izživljal bi se?
To pa brez mene. Kar izvoli:

Jao, ti pa res dokazuješ, da ste ene babnice butaste.
Recimo od kravate, ki jo enačiš nekako s petkami, ni škode na zdravju. Ne uničuje hrbtenice, ne kosti, ne mišic. Petke pa vse to naredijo.
In izobražene, inteligentne, razgledane ženske, ne čutijo potrebe, da bi se uničevala s štiklami. MIslim pa, da je vsem jasno, da političarke ne spadajo med cvet inteligence pa piasarnarice iz te teme tudi ne.
[/quote]
Poznam veliko izobraženih, inteligentnih, razgledanih žensk, na pomembnih položajih v podjetjih, tudi kakšna direktorica je vmes in večina jih hodi v službo v salonarjih/gležnarjih/sandalih S PETO. Večinoma imajo vse dolgoletne partnerje/može, da jim ni treba decov lovit na štikle (pa ženska, ki kaj da nase, itak ne bi marala tipa, ki pade na štikle). Sama sem prvih 15 let hodila v službo striktno v petah (peš cca 15 minut v eno smer), potem sem si tu in tam nabavila kake balerinke pa škornje brez pet, ko so se taki začeli nosit … Zdaj pri 55 letih sem obuta malo mešano, višja/nižja peta ali brez pet, tudi odvisno, kaj imam oblečeno. Moram pa reči, da se še zmeraj najbolje počutim oziroma sem si najbolj všeč, ko obujem kak lep salonar s peto.

NE VSE ženske. Nekatere od njih. Vse nikakor. Ampak mnogo od tistih, ki se trendom in normam ne uklonijo, potem velja za stare, neprivlačne, neurejene, nespedenane, možače, moškinje, feministične babure, grde babe in podobno.

Ker PRAVA ženska je ženstvena, kar pomeni, lepa oblekca, visoke petke, dolgi, lepi lasje, ki padajo najmanj do sredine hrbta, skrbno naličena, manikura, pedikura, redni obiski pri kozmetičarki in (ne)nazadnje tudi pichko je treba oskubit, da niti ene same dlakice ni tam. Ajoj, pa ne samo pichko, zdepilirati še noge, celo roke, če je kakšna kocina gor.
Evo, to je zunanjost ženstvenosti.

Vam povem še notranjost ženstvenosti?
Nežna, dobrega srca, mirna, ubogljiva, razumevajoča, pridna, poštena, srčna, čustvena, neambiciozna, neagresivna. Dostikrat se to sprevrže v žensko, ki je glupa in brez dedca ne zna nič porihtat sama, v kričečo, panično žensko, ki izsiljuje s solzami, pa tudi s svojo spolnostjo.

Visoke pete? Seveda! Ne verjamem tistim, ki nakladajo, da se tako obujejo ZARADI SEBE. Najbrž si tudi pichko u nulo zdepilirajo SAMO ZARADI SEBE.

NE VSE ženske. Nekatere od njih. Vse nikakor. Ampak mnogo od tistih, ki se trendom in normam ne uklonijo, potem velja za stare, neprivlačne, neurejene, nespedenane, možače, moškinje, feministične babure, grde babe in podobno.

Ker PRAVA ženska je ženstvena, kar pomeni, lepa oblekca, visoke petke, dolgi, lepi lasje, ki padajo najmanj do sredine hrbta, skrbno naličena, manikura, pedikura, redni obiski pri kozmetičarki in (ne)nazadnje tudi pichko je treba oskubit, da niti ene same dlakice ni tam. Ajoj, pa ne samo pichko, zdepilirati še noge, celo roke, če je kakšna kocina gor.
Evo, to je zunanjost ženstvenosti.

Vam povem še notranjost ženstvenosti?
Nežna, dobrega srca, mirna, ubogljiva, razumevajoča, pridna, poštena, srčna, čustvena, neambiciozna, neagresivna. Dostikrat se to sprevrže v žensko, ki je glupa in brez dedca ne zna nič porihtat sama, v kričečo, panično žensko, ki izsiljuje s solzami, pa tudi s svojo spolnostjo.

Visoke pete? Seveda! Ne verjamem tistim, ki nakladajo, da se tako obujejo ZARADI SEBE. Najbrž si tudi pichko u nulo zdepilirajo SAMO ZARADI SEBE.
[/quote]

Odlično napisano. Velja za precej mon.

Lepota je v očeh opazovalca. Nekateri jo žal ne premorejo oz. je v njih več negativnosti, kot dobrega.

Dekleta, žene, partnerke, sodelavke … poklon vaši ženstvenosti, občutku za lepo in urejeno, za poudarjanje oblik, za privlačnost in estetiko vašega izgleda, ki nam kjerkoli že, lepša trenutke. Če ob tem, ko se dobro počutite v svoji koži to energijo širite s pozitivizmom in dobrimi dejanji še v okolico, je to, to.

Visoke petke vam pristojijo. Hkrati vas naredijo privlačne in ženstvene. Lepe.

Verjamem, da ob vseh ostalih vlogah, ki jih vsakodnevno uspešno opravljate, obvladujete tudi sprejemanje odločitev, kaj je za vas zdravo in kaj ne, oz. kaj vas omejuje in kaj ne (estetika vs. funkcionalnost vs. dobro počutje iz. zdravje).

Če se v njih dobro počutite, če ste si v njih všeč, potem uživajte. Bodite lepe. Zase in za nekaj nas … mogoče mimoidočih. Za pogled, za nasmeh. Za lepši trenutek. Za lepši dan.

Ženska v visokih petkah ni nič bolj ali manj ženska od tiste v supergah ali japonkah. Je pa v očeh določenih, bolj ženstvena oziroma privlačna. Pa smo naokrog :-). Lepota je v očeh opazovalca. Če jo seveda premore.

LP

p.s.: zgolj kontrapunkt nepotrebnemu negativizmu nekaterih s strani xy moškega.

Pete so visoke cca. 5, 6 cm.

Nosim jih občasno. Vedno imam možnost, da se v službi preobujem v službene čevlje s kapico. V tistih sem ful elegantna. V službenih sem samo, ko pridejo kakšni poslovni partnerji. So zelo alergični, če koga vidijo v proizvodnji nepravilno obutega.(dobiš potem lepo “porcijo” od kupcev.)

Sem pa v logistiki in se parkrat dnevno sprehodim od pisarne, čez proizvodnjo do skladišča.

[img]http://31.media.tumblr.com/306f120b4220e9fb199b83e8356b3a56/tumblr_mi0n4hxvWv1r5xpw1o1_250.gif[/img]

Jao, ti pa res dokazuješ, da ste ene babnice butaste.
Recimo od kravate, ki jo enačiš nekako s petkami, ni škode na zdravju. Ne uničuje hrbtenice, ne kosti, ne mišic. Petke pa vse to naredijo.
In izobražene, inteligentne, razgledane ženske, ne čutijo potrebe, da bi se uničevala s štiklami. MIslim pa, da je vsem jasno, da političarke ne spadajo med cvet inteligence pa piasarnarice iz te teme tudi ne.
[/quote]
Ah dej dej,na koncu pa ponoci sanjaš o ženskah z visoko peto…no res mi je čudno vse to,moski kao ne marate zensk z petami,jih takih niti doma nimate a ko gre kaka dama lepo oblečena z visokomi petami mimo pa sline iz ust…..pa ne zdej jooj jaz nism tak…..

Vsaj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk, ki nosi visoke pete, je majhnih in s tem zakompleksanih zaradi svoje višine..in s petami kompenzirajo.
Sej se mi smilijo..

Meni se pa smilite tiste revice, ki morate v službi nosit visoke petkice.
Sem vesela, da jih meni ni treba.
Pa kaj imate to za ene službe, da se morate tako napravljat? Verjetno kake tajnice ali kaj? Hostese? Natakarice?

[img]https://i.pinimg.com/originals/74/17/83/7417834dccd61ed1336c3ae3eab8271b.gif[/img]


Poznam veliko izobraženih, inteligentnih, razgledanih žensk, na pomembnih položajih v podjetjih, tudi kakšna direktorica je vmes in večina jih hodi v službo v salonarjih/gležnarjih/sandalih S PETO. Večinoma imajo vse dolgoletne partnerje/može, da jim ni treba decov lovit na štikle (pa ženska, ki kaj da nase, itak ne bi marala tipa, ki pade na štikle). Sama sem prvih 15 let hodila v službo striktno v petah (peš cca 15 minut v eno smer), potem sem si tu in tam nabavila kake balerinke pa škornje brez pet, ko so se taki začeli nosit … Zdaj pri 55 letih sem obuta malo mešano, višja/nižja peta ali brez pet, tudi odvisno, kaj imam oblečeno. Moram pa reči, da se še zmeraj najbolje počutim oziroma sem si najbolj všeč, ko obujem kak lep salonar s peto.
[/quote]

Podobno razmišljam. Bistveno je, da se dobro počutimo v svoji koži. Koliko pa je vsak posameznik pripravljen narediti za svoj izgled pa zavisi od posameznika. Seveda je ženska noga lepša v salonarju kot v supergi. Vsak zase pa ve, koliko energije, časa in ne nazadnje tudi denarja je pripravljen vložiti v izgled. Če bi bil izgled (pa velja za oba spola) tako nepomemben, ne bi bilo tega norega nakupovanja kot je bil pretekli teden ob festivalu nakupov. Dejansko malokrat kupimo oblačilo ker ga res rabimo, ker nimamo nič v čemer bi nam bilo toplo, ampak v želji po novem, po spremembi.
Tudi je dokazano, da če smo zadovoljni s svojo zunanjo podobo, nam gredo stvari bolje od rok in smo posledično uspešnejši.
Velikokrat je tudi pokazatelj depresije pomanjkanje urejenosti.
Seveda se to ne nanaša samo na visoke pete, ampak na neko celostno podobo v kateri se dobro počutimo.
Da je pa skrb za zunanjost namenjena samo lovljenju moških, pa kaže na nizek domet tistega, ki tako razmišlja.

Se strinjam.

Razmišljam popolnoma enako. K sreči se lahko dokazujem s čim drugim in se mi za opaznost ali potrjevanje ni potrebno dokazovati s takšnimi atributi. Zanimivo, da imajo pri nas največ ceremonij okoli oblačenja ženske, ki opravljajo pretežno administrativna dela, medtem ko tehnično strokovni kader nima niti časa niti potrebe ukvarjati se s tovrstnimi trivialnostmi. Čeprav nosim cokle, imam čisto dovolj avtoritete, da lahko uspešno vodim skupino (pretežno moških), ki mi je dodeljena. Da pa bi svojo ženstvenost morala dokazovati z zunanjimi atributi in skakljati okoli v nekih petkah, da bi mi podšprajcalo rit in joške, bi se mi pa zdelo zamalo.

Morte nekaj razumet. babe se picanijo zato, da prestrašijo brezveznike, obenem pa se trudijo prikupiti dedcem višjega družbenega položaja. In ta recept celo deluje. zrihtane navadni proletarski davkoplačevalci ne upajo tam nekaj nadlegovat, ji težit, to vsak pomisli, u to je previsoka liga zame. Moški višjega družbenega položaja in statusa pa vržejo oko, baba pa cela slinasta, u, opazil me je.

Razmišljam popolnoma enako. K sreči se lahko dokazujem s čim drugim in se mi za opaznost ali potrjevanje ni potrebno dokazovati s takšnimi atributi. Zanimivo, da imajo pri nas največ ceremonij okoli oblačenja ženske, ki opravljajo pretežno administrativna dela, medtem ko tehnično strokovni kader nima niti časa niti potrebe ukvarjati se s tovrstnimi trivialnostmi. Čeprav nosim cokle, imam čisto dovolj avtoritete, da lahko uspešno vodim skupino (pretežno moških), ki mi je dodeljena. Da pa bi svojo ženstvenost morala dokazovati z zunanjimi atributi in skakljati okoli v nekih petkah, da bi mi podšprajcalo rit in joške, bi se mi pa zdelo zamalo.
[/quote]

Popolnoma razumljivo. ženska, ki opravlja navadna administrativna dela, ima precej nizko plačo in išče sponzorja, ki ji bo plačal življenje na višji nogi. Po neki logiki stvari je večina dedcev usekana na babe, ki vsaj hodijo oblečene, kot da so seksi, če že nage niso seksi. Babi, ki sama dobro služi, s eni treba budalit v previsokih petah in ozkem krilu.

A moja štikla, a?

Oh, joj, ženske! Kolk enega perja, zgrešenih stereotipov in ne vem česa še vse.

V moji omari je nekaj čez 50 parov čevljev, od tega cca dobra tretjina visokih pet. Poročena z otrokom, sama svoj šef, ki zasluži trenutno 3x toliko kot zelo dobro plačan mož, VIII. st. izobrazbe. Za nameček pa veliko svojega dela opravim celo – v copatih! Ha! Res se ne najdem v vaši klasifikaciji in zdaj sem čist zafrustrirana. LOL!

Meni pa je všeč ta Aleksandra Prijović:

http://www.telegraf.rs/teme/aleksandra-prijovic

nikoli nisem nosila visokih pet, a sem imela kar nekaj tipov 🙂

New Report

Close