Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vnuku ni bilo všeč darilo od Miklavža

Vnuku ni bilo všeč darilo od Miklavža

vsi obdarovalci bi se morali začeti zavedati, da je danes obdarovanje individualizirano, se pravi prilagojeno vsakemu potrošniku posebej, pa četudi je to dojencelj.
Saj ste brale članke o tem, da se ob rojstvu da denar, saj morda pa mamici ne bo všeč barva pajacka za dojenceljna, kaj šele voziček, ki mora biti trendy. To se potem nadaljuje vsak december, rojstni dan…… itd. Torej morajo obdarovalci resno slediti vsem trendom, katere risanke so trenutno in, pa še preveriti, da bo prava barva, ker princeska letos ne mara več vijolične tako kot lani. Obdarovanje ni več, da greš v trgovino in nekaj kupiš, ali bog ne daj doma narediš (teme o zmrdovanju nad domačimi piškoti so tudi vsako leto tukaj gor), oh ne, je treba spremljati trende (tako kot barvo za novoletne okraske).
Torej stara nimaš se kaj mrgoditi nad vnukom, ampak se poboljšaj. Če bi bila prava babica, ki ljubi svoje vnuke, bi vedela, kaj mu moraš tisti trenutek kupiti (drug trenutek bo nekaj drugega v trendu).
Srečo otrok je vedno teže doseči. za vse ostalo je mastercard.

Kakšna traparija. To kar si napisala je samo priročen odgovor, da se rešiš svoje odgovornosti.

Si babica? Kolikokrat na mesec si vzameš čas za vnuke? Jih spoh poznaš, veš kaj si res želijo?

Ali kar nekaj predvidevaš v skladu za današnjim stilom življenja in bla, bla, bla …

Sploh ni problem v ceni darila, ampak v neprimernem darilu, ne glede na njegovo vrednost.

Če si otrok ne želi traktorja, si ga pač ne želi, pa če ta stane 5, 50 ali pa 500 € bo ob takem darilu razočaran. Kako vam to ni jasno? Kaj ima zdaj družba s tem?

In, če ne veš, kaj bi otroka razveselilo, potem ali vprašaj starše, ali pa ne nosi ničesar. Ne pa, da nekaj kupiš, potem pa v jok, ker otrok ni hvaležen.

Še bolje, naslednje leto si vzemi čas za vnuka, ga dodobra spoznaj in potem boš točno vedela, kaj si želi in česa ne.

Matr no, saj ne gre za kvantno fiziko.
[/quote]
Tipična mamica, ki svojemu razvajenemu pamžu kupi vse kar si želi, tastari pa kot berem so itak na svetu zato, da vnuke pazijo, vsaj po pisanju te helikopterske mamice naj bi bili na razpolago vnukom oziroma odnašali rit svoji snahi in sinu.


Zanimivo, da kritizirajo samo tamlade oz. snahe, hčerke očitno nimajo težav s svojimi starši in kot vidim tudi zeti ali sinovi niso našpičeni niti proti svojim staršem niti proti tašči, tastu.
Obremenjenost snah v sloveniji je kar stalna, je pač tako, da tašča zna kuhat, pospravit, skrbet za hišo in vrt, porihtat moža in otroke, tamlada pa………… še za svojo rit komaj poskrbi kaj šele za kaj drugega.

Tako bi midva rada imela. Pa je podoben rezultat kot pri vas. Vecina druzine se dogovori za skromna darila (glede na zelje otrok pa se kaksna sportna oprema) pa kaj bo kdo prinesel, da se ne podvaja. Tasca pa vsakic preslisi/narobe razume/ ni mogla ne kupit v trgovini, ker je bilo tako fino in nanosi vrec toliko kot vsi ostali skupaj. Potem pa javka da ji mali ni bil dovolj hvalezen.
Lani sva vrece prestregla in se par mesecev pocasi dajala igracke in nova oblacila ven. Ja eni imajo vecje penzije in jih ne zanima volja otroka in starsev.
Da bi dala raje kakšni varni hiši ali za projekt Božiček za en dan, to pa ne, tisto so pa tuji otroci.

oooo Boh zjokala, ker mulcu ni bilo všeč darilo….gospa vi imate sami s seboj več težav kukr jih ima vnuk z vašim darilom.


Zanimivo, da kritizirajo samo tamlade oz. snahe, hčerke očitno nimajo težav s svojimi starši in kot vidim tudi zeti ali sinovi niso našpičeni niti proti svojim staršem niti proti tašči, tastu.
Obremenjenost snah v sloveniji je kar stalna, je pač tako, da tašča zna kuhat, pospravit, skrbet za hišo in vrt, porihtat moža in otroke, tamlada pa………… še za svojo rit komaj poskrbi kaj šele za kaj drugega.
[/quote]

moške za otroke en k.. briga, če moškim v familiji kaj ne paše gredo v gostilno, na kolo v hribe ali kakšen drug hobi + skoraj obvezno postelja od sodelavke, kelnarce, internet seksulje, pač težave rešujejo na druge načine.
Ženske pa so v familijah zadolžene za komunikacijo, za obrede, prehrano, odnose, zato prihaja do takih trenj.


[/quote]

Letos je to sicer naredila v prvo. Lani smo se lepo zmenili in ker se ji je zdelo premalo samo tisto, je dodala potem še uporabne stvari – nogavice, itd.
Letos pa ne vem zakaj, kaj ji je šinilo v glavo je kupila vse po spisku in tavelik ima sicer še kolikor toliko uporabne zadeve (nekaj za v šolo – čeprav so sedaj 3je paketi…, nekaj kozmetike), tamali pa je dobil 2 popolnoma enaki igrači in še eno istovrstno (lik sedaj popularnih risank), ima 7 avtomobilčkov, 2 na daljinca…. no saj bomo podarili naprej tistim, ki nimajo, ampak brez veze. Škoda denarja, ki ga troši, pa čeprav nima za izvoz. Ampak saj tega v resnici ne moreš omejiti. Otroka je začela že konec oktobra spraševati kaj bi rada in seveda otroci in njihove želje… Nekaj časa sem še prosila naj ju ne sprašuje, da bo samo kup brez veznih stvari… pa lej.. če hoče pa naj.

Otroci rastejo…okusi se spreminjajo. 10 let nazaj bi bil npr. otrok vesel Tamagochija. Danes ga verjetno še povohal ne bi. Ali pa Bayblade, ki so bili popularni nekaj let nazaj. No sedaj niso več. Lahko da je razvajen, ali pa že iz faze, ko se igra z avtomobilčki.

Moj sin je bil zadnjih 4 leta zadovoljen z legicami, pa kompleti nikoli niso bili nad 20€ in je bi vedno zelo vesel. No letos pa sem ga slišal reči.. “Upam da ne bodo spet legice” in ja, sem opazil da se z njimi ne igra več toliko, kot se je nekoč. Posledično tudi legic ni bilo.

Pisanje Miklavžu je fino, da vidiš kaj bi otrok rad, pa da se kaj v tej smeri mogoče odvije.

Drugače pa Miklavž pri nas nosi samo doma. Pri babicah je pa Božiček (za Božič za odrasle naredimo srečelov z darili, otroka pa dobita svoje darilo). Tko se meni zdi čisto OK.

Bayblade je še moderno, ampak ali ni trapasto dati za tisti “škaf” da se notri vrtita vrtavki 20€? 🙂 Mislim… saj ne rečem, je dobil vrtavke (pa ne eno), ampak tista kovinska vrtavka z vsemi poleg je stala 3€, škaf kjer naj bi bili boji pa 20 €??? Saj mogoče sem res škrta ampak men je to too much. K sreči sem s tem že malo okužila tudi otroke in tavelikemu se tudi zdi trapasto.
Lego kocke so večne ampak tudi pri nas vse manj zanimive. Trenutno še najbolj zanimivo je karkoli, kjer se morajo poleg igrati starši – karte, Activity, človek ne jezi se, monopoly. 🙂 🙂


Zanimivo, da kritizirajo samo tamlade oz. snahe, hčerke očitno nimajo težav s svojimi starši in kot vidim tudi zeti ali sinovi niso našpičeni niti proti svojim staršem niti proti tašči, tastu.
Obremenjenost snah v sloveniji je kar stalna, je pač tako, da tašča zna kuhat, pospravit, skrbet za hišo in vrt, porihtat moža in otroke, tamlada pa………… še za svojo rit komaj poskrbi kaj šele za kaj drugega.
[/quote]

Tašča zna pa vse, samo vnuku ne zna kupit enega darila, ki ga bi bil dejansko vesel, ane. Naj potem svoj vrt in moža obdeluje in pusti tamlade pri miru. To je odgovor na tvojem nivoju.

V resnici je pa pač tako, da svoji mami komot rečeš, da naj ne kupuje neumnosti in naj neha komplicirat in otroku kupi tisto piščalko, ki si jo želi, čeprav se to njej zdi premalo, ker ni važno, kaj se njej zdi, ampak je otroku trenutno ta piščalka za 3 evre najpomembnejša stvar na svetu. Tašči pa ne moreš reči, da naj ne kupuje neumnosti, ampak moraš vse skupaj zavit v pet celofanov in ovinkarit, da bi bilo mogoče dobro, če mogoče letos mogoče ne bi spet prinesla vnuku sintesajzerja, ker ima že tri in bi bilo mogoče fajn če bi mu mogoče kupila piščalko, ki si jo ful želi. Pa še obstaja šansa, da bo prinesla sintesajzer, iz inata, ker kaj pa snaha ve, še kuhat ne zna in stanovanje ima tudi razmetano.

Bayblade je še moderno, ampak ali ni trapasto dati za tisti “škaf” da se notri vrtita vrtavki 20€? 🙂 Mislim… saj ne rečem, je dobil vrtavke (pa ne eno), ampak tista kovinska vrtavka z vsemi poleg je stala 3€, škaf kjer naj bi bili boji pa 20 €??? Saj mogoče sem res škrta ampak men je to too much. K sreči sem s tem že malo okužila tudi otroke in tavelikemu se tudi zdi trapasto.
Lego kocke so večne ampak tudi pri nas vse manj zanimive. Trenutno še najbolj zanimivo je karkoli, kjer se morajo poleg igrati starši – karte, Activity, človek ne jezi se, monopoly. 🙂 🙂
[/quote]

En primer samo. Sej boji so lahko tudi v lavorju za 5€ ampak to potem ne izgleda “uradno”. Če se ti zdi nesmiselno, potem kupiš kaj drugega. Vse želje tudi jaz ne uresničim. Npr. želje po lastnem telefonu. Pa vem da jih imajo že otroci v 1. razredu (in to boljšega kot jaz) ampak dokler sem prepričan, da ga ne rabi, ga ne dobi. Itak pa lahko varčuje sama. Dobi kar nekaj tudi denarja za rojstne dneve ali druge priložnosti. Bi bilo že zdavnaj za telefon, če bi varčevala dlje.

Tašča zna pa vse, samo vnuku ne zna kupit enega darila, ki ga bi bil dejansko vesel, ane. Naj potem svoj vrt in moža obdeluje in pusti tamlade pri miru. To je odgovor na tvojem nivoju.

V resnici je pa pač tako, da svoji mami komot rečeš, da naj ne kupuje neumnosti in naj neha komplicirat in otroku kupi tisto piščalko, ki si jo želi, čeprav se to njej zdi premalo, ker ni važno, kaj se njej zdi, ampak je otroku trenutno ta piščalka za 3 evre najpomembnejša stvar na svetu. Tašči pa ne moreš reči, da naj ne kupuje neumnosti, ampak moraš vse skupaj zavit v pet celofanov in ovinkarit, da bi bilo mogoče dobro, če mogoče letos mogoče ne bi spet prinesla vnuku sintesajzerja, ker ima že tri in bi bilo mogoče fajn če bi mu mogoče kupila piščalko, ki si jo ful želi. Pa še obstaja šansa, da bo prinesla sintesajzer, iz inata, ker kaj pa snaha ve, še kuhat ne zna in stanovanje ima tudi razmetano.
[/quote]

seveda mami komot rečeš, tako kot sinko komot reče svoji mami, samo kaj ko ga boli k… za svoje otroke. Namesto da pizdite nad taščami, naj se začnejo tudi očetje kaj s svojimi otroki ukvarjat.

Moja otroka imata hb bolj moderne tašče.
Vprašata mene kaj bi imela ali pa jima dasta denar.

Pa se vam res zdi, da so otroci razvajeni ali so pač samo iskreni?
Zakaj je za odraslega normalno, da pove, ko se mu nekaj ne dopade, otrok pa bi moral bit z vsem zadovoljen in po vaše celo hlinit oz.lagat, da mu je nekaj všeč?

A da tradicija da je? Potem pa še povej, kaj so bila tradicionalna darila za Miklavža 100 let nazaj. Ali 30, konec koncev.
[/quote]

Pri nas nismo bili verni, pa smo za Miklavža dobili kako pomarančo, čokolado oziroma takrat so bile bolj šečerne tablice 🙂 Za božič potem suho sadje in orehe, ker naj bi to tradicionalno nosil Jezušček, vsaj moja mami tako trdi, in za novo leto potem neko darilo.
Tukaj, kjer zdaj živim, je pa glavni izplen za Miklavža. Večina vasi je verna, mi nismo in moji so za Miklavža dobili neko malenkost, pa so vseeno preživeli naslednji dan v šoli, ko so se otroci hvalisali, kaj je kdo dobil.
Ampak moji so bili vedno z vsem zadovoljni, celo s taščinimi darili.

Na popravni izpit čakata še Božiček in Dedek mraz. Potrudi se.


Seveda in potem še rojstni dan, god, konec šole, po možnosti še obhajilo ali birma in krog se nadaljuje 😜

Zakaj se ti jočeš, če se je vnuku Miklavž zasral?

Jao, pa saj si odrasla, boš pa ja zrelo prenesla svojo napačno izbiro darila! Če bi bil otrok razočaran, bognedaj, da bi celo jokal, bi vsi planili, da ni središče sveta, tu pa odrasla babica joče, ker vnuku ni bilo všeč darilo. Vsaj odkrit je. Ti pa drugič vprašaj njegove starše ali pa naj vnuk piše Miklavžu. Zdaj ga pa vprašaj, kaj naj mu prinese Božiček, če bi ga rada razveselila z darilom.

saj ne joče zaradi njega, pač pa zaradi sebe


Seveda in potem še rojstni dan, god, konec šole, po možnosti še obhajilo ali birma in krog se nadaljuje 😜
[/quote]

Seveda je. Konec šole smo proslavili s pico, rd tudi , za farške sem pa poskrbela da jih ni bilo.
Ko danes gledam nazaj lahko rečem, da so bili prijetni časi.

Vnuku ni bilo vsec TVOJE darili, ne pa Miklavzevo! Najprej to razcisti!

Drugo pa, ni vazno, kako skromno ali bogato je darilo, zadeti moras tisto, kar ima otrok rad. Zakaj ne vprasas sina in snaho, kaj si otrok zeli, nad cim se navdusuje, kaj ga veseli?
Ko kupujem darila za otroke, vedno vprasam starse, kaj je trenutno “in” pri otroku.
[/quote]

Ja, mal se moraš prej pozanimat. Drugače tu gor pišejo o samih neuporabih darilih. Povsod je treba imeti kanček pameti. Sej ni treba direktno vprašati, ampak samo kaj ga veseli, kaj mu je všeč. Ko sama nisem vedela kaj bi kupila in so hodili v šolo, itak nekaj zvezek, rokovnik.. kakšna pisala, je pa res, da so to bolj simbolična darila.


Se bosta z možem pač malo bolj potrudila (beri izprsila) pri božičku in dedku mrazu.
Takšne kot jih vzgojite, takšne pač imate.

Pa dobro no, a zdaj pa babice ne smejo kupovati nekaj po svoji presoji in morajo za dovoljenje vprašat, preverit, kaj je aktualno, kakšne so kaj želje … In kako to, da otrok ne vzgajate v pozitivce, ki se razveselijo darila, pa saj je zraven tistih brezveznih cot in igrač ponavadi tudi kaj sladkega – otroci imajo to načeloma radi. A potem jim čokoladka ali par banan ni dovolj, mora vedno biti cel paket za špedicijsko službo?
Kompas nam je čisto zbezljal. Otrok bi moral biti vesel babice same, darila že zato, ker je od nje, ne pa zato, ker je nekaj po njegovem okusu in razvajenih željah. Seveda pa so otrokove reakcije odraz vašega obnašanja, komentarjev, nerganja, črnogledosti, pogoltnosti in prevelikih pričakovanj. Tudi če komentirate skrivaj, ko naj otrok ne bi slišal, verjemite, da prestrežejo veliko več, kot si mislite. In če bi bili starši zadovoljni, ker se stari starši spomnijo na vnuke, pa ne glede na darilo, bi tudi otroci reagirali drugače.
Moji so itak imeli polne riti tako kot večina otrok, pa so bili veseli tudi kile banan. In o hvala babi, obvezno. Še danes kot praktično odrasli se razveselijo, tudi če jim stisne samo 5 evrov.

Če pa je denarna stiska in starši nimajo, se pa za božjo voljo pogovorite z njimi kot odrasli z odraslimi.

Prvič preveč si k srcu vse vzet.Prvo miklavž je bil ko sem bila majhna vedno skromen,to je sedaj šele ratalo moderno da se moraš kao izkazati..In ja vsak naj kupi koliko lahko.

In če darilo vnuku ni všeč bi se jaz uprašala kako ke vnuk sploh vzgojen.Ne more on zahtevati kakšno darilo,niti Vaši otroci ne..In če jim Vaše darilo ni všeč pač naj ga kupijo namesto Vas in ga dajo v Vašem imenu vnuku..
Kar hočem povedat je da je otrok razvajen preveč,verjetno so tudi starši podobni ratali.
Jaz se na Vašem mestu nebi sekirala.Kupili ste darilo iz srca,to je najbolj važno.
Kar se pa tiče božička ali dedka mraza pa jst osebno nebi kupovala nič.
Zakaj? Ker imajo vsi povno rit vsega.

Prvič preveč si k srcu vse vzet.Prvo miklavž je bil ko sem bila majhna vedno skromen,to je sedaj šele ratalo moderno da se moraš kao izkazati..In ja vsak naj kupi koliko lahko.

In če darilo vnuku ni všeč bi se jaz uprašala kako ke vnuk sploh vzgojen.Ne more on zahtevati kakšno darilo,niti Vaši otroci ne..In če jim Vaše darilo ni všeč pač naj ga kupijo namesto Vas in ga dajo v Vašem imenu vnuku..
Kar hočem povedat je da je otrok razvajen preveč,verjetno so tudi starši podobni ratali.
Jaz se na Vašem mestu nebi sekirala.Kupili ste darilo iz srca,to je najbolj važno.
Kar se pa tiče božička ali dedka mraza pa jst osebno nebi kupovala nič.
Zakaj? Ker imajo vsi povno rit vsega.
[/quote]
kako je vnuk vzgojen. P..ti bom jaz kupila najlonke pa džezvo (če ne piješ kave) pa da te vidim
kako hliniš veselje in zadovoljstvo. Morda znaš celo zaigrati vzhičenost. Otroci so pa iskreni. To je povratna informacija zanjo, da slabo pozna in čuti otroka. Al misli, da morjo bit kar vsi fantki na svetu zadovoljni s traktorjem?? Ni to druga svetovna vojna. Zdaj je na pohodu individualnost prej so pa posploševali kot se danes posplošuje pse in mačke. Včasih so to bili otroci.

New Report

Close