Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Voda iz kotlička teče v wc

Voda iz kotlička teče v wc


Snameš pokrov s kotlička in z roko premakneš nastavek -tisto ročico, ki bo takoj zaustavila vodo . Lahko ,da se je ročica samo snela dol in zato voda teče.
To pomeni ,da zapiralko samo obesiš nazaj.
Uporabi logiko.
Zadeva je zelo enostavna.


Nivo vode je treba nastaviti z vijakom zraven plovca.
Če vedno šumi, potem pa je problem zapacan ventil, ki ne zapre vode.
Zaradi tega je lahko nivo vode previsok.

Zato pa je treba vzeti dol pokrov in pogledati.
[/quote]

Ne, ne šumi vedno. Prej ko ni teklo tudi šumelo ni. V bistvu tudi, ko je teklo ni šumelo. Slišala se je samo voda, ko teče. Zdaj je nehalo teči, malo pa šumi. Ampak to je zdaj par ur, ko ne teče. Prej je tri dni teklo precej, pred tem pa par dni malo po malo.

Ne, ne šumi vedno. Prej ko ni teklo tudi šumelo ni. V bistvu tudi, ko je teklo ni šumelo. Slišala se je samo voda, ko teče. Zdaj je nehalo teči, malo pa šumi. Ampak to je zdaj par ur, ko ne teče. Prej je tri dni teklo precej, pred tem pa par dni malo po malo.
[/quote]

Če šumi, lahko teče čisto po malo in težko opaziš, da sploh teče.
Če res teče ali ne, pa vidiš le tako, da odpreš in pogledaš nivo vode.
Če je nivo višji od srednjega tulca, ki ima v sredini luknjo, potem se voda preliva in teče v WC.

Aja, pa še nekaj: preden odprem kotliček, ali moram zapret ventil? Eni pravijo ja, drugi ne. Če ni treba pa ali se lahko pri odprtem kotličku potegne voda? Da vidiš kako je in ti ni treba skoz odpirat in zapirat?

mona, a ti mal jebeš narod v glavo? Ma nismo vsi takšni cepci kot si ti.

Ne, ne šumi vedno. Prej ko ni teklo tudi šumelo ni. V bistvu tudi, ko je teklo ni šumelo. Slišala se je samo voda, ko teče. Zdaj je nehalo teči, malo pa šumi. Ampak to je zdaj par ur, ko ne teče. Prej je tri dni teklo precej, pred tem pa par dni malo po malo.
[/quote]

A tvoj dec res ni za nobeno rabo!!!

Seveda ni treba zapreti vode, da pogledaš, kako teče voda v WC kotličku, no.

Kaj še res nisi nikoli odprla pokrova in pogledala, kako se polni kotliček?


Seveda se lahko pri odprtem kotličku potegne voda. tako lahko edino ugotoviš,kaj se je snelo,oziroma kaj ne funkcionira. In glavnega ventila se seveda ne zapira.

Pa če imate tako katastrofalno urejeno v bloku, da morate zapirati vodo v vseh stanovanjih, zahtevajte, da si pri takšnih prenovah vsaj v preurejenih stanovanjih dajo vgraditi zapiralne ventile!


Seveda se lahko pri odprtem kotličku potegne voda. tako lahko edino ugotoviš,kaj se je snelo,oziroma kaj ne funkcionira. In glavnega ventila se seveda ne zapira.
[/quote]

Hvala!

Saj to. Ko kdo kaj dela vedno zapirajo vodo za cel blok. Teli zdaj so pa čist preterali no. Kot sem že napisala so v parih urah vodo 2x zaprli, potem pa lahko samo preiskušaš kdaj je spet odprta, ker nihče nič ne pove.

Seveda ni treba zapreti vode, da pogledaš, kako teče voda v WC kotličku, no.

Kaj še res nisi nikoli odprla pokrova in pogledala, kako se polni kotliček?
[/quote]

Res ne. Ni bilo treba, ker nikoli ni bilo problemov. Niti pomislila nisem na to.

😀 Sam eni imate pa res probleme hujše kot jaz. Vsi vas samo jebejo v glavo? Od vlade, do posameznikov laikov.

Danes spet teče kot slap. Tri dni je bilo ok. Zdaj pa spet.
Sem odprla kotliček, pogledala, glede na to, da je rahlo šumelo v cevi, kotličku, ne vem, sem mislila, da pušča iz cevi-se zato polni kotliček in teče v wc. No pušča nič, vsaj videti ni.
Nivo vode, hm, sem v obe smeri zavrtela tisti gumbek za nivo vode. Zraven je ena taka “ploščica”, ki se niža in viša, ko vrtiš. Ne glede na to ali je ploščica nižje ali višje, nivo vode je vedno enak, vsaj meni tako zgleda. Ni pa preko tistega tulca kjer bi se lahko prelivalo, ampak malo pod robom.
Je pa res, da sem tisti gumbek zavrtela mogoče ene trikrat, toliko da se je malo znižal nivo. A bi morala do konca zavrtet?


Ventil ti pušča, če slišiš da šumi. Vzrok so nečistoče ali kamen. Sicer se da spucat, če je pa kotliček star več kot 5 let, daj 20 eur za novega, pa bo spet nekaj let mir.


Ventil ti pušča, če slišiš da šumi. Vzrok so nečistoče ali kamen. Sicer se da spucat, če je pa kotliček star več kot 5 let, daj 20 eur za novega, pa bo spet nekaj let mir.
[/quote]

Misliš tisti ventil pri cevi? Kako pa se vidi, da to pušča? Ker ko sem odprla se ni nič videlo, da bi kje puščalo. A mogoče misliš tista “guma” spodaj v kotličku? Tisto tesnilo?

Misliš tisti ventil pri cevi? Kako pa se vidi, da to pušča? Ker ko sem odprla se ni nič videlo, da bi kje puščalo. A mogoče misliš tista “guma” spodaj v kotličku? Tisto tesnilo?
[/quote]
Če šumi je ta ventil ja, ki je privit in nanj privita dovofna cev. Tam ko šraufa# za nivo lahko proba# plastični vzvod gor in dol, če ventil zapira. Pod tesnilom na dnu kotlička je pa lahko tudi vodni kamen in tesnilo samo že ozgubilo prožnost. Vse se da sicer spucat, tudi ventil se razdre, tesnilo zamenjat, ali celo posebej ventil zamenjat, vprašanje pa je, če je smiselno.

Misliš tisti ventil pri cevi? Kako pa se vidi, da to pušča? Ker ko sem odprla se ni nič videlo, da bi kje puščalo. A mogoče misliš tista “guma” spodaj v kotličku? Tisto tesnilo?
[/quote]
Pušča ventil, če šumi.
Probaj malo razmigati plovec.
To je tisti del, ki je povezan z vzvodom in ventilom.
Plovec malo privzdigni in boš videla, če bo nehalo šumeti.

jutri bo, če se ne motim že dva tedna kar pušča voda. In do sedaj se še ni nihče našel, ki bi ti popravil kotliček.


Pušča ventil, če šumi.
Probaj malo razmigati plovec.
To je tisti del, ki je povezan z vzvodom in ventilom.
Plovec malo privzdigni in boš videla, če bo nehalo šumeti.
[/quote]

Ko imam odprt kotliček ne šumi nič, ne vidi se nič, da bi puščalo, potegnem vodo se normalno napolni, počakam, nič. Kot sem že napisala sem zvišala, znižala nivo vode, ampak ko se napolni je nivo ves čas enak ne glede ali je znižan ali zvišan. Skratka, ko imam odprt kotliček se ne vidi nič posebnega. Ko pa zaprem pa čez par minut začne teči. Šumelo je pa samo takrat, ko sploh ni teklo, Zdaj teče ampak na šumi.
A plovec je tisto za določanje nivoja vode? Tista “ploščica”, ki se dvigne in spusti, ko zavrtiš gumb za nivo?

Na začetku je teklo samo malo, ko sem 2x potegnila vodo zaporedoma je nehalo(to je enkrat rekla soseda, da deluje). Res je nehalo, popolnoma, ni teklo par dni, ni šumelo, nič. Potem je 3 dni teklo precej, POtem je spet nehalo, tri dni nič. Danes pa spet.

Na začetku je teklo samo malo, ko sem 2x potegnila vodo zaporedoma je nehalo(to je enkrat rekla soseda, da deluje). Res je nehalo, popolnoma, ni teklo par dni, ni šumelo, nič. Potem je 3 dni teklo precej, POtem je spet nehalo, tri dni nič. Danes pa spet.
[/quote]
Jp, tako to je, ko se kamna nabere, pa še kaka smet pride. Lepo zapri ventil dovoda vode, spusti kotliček, da vse ven steče . Polij ventil s cilitom, razmigaj vodilo ki gre iz ventila na tist vijakin znova polij, pa tesnilo spodaj tudi, prevzdiguj plovec ročno, v jašek plovca tudi daj cilit in premigaj. Pusti nekaj časa stat in zatem spusti vodo, boš videla, če kaj pomaga.

Ko imam odprt kotliček ne šumi nič, ne vidi se nič, da bi puščalo, potegnem vodo se normalno napolni, počakam, nič. Kot sem že napisala sem zvišala, znižala nivo vode, ampak ko se napolni je nivo ves čas enak ne glede ali je znižan ali zvišan. Skratka, ko imam odprt kotliček se ne vidi nič posebnega. Ko pa zaprem pa čez par minut začne teči. Šumelo je pa samo takrat, ko sploh ni teklo, Zdaj teče ampak na šumi.
A plovec je tisto za določanje nivoja vode? Tista “ploščica”, ki se dvigne in spusti, ko zavrtiš gumb za nivo?
[/quote]
Tisto je plovec ja. Z vijakom štelaš višino plovca, ki potisne vodilo, ki gre iz ventila gor in ventil zapre.To vse lahko ročno probaš gor dol, kako deluje in hkrati razmigaš.

Si ne bi to dala čimprej zrihtat? Se vprašaš kolk ti vode steče? Voda ni poceni…Drugače pa…kupi enak kotliček, pa se sama loti menjave ali pa prosi zgornje delavce, da ti to naredijo….

V tem enem tednu sem si pogledala že ogromno člankov na to temo. Pa ti veš, da je takih puščanj iz kotlička veliko. Ljudje sploh ne vejo, da jim pušča. Jaz bom vsaj vedela od kje račun za vodo. Marsikdo se sprašuje kako visok račun za vodo pa sploh ne vejo kje vse jim pušča.
Sama tega res ne znam. Teh šalabajzarjev, ki eno kopalnico prenavljajo že 3 tedne pa tudi ne mislim prosit. V 3 tednih se prenovi cela bajta, ne pa ena mini kopalnica. Nam je kopalnico prenovil v 4 dneh, pa je delal en sam delavec. Gor jih imajo pa vsaj tri delavce pa še zdaj niso prenovil boge kopalnice.

New Report

Close