Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vlada naj prekliče prepoved gibanja izven domače občine!!!! Zdaj je pa dovolj!!!!!!!

Vlada naj prekliče prepoved gibanja izven domače občine!!!! Zdaj je pa dovolj!!!!!!!

pa tudi to na začetku so majmuni iz parlamenta govoril da oseba ki dela, gre pomagat starejšim ali po nakup v drugo občino ne potrebuje dokazil, zdaj pa od vsakega ki ga ustavijo v drugi občini želijo potrdilo, če ne dobi kazen. Pa ta parlament se dobesedno dela norca, sploh se ne znajo zmenit kaj velja! Neka glupa, nepopolna navodila

Lahko vlada prepove banane, pa ker se bo situacija še vedno obvladovala čisto isto, je to dokaz, da prepoved banan deluje in je smiselna?

No, približno tako je omejevanje po občinah smiselno, pa nič bolj. Če se hoče gužvo preprečit, bi bilo bolj logično in učinkovito, da se policiste postavi na tiste točke, kjer je gužvo za pričakovat. Ne pa da se buzerira tiste, ki prečkajo občinske meje in ne nameravajo imeti nikakršnih kontaktov z nikomer. Imajo pa posledično dodaten nepotreben kontakt s policistom – je treba dat papirje, se približat itd. – kot da se pa tako virus ne more širit.

Lahko vlada prepove banane, pa ker se bo situacija še vedno obvladovala čisto isto, je to dokaz, da prepoved banan deluje in je smiselna?

No, približno tako je omejevanje po občinah smiselno, pa nič bolj. Če se hoče gužvo preprečit, bi bilo bolj logično in učinkovito, da se policiste postavi na tiste točke, kjer je gužvo za pričakovat. Ne pa da se buzerira tiste, ki prečkajo občinske meje in ne nameravajo imeti nikakršnih kontaktov z nikomer. Imajo pa posledično dodaten nepotreben kontakt s policistom – je treba dat papirje, se približat itd. – kot da se pa tako virus ne more širit.
[/quote]

S prvim stavkom si povedal/a, da imaš težave z branjem, razumevanjem, in zdravo kmečko pametjo, tako da – kaj več, nima smisla.

S prvim stavkom si povedal/a, da imaš težave z branjem, razumevanjem, in zdravo kmečko pametjo, tako da – kaj več, nima smisla.
[/quote]

V prvem stavku je zgolj povzeta tvoja logika. Pa čao.

V čem je tebi fora s totimi Mariborčani? A ti je kateri punco poseksal?
[/quote]

ne samo dnevno dokazujete, da vam pamet ni dana ne naravno ne kupljeno….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ne samo dnevno dokazujete, da vam pamet ni dana ne naravno ne kupljeno….
[/quote]

Se vedno drzi…najlepse lj je tabla za maribor…o pameti pa tole…ze zupana imate glupega…pol tud vi niste nic boljsi..gliha vkup striha hehehe


pozdravljala sem ukrepe do pretekle nedelje, ker so bili namenjeni zajezitvi navala na zdravstvo – in to se mi zdi ok…
poglej od prejšnje nedelje ko so sprejeli zaostrene ukrepe, če se situacija kaj izboljšuje – glede na potrjeno število okuženih vedno tam tam okoli 40+-… enako je bilo pretekli teden, ko še ukrepov ni bilo …torej kakšno učinkovitost imajo ti ukrepi zaostreni mislim – naka prav neke nobene.
Učinkovitost so pokazali drugi – tisti manj strogi. In tudi te bo čez čas, čez kak teden potrebno počasi začeti sproščati, ker virus ne bo izginil, mi se mu bomo morali navaditi in naš imunski sistem.

Mislim, kako zganjanje zaradi začasnih omejitev. Saj te omejitve ne bodo večne, bolj jih bomo spoštovali, prej bodo umaknjene.
Če enkrat jajc ne boste s starši skupaj pobarvali, pa potice spekli- pa kaj potem, vsaj veš da so na varnem.
Toliko tulite zaradi skrbi za starše- v odloku je povedano, da skrb za starejše ostaja. Mislim, ne vem zakaj tak cirkus.
Tudi k zdravniku in v nabavo lahko greš.
Vpijete, da ne morete iz stanovanja- zakaj ne? nobena občina ni velika 200 m3, da ne bi mogel na sprehod.
To, da je prišlo do takih omjitev- smo sami krivi. Še sedaj ko je omejitev gibanja, je ponekod huje, kakor med vikendi. Pa hudiča, ali se vam je treba čez ljubljano z avtom pripeljati na sprehod do Koseškega bajerja naprimer?
je v nekem intervjuju kitajski ali pa mogoče korejski infektolog lepo rekel, da oni so to lahko zamejili, ker je narod discipliniran, Evropejci vidimo samo svoje pravice, dolžnosti do ostalih bolj malo.

Sem bolj varen, če se grem sprehajat na obljudeno točko v lastni občini kot če se grem sprehajat na obljudeno točko v drugi občini?

Bodi zadovoljna, še dobro je tako kot je.
Poglej Srbijo, vsak dan od 5 zvečer do 5 zjutraj ne smejo iz hiše, danes od 1 do ponedeljka moraju bit doma.

Dobro povedano.


res k zdravniku lahko greš? H kateremu pa, če nihče ne dela? Ti veš koliko bolezni, zdravljenj, diagnostike je na čakanju, tudi najhujših operacij, ki bi reševala življenja? vse stoji. Ti kar pozdravljaj ja.
če bi omejitve imele datum, na katerega bi se preverjalo stanje, bi še verjeli,da jim je namen zavarovanje naroda… tako imajo v italiji, ki jo tako poslušamo za primerjavo…
tako pa pri nas vse velja do preklica- preklic pa bo določala vlada, skladno z njihovimi čudnimi svojevrstnimi interpretacijami statistik… in to je zaskrbljujoče.

Poglej Afriko, tam pa nimajo nič za jest. Pod Janezom nam ni tako slabo.


pozdravljala sem ukrepe do pretekle nedelje, ker so bili namenjeni zajezitvi navala na zdravstvo – in to se mi zdi ok…
poglej od prejšnje nedelje ko so sprejeli zaostrene ukrepe, če se situacija kaj izboljšuje – glede na potrjeno število okuženih vedno tam tam okoli 40+-… enako je bilo pretekli teden, ko še ukrepov ni bilo …torej kakšno učinkovitost imajo ti ukrepi zaostreni mislim – naka prav neke nobene.
Učinkovitost so pokazali drugi – tisti manj strogi. In tudi te bo čez čas, čez kak teden potrebno počasi začeti sproščati, ker virus ne bo izginil, mi se mu bomo morali navaditi in naš imunski sistem.
[/quote]

Joj….
Kdor ne zna pogledati širše slike, bo za vedno obsojen na pizdakanje.

Najširša slika je, da o učinkovitosti omejevanja gibanja po občinah na širjenje bolezni ne vemo nič, vemo samo to, da povzroča nevšečnosti.

K osebnemu zdravnuku lahko greš, oziroma si z njim telefonsko na vezi, in če je nujno si napoten dalje.
Nujne napotitve so izvedene.
Ja diagnostika, ki ni nujna stoji. verjamem da bo na žalost kateri od pacientov na ta račun tudi nosil posledice- ampak še vedno sem mnenja, da če je nujno, si napoten dalje

Joj….
Kdor ne zna pogledati širše slike, bo za vedno obsojen na pizdakanje.
[/quote]
to si očitno opisala samo sebe, ker ti ne vidiš širše slike in več kot očitno piz.dakaš zdaj nad nami ki ti argumentirano pišemo o zadevah. ti očitno argumentov nisi zmožna.

Saj si odrasla, ločitev s starši boš že zdržala. Slovenci smo med sabo itak spokregani, mogoče pa zdaj ugotavljamo, kako se imamo radi in pogrešamo. Meni je huje zarad otrok, ki se jim s to prepovedjo druženja spodaj v peskovnikih in na igriščih pred bloki zaustavlja normalni mentalni in psihični razvoj! Ne more ena mama naučit otroka po protokolu vsega, kar ga lahko ena obična vzgojitelca pa konec.

Tako da otroci rabjo vrtec pa šolo pa igro pa družbo! Zločin je otroku odvzeti normalno bistroumnost, saj se mu ta v tej osami ne bo razvila, ta pol letni manko se bo poznal direkt na možganih, osebnostnih odraslega!

Tvoja sodelavka pa je za stanje sama kriva, vlada ji je dala možnost, da se ona preseli na začasno bivališče k partnerju, ali pa partner k njej na začasno bivališče, ki ga prijavi, torej, lahko ima stalno in začasno bivališče, ampak živeti pa mora v času korone samo na enem naslovu : za vožnjo v službo in nazaj pa ima potrdilo. To pa je ja tako preprosto kot bi rekel keks. Reci ženski, naj tako naredi, če bi rada bla z moškim, kaj je tu za čakat, razen če si gresta v dvoje na živce in ga ima samo za ….
[/quote]

A to ima zdajšnja mlada generacija tako debilne otroke, da jim bo mesec, dva ali tri skvaril možnosti normalnega psihofizičnega razvoja?? Mislim, par generacij nazaj so otroci 4+leta preživeli v kleteh, pa so po vojni bili sposobni postavit Evropo pokonci?!?

Zaupajmo vladi in pustimo, da dela, upajmo, da za prav in dobro vseh nas. Dobro je, da prav masa ljudi ne pride v našo občino, mi bomo že potrpeli v hišah in če bo še hujše upamo, da bomo dobili vsaj hrano na dom.
Samo poglejte kaj je v Italiji, v sverni Italiji, tam je vse bolno, toliko je umrlih in samo pomislite, kaj ti ki so živi nosijo s seboj na tiste, ki so v njihovi bližini.
Meni je grozljivo, strašljivo, potrudimo se, da ostane vsaj košček zemlje kolikor toliko zdrav.

Sem bolj varen, če se grem sprehajat na obljudeno točko v lastni občini kot če se grem sprehajat na obljudeno točko v drugi občini?
[/quote]

če si 2x testiran in obakrat negativen rezultat je isti šmoren s tvojo varnostjo kje se šetaš, povsod se lahko okužiš, če nisi testiran pa si lahko prenašalec tako v lastni kot v tuji občini ampak važna je tvoja “varnost”, ko jebe ostale ki jih lahko nezavedno okužiš… samo za primer ene take teorije z neobljudenostjo v praksi, sam sem se posluževal manj obljudenih poti ker imam v naravi rad mir, kjer si mogoče srečal enega ali dva človeka, zdaj so pa vse te poti ki se jih prej skoraj nihče ni obiskoval polne družinic na sprehodih…. torej lahko jaz potencialno če sem prenašalec okužim druge ali obratno, ker narod še vedno rine brez držanja distance, če se umakneš ti bo pa kakšen froc tekal proti tebi, starcem se pa itak jebe kam skače njihov podmladek, oni so na sprehodu in naj drugi pazimo kaj delamo in bog ne daj poklicat froce k sebi ko se sreča druge sprehajalce, je treba samo čukasto gledati zakaj se umikamo…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


k osebnemu ne moreš, ker v večini ne delajo – vsaj tako ne kot je normalni delovni čas. Lahko ga pokličeš – to pa ne pomeni iti k njemu na pregled – in telefonsko zdravljenje ni pregled…
in ja če je nujno si napoten dalje…
obstaja pa kup nenujnih stvari, ki stojijo in kup tudi zdravstvenih stanj, ki jih dohtarji po telefonu napačno ocenijo za covid in so ljudje napačno zdravljeni…
tako da ne blui – ne dela primarna zdravstvena raven kot bi morala, ne delajo zobarji, ne delajo ginekologi, storitve nosecnicam celo so se omejile… vse diagnostike mrji ultrazvoki itd. vse stoji – koliko bo stanj, ki bodo odkrita prepozno ali z zamudo in bo zato zdravljenje dražje… daj malo uporabite možgane… ni samo covid na tem svetu…


to si očitno opisala samo sebe, ker ti ne vidiš širše slike in več kot očitno piz.dakaš zdaj nad nami ki ti argumentirano pišemo o zadevah. ti očitno argumentov nisi zmožna.
[/quote]

Če nisi sposobna razumeti, prosim ostani v svojem kurniku, in tam kokodakaj.
Hvala.

Trenutna žarišča, ki prispevajo večino smrti in primerov na intenzivni negi, so starostni domovi, ki so izolirani že od začetka marca. Tem prepoved gibanja med občinami ne bi popolnoma nič koristila, ker jih niso okužili obiskovalci in sorodniki.

Onkraj meje naše občine je vas, ki nima drugega izhoda ne po cesti ne po gozdnih poteh, kot da krši meje občine, s tem, da pri nas nimajo kaj počet, ker nimamo nič od nujne infrastrukture. Zaenkrat sicer pri nas nisem videla barikad in upam, da jih tudi ne bo (Ig jih recimo ima), ampak če bi bili zlobni, bi lahko krajane iz sosednjega kraja, 1,5 km od naše vasi, lovili na ta odlok in jim kasirali kazni.
Meja itak poteka tudi med travniki, verjetno tudi po sredini travnikov, vprašanje, če kdo točno ve, kje sploh je. Tudi jaz v bližnjem gozdu, kjer se sprehajam, ne vem, kje je občinska meja. Niti sanja se mi ne. Poleg tega imamo tudi šolski okoliš tak, da vključuje sosednje kraje in za enega res ne vem, ali je še naša občina ali ne. Je pa 500 metrov proč, vmes so travniki in gozdovi.

če so žarišča dso-ji še ne pomeni da virusa in bolezni drugje ni… še vedno je največ pottjenih okuženih v osrednjeslovenski regiji pa dvomim da so vse okužbe po dso-jih in pri osebju doma…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ti tako ali tako nimaš kaj hodit do starih staršev, ker ne živite v skupnem gospodinjstvu, pa tudi če bi živeli v isti občini. Ker je tudi to prepovedano. Kaj se sedaj vsi neki jezite? Najprej ste želeli sto in en ukrep od naših nesposobnih voditeljev, še preden je sploh virus prišel blizu Slovenije. Sedaj vam pa spet ni prav, ko so se končno zganili in ukrepajo. Po vseh državah po svetu so ukrepi, ponekod dosti hujši in strožji kot pri nas. Kar Srbijo poglej. In povsod so ljudje razumni in ukrepe pozdravljajo. Samo slovenčkom bo kronica z glave padla, ker kakšen teden ne bodo smeli na Bled in k mami na kosilo. Pa kaj vam je no!? Odrastite že enkrat.

New Report

Close