Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vnuku ni bilo všeč darilo od Miklavža

Vnuku ni bilo všeč darilo od Miklavža

Naslednje leto naj pride parkelj in jih mulcu naloži po ta zadnji! Kaj se to pravi da se bo sonček zmišljeval? Mu boš čez 20 let kupila Audija če ne bo zadovoljen s čim bolj skromnim?

dj tih bod stara..pojma nimas

Nisem brala vseh komentarjev in verjamem da je babica – avtorica članka dobila že mnogo podobnih odgovorov, kot ga bom napisala jaz.
Ne nisem babica, sem premlada, nisem mama, tudi teta še nisem, je brat premlad. Sem pa obkrožena z otroci, in ja – obožujejo me. Za Miklavža od mene vedno dobijo sadje (sveže, suho,… – glede na starost in katero sadje jim je všeč) poleg pa kakšno pobarvanko, igračo,…(spet glede na starost in, da to ni neka velika vrednost), včasih tudi nekaj kar dejansko potrebujejo npr. copatke, tople nogavičke,…Zaenkrat se niso nad darilom nikoli zmrdovali. Je pa res, da sta potem tukaj še Božiček, ki prinaša bogata darila in Dedek Mraz, ki spet prinese nekaj malega (o tem se vedno pogovorim in dogovorim s starši).
V tem primeru, bi se jaz raje vprašala, kako vaš otrok vzgaja svojega otroka, ne pa jokala, ker vnuku moje darilo oz. Miklavževo darilo, ni bilo všeč. SKROMNOST JE LEPA ČEDNOST

Jaz unukoma kupim tradicionalno darilo za Miklavža(suho sadje,kako sladkarijo)po željah ne sprašujem,to veselje prepustim staršem,da pol ne bo slabe volje.Simpl,csi zadovoljni.

Za situacijo je krov tvoj otrok, ne njihov. Če ne znajo mulcev še majhnih naučiti manir, jih bodo starejše še manj.
Kar se daril tiče, naša babi je zmeraj kupila vrečo poceni čokolad in bombonov, čeprav smo otroka navajali na zdrava živila, tudi čokolade zelo malo in še te ne cenenih eurospin čokoladnih ponaredkov. Če bi babi kupila eno samo boljšo čokolado, bi naredila več haska in še manj bi zapravila. Ampak tega ni razumela. Glavno, da je bilo vse kičasto, sladko in veliko. Otroka smo sicer potem učili, da je lahko izbral dva koščka iz vreče, ostalo pa je otrok podelil z otroci iz vasi pri babici. Babi, priporočam, da kupiš skromna in majhna, a izbrana darila. Smrdeč kitajski strupen plastičen odlitek vlakca ne more nadomestiti Tomaža, če ti je le ta predrag, na primer.

Tako je. po eni strani dpodbujamo odkritost po drugi pa nam ni vsec. Kaj bi dala, da bi se lahko spremenila in da nebi imela bremena, da se mores smejat in sprejet darilo, cetudi ti ni vsec. Ze veckrat se mi je to zgodilo. Potem dam v dobrodelbe namene – nekdo dfug bo ps tega vesel.

Vnuk ti je samo pokazal kaj si njuna starša mislita o tebi. Samo sebe se vprašaj kako si ravnala ob sinovih odločitvah.

Lp, Jernej

pri nas Miklavž nosi mandarine, parklja
pa kaadj fige…
tako so navajani
nikdar razočarani

Ok Boomer

Nas otrok je dobesedno zasut z darili.
Babice pretiravajo do neba in še naprej, potem so pa razočarane ker mali ne skače do stropa ko spet prinesejo nekaj. Pa ne samo za praznike ampak vsak teden !!

Jaz kot stars ga posledicno z darilom nemorem več razveselit pa bi ga zelo rada, verjemite. Ampak nimam nobrne ideje ker že vseeee ima (celo po dve isti igrači).

Toje noro res.

Kaj je tu problem??? Nobena babi ne zastopi da je nas mulček najbolj srečen ce se vsede kdoz njim in se dejansko igra z njim. Ali pa ga vzame s seboj v trgovino, na tortico, na spehod, ..karkoli.
To jima pa žal ni. Pa ne mislim slabega čisto popolnoma nič, ker jih razumem. Še obe delata in nista več 30 let stari.

Ampak babice date si dopovedat, da se prokletO splača vsest s tamalim na tla in malo sestavljat legice ki ste jih prinesle (že četrto škatlo).
To je tisto kar jih navduši in veseli.da jim date svoj čas in živce 🙂

Vse dobro in srečen božič vsem babicam,dedkom in ostalim. Čimveč lepih trenutkov z vnučki 🙂

Ko podarjmo ne smemo pričakovati hvaležnosti, zahvale, pohvale – sicer smo lahko razočarani.

Veš za drugič!

Velja povsod in za vsak primer!

( Za kar nas ne prosijo, je vsiljevanje)

Odgovor na objavo uporabnika
ni kriv Miklavz, 16.12.2019 ob 06:25

Vnuku ni bilo vsec TVOJE darili, ne pa Miklavzevo! Najprej to razcisti!

Drugo pa, ni vazno, kako skromno ali bogato je darilo, zadeti moras tisto, kar ima otrok rad. Zakaj ne vprasas sina in snaho, kaj si otrok zeli, nad cim se navdusuje, kaj ga veseli?
Ko kupujem darila za otroke, vedno vprasam starse, kaj je trenutno “in” pri otroku.

NE to nJ razcisti

Da vnuk ni babice zanalasc uzalil ampak mu darilo ni blo vsec.

Za katero je mislil da mu ga je miklavz prinesu.

Otroc ne smejo lagat. In mali ne laze.

Simpl ko pasulj

Naslednje leto mu kupi kakšno knjigico o bontonu, kako se obnašamo. Staršema pa knjigo kako se ne vzgaja nekulturne, neempatične otroke.

Pri nas vsako leto Miklavž prinese majhno zelo skromno darilo in moji otroci se darila od Miklavža vedno zelo razveselijo čeprav je skoromno. Letos so vsi 4-je dobili paketek suhega sadja, kvašenega parkeljna in Miklavževo pismo.

Za Božička pa vedno dobijo nekaj po njihovih željah ter zdraven neke malenkosti (sladkarije, kak šampon, dekico, nogavice …). 

Jaz na tvojem mestu nikar nebi bila slabe volje kaj šele da bi jokala … Otroci se pač morajo naučiti tudi cenit malenkosti in to ne samo v matrialnih dobrinah. 

New Report

Close